evlilik

Alman muhafazakarlar, çifte vatandaşlık fikrine alışamadı
Hükümet ortağı SPD’den Rüdiger Veit ise herkese çifte vatandaşlık istediklerini, ancak Birlik Partileri ile yaptıkları ‘zorunlu evlilik’ten dolayı şimdilik opsiyon modelinin kaldırılmasıyla yetindiklerini söyledi.
El Kaide, eşini serbest bıraktığı öğretmen için 3 milyon dolar fidye istedi
Rehin tutulduğumuzda, eğer kurtulursak evlilik yeminimizi tazelemeye söz verdik. Lütfen bize merhamet gösterin. Kocamı bana bağışlayın.
İnternetten çikolata, gofret fiyatına 'alan adı' almak mümkün
net 5 bin liraya, evlilik.tv 6 bin lira." Tutarllar, somine.com’da 40 bin lirayı, telefonlar.com’da 50 bin lirayı, turlar.
Kiliseler eşcinselliğin okullarda müfredata alınmasına karşı
Hauk, devletin daha ziyade evlilik ve aile kavramlarını merkeze taşıma gayreti içinde olması gerektiğini kaydetti.Koalisyon hükümetinin, yeni bir eğitim planı çerçevesinde sosyal etkileşimi teşvik etmek amacıyla uygulamaya koymak isteği ders planının bu kadar tepki toplamasının
Çin’in ünlü yönetmenine, ‘’tek çocuk’’ yasağını delmekten 1,23 milyon dolar ceza
Zhang ve eşinin evlilik kaydının olduğu ülkenin doğusundaki Jiangsu eyaletinin Wuxi şehrindeki Sağlık ve Aile Planlama İdaresi, yapılan soruşturmanın tamamlandığını ve Zhang ve eşine verdiklerini cezanın 7,48 milyon yuan (1,23 milyon
Çin’in ünlü film yönetmenine, "tek çocuk" politikasına ihlalden rekor ceza
Çocuklarının nüfus kütüğüne (Çin’de hukou sistemi olarak adlandırılıyor) kayıt olabilmesine yardımcı olması için Jiangsu eyaletinin Wuxi şehrinde evlilik müracaatlarını yaptıklarını kaydeden Ting, nüfus kayıtta kendilerine öncelik tanındığı iddialarını ise reddetti.
Alman çift, karşılıksız sevgi sayesinde 70 yıldır evli
Bazı insanlar ya hiç evlenmiyor ya da sadece kısa süreli evlilikler kuruyor.Passauer Neue Presse (PNP) gazetesi, 70. evlilik yıl dönümünü kutlayan Geslien çiftinin, "Her zaman birbirimize destek olduk ve birbirimizi sevdik.
Memur-Sen, KPDK’da uzlaşılan maddeleri Bakan Çelik’e iletti
Evlilik yardımı verilmesi. TÜP BEBEK DEMEME SAYISI ÜÇE ÇIKARILMASITüp bebek uygulamasında deneme sayısının üçe çıkarılması .
Benin Cumhurbaşkanı: Türkiye ile Afrika evlenme yolunda ilerliyor
İSTANBUL - Benin Cumhurbaşkanı Thomas Boni Yayi, Türkiye ile Afrika’nın evlenme yolunda ilerlediğini vurguladı. Yayi, bu evlilikle ticaretin ikiye, üçe katlanacağını ifade etti.
Hindistan yargıtayı eşcinsel evliliğini suç saydı
YENİ DELHİ - Hindistan’da Yargıtay Mahkemesi, eşcinsel evliliklerin suç kapsamına girdiğine hükmetti. 2009 yılında Delhi Yüksek Mahkemesi’nin verdiği “ eşcinsel evlilik suç teşkil etmez” ifadesine yapılan itirazı değerlendiren mahkeme, aksi yönde karar verdi.
Arınç, Manisa'da nikah törenine katıldı
Evlilik kurumunun Türk toplumundaki öneminin büyük olduğunu dile getiren Arınç, "Başbakanımızın söylediğinin tam aksine Allah gönüllerinden geçtiği kadar ve birbirlerinden hayırlı evlatlar nasip etsin.
