fahri yıldız

Konserler, Mısır ve Suriye’deki katliamlar nedeniyle iptal edildi
Konuyla ilgili açıklama yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Mısır ve Suriye başta olmak üzere dünyanın birçok İslam ülkesinde akıtılan kan ve yapılan zulümler kanayan yara haline gelmiştir." dedi. Çocukların, kadınların katledilmesine seyirci kalamayacaklarını ifade eden Yıldız, "Diliyorum ki bu çaresizlik ortadan kalkar.
Nevşehir’de inşaatta göçük: 2 ölü, 1 ağır yaralı
İnşaattaki göçük olayını haber alan Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, olay yerine gelerek bilgi aldı. Göçük altında kalan arkadaşlarını kurtarma çalışmalarını gözyaşları içerisinde izleyen işçiler, inşaatta gerekli güvenlik önlemlerini alınmadığını, 80 liralık yevmiye için
AK Parti Nevşehir İl Danışma Meclis Toplantısı yapıldı
İl Genel Meclis Başkanı Sami Başgelen, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Nevşehir Ak Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider’in, sunumlarının ardından toplantı, güncel ve siyasi konuların değerlendirilmesiyle devam etti.
Türkiye'nin En Temiz Şehri Yarışması’nda Ürgüp dereceye girdi
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, ödülün sorumluluklarını daha da artırdığını ifade ederek, “Bu ödülü biz sembolik olarak aldık, bu ödül başta çevre konusunda çok duyarlı olan Ürgüp halkınındır. Biz Belediye olarak her konuda olduğu gibi çevre temizliği ve geri dönüşümle ülke ekonomisine katkı sağlama konusunda da üzerimize düşenden fazlasını seve seve yapmaya devam
Kapadokya’da iki balon havada çarpıştı: 2 ölü, 23 yaralı
Olayın hemen sonrasında Vali Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ve Ortahisar Belediye Başkanı Ali İhsan Özendi olaya müdahale etti, gerekli tüm yardımları yaptı.
YÖK Başkanı Çetinsaya: Üniversitelerin bir fonksiyonu da topluma hizmet
Fahrettin Keleştemur, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Kapadokya MYO öğretim elemanları, öğrencileri, veliler ve basın mensupları katıldı.
Ürgüp Müftüsü ile oğlu toprağa verildi
Törene Ilgaz Kaymakamı Yusuf Özdemir, Diyanet İşleri İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin ve çok sayıda akrabası katıldı.
Ürgüp'te Kur'an okuma, hafızlık ve ezan yarışması düzenlendi
Turgut Özal Kültür Merkezi’ndeki programa Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Belediye Başkanı Fahri Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülgafur Büyükfırat, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Ürgüp İlçe Müftüsü Murat Çakır, il genelindeki imam hatip liselerinin öğretmenleri, öğrencileri
İngiliz büyükelçiyle fahri konsolos langırt maçı yaptı
İlk olarak Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı dünyaca ünlü Üçgüzeller mevkisine giden Reddaway ve beraberindekileri, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız karşıladı. Üçgüzeller'in Kapadokya’nın dünyada tanınmasını sağlayan yer olduğunu belirten Başkan Yıldız, “Kartpostallar, kamera görüntüleri burada çekilerek dünyaya
TIR'lar, Avrupa’ya transit geçecek
Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Milletvekilleri Murat Göktürk ve Ahmet Erdal Feralan, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ile davetliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşan Nevşehir AK Parti Milletvekili Murat Göktürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından
Gezici sinema TIR'ı Ürgüp’te
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zihni Aldırmaz’a iletilmek üzere el yapımı peribacalarının bulunduğu çini tabak hediye etti. (CİHAN)
Ürgüp'te 300 aileye gıda yardımı
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız konuyla ilgili "İhtiyaç sahibi ailelere her yıl düzenli olarak yardım paketi dağıtıyoruz. İçerisinde gıda ve temizlik ürünlerinin olduğu yardım paketlerini ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim ediyoruz.
