fünye

İstiklal'deki şüpheli çanta patlatıldı
İSTANBUL - İstiklal Caddesi’nde bir binanın girişine bırakılan kol çantası fünye ile patlatıldı. Çantadan defter ve kıyafetler çıktı.
Unutulan bebek arabası fünye ile patlatıldı
ANKARA - Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi önünde unutulan bebek arabası, bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatıldı. İçinin boş olduğu anlaşılan bebek arabası incelenmek üzere polis merkezine götürüldü.
Cizre Emniyeti önünde şüpheli bomba paniği
Uzmanlar tarafından çanta fünye ile patlatıldı. Patlatılan şüpheli çantada yiyecek ve giyecek çıktı. KEPENKLER KAPANDI
Acil servis önündeki iki şüpheli pakete rağmen vatandaşlar uzaklaştırılamadı
Özel kıyafetini giyen bomba imha uzmanı, çantaya fünye yerleştirmek isterken çantanın sahibi kadın geldi. Çantasından bazı eşyaların çalındığını düşündüğünü ve korktuğunu belirten kadına, incelemenin ardından çantası teslim edildi.
Pankarta bağlanan bomba süsü verilmiş cisim paniğe sebep oldu
İSTANBUL - Kağıthane’de E5 üzerindeki Örnektepe Köprüsü'ne asılan pankarta bağlanmış cisim paniğe sebep oldu. Polisin fünye ile patlattığı cismin çivilerle bomba süsü verilmiş kutu olduğu anlaşıldı.
Seferleri aksatan bavulda bomba değil uyuşturucu çıktı
Şüpheli valizi fünye ile patlatan uzmanlar, valizde bomba olmadığını ancak uyuşturucu tespit edildiğini açıkladı. Yaklaşık üç saat süren paniğin ardından yolcular yeniden havalimanına alındı.
Vatan Caddesi'nde bomba paniği
Uzman ekipler, büyük bir dikkatle inceledikleri paketi kontrollü olarak fünye ile patlattı. Patlatılan çantadan bir bayana ait kişisel eşyalar çıkarken, polisin şüpheli pakete müdahalesini, bazı vatandaşlar büyük bir dikkatle izledi.
D-100 Karayolu'nda şüpheli pankart paniği
Özel kıyafetlerini giyen bomba imha uzmanı, pankartı kaldırdıktan sonra paketi fünye ile patlattı. Yaklaşık 15 dakika trafiğe kapatılan yol, pakette patlayıcı izine rastlanmayınca yeniden trafiğe açıldı.
Polis durdurmasaydı kahvehaneyi bombalayacaklardı
Araçta bulunan pompalı tüfek, dinamit lokumu ve elektrikli fünyeden haberleri olmadığını iddia etti.Ölen İsmail Dere’nin cenazesi Bursa Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Adli Tıp önünde bekleyen Dere’nin yakınları ilginç bir iddiada bulundu.
Polise pompalı tüfek doğrultan şahsın bulunduğu arabadan dinamit ve fünye çıktı
Bursa’da, durdurulan şüpheli otomobilin camından pompalı tüfeği polise doğrulturken vurulan şahsın bulunduğu araçtan 3 adet dinamit lokumu ve 2 elektrikli fünye çıktı. Bursa polisi alarma geçti. Olay, Uludağ yolu kireç ocakları mevkiinde saat 19.
Unutulan yangın tüpleri paniğe neden oldu (Özel)
Özel kıyafetlerini giyen bomba imha uzmanı, fünye ile yangın tüplerini etkisiz hale getirdi. Yangın tüplerinde patlayıcı izine rastlanmaması herkese rahat bir nefes aldırdı. Bomba imha uzmanının çalışması sırasında yolun kapatılması ise trafiğin yaklaşık 20 dakika durmasına sebep oldu.
Galata Köprüsü’nde şüpheli bavul alarmı
İSTANBUL - Galata Köprüsü’nde unutulan şüpheli bavul korku ve paniğe sebep oldu. Balık festivalinin yapıldığı saatlerde fünye ile patlatılan çantadan çok sayıda kıyafet çıktı.
