formasyon

TFF ile Turkcell Süper11 fantezi futbol oyununu kurdu
Süper11’de oluşturulan kadrolar, kaleci sabit olmak kaydıyla formasyon seçeneklerinden biri kullanılarak yapılacak. Süper 11’de profesyonel kullanıcılar haftalık olarak takımlarından topladığı puanlarla, lig kurabilecek veya kurdukları liglere arkadaşlarını davet edebilecek.
Bozdağ: Diyanet personeli de başka kurumlara geçebilir
İlahiyat fakültesini bitirip ondan sonra pedagojik formasyon aldı, sınavlara girdi, öğretmen olma hakkı elde etti, biz buna izin vermeyecek miyiz? Sen Diyanet'te çalışıyorsun, öğretmen olma hakkın yok mu diyeceğiz.
Pedagojik formasyon yerleştirmeleri ÖSYM tarafından yapılacak
ANKARA - Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) geçtiğimiz yıllarda izin verilen üniversitelerde yürütülen pedagojik formasyon sertifika programlarına, 2013-2014 öğretim yılından itibaren öğrencilerin kontenjanlar dahilinde,
Portekiz'de 8 itfaiyecinin yalnızca biri profesyonel
Şu an beklemede olan ve formasyon kurumlarında eğitim alan itfaiyeci adayları bunun böyle devam edeceğinin birer kanıtı.'' ifadelerini kullandı.
Yıldırım: Önümüzdeki yüzyıl bir Kürt dili yüzyılı olacaktır
Doktora ve formasyon için YÖK’ten beklentimiz ise Kürt Dili ve Kültürü Ana Bilim Dalında Yüksek lisanslarını tamamlayan mezunlarımız ile halen aynı ana bilim dalında yüksek lisans yapan ÖYP araştırma görevlilerimizin acil, haklı ve
Hava trafik kontrolörü sayısı bin 175’e yükseldi
Dünya çapında mesleki bir formasyon kazanıyorlar." ifadelerini kullandı. "NİTELİKLİ PERSONELE ÖNEM VERİYORUZ" Yoğun hava trafiğini güvenli bir şekilde idare edebilmek için nitelikli, donanımlı, eğitimli personel istihdamına önem verdiklerini kaydeden Birdal, şunları kaydetti:
Müftü Bekir Gerek: 7’den 70’e herkesi yaz Kur’an kursuna bekliyoruz
Cami görevlilerine ve Kur’an kursu öğreticilerine yönelik pedagojik formasyon seminerleri düzenlendi. Camilerde ve Kur’an kurslarında eğitim esnasında teknoloji ön plana çıkartıldı.” şeklinde konuştu.
OKÜ ve Çin'in Shenyang üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı
değişimi, akademik personel ve öğrencilerin konuk edildikleri üniversitede desteklenmesi, eğitim alma ve araştırma amaçlı öğrenci değişimi, belge, pedagojik formasyon ve araştırma materyallerin değişimi konularını kapsıyor.
Fransa'da başörtülü Türk bayana ırkçı saldırı
18 yaşındaki saldırganın yakınlardaki formasyon eğitimi veren bir kuruma saklandığını söyleyen koca, ''Hemen polisi çağırdık. Bir buçuk saat sonra olay yerine ulaşan polis hiç birşey yapmadı.
Güneydoğu'nun ilk özel üniversitesi ikinci mezunlarını verdi
GAZİANTEP - Güneydoğu'nun ilk özel üniversitesi olan Zirve Üniversitesi, meslek yüksek okulu, sosyal bilimler ve fen bilimleri enstitüsü ile formasyon bölümlerinden toplam 255 öğrencisini mezun etti.
MEB, en çok öğretmen ihtiyacı olan 5 alanı açıkladı
Ancak lise din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için ilahiyat fakültesi ve benzeri dini eğitim veren diğer fakülte mezunlarından pedagojik formasyon sertifika programlarına katılarak; aday öğretmen yetiştirilmektedir.
