expo 2016

AB Bakanı Çavuşoğlu'ndan demokrasi vurgusu
EXPO 2016'nın herkes için önemli olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "Tarımsal noktada EXPO'ya iyi sahip çıkmak lazım. Borsamın yaptığı en başarılı işlerden bir tanesi Yöresel Ürünler Fuarı'nı düzenlemesi.
EXPO’nun ilk ağacı 350 yıllık zeytin ağacı oldu
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya alanına ilk ağacı dikti. Dikilen ilk ağaç Bursa’nın Orhangazi ilçesinden getirilen 350 yıllık bir zeytin ağacı oldu.
EXPO 2016 Antalya büyükelçilere anlatıldı
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, Dışişleri Bakanlığı'nın Ankara'da düzenlediği toplantıda büyükelçilere EXPO ile ilgili sunum yaptı. Başkentte 160 dolayında büyükelçinin katıldığı 6.
‘Gelişmiş ülkelerdeki demokrasiye imrenerek bakıyoruz’
EXPO 2016 Antalya ile ilgili çalışmaların hızından memnun olmadığı eleştirisinde bulanan Budak, “Daha kule yapılacak. 800 gün sonrasına yetişecek.
Gülay: Turizmciler olmadan EXPO’nun bir tarafı eksik kalır
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, turizmciler olmadan EXPO’nun bir tarafının eksik kalacağını söyledi. Gülay, Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.
Bakan Eker: Tasarıda amaç amatör balıkçıların kayıt altına alınması
EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında gazetecilerin konuyla ilgili sorularını cevaplayan Bakan Eker, tasarıyla 18-60 yaş arasındaki amatör balıkçıların kısa süreli eğitimden geçirilerek kayıt altına alınarak
EXPO alanını taşkından koruyacak sedde bir ay sonra bitecek
ANTALYA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya alanını taşkından koruyacak sedde çalışmasının bir ay sonra biteceğini açıkladı. Bakan Eker, Nisan 2016’da yapılacak EXPO’ya çağırılacak 186 ülkeye ise davet mektuplarının bu ay içinde ulaştırılacağını söyledi.
EXPO 2016 Antalya'da ülke davetleri başlıyor
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya'nın proje tanıtımını gerçekleştirdi. Eker, gelecek aydan itibaren dünyadaki tüm ülkelerin EXPO 2016 Antalya'yı davet etmeye başlayacaklarını söyledi.
Mimarlık fakülteleri öğrencileri 'Expo 2016 Antalya Kulesi' için yarıştı
ANTALYA - Mimarlık fakülteleri öğrencileri, ‘Expo 2016 Antalya Kulesi’ konulu proje için yarıştı. Türkiye’nin dört bir yanından lisans öğrencilerinin yer aldığı organizasyona 394 başvuru yapıldı ve 52 proje teslim edildi.
50. Altın Portakal ödülleri açıklandı
En İyi Yönetmen Ödülü: Ramin Matin (Kusursuzlar)EXPO 2016 En İyi Senaryo Ödülü: Zeynep Dadak, Merve Kayan (Mavi Dalga)BAKA En İyi Müzik Ödülü: Youki Yamamoto (Meryem)
TÜRSAB Başkanı Ulusoy: Mısır’dan gelecek turiste 'hayır' diyemeyiz
EXPO 2016 Antalya Ajansı'nı ziyaret etmek ve turizm gelişmelerini incelemek için Antalya'ya gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Alanya'da seyahat acenteleriyle biraya geldi. Ulusoy, Utopia World Otel'de yemekte yaptığı konuşmada, mesleğin itibarını koruyacak çalışmalar yapmaya devam ettiklerini söyledi.
Antalya'da okul ihtiyacı bitmiyor, Milli Eğitim belediyelerden arsa istedi
Vali Sebahattin Öztürk, bir gazetecinin sorusu üzerine, EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu'nun geçen hafta yapılan son toplantısında, sergi alanında uygulanacak projeye karar verdiğini belirterek, "O konu netleşti.