Şüpheli valize aldırmayan vatandaş, polise zor anlar yaşattı (Özel)
Olay yerine gelen bomba imha ekibi, özel elbiseler vasıtasıyla şüpheli valize yaklaşarak fünye yerleştirdi. Daha sonra fünye büyük bir gürültüyle patlatıldı.
Molotof bombasından kaçan zırhlı araç devrildi: 3 polis yaralı
Olası bir tuzağa karşı özel kıyafetlerle pakete yaklaşan uzmanlar çantayı fünye ile patlattı. Patlatılan paket boş çıktı. (CİHAN)
Yakalanan DHKP-C'liler Atina'da
Tutuklular ile birlikte siyah poşetler ve çantalar içerisinde botta ele geçirilen 2 Law silahı, 2 tabanca, 4 el bombası, 4 fünye, el yapımı çok sayıda patlayıcı, 195 mermi ile tutukluların şahsi eşyaları ve olaya ilişkin operasyon dosyası da Atina’ya gönderildi.
DHKP-C üyeleri Atina'ya getirildi
Tutuklular ile birlikte siyah poşetler ve çantalar içerisinde botta ele geçirilen 2 Law silahı, 2 tabanca, 2 el bombası, 4 fünye, el yapımı çok sayıda patlayıcı, 195 mermi ile tutukluların şahsi eşyaları ve olaya ilişkin operasyon dosyası da Atina'ya getirildi.
DHKP-C'liler Atina'ya getiriliyor (Özel)
Tutuklular ile birlikte siyah poşetler ve çantalar içerisinde botta ele geçirilen 2 Law silahı, 2 tabanca, 2 el bombası, 4 fünye, el yapımı çok sayıda patlayıcı, 195 mermi ile tutukluların şahsi eşyaları ve olaya ilişkin operasyon dosyası da Atina’ya gönderildi.
Barajda bulunan bomba ve mermilerin sayısı artıyor
müdürlükleri ekipleri, gölette yaptıkları incelemeler ve aramalarda 1 adet elektrikli kapsül, 2 adet savunma tipi el bombası gövdesi, 4 adet el bombası fünye grubu, 2 metre saniyeli fitil, 5 metre infilaklı fitil, 12 adet 12,7 milimetre mayonlu uçaksavar mermisi, 25 adet 7,62 milimetre mayonlu MG3 mermisi ve 19 adet 7
Denizli’de barajın suyu çekilince bomba ve mermiler ortaya çıktı
Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme Şube müdürlükleri ekipleri, gölette yaptıkları incelemelerde 1 adet savunma tipi el bombası gövdesi, 3 adet el bombası fünye grubu, 2 metrelik saniyeli fitil, 5 metre infilak fitili, 12 adet uçaksavar mermisi, 12 adet MG3 mermisi, 19 adet G3 mermisi ve 1 adet elektrikli kapsül buldu.
Ceylanpınar’a roket mermisi düştü
Şanlıurfa’dan gelen ekipler fünye ile roket mermisini imha etti. (CİHAN)
Çocuk parkında parça tesirli bomba bulundu
İSTANBUL - Maltepe’de, çocukların yoğun ilgi gösterdiği bir parka el yapımı parça tesirli bomba bulundu. Üzerinde fünye bulunan bombanın patlamaya hazır olduğu belirtildi.
Edirnekapı’da şüpheli koli alarmı
Olay yerine gelen uzman ekip özel kıyafetini giyerek karton koliye fünye yerleştirdi. Uzman ekibin çalışması sırasında çevredeki vatandaşla da uzaklaştırıldı. Kontrollü şekilde patlatılan kolinin boş olduğu öğrenildi.
Fünyeyle patlatılan şüpheli paketten esrar çıktı
Bomba imha uzmanı ekipler tarafından fünyeyle kontrollü olarak patlatılan paketten 42 kilogram esrar maddesi çıktı. Esrar dolu paketin sahibinin H.
Şübheli çantalardan kıyafet çıktı
Giysilerini giyerek fünye yerleştiren bomba imha polisi, fünye yerleştirdiği çantaları patlattı. Plajda bulunan bazı turistler fünye patlatma anını heyecan ve panikle izlerken, bazıları da cep telefonlarıyla görüntü çekti.
