evsen

Sahabe Sultan Sasa, 2 ay sonra cami ve türbesine kavuşuyor
Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Sultan Sasa Hazretleri'nin Diyarbakır’ın manevi büyüklerinden olduğunu belirterek, ona ait türbe ve caminin yıllarca yok edilmesine duyarsız kalmadıklarını söyledi.
Diyarbakır'da toplanan alimlerden ortak bildiri
Ayte, İLEKDAV Başkanı Muhammed Tayyip Elçi, Gaziantep Bölgesinden Abdurrahim Çelik, kanaat önderi Ömer İler ve Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen'in de olduğu çok sayıda davetli de katıldı.
Tapu ve Kadastro 7. Bölge Müdürlüğü kaynaşma iftarı düzenledi
Bölge Müdürü Habil Oğan, Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürü Okan Bal, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Çaykur Bölge Müdürü Sinan Yılmaz, Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Abubekir Ün, Yurt-Kur Bölge Müdür Yardımcısı Metin Yılmaz, başmüfettişler İzzet Tepedelenli,
Diyanet-Sen: Çözüm süreci basit çıkarlara alet edilmemeli
DİYARBAKIR - Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, çözüm sürecinde Cizre ve Lice’de yaşanan olayların tesadüf olmadığını belirterek, süreçle birlikte sağlanan ortamın basit çıkarla alet edilmemesi gerektiğini
Çözüm Platformu'ndan demokrasi çağrısı
Ortadoğu Çözüm Platformu Sözcüsü Ahmet Ay ile Diyanet- Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de 30 yıllık şiddet ortamında 60 bin insanını hayatını kaybettiği, binlerce köyün boşaltıldığı, 3 milyona yakın insanının
Zinciriye’nin restorasyonu bitti, gözler tahsiste
Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, tarihi medresenin 1 milyon 236 bin TL harcanarak aslına uygun hale getirildiğini söyledi. Zinciriye Medresesi’nin Birinci Dünya Savaşı'na kadar asıl işlevinde kullanıldığını anlatan Evsen, daha sonra müzeye dönüştürüldüğünü belirtti.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, peygamber kabirlerinde dua etti
Diyarbakır'a gelen Mehmet Görmez, beraberinde Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Vakıflar Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Evsen ve ilçe müftüleriyle birlikte Kur’an’da ismi geçen peygamberlerden Hazreti Zülkifl(a.
'Yağışların yarısı buharlaşarak kayboluyor'
KAYSERİ - Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri İl Temsilcisi Adnan Evsen, yüzölçümü 780 bin kilometrekare olan Türkiye’nin yıllık ortalama 643 mm yağış aldığını hatırlattı
Türkiye’de nüfusun yüzde 95’i deprem kuşağında yaşıyor
KAYSERİ - Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri İl Temsilcisi Adnan Evsen, Türkiye’nin yüzölçümü olarak yüzde 92'si, nüfus yoğunluğu olarak yüzde 95'i deprem kuşağında yer yaşadığını açıkladı. Adnan Evsen, yaptığı açıklamada, toplumda deprem bilincinin oluşturulması ve daima hazırlıklı olunması amacıyla, her yıl 1–7 Mart tarihlerinin 'Deprem Haftası'
Diyarbakır’daki STK’lar: Mescit ve camiler asıl kimliğine kavuşturulmalı
Diyanet-Sen Şube Başkanı Ömer Evsen, Diyarbakır’ın kadim şehirlerden biri olduğunu belirterek, “33 medeniyete evsahipliği yapmış, bu medeniyetleri yönlendirmiş bir ilim, sanat, ticaret ve üretim şehri olmuştur.
Sahabe Sultan Sasa, 87 yıl sonra cami ve türbesine kavuşuyor
Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, tarihi kaynaklarda, vakıf belgeleri ve kayıtlarında belirtilen yerin Sultan Sasa Camii ve türbesi olduğunun aşikar olduğunu belirterek, “Yapım tarihi net olarak belli değilse de halifeler döneminde ilk yapısının
"Görüşme sürecinde provokasyonlara karşı dikkatli olunmalı"
DİYARBAKIR - Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, terörün bitirilerek yeniden barışın hakim kılınması için hükümet ile İmralı arasındaki görüşmeleri desteklediklerini söyledi. Evsen, krtik süreç içerisinde provokasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.
Diyanet-Sen: Milletvekili Aydoğan halktan özür dilemeli
DİYARBAKIR - Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, BDP Milletvekili Nursel Aydoğan’ın İslam’a hakaret eden sözlerinden dolayı halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi. Evsen, Aydoğan’ın 25 Kasım Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, 'Dinimizde kadının omzunda, boynunda şeytan yuva yapar deniyor.