Türkiye Bahçesi’ni ziyaret etti, tatil kazandı
Expo 2016 Antalya Ajansı, Türk Bahçesine gelen 2,5 milyonuncu şanslı çifte, Türk Hava Yolları'ndan gidiş dönüş uçak bileti, 5 yıldızlı otelde bir hafta konaklama hediyesi hazırladı. Bahçeye 2,5 milyonuncu ziyaretçi olarak giren Lee Ye-seul ve Ho No-hyeon, böyle bir ödül aldıklarını duyunca şaşkınlıklarını gizleyemediler.
EXPO 2016 Antalya heyeti Kanada'da çalışmalarını anlattı
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya heyeti, Kanada’nın Niagara Falls şehrinde bulunan Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) kongresine katıldı. Antalya Valisi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Sebahattin Öztürk başkanlığındaki heyet, Shinya Wada başkanlığındaki AIPH Pazarlama Komitesi'ne ilerleme
EXPO 2016 Antalya heyeti, çalışmalarını Paris'te anlattı
ANTALYA - Antalya Valisi Sebahattin Öztürk başkanlığında EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu’ndan oluşan bir heyet, Paris’te bulunan Uluslararası Sergiler Bürosu'nu (BIE) ziyaret etti. Genel Sekreter Selami Gülay’ın ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili’nin de yer aldığı heyet, EXPO 2016 Antalya’da uygulanacak projenin belirlenmesi
EXPO 2016’da temeller atıldı
EXPO 2016 Antalya sergi alanına yapılacak sedde, sedde üstü yol, drenaj ve EXPO gölünün temeli Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in katıldığı törenle atıldı. Aksu ilçesindeki Expo alanında düzenlenen törende konuşan Bakan Mehdi Eker, EXPO 2016’nın temasının ‘Çiçek ve Çocuk’ olduğunu hatırlatarak, organizasyonun 23 Nisan 2013’te
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, EXPO Yönetim Kurulu Toplantısı'na başkanlık edecek, EXPO 2016 Antalya sergi alanında yapılacak sedde, sedde üstü yol, drenaj ve EXPO Gölü temel atma törenine katılacak (14.
EXPO 2016 tanıtımına Antalyaspor da destek verdi
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, EXPO’nun tanıtımıyla ilgili Medical Park Antalyaspor'la işbirliği içerisinde olmak istediklerini söyledi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer’i ziyaret etti.
EXPO 2016 Antalya'da engelliler de düşünüldü
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Selami Gülay, alan çalışmaları yapılırken çevre duyarlılığı ve engellilerin göz önünde bulundurulduğunu söyledi. Antalya Ajansı Yönetimi, Antalya Kent Konseyi’nde bir sunum gerçekleştirerek, uluslararası sergiyle ilgili üyelerin merak ettiği konular hakkında açıklamalarda
Bakanlık’tan ‘şakayık çiçeği’ tepkisi
Bakanlık, son günlerde Expo 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık üzerinden kimi çevrelerin başlattığı ‘mesnetsiz eleştiriler’ üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından yazılı açıklama yaptı.
'Şakayık', EXPO 2016’nın sembol çiçeği seçildi
ANTALYA - Antalya’da yapılacak olan EXPO 2016’nın sembol çiçeği belirlendi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 4 çiçek arasından ‘şakayık’ diğer adıyla ‘yaban gülü'nün seçildiğini söyledi.
Expo 2016 için ulaşım esnafı da taşın altına elini koydu
ANTALYA - Antalya’da toplu taşımacılık sektöründe hizmet veren esnaf, Expo 2016 Antalya’yı tanıtacak. Bu kapsamda, sektörde hizmet veren servis ve ticari taksilere Expo 2016’yı tanıtıcı çıkartma yapıştırılacak.
Dünya tohum üreticileri Antalya'ya geliyor
Ayrıca kongrenin Antalya’da yapılması sebze tohumculuğunun ve sebze tarımın dünyaya açılmasına ve EXPO 2016’nın tanıtımında olumlu katkılar sağlayacaktır. “KATILIMCILAR
Milletvekili Badak: Ulaşım sorunu çözülemezse Expo2016'da sıkıntı büyük
Sadık Badak, ‘World Expo 2016 Antalya Projesi’nde Neler Gecikiyor?’ konusundaki görüşlerini paylaşmak için Khan Otel’de bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Expo Konseyi üyeleri ve gazeteciler davet edildi.