Sancaktepe’de şüpheli tüp alarmı
Bomba uzmanı ekipler paketi fünye ile patlattı. Paketin boş olduğu belirlenirken, mutfak tüpünün yanına bırakılan yasadışı örgüt flaması da incelenmek üzere emniyete götürüldü. Mahallede çevik kuvvet polisinin de katılımıyla geniş güvenlik önlemi alındı.
Alanya’da bomba paniği yaşandı
ANTALYA - Antalya’nın Alanya ilçesinde bomba olabileceği ihtimali üzerinde fünye ile patlatılan çantadan elbise, evrak ve kitap çıktı. Atatürk Caddesi Bostancıpınarı Kavşağı'nda polise sahipsiz çanta ihbarı yapılması üzerine olay yerine gelen polis önce çevre güvenliğini sağladı.
Otoyolda bulduğu çuvaldan 25 kilogram patlayıcı çıktı
Polis ekipleri tarafından el konulan patlayıcının, fünye yerleştirilerek patlatılması halinde büyük çapta zarar verebilecek boyutta olduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre Ankara'dan Mersin'e kargo yükü taşıyan Cengiz Aydoğdu, TEM Otoyolu Damlama mevkiinde seyir halindeyken yola düşmüş bir çuval gördü.
Muğla’da şüpheli çanta korkusu yaşandı
MUĞLA - Muğla’da 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi'nin bitişiğindeki binanın bahçesinde bırakılan şüpheli çanta, fünyeyle patlatıldı. Çantanın içinden ders kitapları çıktı.
Şüpheli çanta vapur kaçırttı
İSTANBUL - Beşiktaş’ta, Başbakanlık çalışma ofisinin yakınına bırakılan şüpheli çanta polisi alarma geçirdi. Çanta, bomba imha uzmanlarınca fünye bağlanarak patlatıldı.
Artvin'de şüpheli çanta paniği
Bomba imha ekibinin gelerek fünye ile patlattığı çantadan henüz belirlenemeyen bir kişiye ait eşyalar çıktı.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Beşiktaş’ta şüpheli çanta paniği
İSTANBUL - Beşiktaş’ta demir korkulukların üzerine bırakılan şüpheli çanta paniğe neden oldu. Fünye ile patlatılan çanta boş çıkınca vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.
Sivas’ta bomba paniği
SİVAS - Sivas’ta Atatürk anıtına bırakılan sırt çantası paniğe yol açtı. Bomba ihbarı sonrası ekiplerin patlatmak istediği uzaktan kumandalı fünye arıza yaptı.
Şüpheli çanta paniğe yol açtı (Özel)
İSTANBUL - Sarıyer’de kaldırım kenarına bırakılan şüpheli çanta paniğe neden oldu. Bomba imha uzmanlarının fünye ile patlattığı paketten çöp çıktı.
Muş'ta 640 gram A4 plastik patlayıcı bulundu
MUŞ - Muş'ta, terör örgütüne yönelik çalışmalarda 640 gram A4 plastik patlayıcı ile uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneği, çok sayıda elektrikli fünye ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.
Şüpheli çanta fünye ile patlatıldı
KÜTAHYA - Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü'nün bahçe duvarının üzerindeki şüpheli çanta fünye ile patlatıldı. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü önünde bulunan şüpheli çantayı ihbar eden özel güvenlik görevlilerinin ihbarını değerlendiren Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle
İstanbul Barosu önünde şüpheli paket paniği
İSTANBUL - Beyoğlu’ndaki İstanbul Barosu önünde unutulan şüpheli paket korku ve paniğe sebep oldu. Fünye ile patlatılan paketin içinden tişört çıkması herkese rahat bir nefes aldırdı.
Şüpheli paketten öğrenci malzemesi çıktı
BOLU - Bolu'da şüpheli paket ihbarını değerlendiren emniyet güçleri alarma geçti. Fünye ile patlatılan paketten ise öğrenci malzemesi çıktı.
Mardin-Diyarbakır yolu üzerinde 25 kilogram patlayıcı bulundu
güvenlik tedbirleri alındığı belirtilen açıklamada, "Kara yolu üzerinde bulunan patlayıcı, olay yerine gelen bomba imha ekipleri tarafından uzaktan kumandalı fünye ile imha edildi. Patlayıcının bulunduğu bölgede 3 metre genişliğinde bir metre derinliğinde çukur oluştu.