Memur-Sen, Danışma Kurulu’nda gündeme getireceği taleplerini açıkladı
-Kamu görevlilerine ilk evliliklerinde evlilik yardımı yapılması. -Kamu görevlilerinin çocuklarına yönelik ücretsiz kreş uygulaması-kreş ücretinin kamu tarafından karşılanması. ÇEŞİTLİ STATÜLERDEKİ KAMU PERSONELİNİN KADROYA GEÇİŞİNE İLİŞKİN KONULAR
Zorla evlendirilmeden önce koruma yolları araştırılmalı
BW Uyum Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da, "Şiddetin bir biçimi olan zorla evlilik vakalarına son zamanlarda Almanya’da da rastlanıyor. Aile fertleri tarafından tehdit edilerek veya kendilerine şiddet uygulanarak evlenmeye mecbur edilenlerin sayısı hakkında net bir bilgi olmasa da, uzmanlar söz konusu sayının
SPD, aile birleşiminde önce vize başvurusu sonra sınav istedi
BERLİN - Türkiye’den evlilik yoluyla Almanya’ya gelmek isteyenlere uygulanan dil sınavı zorunluluğu yeni evlenen birçok çiftin aylarca ayrı kalmasına neden oluyor. Vize başvurusu yapmak için önce Almanca dil sınavını geçme zorunluluğu olmasına karşı çıkan Sosyal Demokrat Parti (SPD), koalisyon görüşmelerinde aile birleşiminde "Önce
Sosyal Demokratlar, aile birleşimi dil sınavında değişiklik istiyor
Buna göre Sosyal Demokratlar, bu zamana kadar önce sınavı geçmek ve sonrasında vizeye başvurmak yerine, evlilik yoluyla Almanya’ya gelecekler için önce vize başvurusunun yapılmasını ardından da sınava girmelerini talep ediyor.
Azerbaycan'da 'Asan Hizmet' ile devlet halkın ayağına gidiyor
Türkiye'de modifiye edilerek getirilen otobüslerle, evlilik işlemlerinden nüfusa, trafikten noter işlemlerine, vergi, maliye, banka, sosyal güvenlik, tapu- kadastro, hukuk müşavirliği, sigorta, yeminli mütercimlik ve yabancılar için oturum işlemleri gibi birçok hizmet verilebiliyor
Kırgızistan’daki toplu nikah renkli görüntülere sahne oldu
İmza töreninden sonra genç çiftlere evlilik cüzdanları takdim edildi. Çıkışta nikah evi önünde toplanan heyecanlı çiftler, toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Genç çiftleri, yakınları da yalnız bırakmadı.
Evlilik için 35 yıl beklediler
Beraberliklerini evlilikle taçlandırmak isteyen aşıkların bu isteğine aileleri büyük tepki verdi. İki aşık ne kadar çabaladıysa da ailelerinin bir türlü ikna edemedi.
8 yıl önce boşanan evli çift, çocukları için tekrar nikah masasına oturdu
Yıllar sonra tekrar bir araya gelen çift, ikinci kez evlilik kararı aldı. Nevşehir Belediyesi Nikah Müdürlüğü'ne başvuran çift, Şahitleri Kent Haber Gazetesi Haber Müdürü ve Cihan Haber Ajansı Nevşehir Muhabiri Murat Şişman ile eşi muhasebeci Yasemin Şişman ile birlikte
Bahçeli nikah törenine katıldı
Nikah töreninde damadın şahitliğini yapan Bahçeli, törenin ardından evlilik cüzdanını gelin Serra Balioğlu’na verdi. Çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyen Bahçeli geline bir altın bilezik taktı.
Gelinle damat düğünü bırakıp temayül yoklamasına katıldı
Damat Alper Hasköylü ise “Siyaset evlilik falan dinlemiyor. O yüzden gelelim oyumuzu kullanalım dedik. Herkesin hakkı var bunda.
40 yıllık alkol bağımlılığından kurtuldu, öğrencilere zararını anlatıyor
Alkol bağımlılığı, ona pahalıya mal olmuş; 6 evlilik yapmış ve 6’sı da alkol yüzünden yürümemiş. Ayrıca babası, denize nazır 4 katlı evi, alkol kullandığı için satmış. Şimdi kiralık bir evde bekar hayatı yaşıyor.
'Kaç Baba Kaç' Bakırköy'de
Morgan'ın 18 yıl önce evlilik dışı yaşadığı ilişkiden bir çocuğu dünyaya gelmiştir. Genç adam, babası ile tanışmak ve ona kendini tanıtmak için hastaneye gelmiştir. Ancak babasını henüz tanımayan genç, hastaneye gelirken sarhoş ve ehliyetsiz araba kullandığı için polis tarafından aranmaktadır.
Ölüme terkettiği ve ismini Berk koyduğu gayrimeşru bebeğini ailesinden gizlemiş
İddiaya göre olay şöyle gelişti: Gölcük Yazlık’taki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olan ve 2 yıl önce evlilik yapan ve boşanan Seçil M.D. (34), Adana'da görev yapan polis memuru T.
Annesinin evde yalnız bıraktığı 2 aylık bebek açlık ve susuzluktan öldü (2)
Gölcük'teki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olan ve önce bir evlilik yapıp boşanan Seçil M.D., iddiaya göre, Adana'da Çevik Kuvvet ekibinde görevli bir polis memuru ile ilişkiye girdi. Seçil M.D.'nin bu ilişkiden iki ay önce erkek bebeği dünyaya geldi.
