fahrettin er

DÜZELTME - 'Anadolu’dan Afrika’ya Şefkat Eli' projesi Aliağa'da anlatıldı
Fahrettin Er, ASGİAD aracılığıyla İzmir'in Aliağa ilçesi halkına bir konferansla bilgi verdi. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'ni dolduran Aliağa gönüllüleri, kanferansa yoğun ilgi gösterdi.
Mesir şenliklerinin 1960 yılında çekilmiş görüntüleri bulundu
MANİSA - Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde üroloji doktoru olan ve aynı zamanda Manisa tarihini araştıran Dr. Fahrettin Er, mesir şenliklerinin 1960 yılında çekilmiş görüntülerine ulaştı.
"Afrikalı, tanıdıktan sonra Türklere 'iyi yürekli beyaz adam' diyor"
MARDİN - Bir grup gönüllü doktor arkadaşıyla altı yıldır Afrika’ya giderek yardım elini uzatan doktor Fahrettin Er, "Afrika insanı, Anadolu insanının şefkatli ve merhametli elini bekliyor. Afrika insanı, Türkiye'den gelen doktorlara 'beyaz adam kötüdür' demiyor.
'Afrika'da Türkiye'den geldiğinizi söyleyince gözlerinin içi gülüyor'
GAZİANTEP - 5 yıldır Afrika'ya tedavi için giden Uzman Dr Fahrettin Er, Afrika insanının Anadolu'nun şefkatli ve merhametli elini beklediğini ifade ederek, "Afrika insanı Türkiye'den gelen doktorlara 'beyaz adam kötüdür'
Muş'ta ‘Anadolu’dan Afrika’ya Şefkat Eli’ konferansı düzenlendi
MUŞ - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Değerleri Tanıtma ve Yaşatma Topluluğu’nun davetlisi olarak Muş’a gelen Op. Dr. Fahrettin Er, 'Anadolu'dan Afrika'ya Şefkat Eli' konulu konferans verdi.
Çöp kamyonuyla panelvan çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
Çark Caddesi'nde çarşı yöne giden Rıdvan Mutlu'nun kullandığı 54 AN 246 plakalı panelvan, Mehmet Akfi Ersoy Caddesi'nden gelen Fahrettin Er'in kullandığı 34 BH 1972 plakalı çöp kamyonuyla çarpıştı. Kazada panelvan sürücüsü Mutlu ile yanında bulunan Şükrü Şan ağır yaralandı.
Sosyal destek uzmanları fakirlerin her kurumdan ayrı yardım almasını önleyecek
Üniversitesi Öğretim Üyesi Sema Başak'ın yönettiği panelin bir diğer konuşmacısı ise Afrika'da yaptığı gönüllü çalışmaları ile tanınan Operatör Doktor Fahrettin Er oldu. Er, “Yoksullukla Mücadelede Kamu ve Sivil Toplum İşbirliği” başlıklı konuşmasında, Türkiye'nin Afrika ülkeleri özelinde, yurt dışında yaptığı yardımları anlattı
“Türkiye’den Doktor geldi” programına yoğun katılım
Yapımcı Fahrettin Er'in sunumuyla hazırlanan programda yurt dışında yapılan sağlık hizmetleri anlatıldı. Afrika'daki izlenimlerini anlatan doktor Fahrettin Er; oradaki insanların paranın ne olduğunu dahi bilmediklerini, hayatlarında hiç doktor görmeyen insanlar olduğunu anlattı
Batı Afrika Ülkesi Gine Bisaau'ya Uşak’tan şefkat eli
Fahrettin Er ve Opr. Dr. Erol Uysal, 3 Mayıs 2011'de 100 kişiyi ameliyat etmek için Gine Bisaau’ya gitmeye hazırlanıyor.Ameliyat malzemelerini bugün Batı Afrika’ya gönderen Uysal, yaptığı basın açıklamasında oralardaki insanlarının her türlü yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.
Dr. Er: Afrika’nın kara talihi Türk okulları sayesinde değişecek
GİRESUN - Sağlık taraması için Afrika'nın değişik ülkelerine giden ve orada çektiği fotoğraflarla yaşanan sıkıntıları dile getiren Dr. Fahrettin Er, Afrika’nın kara talihinin Türk okulları sayesinde değişeceğini söyledi.
