fevzi çakmak ilköğretim okulu

Siirt'te okullarda süt dağıtımına başlandı
Merkez Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törene katılan Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, dağıtılan sütlerin öğrencilerin gelişimlerine büyük katkı yapacağını söyledi.Haftada üç gün süt dağıtımı yapılacağını, öğrencilere, sütlerini içmeleri yönünde öğüt veren Saltaş, "Eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar her öğrencimiz 48 paket süt
Kütahya'da okulda süt içen 19 çocuk, hastaneye kaldırıldı
KÜTAHYA - Kütahya'da eğitim gördükleri okulda dağıtılan sütü içen 19 çocuk, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kütahya'da Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda dağıtılan sütü içen öğrencilerden 19'u sütü içtikten bir saat sonra karın ağrısı ve kusma şikayetleriyle Kütahya
Trabzon’da 'okul sütü' için 40'dan fazla öğrenci hastanelere başvurdu
Merkeze bağlı Pelitli beldesinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak ilköğretim Okulu’nda sütün içen bazı öğrenciler akşam saatlerinde karın ağrısı ve mide bulantısı gibi çeşitli şikayetlerle değişik hastanelere başvurdu.
Kazazede öğrenci, 21 gün sonra hayatını kaybetti
Rahmi Tokay İlköğretim Okulu’nun 10 öğrencisi, ders çıkışında Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’na tayini çıkan eski öğretmenleri Metin Yıldız’ı ziyaret etmek istedi. Bariyerleri aşıp Yalova-Bursa yoluna çıkan öğrencilerden 13 yaşındaki Sena’ya bu sırada bir otomobil çarptı.
'Geleceğim Ellerimde Projesi' ekibi Başkan Demirtaş ile görüştü
SAMSUN - Tokat’ın Erbaa Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun yürüttüğü ‘Geleceğim Ellerimde’ adlı projenin ekibi, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Gazi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, proje ile iş kurmak isteyen, iş arayan gençleri meslek ve kariyer konusunda destekleyip iş hayatına geçişlerine
Kozan polisi öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı
Şehit Cengiz Eroğlu İlköğretim Okulu, Şehit Kubilay İlköğretim Okulu, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu ve Hacı Mirzalı İlköğretim Okulunda yaklaşık 400 öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı.Şehit Cengiz Eroğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa katılan İlçe Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaimoğlu, içerisinde defter, kalemtıraş, kalem, boyama kalemleri
Anaokulu öğrencileri: 7 yaş çok geç
Bu öğretim yılında Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun yerine büyük bir anaokulu inşa ediyoruz. Okul öncesi eğitimde Burdur Türkiye 3’üncüsü oldu. Bu kararlılıkla okul öncesine önem vermeye devam edeceğiz.
60 yaşında okuma öğrendi
Sızır Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda düzenlenen programa Gemerek Kaymakamı Adnan Tezcan, Milli Eğitim Müdürü Ayhan Vural ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılışında bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ayhan Vural, “İlçe genelinde toplam 15 okuma yazma kursu açtık.
Roman kız öğrencilerden oluşan ilahi grubu duygulandırdı
Daha sonra Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin sema gösterisi ile program son buldu. (CİHAN)
Siirt'te Kutlu Doğum çoşkusu
İlköğretim Okulları arasında Özel Celal Değer İlköğretim Okulu birinci, Süleyman Demirel İlköğretim Okulu ikinci ve Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Liseler arasında ise Selami Değer Anadolu Lisesi birinci, Fen Lisesi ikinci ve 14 Eylül Anadolu lisesi üçüncü oldu.
Zafer Koleji'nden Matematik, Fen ve Teknoloji Olimpiyatı
İlköğretim Okulu, Mustafa Durgut, Barış Akarca ve Furkan Enes Acar Oruçoğlu İlköğretim Okulu, Hasan Basri Özkara İscehisar İlköğretim Okulu, Onur Arsoy Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, Buğra Dindar Miralay Reşatbey İlköğretim Okulu, Emine Balaban İscehisar Selçuklu İlköğretim Okulu ve İrem Başer İscehisar Atatürk İlköğretim Okulu.
İlk ve ortaöğretim okulları arasında bilgi yarışması yapıldı
Merkezi'nde yapılan yarışma sonucunda ilköğretim okulları arasında Özel Celal Değer İlköğretim Okulu birinci, Süleyman Demirel İlköğretim Okulu ikinci ve Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Ortaöğretim okulları arasında düzenlenen yarışmada ise Selami Değer Anadolu Lisesi birinci, Fen Lisesi ikinci ve 14 Eylül Lisesi üçüncü geldi.