Gülay: EXPO 2016'da geç kalıyoruz diye bir endişemiz yok
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, Expo’da geç kaldıklarına dair bir endişeleri olmadığını, 10-15 gün içerisinde proje ihalesine çıkılacağını ve belirlenecek projenin de alana uygulanacağını
Kore'de Türk Milli Günü törenle açıldı
Nam, Suncheon Belediye Başkan Yardımcısı Na Seong Byung, Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Antalyaİl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ve çok sayıda davetli katıldı.
İspanya ile 'Tarım İşbirliği Anlaşması' imzalandı
Eker, İspanya hükümetinden 2016 Antalya'da düzenlenecek EXPO 2016 hazırlık sürecinde hem de EXPO 2020 İzmir adaylık sürecinde destek beklediklerini söyledi."ANLAŞMA HALKLARIMIZIN REFAHINA KATKI SAĞLAYACAK"
Başmüzakereci Bağış, EXPO’yu ziyaret etti
ANTALYA - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti. Avrupa Günü kutlamaları çerçevesinde Antalya’da bulunan Egemen Bağış, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti.
Turistler Toroslar'a düzenlenen botanik turlara büyük ilgi gösteriyor
Toroslardaki 4 ilçenin zengin bitkiçeşitiliği olduğunu ve eko ve botanik turlarla dünyaya duyurmak istediklerini belirten Arıcı, EXPO 2016 Antalya ile turizm şehrinde botanik turizminin zirveye ulaşacağına inandıklarını kaydetti.
Tarım arazilerinin bölünmesini önleyecek yasa Meclis'e geliyor
EXPO 2016 ANTALYA Bakan Eker, Expo konusunda ise 160 yıllık tarihinde Türkiye’den ilk kez Antalya’nın bu organizasyona ev sahipliği yapma hakkı elde ettiğine işaret etti. Bunun Antalya’nın tanıtımı, tarımının çeşitlenmesi, ekonomisini gelişmesi, alt yapısını güçlenmesi ve kalıcı eserler kazanması açısından önemli olduğunu vurgulayan Bakan
Expo 2016 Antalya çiçeği oylaması manipüle edilmiş
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, internet oylamasına açılan Expo 2016 Antalya çiçeği seçiminde manipülasyon olduğunu açıkladı. Aynı noktadan birden fazla oy kullanıldığının tespit edildiğini belirten Bakan Eker, yapılacak çalışmanın ardından ortaya çıkacak sonucun kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi
Eker: İTÜ, geri çektiği GDO'lu pirinç raporuyla ilk günki açıklamamı teyit etti
Expo 2016 Antalya Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Mehdi Eker, İTÜ’nün hazırladığı GDO’lu pirinç iddialarıyla ilgili raporu çekmesi hakkında değerlendirmede bulundu.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Antalya'da; Expo 2016 Antalya Ajansı hizmet binasının açılışını yapacak, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) düzenlendiği Akdeniz Toplantıları'nda 'Expo 2016 Antalya' konusunda konuşacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İSTANBUL - POLİTİKAGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Antalya'da; Expo 2016 Antalya Ajansı hizmet binasının açılışını yapacak, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) düzenlendiği Akdeniz
Güney Kore’deki Türk Bahçesi’ne yoğun ilgi
EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından Suncheon Bay Garden2013 EXPO’da düzenlenen Türk Bahçesi, EXPO’yu ziyaret edenler tarafından büyük beğeni topladı. Sergi alanında dikkat çeken bahçelerden birisi olarak gösterilen Türk Bahçesi’ni, 21-29 Nisan tarihleri arasında 234 bin 811 kişi ziyaret etti.
Güney Kore’de Türk bahçesi
ANKARA - Güney Kore’de düzenlenecek Suncheon Bay Garden isimli EXPO etkinliği, 19-20 Nisan 2013 tarihinde başlıyor. EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından etkinlik alanında 660 metrekarelik Türk bahçesi hazırlandı.