Ufuk-Der'in okuma salonları fakir öğrencilerin dershanesi oldu
Nurlupınar’daki Altıntaş Okuma Salonu’nun arsasının şehit babası Bekir Altıntaş tarafından bağışlandığını, binanın da Fahrettin Er tarafından yapıldığını kaydeden Songur, “Muradiye’de bir hayırsever de arsa bağışladı.
UMSAD, doktorları kahvaltıda bir araya getirdi
Fahrettin Er, yurt dışındaki faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Dr. Fahrettin Er, "Geleceğimizi duyan Afrika yerlilerinin yerel danslarla ve kendi imkansızlıklarıyla yaptıkları Türk Bayraklarıyla bizi karşılamaları, ilk defa iyi niyetli beyaz insanları ve ülkemizi tanımaları milletim
Doğu Anadolu'dan doktorlar, Mozambik halkını sağlık taramasından geçirecek
Fahrettin Er de programda 'Anadolu’dan Afrika’ya Şefkat Eli' konulu konuşma yaptı. Programa akademisyenler, doktorlar, hemşireler ve sağlık görevlileri katıldı.
KASAMED sağlık çalışanlarını buluşturdu
Fahrettin Er, “Afrika’da Sevgi Eli” konulu görsel bir sunum yaptı. Ayrıca, geçen yılın Ekim ayında Konya'nın Kulu ilçesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerini taşıyan minibüsün şarampole yuvarlanması
Dr. Fahrettin Er: Afrika'nın karabahtını Anadolu insanının şefkatli eli değiştirecek
Gönüllü Doktorlar Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Op. Dr.Fahrettin Er, Afrika'nın karabahtını Türk insanının şefkatli elinin değiştireceğini söyledi. Dr.Fahrettin Er, Manavgat Sağlık Derneği (MASAD)'nin Sarılar Beldesi Ece Düğün Salonu'nda düzenlediği Anadolu'dan Afrika'ya Şefkat Eli programının 690'ncı sunumunu
'Afrika şevkat eli bekliyor'
Afrika ülkelerine sağlık yardımı yapmak üzere bir çok defa giderek hastalara derman olan Op.Dr. Fahrettin Er, 'Afrika'daki Türkiye' konferansıyla izlenimlerini Alanyalılarla paylaştı.
Uşak Sağlık Çalışanları Derneği Afrika'daki sağlık hizmetlerini anlattı
Dr Fahrettin Er, USADER Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Mutlu Vurkun, üye Uzm. Dr. Erol Uysal ve çok sayıda vatandaş katıldı. Amaçlarının Uşak'ta sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplamak olduğunu belirten USADER Başkanı Vurkun, "Üyelerimizle birlikte yurt içi ve dışında sağlıkla ilgili
Manisalı doktorlar Afrika'ya ikinci kez gidiyor
Fahrettin Er, yurt dışı deneyimlerinin oldukça fazla olan bir ekip olduklarını söyledi. 23 kişilik bir ekiple yurt dışına gittiklerini belirten Er, sözlerine şöyle devam etti:
"Afrika'ya yardıma gittik, ama kendimize yardım ettiğimizi gördük"
Fahrettin Er, Afrika'da yaşananları anlattı. Dr. Er, "Amacımız Afrika'da fakir insanlara yardım götürmekti. Ama orada insan manzaralarını görünce cennet gibi bir ülkede yaşadığımızı gördük.
Çanakkale'de 'Anadolu'dan Afrika'ya Şefkat Eli' konferansı düzenlendi
Fahrettin Er ise ilk 10 dakika, protokol üyelerine Afrika hakkında sorular sordu. Monoton geçen hayatından sıkıldığını ve arayış içine girdiğini, Afrika'ya gidecek doktor arkadaşıyla tanıştığını ve Nijer'e gidiş hikayesini anlattı.
Nijer'de fakir dul kadınlara yönelik keçi projesi tuttu
Fahrettin Er, sağlık hizmeti vermek için bir grup gönüllüyle gittikleri Nijer'de her gün farklı olaylar yaşadıklarını söyledi. Opr. Dr. Er, orada insanların susama benzer bir gıdadan başka bir şey yemediğini, "üç öğün" kavramının geçerli olmadığını anlattı.
Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Yıldız, cemevinde Alevi matemine ortak oldu
Fahrettin Er ve Yönetim Kurulu üyeleri de Hz. Ali (RA)'nin sözlerinden derlenmiş bir pano armağan etti. Duayla kabul edilen panodaki sözleri okuyan Opr.