Eker: Arazilerin bölünmesini engellemek için kurum kuracağız
Eker, çobanlığa talebin giderek azaldığını ve bu işe formasyon kazandırılarak bir mesleğe dönüştürülmesi gerektiğini kaydetti. Bu eğitimlerin verilmesi amacıyla üniversite rektörleri ve YÖK Başkanlığı ile bu görüştüğünü belirten Eker, rektörlerden ve YÖK başkanının düşüncesini olumlu karşıladığını
Çobanlar sosyal güvenceye kavuşuyor
ihtiyacının karşılanması ve çoban haklarına yönelik bir çalışma yapılıp yapılmadığı yönündeki soru üzerine, ''Çobanlığa ilginin oluşması yönünde, mesleğe biraz formasyon da kazandıracak şekilde hatta üniversitelerimizin ilgili bölümlerinde 'sürü yönetimi' gibi, belki 2 yıllık yüksekokul tarzında bir eğitimle bunun biraz daha güçlendirilmesi
'Şapkalı Mantar' işsiz kadınlara umut oldu
böylece yöre halkının gelir düzeyini artırmak, besin ihtiyacını nispeten karşılamak için teorik ve uygulamalı eğitim vererek kadın çiftçilerimize mesleki formasyon kazandırılması hedeflenmiştir. Böylece, SODES tarafından desteklenen ve il müdürlüğümüz tarafından yürütülen 'Şapkalar Kadınlarımızın Umut Dünyası' adlı Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Projesi'ne yirmi
Üniversiteli çobanlar yolda
Eker, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile de görüşmeler yaptıklarını ifade ederek, "Sürü yönetimi gibi bir formasyon ve 2 yıllık yüksekokul tarzında bir eğitimle güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması şeklinde bir çalışmamız var.
Üniversite adaylarının yüzde 80’i meslek seçiminde kararsız (Özel)
Seçilen meslek (bölüm) de, belli bir formasyon, bilgi, beceri, ustalık ve ilgi istiyor. Sosyal uyum, yaşam kalitesini belirleyen kararlar, başarı ya da başarısızlığı da beraberinde getiriyor. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na sayılı günler kala Kayseri Rehberlik Araştırma Merkezi’nin (RAM) yaptığı bir araştırma, karar aşamasına gelen öğrencilerin
“28 Şubat hayalimi bitirdi, yaşım geçti, denklik verilse ne olur?”
olan ve denklik alamayan El Ezher mezunlarına da öğretmen olmasının yolunu açan bir düzenleme yapmasını isteyen Mustafa Payas, "Mezun olduğumuz tarihlerde formasyon istenilmediği gibi diploması olan herkes öğretmen olarak atanabiliyordu.
'Doç. Dr. Koç: Atanamayan öğretmen sorununun kaynağı eğitim fakülteleri
sonucu muhtaç olunduğu zannedilen eğitim fakülteleri, kendi mezunlarını vermeye başladıkça fen ve edebiyat mezunlarına verilen eğitim sertifikası, ya da formasyon programları verilmez oldu. “ şeklinde konuşu.
Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi açıldı
İl Müftülüğümüz ve Diyanet Eğitim Merkezi ile işbirliği sonucunda, hem fakülte öğrencilerinin hem de eğitim merkezindeki kursiyerlerin akademik formasyon ve kariyer çalışmaları değerlenecektir.” diye konuştu.
Bu kulüpte ‘sinerji’ var
Kariyer Günleri ’08, Uludağ Üniversitesi İktisat Kulübü ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği ’’Yazmak ve Yaşamak’’ konulu edebiyat paneli, TEB Formasyon Akademisi, Teb Akıl Fikir Kampüsü, Gençnet ’09, Sabancı Kariyer Günleri ’09, Kadal D Disco Kralı Programı, Show TV Kuzeyin Oğlu Programı, INGBank Üniversite Kulüpleri
Bediüzzaman'ın avukatlığını da üstlenen Doğanata son yolculuğuna uğurlanacak
Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Felsefe ve Sosyal Bilimler dersleri için pedagojik formasyon alan Doğanata, ardından İstanbul Fikirtepe Eğitim Enstitüsü'nde Almanca öğretmenliği okudu. Aldığı formasyonlarla önce başmuavinlik ve okul müdürlüğü, genel müdürlük ve son olarak İzmir Üniversitesi'ni kurarak mütevelli heyeti başkanlığı görevlerini üstlendi.