Dünya çiçekçileri, Antalya’da buluşuyor
Üç gün sürecek toplantıda Expo 2016 Antalya Ajansı tarafından dünya başkanlarına Expo 2016 Antalya Botanik Expo’suyla ilgili tanıtım yapılarak, lobi çalışmaları gerçekleştirilecek. (CİHAN)
Bakan Eker: EXPO alanında kalıcı eserler bırakacağız
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO 2016 fuar alanı için master planın yapılması yönünde çalışmalara başladıklarını, burada Antalya’ya değer katacak kalıcı eserler bırakmak için çalıştıklarını
EXPO 2016 alanı için ilk binayı Bakan Eker yıktı
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO 2016 alanının yapılması için atıl durumdaki ilk binayı yıkarak çalışmaları başlattı. Alandaki 103 binadan 96’sı yıkılarak EXPO 2016 alanı oluşturulacak.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Antalya'da EXPO 2016 alanında mevcut binaların yıkım törenine ve 'EXPO Çiçeği'nin açıklanacağı basın toplantısına katılacak. (11.00-13.00-15.00 - Antalya)
EXPO çiçeği oylamasında yabani karanfil birinci oldu
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeğini belirlemek için yapılan oylama sona erdi. 4 aday çiçeğin yarıştığı oylamada ilk sırayı 11 bin 166 oy toplayan yabani karanfil aldı.
EXPO 2016 Antalya ekibi Tayland’da incelemelerde bulundu
ANTALYA - EXPO 2016 Antalya Ajansı’ndan üç kişilik bir heyet, 2006 ve 2012 yıllarında Chang Mai şehrinde düzenlenen EXPO çalışmalarını incelemek üzere Tayland’a gitti. Tayland’a yapılan inceleme gezisine; EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, EXPO Danışmanı Necil Nedimoğlu ve Botanik grubu çalışanlarından Başak
Antalya Tanıtım Vakfı turizm potansiyelini ITB Turizm Fuarı'nda anlatacak
Bu kapsamda fuarda, Antalya Tanıtım Vakfı’nın hazırladığı ve Antalya Valiliği tarafından çoğaltılan tanıtım DVD’siyle Likya Yürüyüş Yolu, EXPO 2016, Antalya’nın Endemik Bitkileri ve Antalya Lezzetleri ziyaretçilere anlatılacak.
Yabani karanfil Expo çiçeği olmaya daha yakın
ANTALYA - Expo 2016 Antalya’nın sembol çiçeğini belirlemek için başlatılan halk oylamasına katılan 16 bin 500 kişiden yaklaşık 10 bini yabani karanfil için oy kullandı. Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Expo sembol çiçeğini belirlemek 9 Şubat 2013 tarihinde başlayan oylamanın devam ettiği
EXPO’nun çiçeğini Antalyalılar belirleyecek
ANTALYA - EXPO 2016’yı temsil edecek çiçeği Antalyalılar’ın belirlemesi kararı alındı. EXPO 2016’nın Ankara’da açılan irtibat bürosunun açılışını gerçekleştiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, yine aynı yerde EXPO 2016’nın 3
Ekmekten sonra, şekerin de sağlıklı üretilmesi için çalışma başlatıldı.
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği Ankara Ofisi'nin açılışını yapan Mehdi Eker, gıda gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin şeker üretimi ile ilgili bir düzenlemenin olup olmadığı yönündeki sorusuna Eker, “Kahverengi şeker, daha az rafine işlemine uğramış şeker üretimi
Expo 2016 için Ankara’ya irtibat bürosu açıldı
ANKARA - Antalya EXPO 2016 çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Ankara’da Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in de katılımı ile EXPO 2016 İrtibat Bürosu açıldı. Expo İrtibat Bürosu'nun açılışına Antalya'dan yoğun bir davetli topluluğu katıldı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, TBMM’de Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda, kadın istihdamı konusundaki görüşmeye katılacak, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği Ankara Ofisi’nin açılışını yapacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İSTANBUL - POLİTİKAGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği Ankara Ofisi’nin açılışına katılacak. (14:00)GÜNCEL
Antalya Kent Konseyi, Kesik Minare’nin cami olmaması görüşünde ısrar etti
Daha önce Expo çiçeği için narı öneren Kent Konseyi Genel Kurulu, Expo 2016 Antalya anıtı için Akdeniz Heykeli'ni teklif etti. Heykeltıraş İlhan Koman’a ait dört ton ağırlığında, 12 milimetre kalınlığında ve 112 metal levhanın yan yana getirilmesiyle oluşturulan ve İstanbul’da bir firmanın