"Polis, kapıyı kırmak yerine çilingirle açmalı"
İdris Güzel ve Emniyet Müdür Yardımcısı Fahri Yıldız katıldı. Bursa Emniyet Müdürlüğü adli birimlerinde görevli yaklaşık bin personel sempozyumu takip etti. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
400 Kapadokyalı çocuk Dünya Mirasını tanıdı
Törene; Ürgüp Kaymakam Vekili Mesut Yakuta, Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Nevşehir Müze Müdürü Murat E. Gülyaz, Panasonic Temsilcisi Ceren Öner, Panasonic Japonya Çevre Projeleri Sorumlusu Yoko Kanai ile birlikte öğrenciler katıldı.
Bakan Günay: Türkiye artık turizmde İtalya, Fransa ve İspanya ile yarışıyor
Bakan Günay'a çalıştay sonunda Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş tarafından topraktan yapılma Hitit amforası ve halı, Ürgüp ilçe Belediye Bakanı Fahri Yıldız tarafından ise resminin olduğu tablo ve bölgenin mahsulü olan bir sepet yiyecek hediye edildi.
Nevşehir'e yerleşen depremzedelerden erkekler iş, çocuklar oyuncak istedi
Vanlı depremzedelerle sohbet edip sorun ve isteklerini dinlemek üzere düzenlenen programa Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız da katıldı. Yıldız, konuşmasında, Allah’ın böyle büyük acıları bir daha yaşatmaması dileğinde bulundu.
Vanlı depremzedeler moral yemeğinde buluştu
Yemeğin ardından ailelerle sohbet eden Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp’te kaldıkları süre boyunca her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi. Yıldız, “Ürgüp’te kendinizi evinizde hissetmenizi, yalnız olmadığınızı bilmenizi istiyorum.
Süryani Metropoliti Çetin Kapadokya’da
Metropolit, gezisi sırasında Nevşehir’in turistik ilçesi Ürgüp’ü gezdi ve Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ı ziyaret etti. Ürgüp’ü çok beğendiğini söyleyen Metropolit, Ürgüp’ün bu güzel yüzünün yönetim sisteminin ne kadar doğru yönde olmasından kaynaklandığını düşündüğünü ifade etti.
Ürgüp, Travel Turkey İzmir 2011’de beğeni topladı
Ürgüp Belediyesi standına gelen Bakan Günay’ı Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Ürgüp Belediye Meclis Üyesi Mahmut Duran karşıladı. Başkan Yıldız, Bakan Günay’a Ürgüp yöresinde yetişen sütle kavrulmuş kabak çekirdeği ve dimrit cinsi siyah kuru üzüm ikram etti.
Ürgüp'te İpekyolu Kültürü Sergisi ilgi gördü
Leonid Reshetnikov ve beraberindeki heyet, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp’e bağlı Başdere belde Belediye Başkanı Mustafa Karaman eşliğinde sergiyi gezdi. Sergide gelen yabancı konuklara Ürgüp el halı dokuma sanatı gösterisi, doğal köy ürünlerinden oluşan köylü pazarı, Ürgüp yöresine ait müzik dinletisi, geleneksel Türk
Hak-İş Başkanı Arslan: Sağduyu sahibi herkes teröre ve silaha hayır demeli
sevgi ve hoşgörü zemini üzerinde yükselen, yeni 2000'li yıllarda medeniyetleri buluşturan yeni bir anlayışı talep ettiklerini belirten Arslan, Hak-İş üyesi Fahri Yıldız'ın 31 Mayıs 2010 tarihinde İsrail askerlerinin insanlık dışı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 9 şehitten biri olduğunu belirterek, Yıldız ve tüm şehitlere Allah'tan
Ürgüp'te altyapı projeleri hayata geçiriliyor
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Kanalizasyon ve içme suyu şehir içi şebekesinin yenilenmesi projeleri ile Ürgüp'e uzun yıllar hizmet edecek olan altyapı projelerini hayata geçireceğiz. Ürgüp halkı ve Ürgüp ilçesi gelişen yapısıyla ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlere uygun şehir altyapısına sahip olmalı.
Kadı Kalesi'ndeki kaya kütlelelerinin ıslahına başlandı
Kadı Kalesi Kaya Islahı çalışmalarını Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Belediye Fen İşleri Mühendisleri birlikte inceledi. Başkan Yıldız, “Kadı Kalesi olarak anılan ve Kayakapı Mahallesi olarak bilinen bölgede mevcut sarp ve dik kayalıklar bulunmaktaydı.
