fevzi yıldırım

Yetimlerin yüzü, 'kurbanlık koyun' bağışı ile güldü
Adana Köprü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Kurban Bayramı öncesi hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olduklarını söyledi. Yıldırım, 30 yetim çocuk ve 30 hayırsever vatandaşı bir araya getirdiklerini aktardı.
Fakirlerin bakkal borcunu hayırseverler ödüyor
Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine Ramazan paketi, yetim çocuklara iftar etkinliklerinin yanında mahalle bakkalından evlerinin acil ihtiyaçlarını alıp da ödeyemeyenlerin hayırseverler aracılığıyla bakkal
Balcalı’da hasta yakınlarının dramı devam ediyor
Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, "Her sene Ramazan ayında uygun olmayan ortamlarda kalan hasta yakınlarını hayırseverlerimizle ziyaret edip, sahurluk verip dertlerini dinliyoruz. Sorunlarını gücümüz nispetinde çözmeye çalışıp hastalara dua ve şifa temennisinde bulunuyoruz.
Asalak ve tembellere yardım yapmayın
Adana’da 20 yılı aşkındır ihtiyaç sahipleri ile yardımseverler arasında köprü olan Bekir Fevzi Yıldırım, bu kişileri asalak olarak nitelerken, “Asalaklara ve tembellere yardım yok.” dedi. Köprü Yardımlaşma Derneği’nin başkanlığını da yapan Bekir Fevzi Yıldırım, bu yıl 800 aileye gıda yardımında bulunacaklarını kaydetti.
Vatani görevini yapan evli mehmetçiklerin gözü arkada kalıyor
Adana'da 20 yılı aşkın ihtiyaç sahipleriyle yardımseverler arasında köprü olan Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım da eşleri vatani görevini yapmaya giden kadınların son zamanlarda çok fazla müracaat ettiğini söylüyor.
Mustafa Sungur ağabey Adana’da dualarla anıldı
Programı tertipleyen Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ise şunları söyledi: “Bölgemizdeki eğitim faaliyetlerini ziyaret ederek teşvik eden, son nefesine kadar iman ve Kur’an hizmetinde bulunan ‘nur’ kahramanı merhum Mustafa Sungur ağabeyi hayırla yad etmek için bu etkinliği
İhtiyaç sahibi ailelerin yüzü 'hediye kurban' ile güldü
Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, her yıl belirledikleri ihtiyaç sahibi ve kimsesiz ailelere, bayram coşkusu yaşamalar için kurbanlık hayvan hediye ettiklerini söyledi. Uzun zamandan bu yana faaliyetlerini sürdüren derneğe bağışta bulunan hayırseverlerin katkısıyla bu yıl 30 aileye 'canlı' kurban dağıttıklarını anlatan Yıldırım, ihtiyaç
Develi’de kamyonun çarptığı iki bina yıktırıldı
Bina enkazının altında kalan kamyonunun sürücüsü Kamil Çelen (22) ve yolcu olarak kamyonda bulunan Fevzi Yıldırım (54) olay yerinde hayatını kaybetti. (CİHAN)
Kayseri’deki kazada ölen ve yaralananların isimleri belli oldu
Olayda kamyon sürücüsü Çeker ile Murat Danacı (32), Fevzi Yıldırım (54) ve ağır yaralı olarak Kayseri’ye sevk edilen Adem Öztürk (13) hayatını kaybetti. Yaralılardan Yusuf Aksu, Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.
Adana’ya gelen depremzedeler Van’a dönüyor
Atıcı ailesini eşi ve çocuklarıyla birlikte ziyaret eden Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, "Depremzede ailemiz bizim için bir dua kapısıydı. Keşke Van’da evleriniz yapılsa öyle gitseniz daha iyi olur.
Başkent'in göbeğinde, yıkılmak üzere olan evde ikamet ediyorlar
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın, mahallelerine geldiğini, kendilerinin de evlerin tahliyesi ve kiralık ev bulma konusunda yardım istediğini anlatan Fevzi Yıldırım, belediye başkanının kendisine buradan yüzde 3 oy çıktığını, mahalleli kime oy verdiyse ondan yardım beklemesi gerektiğini söylediğini öne sürdü.
Şehit yakınları ve gazilerden, depremzedelere yardım edenlere ödül
Mutlu’ya, Vali Yardımcısı Mustafa Karadağ, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’ya, şehit annesi Melahat Ongun, Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım’a çalışmalarından dolayı ödül verdi.