Toros Koleji, basketbolda Antalya’yı yarı finalde temsil edecek
Toroslu öğrenciler, diğer grubun ikincisi Uşak Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nu 64-47 yenerek finalist olarak yarı finallere katılma hakkı kazandı. Basketbol takımı antrenörü Beden Eğitimi Öğretmeni Barış Özdoğan, beş senedir Antalya şampiyonu olduklarını bundan sonraki müsabakalar için çalışmalara son hızla devam
Birinci olamadıklarına üzülen minik folklorcular gözyaşlarını tutamadı
Yarışmada ayrıca Tokat Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin gösteri sunduğu esnada, minik öğrencilerden biri, başörtüsünün yüzünü kapatması nedeniyle gruptan ayrıldı. (CİHAN)
İstiklal Marşı'nı en iyi okumak için yarıştılar
İlköğretim okulları arasında İstiklal Marşı'nı en iyi okuyan Şehit Ali Yıldırım İlköğretim Okulu öğrencisi Hicran Tanrıverdi birinci olurken, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'ndan Tuğçe Özer ikinci, 2 Haziran İlköğretim Okulu'ndan da Fatih Şen üçüncülüğü elde etti.
Kozan’da yetişkinler için okuma yazma kursu açıldı
ADANA - Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu işbirliğiyle yetişkinlere yönelik okuma yazma kursu açıldı.Yaklaşık üç ay sürecek kurs Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu binasında verilecek.
Osmaniye Müzesi'nin temeli atıldı
Temel atma töreni, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu halkoyunları ekibinin gösterileri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, müze ile ilgili geldiği gün itibariyle bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.
CHP Karabağlar İlçe Teşkilatı'nın çelengi kabul edilmedi
Bunun üzerine Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de bulunduğu, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'ndaki Atatürk büstü önünde yapıldı. CHP İlçe Teşkilatı buraya çelenk göndermedi, İlçe Başkanı Ağırbaş da gecikmeli olarak katıldı.
Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'ndan hayırsever işadamı Demir'e teşekkür plaketi
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği, Dem-Ka İnşaat'ın sahibi işadamı Lokman Demir'i okula yaptığı katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.
Referandumda oy verme işlemi başladı
Şişli Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda da sabah saatlerinden itibaren oy verme heyecanı yaşandı. Görevliler tarafından yönlendirilen seçmenler referandum için 'evet' ya da 'hayır' yazılı pusulaları işaretleyerek demokratik tercihlerini yaptı.
Yangın söndürme helikopterinin su alması için yapılan gölete giren öğrenci boğuldu
Edinilen bilgilere göre Karabük Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencisi olan beş arkadaş Karabük Merkeze 10 km uzaklıktaki Çukurca Köyü Cildikısık mevkiindeki Orman İşletme Müdürlüğüne ait 2.5 metre derinliğinde ki yangın söndürme havuzuna girdi.
İlköğretim ve liseli öğrenclier bilgilerini yarıştırdı
Meslek Lisesi salonlarında yapılan yarışmada birinci kademeler arasında Polis Hayrettin Şişman İlköğretim Okulu birinci, Mehmetçik İlköğretim Okulu ikinci, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.
'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu sınavında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
Birinci olan Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencisi M. Enes Yıldırım'ın ödülünü Vali Yardımcısı Gökhan Veli Kişioğlu, ikinci Dinar Fatih İlköğretim Okulu öğrencisi Merve Aslan'ın ödülünü Zafer Koleji Müdürü Hasan Korkmaz, üçüncü Şemsettin Karahisari İlköğretim
İskenderun'da öğretmenlerin darp edilmesi protesto edildi
Dün Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda bu gün Şükrü Kanatlı İlköğretim Okulu'nda yaşananlar bazı olayların münferit değil, süreklilik kazandığını ve yaygınlaştığını göstermektedir. Bizler eğitimciler olarak öğretmenlerimizin yanındayız.
Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Alkan'dan birlik beraberlik çağrısı
Adıyaman Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu bahçesinde bir araya gelen 8 bin Alevi aşure töreni düzenledi. Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Tekin Özdil, kalp krizi geçirmesinden dolayı programa gelemedi.
Okulda kavga eden öğrencinin yakınları müdür yardımcısını darp etti
Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda çıkan kavgada bir öğrencinin ayağı kırıldı. Kavganın büyümemesi için çaba sarf eden Müdür Yardımcısı Süleyman Örün, öğrencilerin yakınları tarafından tartaklandı.