Bakan’dan damata altın öğüt: Eşine itaat et, rahat et
Ürgüp İlçe Belediye Başkanı Fahri Yıldız'ın kıydığı nikahta, Bakan Yazıcı, damat Mustafa Paslanmaz'ın, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ile Isparta Valisi Memduh Oğuz da gelin Sibel Paslanmaz'ın şahitliklerini yaptı.
Vali halkın sorunlarını dinledi
Yeşilöz'deki programa Vali Savaş'ın yanı sıra Nevşehir milletvekilleri Murat Göktürk ve Erdal Feralan ile Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve köy halkı katıldı. Buradaki programda köy halkıyla bir araya gelen heyet, halkın şikayet ve taleplerini dinledi.
Bağ Bozumu Festivali başladı
Filiz Kılıç, Ürgüp İlçe Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükçü, Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, Belde Belediye Başkanları ve diğer kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.
İtalyan akademisyenler Ürgüp'te
Grup, ilçede öncelikle Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ı makamında ziyaret etti. İtalya’dan gelen akademisyenleri makamında kabul eden Başkan Yıldız, öncelikle kendilerini Ürgüp’te görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, Ürgüp ve Ürgüp’ün tarihi, kültürel
Ürgüp'te sigara izmaritleri kutulara atılacak
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp’ün bir dünya kenti olduğunu ve sunulan hizmet ve projelerle ispat ettiğini söyledi. Ürgüp’e gelen yerli veya yabancı misafirlerin, geldikleri ilk günden itibaren edinecekleri izlenimin kendileri için önemli olduğunu kaydeden Yıldız, şöyle devam etti:
Kadı Kalesi ıslah edilecek
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp ilçesi kent merkezine yakın bölgede, binlerce yıllık Kapadokya tarihinin içinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, günümüze kadar varlığını sürdürmüş Kadı Kalesi olarak adlandırılan bir bölgenin bulunduğunu
Başkan, Kur’an kurslarını ziyaret etti
NEVŞEHİR - Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, ilçe Müftülüğü tarafından başlatılan yaz dönemi Kuran kurslarında eğitim gören çocukları ziyaret etti. Başkan Yıldız Ürgüp ilçe merkezindeki Duayeri Camisii'nde Kur’an-ı Kerim öğrenen çocuklarla bir araya gelerek derslerine katıldı.
Ürgüp’te ihtiyaç sahipleri bu yıl da unutulmadı
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Her yıl mübarek Ramazan ayı münasebetiyle dar gelirli ailelerimize yönelik olarak hazırladığımız Ramazan Paketi yardımını bu yılda gerçekleştirdik. Dini inancımızın temel taşlarından biri olan oruç ibadetini rahat, mutlu ve sağlıklı bir biçimde geçirmelerini sağlamak amacıyla bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz.
AK Parti Teşkilat Başkanı Erdem Ürgüp'te
Erdem'i, Ürgüp'e gelişinde, Nevşehir milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider, AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp Başdere Belediye Başkanı Mustafa Kahraman ve Ürgüp AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Koçak birlikte karşıladı.
Dünya Kültür Mirası Listesi'ne giren Kayakapı, turizme kazandırılacak
Brifinge Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp İlçe Emniyet Müdürü Nedret Bulut, Ürgüp Belediye meclis üyesi ve Kayakapı Projesi İdari Amiri Müdürü Hüsnü Sucu, AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Ahmet Koçak da
Mustafapaşa beldesine Aile Sağlık Merkezi
Tuğba Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Serkan İnceçayır, İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Yıldırım, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak ve çok sayıda davetli katıldı.
THM sanatçısı Vural, sahneye eşek üstünde çıktı
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “3 yıldır sünnet şöleni ve halk konseri başarıyla ve büyük bir katılımla gerçekleştiriyoruz.” dedi. Sanatçı Serkan Vural sahneye sağ ve sol yanında üzüm küfeleri bulunan ve içinde sünnet çocuklarının olduğu eşekle elinde sazıyla gelerek çıktı.
Ürgüp Kadı Kalesi ıslah ediliyor
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “Ürgüp ilçesi kent merkezine yakın bölgede, binlerce yıllık Kapadokya tarihinin içinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, günümüze kadar varlığını sürdürmüş, Kadı Kalesi olarak adlandırılan bir bölge bulunmakta
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız
NEVŞEHİR - Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, ilçenin Kayakapı Mahallesi mevkiinde bulunan tarihi Kadı Kalesi ıslah çalışmaları için ihale sürecinin başlatıldığını söyledi. (CİHAN)
Ürgüp ve Mustafapaşa belediye çalışanlarında sözleşme sevinci
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız da sözleşmenin günümüz şartlarına göre iyi bir sözleşme olduğunu belirterek, imzalanan toplu iş sözleşmesinin her iki tarafa da hayırlı olması temennisinde bulundu.