Kürtçe öğretmen adaylarından oturma eylemi
Artuklu Üniversitesi'nin vermiş olduğu ilanda formasyon talebinin karşılanacağını duyurmasına rağmen kıvrak bir manevra ile bundan sapmışlardır. Bu ilana güvenen öğrenciler diğer üniversitelerin formasyon ilanlarına başvurmamışlardır.
"YÖK yasası üniversitelere hesapverilebilirlik getirecek"
Tufan Buzpınar, öğrencilerinin formasyon eğitimi alabilme haklarının tekrar verildiğini ve YÖK yasa tasarısının kasım ayında tartışmaya açılacağını duyurdu. Prof. Dr. Buzpınar, “Formasyon ile ilgili YÖK nisan ayında bir yasaklama kararı aldı.
Artuklu Üniversitesi Kürtçe öğretmeni yetiştirmeye başlıyor
234 kişilik pedagojik formasyon talebimiz YÖK tarafından henüz olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlandırılmadı.” dediÖNÜMÜZDEKİ HAFTA EĞİTİME BAŞLIYORUZ
Artuklu Üniversitesi, Kürtçe öğretmenliği projesi için YÖK'ten anlayış bekliyor
Yapılan başvurular üzerinden 500 kişilik listeyi belirleyen üniversite, YÖK'ün eğitim verecek kadro içindeki bir ismin formasyonunun bulunmamasını gerekçe göstererek, listeyi 250 ile sınırlandırması ve formasyon eğitimine izin vermemesi nedeniyle prestij kaybına uğradı.
Omay: Kürtçe öğretmenliği kontenjanı için YÖK'ten destek istirham ediyorum
Üniversitesi'ne verdiği 500 kişilik Kürtçe öğretmenliği kontenjanını 250'ye indirme kararında düzeltme yapmadığı takdirde ya süreçten çekileceklerini ya da sadece formasyonu olan yaklaşık 250 öğrenciye eğitim vereceklerini açıkladı.
Kürtçe dersi öğretmen adayları, YÖK'ün kontenjan düşürmesine tepkili
MARDİN - YÖK’ün Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Kürtçe öğretmeni yetiştirmek için verdiği 500 kişilik kontenjanı 250’ye indirmesi ve formasyonu olmayanlara formasyon vermeyeceğini açıklamasına Kürtçe öğretmen adayları
Artuklu Üniversitesi: Seçmeli Kürtçe ders sürecinden çekiliriz
MARDİN - Milli Eğitim Bakanlığı, Kürtçe Dersi Tezsiz Yüksek Lisans Programı'na başvuran 500 adayın 250’ye indirilmesine ve formasyon onayının üniversiteye verilmeyeceğini bildirmesi üzerine, Artuklu Üniversitesi, seçmeli
İnönü Üniversitesi, 200 kişiye pedagojik formasyon verecek
MALATYA - İnönü Üniversitesi'nin farklı alanlarda açacağı pedagojik formasyon sertifika programı için 200 kişilik kontenjan ayrıldı. İnönü Üniversitesi'nden yapılan duyuruda, pedagojik formasyon sertifika programı, Türk Dili ve Edebiyatı, matematik, sosyoloji, tarih, fizik, kimya, biyoloji
Formasyon için üniversitelere 15 bin kontenjan verildi
ANKARA - Yükseköğretim Kurulu, 2012-2013 öğretim yılı için 64 üniversiteye toplam 15 bin pedagojik formasyon sertifika programı kontenjanı verdi. YÖK, öğretim üyesi şartını sağlamayan Ağrı İbrahim Çeçen, Afyon Kocatepe, Bartın, Bozok, Dumlupınar, Hasan Kalyoncu, Lefke Avrupa ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitelerine
"Boş kalan fen edebiyat fakültelerinin kontenjanları istenirse doldurulabilir"
Çelik, bu bölümdeki öğrencilere pedagojik formasyon hakkı verilmesi halinde sorunun kökten halledileceğini ve bu bölümlere rağbet artacağını söyledi. 19 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.