Arınç: 3 dönem yasağı olmasaydı, Diyarbakır'dan adaylığı düşünürdüm
Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ise peygamber kabirlerinin baraj suları altında kalması nedeniyle buraya taşındığını belirterek, "Burada 30 dönümlük bir arazi vardı. Bu projeyi buraya uyguladık.
Türkiye, depremde 100 bine yakın insanını kaybetti
KAYSERİ - Jeoloji Mühendisler Odası Kayseri İl Temsilcisi Adnan Evsen, Türkiye’nin son yüzyılda yaşadığı büyük depremlerde toplam 100 bine yakın insanını kaybettiğini açıkladı. 13 yıl önce 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen, merkez üssü Kocaeli-Gölcük olan Marmara Depremi'nin yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Evsen, o tarihteki
Türkiye’deki diri fay hattı 326 oldu
KAYSERİ - Jeoloji Mühendisler Odası Kayseri İl Temsilcisi Adnan Evsen, İran’da meydana gelen depremle birlikte bir kez daha Türkiye'deki diri fay hatları ve yaşanan deprem acılarının gündeme geldiğini ifade etti.
Renklerin kardeşliği iftar sofrasında buluştu
Beyaz Yaka Derneği Başkanı Mustafa Evsen ise ilhamını sevgiden ve inançtan alarak, evrensel değerler çerçevesinde birlikte yaşama kültürü oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Evsen, “Sosyal bir sorumluluk olarak, toplumsal barışa katkı sağlama, çatışma değil; uzlaşma, nefret değil; sevgi, kestirip atma değil; hoşgörü, bağları kuvvetlendirme adına
STK'lar: Diyarbakır’ın tanıtımı karpuzla değil sahabelerle yapılmalı
Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, Hz. Ömer'in hilafeti döneminde İyaz Bin Ğanem komutasında 8 bin kişilik İslam ordusu Mezopotamya'nın en büyük şehri, 'Amed’i' 639 yılında fethederek İslam beldeleri arasına kattığını hatırlattı.
Diyarbakır Valisi Toprak, vakıfların temsilcileriyle buluştu
Gazi Köşkünde düzenlenen yemeğe Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Vakıflar Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Nusret Hacaloğlu, kurum müdürleri, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Diyarbakırlı imamlardan musiki kursu
Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, 2001 yılından beri bir eğitim merkezi gibi faaliyet gösterdiklerini söyledi. Bugüne kadar onlarca öğrenciye çeşitli kurslar açtıklarını anlatan Evsen, halen 5 kursta eğitim faaliyetlerine devam ettiğini kaydetti.
Teknoloji ve girişimcilik zirvesi ikinci gününde de ilgi gördü
Teknoloji ve Girişimcilik Zirvesi’nin üçüncü oturumu için Evsen Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen “Zenci Türklerin Hikayesi” adlı sunumunu yaptı. Öğrenciler özellikle Yüksel Evsen’e ünlüler hakkında merak ettiklerini sordular.
"Sigara ve alkol tedavisine giden para Milli Eğitim’den fazla"
Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır İl Temsilcisi Yasin Yıldız ve Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, AZC Plaza’daki kafede basın toplantısı düzenledi. Yeşilay’ın faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Yıldız, 1920'de Türkiye genelinde faaliyet gösteren Yeşilay Cemiyeti’nin Diyarbakır’da da hizmet vermeye başladığını belirtti
Altın çocuklar için el ele verdiler
Sahibi Yüksel Evsen, Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, Işık Dershaneleri Genel Müdürü Mehmet Seyman, SAMEDER Şube Başkanı Bünyamin Berber, Opr. Dr. Alaaddin Pekedis’e plaket verildi.
"Binaların betonları elle bile kırılabiliyor"
KAYSERİ - Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri İl Temsilcisi Adnan Evsen, Van’da inşaatlarda kullanılan betonların dozlarının düşük olduğunu, el ile yapılan bir zorlamayla bile kırılabileceğini söyledi.
Diyarbakır'daki tarihi Ulu Cami'de kitabe bulundu
Orhan Cezmi Tuncer, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ve restorasyon teknik ekibi katıldı. Roma tapınağına kurulduğu düşünülen bir kilisenin üzerine inşa edilen Diyarbakır Ulu Camii, bölgede dikkat çeken tarihi yapılar arasında yer alıyor.