Ürgüp'te tehlikeli yol genişletiliyor, turistler rahat yolculuk yapacak
Çalışmalar tamamlandığında, Ürgüp-Mustafapaşa karayolunda meydana gelen kazaların büyük ölçüde önleneceğini kaydeden Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “Yol ihalesi yaklaşık 2 milyon 800 bin TL olarak yapıldı.
Geleneksel Şeyh Turhasan Veli Hazretleri Etli Pilav Şöleni ilgi gördü
Şölene Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp Ortahisar Belediye Başkanı Ali İhsan Özendi, Ürgüp Başdere Belediye Başkanı Mustafa Karaman da katıldı. (CİHAN)
Bursa emniyetinde 60 personel bir üst rutbeye terfi etti
sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden şube müdürleri Sezgin Kaba, Varkın Suyuak, Armağan Adnan Erdoğan ve Fahri Yıldız'a yeni rutbelerini Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Teğgeneral Zeki Es taktı. Törende, komiserlikten 1.
Yeniden düzenlenen Vefa Küçük Parkı hizmete girdi
Nevşehirli hayırsever iş adamı Vefa Küçük’ün adının verildiği ancak o tarihten bu yana hiçbir bakım ve onarımı yapılmayan park, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın girişimleri ve hayırsever işadamının maddi katkıları ile yeniden tasarlanarak törenle hizmete girdi.
Ürgüp'ün Başdere beldesinde festival yapıldı
Festivale, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Başdere Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Yeni evlenen Meryem ile Ahmet Dilek çifti çam fidanı dikenler arasında yer aldı.
Kapadokya Jazz Blues’e doyacak
Uluer, Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri Nazif Demir, Uçhisar Belde Belediye Başkanı Osman Süslü, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ile birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Kapadokya’da dumansız hayat başlıyor
NEVŞEHİR - Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde, "Kapadokya'da Dumansız Hayatlar Başlıyor' adlı kampanya başladı. Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, kampanyanın okul çağında sigarayla tanışan ve sigaraya başlama eğiliminde olan genç yaştaki öğrencilere yönelik olarak başlatıldığını
Bayburt'tan, Ürgüp’e gönül köprüsü kuruldu
Bayburt’dan gelen ilköğretim ve Liseli öğrencilerden oluşan 158 kişilik grubu, Ürgüp belediye başkanı Fahri Yıldız, yemek vererek ağırladı. Bayburt’tan gelen öğrencilere Ürgüp Belediyesi Sabahat Toksöz Kültür Merkezinde verilen yemeğe, Ürgüp İlçe Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Nevşehir
Doğum gününde gökyüzünde izdivaç
Ürgüplü çiftin gökyüzündeki nikahını Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız kıydı. Kapadokya Balon adlı firmada pilotluk yapan Tahir Özaşık ile Derya Özaşık’ın gökyüzünde gerçekleşen nikah merasimi oldukça renkli geçti.
Ürgüp’te Kutlu Doğum Haftası konseri
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, konserin ardından Grup Beyza’ya Ürgüp’e geldikleri ve saatler boyunca yaşattıkları eşsiz müzik ziyafetinden dolayı teşekkür etti, gecenin anısına el yapımı çini tabak hediye etti.
Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız: Altın yumurtlayan tavuğu kesmeyin
Nevşehir’in peribacaları, vadileri ve üzüm bağları ile UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası listesine alınan turistik ilçesi Ürgüp’ün Belediye Başkanı Fahri Yıldız, altın yumurtlayan tavuğa benzettiği turizmi hiç kimsenin baltalamaya hakkı bulunmadığını söyledi.
Ürgüp sağlıklı içme suyuna kavuşuyor
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız yeniden çalışmalara başlanan projeyi yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Fahri Yıldız, belediye mühendisleri tarafından tüm aşaması takip edilen projenin, şu ana kadar 800 metrelik kısmının ishale hattı borularının kaynak çalışmaları ve