Özür grubu tayini bekleyen öğretmenler çocuklarıyla eylem yaptı
Formasyon alarak öğretmen oldum. Eşim özel sektörde çalıştığı ve norm kadro fazlası göründüğüm için tayin olamıyorum. Çocuğum ilkokula başlayacak hala aynı çatı altında buluşamadık.
Samsunspor çalışmalarına devam ediyor.
Antrenmanın son bölümünde, hücum ve defansa yönelik formasyon gerçekleştirildi. Takımın antrenmanına hafif sakatlığı bulunan Turgay Gölbaşı ile U19 Milli Takım Aday kadrosuna çağrılan Oğuzhan Azgar katılmadı.
YÖK Başkanı Çetinsaya: Baraj puanları gelecek yıl için tartışılabilir
Formasyon konusunda bir soru üzerine Çetinsaya, şunları dile getirdi: “Nisan ayında geçici bir karar almıştık. Alan fakülteleri için formasyonu bir süre durdurmuştuk fakat mevcut öğrenciler bundan etkilenmeyecekti.
CHP Sözcüsü Koç: Arap baharı, PKK baharına dönüştü
Davutoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na yönelik "Ahlaki formasyon eksikliği" eleştirisine tepki gösteren Koç, yabancı bir atasözünden aktararak "Ne kadar boş ve hükümsüz olduğunuzu anlayabilecek kadar akıllı olmalısınız.
Yıldırım: Diller arasındaki kardeşlik halklar arasındaki kardeşliğe götürecektir
Bu bölümlerden mezun olup formasyonu olmayanlara alan dersleriyle birlikte formasyon dersleri de verilecek. Bu iki alandaki formasyon dersleri üniversitenin Eğitim Bilimleri Bölümü uzmanlarınca verilecek.
Kürtçe eğitim verecek öğretmenleri Artuklu ve Bingöl Üniversitesi yetiştirecek
Bu bölümlerden mezun olup formasyonu olmayanlara alan dersleriyle birlikte formasyon dersleri de verilecek. Başvuruda ayrıca ALES sözel puanından en az 55 puan alma şartı getirilmiş.
Formasyon öğrencileri sertifikalarını aldı
GAZİANTEP - Zirve Üniversitesi’nde bu yıl ilk defa açılan Öğretmenlik Formasyonu Sertifika Programı başarıyla tamamlandı. Öğretmen adayları için sertifika töreni düzenlenirken, bu mutlu günlerinde onları aileleri ve çocukları yalnız bırakmadı.
4+4+4’ü inceleyen çalıştaydan din eğitimine destek görüşü çıktı
Bu bağlamda öğretmenlik eğitimi verecek bir bölümün oluşturulması, formasyon derslerinin lisans programı içinde verilmesi, ilahiyat fakültelerinin eğitim süresinin 5 yıla çıkartılması uygun olacaktır.
Çetinsaya: Üniversiteye girişte sık sık sistem değiştirilmesi sağlıklı değil
Fen Edebiyat Fakültelerine yönelik formasyon konusunda ise Çetinsaya, şu anda bu fakültelerde okuyan birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü sınıftaki öğrencilerin hakları saklı kalmak üzere, bir süreliğine formasyon hakkının durdurulduğunu hatırlattı.