Sosyal medya yalnızlaştırıyor
İnsanlar arasındaki ilişkilerin kopukluğunun, paylaşım eksikliğinin, özellikle iletişim eksikliğinin bireysel yaşamayı tercih etmenin, evlilik oranlarındaki azalmanın, boşanma oranlarında ki artmanon, çocuklarda ki ailevi kopuklukların, ailelerin parçalanmasının travmatik etkilerinin psikolojik dengeyi
Yargı ve siyasiler düğünde buluştu
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, evlilik cüzdanını geline vererek; "Ümit ediyorum mutluluk ve sevgi içerisinde bir evlilik geçirirler. Şimdi ben bu cüzdanı kız tarafına vereceğim.
Rus geline köy düğünü
Yaklaşık 2 yıllık arkadaşlık sürecinin ardından ailelerin tanışmasıyla çift evlilik kararı aldı. Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Mehedinli köyünde köy düğünü ile Türk damat ve Rus gelin dünyaevine girdi.
Bahçeli Afyon’da nikah şahitliği yaptı
Kıyılan nikahın ardından çift, evlilik cüzdanını Bahçeli’nin elinden aldı. Çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyen Bahçeli, düğün hediyesi olarak bilezik taktı. Düğü törenine AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, MHP’li ilçe ve belde belediye başkanları, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.
Beylikdüzü, Üstün Dökmen’i ağırladı
Buluşmada kendine güven, evlilik ve kariyer seçimi, mutlu olmak, önyargılar ile çocuk eğitimi gibi konuları ele alan Üstün Dökmen, “Birbirimize saygılı olmalıyız. Yere düşen ekmeğin üstüne basan insan görmedim; ama yere düsen insani tekmeleyen çok kişi gördüm.
Kaymakam Bulgurlu: Zararlı alışkanlıkların önüne, sorunlar çözülerek geçilir
Hayata geçirdikleri Toplumda Şiddeti Önleme Projesi, Aile Bilgilendirme ve Danışmanlığı ve Evlilik Okulu Projesi (EVOP) ile Manavgat'ta boşanmaları, önceki yıla göre yüzde 24,6 oranında düşürdüklerini belirten Bulgurlu, Yeşilay'ın hayata geçireceği projelerle
Çocuk yaşta evlilikler bitti, geç yaşta evlilikler sorun oluşturmaya başladı
MALATYA - Vali Vasip Şahin, günümüzde çocuk yaşta evliliklerin oldukça azaldığını, ancak şimdi de geç yaşta evliliklerin sorun oluşturmaya başladığını dile getirdi.Malatya Valisi Vasip Şahin, Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi kapsamında kente gelen öğrencilerle bir araya geldi.
Üç çocuk olmazsa Afrika’dan nüfus ithal etmek zorunda kalacağız’
kullandırılmasını, mevcut 3+1'lerin ihtiyaca cevap vermeyeceği için buna göre yeni daireler dizayn edilmesi gerektiğini ve normali 25-29 olarak kabul edilen evlilik yaşının 20-25 aralığına çekilmesi için de çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti.
60’lık gelin ve damat nikah masasına oturdu
Azerbaycanlı Muhammetova ile evlenen Yusuf Özdemir, evlilikte yaşın değil sevgi ve saygının önemli olduğunu söyledi. Nikah merasiminin ardında ise evlilik cüzdanı Dilber Muhammetova’ya verildi. (CİHAN)
Bakan Şahin: Yılda 20 bin çiftimizin evliliğini kurtarabiliriz
İSTANBUL - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, evlilik öncesi ve sonrası yapılan eğitimlerle yılda 20 bin yuvanın yıkılmaktan kurtarılabileceğini söyledi. Şahin, “Bu eğitimin nasıl verileceğinin planladık.
6 yeni film vizyona giriyor
Sorunlu bir evlilik dönemini atlatmaya çalışan Claire, kendisini Thom’un taksisinde bulur. Hastaneye yetişmeye çalışan Claire’in takside içi geçer.
Danıştay’dan 4C’lilere iş vizesi
Mahkeme, evlilik, doğum, ölüm gibi sebeplerden dolayı verilen iznin 3 gün ile sınırlandırılmasının yürütmesini de durdurdu.DOĞUM YAPAN ANNEYE GÜNDE 1,5 SAAT SÜT İZNİ AZ BULUNDU
Bakan Çelik: Doğum izni 18 haftaya çıkabilir
'Acaba kreş teşviki yapabilir miyiz, evlilik teşviki yapabilir miyiz, evlilikte çeşitli maddi destek sağlana bilir mi? Acaba doğum izinlerini belirli bir süre yarı zamanlı yapıp da doğumdan sonra hem çocuk hem işini kadının götürebilmesi veya aile olarak, ebeveyn olarak hem çocuk hem de çalışma
Rus yazar: Türkler sağlam aile yapıları ile övünmeyi hak ediyor
Gençler yaşamlarını evlilik bağı ile bağlama konusunda aceleci değiller, böyle adlandırılan medeni nikahlar ve çocuklu ama eşsiz anneler sıradan bir olay halini aldı. Yine de halka uygulanan birçok anket, her yaştan insanın çoğunluğunun mutlu ve sağlam bir ailenin hayalini kurduğunu gösteriyor.