Anadolu’nun ilk üniversitesi restorasyona alındı
Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, tarihi ve manevi yapının eski ihtişamına yeniden kavuşacağını söyledi. Evsen, önemli tarihi eserlerden biri olan Mesudiye Medresesi’nin yanı sıra Zinciriye Medresesi, Diyarbakır Ulu Camii, Eğil’deki peygamberler türbesi, İskender Paşa Konağı
Midyat’ta çiftçiler yarıştı
Beşir Evsen, çeşitli kurum personeli ile çiftçiler katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yarışmada, tarım ve hayvancılık alanında 15 soru soruldu. Yarışma sonunda Bardakçı köyü adına Nusrettin Özkahraman birinci oldu.
STK’lardan bağımsızlara: Boykot kararınız anlaşılabilir değil (2)
Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanlığı’nda bir araya gelen STK’lar ardına açıklamayı Ömer Evsen yaptı. "YSK HALK İRADESİNİ HİÇE SAYDI"
Siirt'teki vakıf eserlerinin restorasyonuna 14 milyon lira harcandı
SİİRT - Bitlis Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Siirt’teki vakıf eserlerinin restorasyonuna 14 milyon lira harcandığını açıkladı.Siirt’in kültürel açıdan büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Evsen, bunun vakıflara da yansıdığını dile getirdi.
STK’lar Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz’i ziyaret etti
Beşir Evsen, Özgür Eğitim-Sen il başkanı Mehmet Yıldız, Kızılay Derneği Murat Aykat, Nisader, Misader ve Mikad dernekleri temsilcileri hazır bulundu. Stk’lar daha sonra hatıra fotoğrafı çekti.
Evsen: Madımak ile Cizreli öğrencileri yakan zihniyet aynı
DİYARBAKIR - Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı ve Düşünce ve İnşa Hareketi Sözcüsü Ömer Evsen, Şırnak’ın Cizre ilçesinde imam hatip öğrencilerinin kaldığı yurdu ateşe veren zihniyet ile Madımak’ı yakan zihniyetin
Diyarbakır’ın İslam'la tanışmasının 1372. yıldönümü kutlandı
DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın İslamla tanışmasının bin 372. yıldönümü kutlandı. Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'ın fetihten sonra üç önemli şehirden biri haline olduğunu belirtti.
Diyarbakırlı Gazze şehidi mezarı başında anıldı
AYDER Başkanı Ferzende Lale, Diyanet-Sen Başkanı Ömer Evsen, Memur-Sen Diyarbakır Başkanı Aziz Aslan, İHH Başkanı Recep İdikut, Dicle Fırat Diyalog Grubu Başkanı Muhittin Batmanlı’nın katıldığı anma programında AYDER Yönetim Kurulu üyesi Sabır Ceyhan bir açıklama yaptı
Adnan Evsen: Türkiye’de deprem senaryosu yok
KAYSERİ - Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri İl Temsilcisi Adnan Evsen, Türkiye’nin doğal afetlerle ilgili bir senaryosunun bulunmadığını söyledi. Evsen, “Türkiye’de dün olduğu gibi yarın da deprem olabilir.
Diyarbakır’daki STK’lardan sağduyu çağrısı
Ensar Vakfı, Dem-Der, Cansuyu, Dicle- Fırat, İnsan ve Erdem Hareketi, Düşünce ve İnşa Hareketi ile Toç-Bir-Sen adına açıklamayı Diyanet-Sen Başkanı Ömer Evsen yaptı. Evsen, 12 Haziran’da yapılacak seçimlere çok az bir süre kaldığını, bunu değerlendirmeye çalışan bazı karanlık güçler bölgedeki siyasi parti ve STK’ları
Midyat’taki okul idarecileri Karadeniz turuna çıktı
Geçen yıl benzer bir geziye katıldığını belirten öğretmen Şefik Evsen, “Hem seyahat etmek hem de stres atmak anlamında bir gezi. Ümit ediyorum ki verimli bir gezi olacak. Programı düzenleyenlere hürmetlerimizi iletiriz” şeklinde konuştu.
Prof. Dr. Bakır: Kanal İstanbul projesiyle insanlarımızın can güvenliği artacak
AK Partili adaylar daha sonra Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Adnan Evsen ile görüştü. Oda Başkanı Evsen, Türkiye'deki mevcut jeolojik haritaların yenilenmesi gerektiğini kaydetti. Burada konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, meslek odası olarak, her zaman yanlarında olduğunu ifade ederek, "Yeter ki bilgi eksikliğimiz olmasın.
Vakıflar Bölge Müdürü Evsen, Vali Çolak’ı ziyaret etti
SİİRT - Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Vakıf Haftası ve 2011 Vakıf Medeniyet Eğitim yılı nedeniyle Siirt Valisi Musa Çolak’ı makamında ziyaret etti. Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ve beraberindeki heyet, ziyarette hafta kapsamında düzenlenecek etkinliklerle ilgili Vali Çolak'a bilgi verdi.