Seyhan Müftülüğü depremzedeleri sıcak yuvaya kavuşturdu
yaralarını sarmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, 7 evin anahtarını Adana Valiliği depremzedeler kriz merkezi temsilcisi Bekir Fevzi Yıldırım’a teslim etti.Seyhan Müftülüğünde düzenlenen programda konuşan kriz temsilcisi Bekir Fevzi Yıldırım, "Adana Valiliği olarak depremzedelerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak
Cumhurbaşkanından çorap isteyen çocuk ailesini ev sahibi yaptı
Mehmet Avcı, Müftü İsmail Canbolat, Kimse Yok Mu Derneği Adana Şube Başkanı Kemal Elibal, Dernek Müdürü Adem Sönmez, Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ve diğer ilgililerin hazır bulunduğu organizasyonda Vali Coş, İşadamı Orhan İlhan'a da Kimse Yok Mu Derneği’nin adına teşekkür plaketini takdim etti.
Bayramı atık toplayarak geçirdiler
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Çelik ailesine destek amacıyla kurban eti götürdü. Atık toplayıcılığının da bir uğraş olduğunu belirten Yıldırım, “Ama bu, çocukların yapacağı bir iş değildir.
Köprü Yardımlaşma Derneği'nden 100 aileye kurbanlık küçükbaş hayvan
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, her yıl belirledikleri ihtiyaç sahibi ailelere, bayram coşkusu yaşamaları için kurbanlık hayvan dağıttıklarını söyledi. Uzun zamandan bu yana faaliyetlerini sürdüren derneğe bağışta bulunan hayırseverlerin katkısıyla bu yıl 100 aileye 'canlı' kurban dağıttıklarını söyleyen Yıldırım, gelecek
Adana’dan Somali’ye 3 milyon nakdi, 3 bin ton malzeme yardımı
Organizasyon hakkında bilgi veren Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım da Afrika’daki ‘insanlık dramının’ cumhurbaşkanından başbakan ve muhalefet partilerine kadar bütün kesimleri ortak bir paydada birleştirdiğini dile getirdi.
Belçika’daki Lucerna Koleji ‘en çevreci okul’ seçildi
Konu ile alakalı açıklama yapan Lucerna Koleji Genk Şubesi Müdürü Fevzi Yıldırım, "Öğrencilerimizin başarılı bireyler olmalarını istediğimiz kadar yaşadıkları ortama ve çevreye karşı duyarlı ve hassas bireyler olmalarını da istiyoruz.
Köprü Yardımlaşma Derneği'nden yetimlere eğitim desteği
Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, okul çağındaki bütün çocukların okuması gerektiğini, devletin ücretsiz kitap dağıtımıyla önemli bir sorunu giderdiğini ama ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye, okul kıyafeti ve ayakkabılarının temininde ise hayırseverlere
Çocuklar, bayram harçlıklarını ve şekerlerini Somali’ye gönderdi
Şekerlerini ve 120 lirayı aynı zamanda amcaları olan Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım’a teslim eden Esma Yıldırım, “Somali’de yoksulluktan her gün çocuklar ölüyor. Bizim harçlıklarımızla birkaç çocuğun karnı doysun istedik.
Köprü Yardımlaşma Derneği, hasta yakınlarının ihtiyacını gideriyor
Hasta yakınlarının dertleriyle ilgilenen, sorunlarını çözmeye çalışan Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, "Her sene Ramazan ayında uygun olmayan ortamlarda kalan hasta yakınlarını hayırseverlerimizle ziyaret edip, sahurluk verip dertlerini dinliyoruz.
Mültecilere bayram yardımında köprü oldular
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ise millet olarak her zaman mazlum ve mağdurların yanında olduklarını belirterek, şunları söyledi: "Kur'an'da Rabbimiz 'Bütün müminler kardeştir' diyor.
Köprü Derneği'nden görme engellilere gıda yardımı
Köprü Yardımlaşma Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ise bakım ücreti alamayan görme engellilerin aldığı maaşın yetmediğini savundu. Yıldırım, bu tarz yardımlarının devam edeceğini ifade etti.
"Afrika'daki insanlık dramı son bulmalı"
Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ve MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile Seyhan Kaymakamı İsmail Hakkı Develi, Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, TÜMSİAD Adana Şube Başkan yardımcısı Yakup Kutluca, TÜMSİAD İl Genel Sekreteri Yalçın Kartal, KOSGEB KOBİ Uzmanı Mehmet Eren ile Adana’nın seçkin müteahhitleri katıldı
Hayatın yükü, küçük Fevziye'nin omuzlarına kaldı
Bu arada, ailenin durumundan haberdar edilen Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, çocuklara ayakkabı ve giyecek hediye etti. Gıda yardımı da yapan Yıldırım, küçük yaştaki çocukların anneye ihtiyaçları olduğunu belirterek, kaymakamlık yetkililerinin mağdur durumdaki aileyi yakından takip etmesi
Fakirler de soğuk su içsin diye buzdolabı kampanyası başlattı
Adana’nın kavurucu sıcağında en çok ihtiyaç duyulan şeyin soğuk su olduğunu kaydeden Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, ihtiyaç sahiplerinin soğuk su içmelerini sağlamak ve yemeklerini bozulmadan muhafaza etmeleri için buzdolabı kampanyası başlattıklarını söyledi.