İki öğretmen sobadan sızan gazdan zehirlendi
00 sularında meydana gelen olayda, Kozluk Merkez Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda görevli Ali Ünsal (27) ile Kocabey Köyü Dumlupınar İlköğretim Okulu'nda görev yapan Murat Çakır (28) adlı öğretmenler eve aldıkları yeni sobayı yaktıktan sonra yattı.
Antakya Belediyesi, kültür elçileri eğitimine ev sahipliği yaptı
Antakya Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı eğitimde, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu ve Nizamettin Özkan İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencilerinden seçilen toplam 24 öğrenci, Antakya'nın Kültür Elçisi oldu.
Adıyaman'da öğrencilere güneş sistemi konulu konferans verildi
Adıyaman Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilim ve Havacılık Kulübü tarafından 'Evren Sizi Bekliyor' sloganıyla güneş sistemi konulu konferans verildi. Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Astro Fizik Uzmanı Dr.
Kepez Belediyesi ilköğretim okulunun bilgisayarlarını yeniledi
Başkan Tütüncü, daha sonra Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nu da ziyaret etti.
Afyonkarahisar'da yeni eğitim öğretim yılı, 2 bin öğretmen açığıyla başladı
Yeni eğitim, öğretim yılının başlaması nedeniyle Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi. Törende konuşan Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, bütün eksikliklere, olumsuzluklara, yaklaşık 2 bin öğretmen açığına rağmen mevcut potansiyel ile zorlukları
Adıyaman'da ilköğretim öğrencileri ders başı yaptı
İlköğretim Haftası, Adıyaman Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ve saygı duruşuyla başlayan program İstiklal Marşı ile devam etti.
Melikgazi Belediyesi okullara spor sahası inşa ediyor
dönemde özellikle sorumluluk alanlarına yeni giren okullara spor sahaları inşa ettiklerini anlatan Mustafa Demir, son olarak Hisarcık Mahallesi'nde bulunan Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu bahçesine basketbol sahası yaptıklarını ifade etti.
Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım: Kamu hizmeti cezasında istenilen seviyeye ulaşılmadı
Başsavcı Yıldırım, Hatay Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Türkmen ile Okul Aile Birliği Başkanı Arif Ceylan'ı makamında kabul etti. Kamu Hizmeti Cezası nedeniyle okullarında görev yapan hükümlü B.
Öğrenciler, şiir okuma yarışmasında izleyenleri duygulandırdı
İlk kategoride Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'ndan Şule Erol "Acı" isimli şiiriyle birinci olurken, Sedat Damburacı İlköğretim Okulu'ndan Emine Acar "Bayrak" adlı şiiriyle ikinciliği, Yalnızcabağ İlköğretim Okulu'ndan Mehmet Emin Güzel "Çanakkale Şehitleri" adlı
Anasınıfı öğrencilerin yıl sonu sanat etkinlikleri büyük ilgi gördü
Adana'nın Ceyhan ilçesinde Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencilerinin yapmış olduğu yılsonu sanat etkinliklerinde birbirinden güzel el becerileri sergilendi. Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu salonunda gerçekleşen yılsonu sanat etkinliğinin açılışını yapan Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, "Çocuklarımız küçük olmalarına
Okulda hükümlüydü, kantin işletmecisi oldu
Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu yönetimi kamu hizmeti cezası uygulamasının, hükümlünün topluma kazandırılması ve kamu kurumlarının bir takım ihtiyaçlarını bu müesseseden faydalanarak karşılaması açısından olumlu bir uygulama olduğunu belirtti.
Halk Oyunları Grup Birinciliği yarışları tamamlandı
Iğdır Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu 87.60 puan. Gençler: 1. Ağrı Merkez Naci Gökçe Lisesi 90.00 puan, 2. Van Çatak Lisesi 87.
Halk Oyunları Grup Birinciliği yarışları Erzurum'da başladı
Okulu yarışırken, yıldızlar kategorisinde ise Muş Alpaslan Kız YİBO, Van Hacı Bekir İlköğretim Okulu, Öğretmen Burçin Uysal İlköğretim Okulu, Iğdır Mareşal Fevzi çakmak İlköğretim Okulu, Hakkari Çukurca Çığlı İlköğretim Okulu yarıştı.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, öğrencilere desteğini sürdürüyor
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Eğitim Parkı ve Öğrenim Birimleri, Adıyaman'da "Ateşböceği" ile Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerine etkinliklerde destek oluyor. Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ahmet Korkmaz, yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 4 ay önce Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Gezici Öğrenim Birimi