Midyatlı çiftçiler, ‘hayvan bakımı’ konusunda bilgilendirildi
Beşir Evsen, köy muhtarları ve çiftçiler katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç Dr. Ümit Yavuzer, hayvan seçimi, barınak planlaması ve üretim planlaması konularında bilgi verdi.
Midyatlı 170 çiftçi Diyarbakır’daki tarım ve hayvancılık fuarına gitti
Beşir Evsen, bu geziyle çiftçileri tarımla ilgili yeniliklerden haberdar etmeyi hedeflediklerini belirtti. M. Beşir Evsen, "Bu yıl 3.
Siirt'e AVM ve 5 yıldızlı otel projesi
Toplantıya Vali Musa Çolak, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, Daire Başkanı Musa Akdeniz, Belediye Başkanı Selim Sadak, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, TSO Başkan Vekilleri Nedim Kuzu ve Özgür Çalapkulu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları katıldı.
Evsen: Birileri seçim öncesi Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyor
DİYARBAKIR - Düşünce ve İnşa Hareketi Sözcüsü Ömer Evsen, 12 Haziran’da yapılacak seçimlerden sonra yeni bir anayasanın inşa edileceğini belirterek, bu durumdan rahatsız olan karalık ellerin Türtkiye’yi kaosa sürükleyebileceğini
AK Parti Hatay teşkilatının temayül yoklaması tamamlandı
843, Veysel Yıldırım 749, Rıfat Sarı 743, Ahmet Anlar 618, Mehmet Demir 603, Musa Okçu 576, Uğur Feriz 551, Abdülkerim Güven 498, Mehmet Sözer 494, Yusuf Evsen 487, Atike Aynur Karaçete 455, Murat Hekimoğlu 412, İbrahim Halil Çerçi 405, Kazım Gökmen 384, Perihan Soylu 358, İbrahim Yaran 347, Ayşegül Özgen 336, Kemal Karahan
Mazlum-Der Halepçe katliamını kınadı
” Mazlum-Der’in açıklamasına, Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen de destek verdi. (CİHAN)
ÇGC Yüksel Evsen’e yapılan saldırıyı kınadı
ADANA - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Şakirpaşa Havalimanı’nda gazeteci Yüksel Evsen’e yapılan saldırıyı kınadı. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Atatürk Parkı'ndaki eylemde yaptığı açıklamada, gazetecilere yönelik saldırı ve tehditlerin çeşitli tarihlerde yaşandığını hatırlattı.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti basına yönelik şiddeti kınayacak
Bu cümleden hareketle son olarak Akdeniz TV Medya Grup Başkanı Yüksel Evsen ve kameraman Aydın Güçlü, Şakirpaşa Havaalanı’nda yukarıda bahsedilen şiddet ve teröre maruz kalmışlardır. Yaşanan bu olayları kınamak amacıyla, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkan, Yönetim Kurulu ve meslektaşlarımız tarafından, 11 Şubat Cuma günü saat 11.
Zenbilci: Evsen'e yapılan saldırıyı kınıyorum
ADANA - Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Evsen Medya Grup Başkanı Yüksel Evsen'e yapılan saldırı için kınama yayımladı.Gazeteci Yüksel Evsen'e yönelik saldırıyı nefretle kınayan Zenbilci "Adana'da televizyon haberciliğine yeni bir boyut kazandıran, gazeteci Yüksel Evsen'e yönelik çirkin saldırıyı
Havalimanı güvenlik görevlileri gazeteciye silah çekti
ADANA - Adana'da Akdeniz Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen, havalimanı VİP otopark girişinde güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı. Bir güvenlik görevlisi tartışma sırasında belindeki beylik tabancasını çıkarıp Evsen ve kameramana doğrulttu.
Başkan Öztürk, Yüksel Evsen'e yapılan saldırıyı kınadı
ADANA - Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Evsen Medya Grup Başkanı Yüksel Evsen ve Akdeniz TV haber ekibine yönelik Adana Havalimanı’nda görevli Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Müdürlüğüne bağlı resmi güvenlik
Diyarbakırlılar Mısır halkı için dua etti
Namazdan sonra Diyanet-Sen Diyarbakır Başkanı Ömer Evsen tarafından dua edildi, avludakiler hep bir ağızdan ‘amin’ dedi. Avludaki dua ve namazdan sonra Gazi Caddesi'ne gelen vatandaşlar Diyarbakır’daki 41 STK temsilcisiyle birlikte Mısır’ı protesto etti.