MHP Yumurtalık'taki yatırımın önünü açtı
Sosyal Hizmet Gönüllüleri Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ise kamuoyu ve sivil toplum kuruluşlarının istihdam için şehre katkı sağlayan işadamı ve sanayicileri desteklemesi gerektiğine dikkat çekti.
Hayırseverler tatil öncesi öğrencilerin yüzünü güldürdü
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ile Adana Sevdalıları Platformu Başkanı Neşet Özsayın, ihtiyaç sahibi öğrencilere 50 çift ayakkabı dağıttı. Yıldırım, bugüne kadar 50 bin çift ayakkabı dağıttıklarını belirterek, "Öğrencilerin küçük bir hediyeyle yüzlerinin güldüğünü gördük.
ASKON'un futbol turnuvasında Beyza Piliç birinciliği kazandı
Muammer Çalışkan, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veysel Parlak, Dernekler İl Müdürlüğü Recep Kurtoğlu, Köprü Yardımlaşma Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım da izledi. (CİHAN)
Adana’da 100 STK ‘istikrar, demokrasi ve sivil anayasa' için biraraya geldi
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ise hastanelerde hasta ve cenazelerin rehin kaldığı dönemlerin artık geride kaldığına işaret etti. Ceyhan Girişimci İşadamları Derneği (CEYGİD) Yönetim Kurulu Başkanı Yener Ural, Türkiye’nin dünyadaki değişime ayak uydurmasının önemi üzerinde durdu.
Dert dinleme günüyle ihtiyaç sahiplerinin dertleri azalıyor
Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü olduklarını belirterek, “Cuma günü saat 10-12 arasını dert dinleme günü olarak belirledik. Bu hafta 35 kişiyi dinledik ve çözüm bulduk.
Camiden ayakkabı çalma iste çorabı ile verelim
ADANA - Adana da camide çalınan ayakkabılara karşı ilginç bir çözüm bulundu. Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım merkez Seyhan İlçesi’nde Darüşşifa Camii’nde muhtemel hırsızlıklarına karşı beş yıldır çorabı ile birlikte ayakkabı bağışında bulunuyor.
Köprü Derneği'nden öğrencilere yardım
Okul idarecileri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi 100 öğrenciye yardımları götüren Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, eğitme olan desteklerinin süreceğini söyledi. Okulun çok amaçlı salonunda yapılan mont, ayakkabı ve et dağıtımı töreninde konuşan Yıldırım, öğrencilere yardım değil hediye getirdiklerini söyledi.
Köprü Yardımlaşma Derneği sayesinde ilk kez kurban kesecekler
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, kurban satış yerinde aldığı kurbanlıkları ailelere tek tek dağıttı. Bazı aileleri kurbanlık pazarına götüren Yıldırım, onların beğendiği koyunları alarak yetimleri sevindirdi.
Barınaktaki işçilerin yüzünü güldürdüler
Köprü Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, DOHAYKO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez ve işadamı Bahri Usta ile birlikte barınağı gezdi. Veteriner Esat İlpars, barınakta bin köpek ile 300 kedinin barındığını, yılda 2 bin hayvanın kısırlaştırıldığını söyledi.
Adana Anayasa Değişikliği'ne Evet Platformu Çölaşan hakkında suç duyurusunda bulundu
Adana'da faaliyet gösteren 154 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu platformun sözcüsü Bekir Fevzi Yıldırım, Avukat Yusuf Özer ve Halis Kasap, Adana Adliyesi'ne gelerek şikayet dilekçesini Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmek üzere nöbetçi cumhuriyet savcılığına sundu
Anayasaya evet platformu, Tansel Çölaşan'a dava açacak
Platform sözcüsü Bekir Fevzi Yıldırım, evet oyu veren yüzde 58'in hıyanet içinde olduğunu ifade eden Tansel Çölaşan için hukuki süreç başlatacaklarını bildirdi. Çölaşan'ı özür dilemeye çağıran Yıldırım, "Kimse başkasını hainlikle suçlayamaz.
'Referandumun 12 dev adamı'nı manşetine taşıdı
Gazetenin genel yayın yönetmeni Bekir Fevzi Yıldırım, "Eylül ayı ülkemiz için tarihi bir dönemeçti. Önce basketbol mlli takımımızın 12 dev adamı ülkemize dünya ikinciliğini getirerek milletimizi gururlandırdı.