Kimse Yok Mu Derneği, Alevi vatandaşlara da kurban eti dağıttı
Fahrettin Er ile birlikte 10 kişi görev aldı. Etler muhtar Bektaş'ın önderliğinde ihtiyaç sahiplerini evlerine teslim edilirken sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. Bazı ihtiyarlar, kendisine et veren gönüllülere sarılarak gözyaşlarına hakim olamazken, bazıları "Allah sizlerden razı olsun.
Yabancı gazetecilere tarihi mekanda maklube ziyafeti
Fahrettin Er, yabancı gazetecilere binanın tarihi ve yemekler hakkında bilgi verdi. Gazeteciler, Manisalı fasıl sanatçılarının seslendirdiği Klasik Türk müziği nağmeleri eşliğinde maklube, keşkek ve Saray-ı Amire'nin bilinen tek yemeği olan su muhallebisi
'Anadolu'dan Afrika'ya Uzanan Şefkat Eli' konferansında duygulu anlar yaşandı
Fahrettin Er katıldı. Konferansa Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Eyüp Çakır, Yönetim kurulu üyeleri işadamları ve vatandaşlar katıldı. Salonun tamamen dolduğu konferansa konuşmacı olarak katılan Üroloji Uzmanı ve Çevre Gönüllüsü Dr.
Orta Afrika'nın siyah incileri, Vanlılarla bir araya geldi
Fahrettin Er, gönüllü doktor heyeti ile Njier'de yaptıkları gönüllü sağlık hizmetleri ile ilgili bir sunum yaptı. Özel Serhat Liseleri Mezunları Derneği (SERMED) düzenlenen program Rüyam Düğün Salonu'nda yapıldı.
Orta Afrika Jandarma Genel Komutanı'nın oğlu Manisa'da ameliyat edildi
Fahrettin Er, Afrikalı Djimmy'nin Manisa'ya gelme serüvenini şöyle anlattı: "Manisalı doktorlar olarak 13-22 Mayıs tarihleri arasında, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin Bangu şehrine gitmiştik. Orada 150 ameliyat, 2 bin 300 muayene yaptık.
Orta Afrika'ya gönüllü giden hekimler yaşadıklarını Manisa halkı ile paylaştı
Fahrettin Er, olumsuz şartlara rağmen yaptıkları sağlı ameliyatları ve bölge halkını etkileyen hastalıkları sinevizyon eşliğinde anlattı. Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu'ndaki programa Manisa Valisi Celalettin Güvenç, İl Sağlık Müdürü Ziya Tay, İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı
Manisalı doktorlar Afrika'ya mesir macunu ve lokum götürdü
Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan Kafile Başkanı Üroloji Uzmanı Fahrettin Er, Manisalı doktorlar olarak yaklaşık 3 yıldır Afrika'nın çeşitli bölgelerine sağlık yardımı yaparak deneyim kazandıklarını şimdi de 200 büyük ameliyat ve bin 500'ün üzerinde muayene için 5 gün Orta Afrika'da hizmet
Gönüllü doktorlar Orta Afrika'daki hastalara da şifa dağıtacak
Afrika'ya gidecek olan doktorlardan üroloji uzmanı Fahrettin Er de proje süresince bölgede beş fiili iş günü çalışacaklarını aktardı. Dr. Er, bu sürede Orta Afrika'da bin 500 poliklinik ve 150 hastaya da büyük ameliyatlar yapacaklarını ifade etti.
Fransız çift, oğullarını Manisa'da sünnet ettirdi
Fahrettin Er, "Daha önce Müslüman Fransız bir ailenin de çocuğunu sünnet etmiştim. Djlelati çifti, uzun süre hastane aramış.
Kimse Yok mu, Nijer dramını gönüllülerine Dr. Er'in gözlemlerinden anlattı
Kimse Yok mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Nijer'de yaşanan insanlık dramını gönüllülerine Dr. Fahrettin Er'in anılarından izah etmeye çalıştı.
Binlerce Manisalı İsrail'i protesto etti
Fahrettin Er tarafından konuşma yapıldı. İlk olarak kalabalığa seslenen Dr. Er, "Gönül isterdi ki, burada mesir şenliklerindeki gibi sevincimizi paylaşalım.