Huzurevi düğünle şenlendi
Evlilik cüzdanını Güçyetmez’e vererek, "Bende evlilik cüzdanını bayana vermek gelenektir." dedi. Nikahtan sonra yüzükleri yine Taşkesen çifti tarafından takılan yaşlı çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Başrolünde ‘çarşı’ olan film vizyona giriyor
Davison ailesi, ailenin büyüklerinin evlilik yıldönümleri vesilesiyle şehirden uzak izbe bir evde toplanırlar. Bu kutlamanın davetsiz ilk misafiri ise ailenin genç üyelerinden Crispian'ın yeni kız arkadaşı Erin'dır ve başlarda ortama bu durumun gerginliği hakim olur.
Uyuşturucu ve Alkolle Mücadele Derneği ilk genel kurulunu köprü altında yaptı
genel kurulunu Maltepe Köprüsü altında yapan federasyonun üyeleri arasında Hayat Boyu Sevgi Derneği Başkanı sanatçı Dila Tezemir, alkol nedeniyle 6 kez evlilik yaparak ayrılmak zorunda kalan Zonguldak Alkol ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği Başkanı Nejdet Özkan, bağımlılıktan kurtardıkları birçok insanı umre seyahatiyle
Bahçeli nikah şahidi oldu
Nikahın ardından evlilik cüzdanı Vali Özkan tarafından Müyesser Günaydın'a verildi. Bahçeli, geline bilezik taktı.
Sibiryalı dede 88 yaşında ilk kez evlendi
Bölge evlilik bürosu yetkilisi Lyudmila Dyandçenko, Kazakov ve Brovih’in evlilik için kendilerine başvurduğunu, birbirlerini gazete reklamında tanıdıklarını söyledi.Dyadçenko, “Son sekiz ayda 17 bin evlilik kaydı yaptık.
Timoşenko, evliliğinin 34’üncü yıldönümünü hapishanede kutladı
Aleksandr’ın evlilik yıldönümü mesajında: "Kırılgan ama güçlü Yuliya'yı evliliğimizin 34’üncü yıl dönümü münasebetiyle kutluyorum. Adaletin yerini bulmasını ve senin serbest kalmanı diliyorum.
'Evlenmeye aday çiftler Peygamber Efendimiz'in (sas) aile hayatını okumalı'
Derneği (HİTİSİAD) tarafından, Devlet Tiyatro Salonu'nda düzenlenen aile içi eğitim seminerinde konuşan eğitimci yazar Hasan Hüseyin Aslan, en uzun ibadetin evlilik olduğunu söyledi. Aslan, ailenin önemine değinerek Hz.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı, kendi kızının nikahını kıydı
Evlilik cüzdanını geline takdim eden Bakan Şahin, “Evlilik uzun ince bir yolculuk. Bu yolculukta büyük bir sabır gerekiyor.
Yaşlılar huzurevine gitme nedeni: Yalnızlık ve bakacak kimsesi olmaması
Araştırmaya katılanların yüzde 89,1’inin evlilik yaptığı, 10,9’unun ise hiç evlenmediği belirlendi. Yaşlıların yarısından fazlasının eşinin vefat ettiği ve yüzde 74,4’ünün çocuğunun bulunduğu tespit edildi.
Öğrencileri 'çuvalcı paşa'yı protesto etti
CIA’den istifa ettikten aylar sonra evlilik dışı ilişkisi olduğu öğrenilen Petraeus’a New York Şehir Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyeliği teklif edilmişti. Hakkında kendisine yüz binlerce dolar maaş verildiği söylentisi çıkan Petraeus’un avukatı, müvekkilinin, ‘öğrencilere, okula ve eğitime yoğunlaşmak’ amacıyla maaşını 1 dolara
Badak: Meclis'in yeni yasama döneminde sivil bir anayasa yapacağından umutluyum
Kaymakam Bulgurlu, Badak'a ilçede gayata geçirdikleri Manavgat Google, Toplumda Şiddeti Önleme, Aile Bilgilendirme, Evlilik Okulu projeleri ile evde sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Manavgat'ta bin 400 evde bakım hizmeti verildiğini anlatan Bulgurlu, Manavgat Google ile de 5 yılde bu sene 7 milyon yerli ve yabancı turiste bölgenin tarihi doğal güzellikleri