Mardin-Diyarbakır kara yolunda bulunan patlayıcı imha edildi
güvenlik tedbirleri alındığı belirtilen açıklamada, ”Kara yolu üzerinde bulunan patlayıcı, olay yerine gelen bomba imha ekipleri tarafından uzaktan kumandalı fünye ile imha edildi. Patlayıcının bulunduğu bölgede 3 metre genişliğinde 1 metre derinliğinde çukur oluştu.
Şüpheli sepet, tramvay seferlerini durdurdu
Bomba imha uzmanının olay yerine gelmesiyle birlikte şüpheli paketin patlatılması için fünye hazırlandı. Özel kıyafetini giyen uzman görevli, fünyeyi motosiklet sepetinin altına yerleştirerek uzaklaştı.
TPAO'dan dinamit çalan 4 kişi gözaltına alındı
BATMAN - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO)'na ait dinamit deposunda bin 102 adet fünye çalınması olayı ile ilgili 4 kişi gözaltına alındı.Batman İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, 9 Ekim 2012 tarihinde TPAO'ya ait dinamit deposundan bin 102 adet fünye çalınması olayı ile ilgili 4 kişi
AK Parti İlçe Başkanlığı önünde şüpheli paket alarmı
İSTANBUL - Beşiktaş AK Parti İlçe Başkanlığı önüne bırakılan şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Çevre güvenliği alındıktan sonra fünye ile patlatılan paketten defter ve ajanda çıktı.
Üniversite önüne bırakılan valiz paniğe neden oldu
ANKARA - Başkent'te bir üniversitenin kampüs girişine bırakılan şüpheli valiz paniğe neden oldu. Şüpheli valiz bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatıldı.
İstiklal Caddesi'nde bulunan St Antuan Kilisesi'nde şüpheli paket paniği
Uzman akibin fünye ile patlattığı paketten ayakkabı çıktı.İstiklal Caddesi üzerinde bulunan St. Antuan Kilisesi önünde şüpheli bir paketin bulunduğunu gören yetkililer durumu hemen polis ekiplerine bildirdi.
Hakkari'de 50 kilogram patlayıcı ele geçirildi
önce araziye gizlemiş patlayıcı madde ihbarını alan İlçe Jandarma Komutanlıgı ekipleri; 50 kilo amonyum nitrat ve TNT karışımı patlayıcı madde ile 48 adet fünye ele geçirdi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Diyarbakır'da yol kenarında patlayıcı madde tespit edildi
DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Kurşunlu köyünde, üzerinde 2 adet büyük boy mutfak tüpünden oluşan, elektrikli fünyeyle harekete geçirilen el yapımı patlayıcı bulundu. Bombanın, kara yolunda güvenli şekilde patlatılmasından sonra 7 metre çapında, 3 metre derinliğinde çukur oluştu.
Şırnak’ta 13 kg patlayıcı imha edildi
kaya arasına gizlenmiş vaziyette bir adet büyük yağ tenekesi içerisinde 13 kg amonyum nitrat, 2 adet akım kaynağı pille desteklenmiş bir adet elektrikli fünye ile basma düzenekli hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirilmiştir.
Şırnak’ta 13 kilogram patlayıcı imha edildi
arasına gizlenmiş vaziyette (1) adet büyük yağ tenekesi içerisinde 13 kg amonyum nitrat, (2) adet akım kaynağı pil ile desteklenmiş (1) adet elektrikli fünye ile basma düzenekli hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirilmiştir.
Ankara'da şüpheli çanta paniği
ANKARA - Ankara’da bir otobüs durağında unutulan şüpheli çanta, polisi alarma geçirdi. Fünye ile patlatılan çantadan forma çıktı.
Mayın değil gaz maskesi filtresi çıktı
ADANA - Adana'da boş arazide çocukların bulduğu ve bir vatandaşın fark edip bomba imha uzmanlarınca fünye ile patlattığı cismin mayın değil gaz maskesi filtresi olduğu ortaya çıktı. Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi 71095 Sokak'taki boş arazide 24 Şubat Pazar günü yaşandı.