fahrettin erdoğan

Sarıkamış'ta 3 dönüm araziye kurulmuş tarihi ev dikkat çekiyor
Bunlardan biri de Cenubi Garbi Kafkas Cumhuriyeti Hariciye Vekili Fahrettin Erdoğan. 1874 yılında Sivas Divriği Yağıbasan köyünde dünyaya gelen ve 1958 yılında Ankara'da ölen Erdoğan, Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunda önemli görevler üstlenerek bölgedeki direniş gücünü örgütlemiş.
AKKAV'dan Fahrettin Erdoğan'ı anma paneli
Anadolu Kültürünü Koruma ve Araştırma Vakfı (AKKAV) kültür çalışmaları çerçevesinde Sarıkamış Belediyesi ile "Cenubi Garbi Kafkas Cumhuriyeti Hariciye Vekili Fahrettin Erdoğan" konulu anma paneli düzenledi.
Kütahya'da rehine krizi
Taşyürek, Uşak yönünden gelen tekstilciler Fahrettin Erdoğan (41), Orhan Çavuşoğlu (40) ve Hikmet Akgün'ün (44) bulunduğu 64 HE 478 plakalı minibüsü durdurdu. Durdurduğu minibüse binen Taşyürek, araçta bulunan 3 kişiye silah doğrultarak aracı İzmir yönüne sürmelerini söyledi.
Süleyman Çelebi'nin her iki bacağında da birer kurşun var
DİSK Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fahrettin Erdoğan da, silah seslerinin ardından odaya girdiklerini ve başkanın yerde kanlar içerisinde yattığını gördüklerini aktardı. Saldırganın, olayın hemen ardından korumalar tarafından yakalandığını belirten Erdoğan, şahsı daha önce DİSK binasında gördüğünü söyledi.