Erzurum İğdeli Köyü'nün 'evet' gerekçesi: Türkiye'nin kaderi Anayasa Mahkemesi'nin 11 üyesinin elinde (Özel)
'Hayır' oyu kullandığımız için beni, Fevzi Yıldırım'ı, Gıyas Yıldırım'ı, Mehmet Aras'ı, Hüseyin Aras'ı şikayet ettiler. İlçe karakolunda ifade verdik.
Sakatlar Derneği, evlerinden çıkamayan engellileri özel araçlarla sandık başına götürecek
Bu kampanyaya destek veren Adana Anayasa Değişikliğine Evet Platformu sözcüsü Bekir Fevzi Yıldırım da şunları söyledi: "Oy kullanma anayasal bir hak olmasına karşın özellikle fiziksel engellilerin bu anayasal hakkını kullanmasında önemli güçlükler var.
Referandumda yüzde 80 evet çıkarsa 200 kurban kestirecek
Bu arada, Anayasa Değişikliği'ne Evet Platformu Sözcüsü Bekir Fevzi Yıldırım, iş adamları ve sivil toplum örgütlerinin 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği için desteklerinin büyüdüğüne dikkat çekti.
Aşık Yemini'nin üçüzlerine Vali Atış sahip çıktı
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım'ın katkılarıyla Sülük ailesine sahurda misafir olan Atış, üçüzlerle yakından ilgilendi. Yıllar sonra dünyaya gelen üçüzleriyle evlat hasretlerinin dindiğini ifade eden Mustafa Sülük, çocukların mama ve bez ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çektiklerini aktardı
Aşık Yemini, 20 yıl sonra dünyaya gelen üçüzleri için yardım bekliyor
Köprü Yardımlaşma Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Aşık Yemini ve ailesine yardım eli uzattıklarını ama aylık bin 500 TL'ye ulaşan mama ve bez giderleri konusunda hayırseverlerin desteğini beklediklerini kaydetti.
Referandumun gönüllü hukukçuları Adana'da
ve üzerinde 'Değişime, demokrasiye ve özgürlüklere Evet' yazılı otobüsü Adana'ya gelişinde "Adana Anayasaya Değişikliğine Evet Platformu" Üyeleri Bekir Fevzi Yıldırım ile Yasin Türkoğlu karşıladı. Platform üyeleriyle Taşköprü'de fotoğraf çektiren hukukçular, daha sonra vatandaşlara "Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne" isimli kitapçık dağıttı.
Vali Atış'tan, Aziz Pavlus Katolik Kilisesi Rahibi Dondü'ye taziye ziyareti
Atış'ın Aziz Pavlus Katolik Kilisesi ziyaretinde, İl Müftüsü İsmail Canbolat, Emekli Müftü Mehmet Barış ve Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım'da hazır bulundu.
Kutlu Doğum Haftası kutlama komitesi ziyaretlerine başladı
yapılacağını bildiren Vali Yardımcısı Nurettin Güven, Adana Müftüsü İsmail Canpolat, emekli Müftü Mehmet Barış ile Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım'dan oluşan Komite üyeleri, ana etkinliğin ise tüm vatandaşların katılımına açık olarak 16 Nisan'da 5 Ocak Stadyumu'nda düzenleneceğini söylediler.
Belçika'daki Türk Okulu Lucerna Koleji, başarılarıyla takdir topluyor
Okul Müdürü Fevzi Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, "Başarının tesadüf olmadığını öğrencilerimiz aldıkları başarılarıyla bir kez daha ispat ediyorlar. Bu başarılar bizi ve öğrenci velilerini son derece memnun ediyor.
Van'dan gönderilen Afganlı mültecilere Adanalılar sahip çıktı
Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Afganlı mültecilerin giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade ederek, yardımlarının bundan sonrada devam edeceğini söyledi.
Türk koleji, 'Mini Şirket' yarışmasında birinci oldu
Okul Müdürü Fevzi Yıldırım, Lucerna Koleji'nin "Başarı tesadüf değildir" sloganın çok doğru bir slogan olduğunun altını çizerek, bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.
Ayakkabısı olmadığı için ablasının terlikleriyle okula gidiyor
Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, depolarından giyim ve yiyecek alarak Ezgi'nin evine götürdü. İlk defa ayakkabı giyen Ezgi'nin ve kardeşlerinin mutluluğu görülmeye değerdi. Ezginin annesi Türkiye Sevda, çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiklerini belirterek, eşinin sara hastası olduğu için çalışamadığını ifade etti.