Güneydoğu'nun ilk özel üniversitesinde mezuniyet heyecanı
GAZİANTEP - Güneydoğu’nun ilk özel üniversitesi olan Zirve Üniversitesi, meslek yüksek okulu, sosyal bilimler ve fen bilimleri enstitüsü ile formasyon bölümlerinden toplam 271 öğrencisini mezun etti.
Din kültürü dersleri ilahiyat fakültelerine devredildi
Pedagojik formasyon derslerinin ilahiyat müfredatına dağıtılmış, serpiştirilmiş uygulaması tekrar acaba gündeme gelir mi diye bir beklenti içerisine girdik. Mezun olan öğrencilerimizden Türkiye’de karşılaştığımız herhangi bir görevde olabilir bu, bunların çok daha başarılı olduklarını gördük.
OFF-ROAD’ta yağmurlu start renkli görüntülere sahne oldu
Daha formasyon turlarında aşırı balçık parkurda zorlanan araçlar debriyaj ve aks sorunları ile devre dışı kalmaya başlarken, sıralama turları arka arkaya taklalarla başladı. Suzuki Grand Vitara ile yarışan Ali Doğaner ve Baybars Öztürk ekibi daha sıralama turunda yarışın ilk taklasını attı.
Prof. Dr. Cangül: YÖK’ün formasyon kararı memnuniyet verici
Grubu'nun yürüttüğü çalışmalar sonucu geliştirilecek yeni bir model uygulamaya konuluncaya kadar halen izin verilen üniversitelerde açılacak pedagojik formasyon programlarına, Talim ve Terbiye Kurulu'nun 80 no'lu kararında yer alan alanlarda eğitim gören ve mezun olacak öğrencilerin başvurma hakkının saklı olduğu resmen
YÖK: Mezun olacak öğrencilerin formasyon haklı saklı
ANKARA - Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yeni bir model uygulamaya konuluncaya kadar, halen izin verilen üniversitelerde açılacak pedagojik formasyon programlarına Talim Terbiye Kurulu’nun kararında yer alan alanlarda eğitim
Rektör Alkan: Fen-edebiyat fakültelerinde formasyon verilmesi çözüm değil
BALIKESİR - Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, YÖK tarafından fen-edebiyat fakültelerinde pedagojik formasyonun kaldırılmasının, öğrencilerin moralini bozduğunu söyledi. Formasyonun bu fakültelerin geleceği için bir çözüm olmadığı belirten Alkan, "Çünkü formasyon alanların da büyük bir kısmı atanamıyor.
Formasyon isteyen DPÜ öğrencileri eylem yaptı
KÜTAHYA - Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) fen edebiyat fakültesi öğrencileri, formasyonun kaldırılmasına tepki amacıyla yürüyüş düzenledi, oturma eylemi yaptı. Fen edebiyat fakültelerine yönelik formasyon hakkının korunmasını içeren sloganlar atan grubun yürüyüşü, Zafer Meydanı'nda sona erdi.
Fen-Edebiyat öğrencileri öğretmenlik haklarını geri istedi
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi (İÜ) Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerinden oluşan yaklaşık 200 kişilik bir grup pedagojik formasyon alınarak öğretmenlik yapabilmenin önünün tıkanmasını protesto etti.
Rektör İnanç: Öğrencilerde 'boşuna okuyoruz' algısı oluşacak (Özel)
Nihat İnanç, YÖK tarafından fen ve edebiyat fakültesi öğrencilerinin öğretmen olabilmek için aldığı pedagojik formasyon programının kaldırılmasının öğrencilerde, 'boşuna okuyoruz' algısının oluşmasına neden olacağını belirtti.
Binlerce fen edebiyat fakültesi öğrencisinin öğretmenlik hayali yıkıldı
Kurulu (YÖK), rektörlüklere gönderdiği yazıda, 5 Nisan günü gerçekleştirilen toplantıda alınan karar gereği fen edebiyat fakültesi öğrencilerine pedagojik formasyonu ve eğitim fakültelerinin bazı bölümlerinin ikinci öğretimlerini kaldırdığını duyurdu.