füsun

FCBEscola Camp Avea, yaklaşık 500 çocuğa futbol eğitimi verdi
Amaçlarının Türkiye’ye kalıcı değer yaratan bir çalışmaya imza atmak olduğunu vurgulayan Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, "Kamplarımızın zengin, fakir, kız - erkek demeden futbola ilgisi ve yeteneği olan her çocuğa ulaşabilmesi için tüm olanaklarımızı ortaya koyarak, dünya
Tutuklu gazeteciler için adalet sarayı önünde durma eylemi
Bu arada eylem yapan gazetecilerin destek verdiği gazeteciler arasında yer alan tutuklu sanık Füsun Erdoğan'ın, örgütün mali işler ve legal alandaki faaliyetlerinden sorumlu olduğu iddia ediliyor. (CİHAN)
Sezaryen doğumdan sonra normal doğum yapılabilir
Ebru Füsun Işık, sezeryan doğumdan sonra normal doğum yapılamayacağı inancının yanlış olduğunu belirtiyor. Günümüzde, önerilen bir yöntem olmamakla birlikte, ileri yaş gebelikleri dolayısıyla sezaryen sayısının belirgin oranda arttığı görülüyor.
Avea’ya bir ödül daha
Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, bu ödüllerin operatörün her alanda büyümesine bağlı olduğunu dile getirirken, şunları ifade etti:“Avrupa'nın en çok konuşan ülkeleri sıralamasında ilk 5'te yer alan Türkiye’de GSM sektörü çok güçlü büyüyor.
'Sezaryenden sonra 'normal doğum olmaz' anlayışı değişti'
BURSA - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ebru Füsun Işık, ‘sezaryen doğum sonrası normal doğum’ olmaz anlayışının değiştiğini söyledi. Dr. Işık, "Eskiden 'bir kere sezaryen yapıldı mı daima sezaryen yapılacak' diye düşünülürdü.
Kadınlar söylemeye çekiniyor ama tedavisi var
Ebru Füsun Donat, idrar kaçırmanın, kontrol dışı idrarı tutamama ve kaçırma şeklinde tanımlandığını, bunun strese ya da sıkışmaya bağlı olabileceğini belirtiyor. Dr. Donat, şu bilgileri veriyor: “İdrar kaçırma sosyal bir olay.
Esenyurt, bir anaokulu daha kazandı
Necmi Kadıoğlu, ilçeye yeni bir eğitim merkezi açtıkları için Ekin Anaokulları işletme sahipleri Sercan İnal ve Füsun Gürcan Elverici’yi tebrik etti. Kadıoğlu, "Böyle güzel mekanları hizmete açan, çocuklarımızın gelişimi için emek verildiğini görmek bizleri de mutlu ediyor.
Anne olma yaşı ertelendikçe sağlıksız bebek riski artıyor
Ebru Füsun Donat, gebeliğe bağlı diyabet ve tansiyon ile plasentanın yerleşim anomalilerinin bu sorunlardan bazıları olduğuna dikkat çekiyor. "HAMİLELİK ÖNCESİ CHECK – UP YAPTIRIN"
Ünlüler eşliğinde Bursa’da kansere karşı farkındalık oluşturulacak
Bilgilendirme toplantısında konuşan ONKO-DAY Başkanı Füsun Önen, kanser hastası ve kanser hastalığı türlerinin son yıllarda artmasıyla ilgili farkındalık oluşturmak için konser düzenlediklerini ifade etti.
TGC Basın Özgürlüğü Ödülleri sahiplerini buldu
Ayrıca cezaevindeki tüm tutuklu gazeteciler adına 7 yıldır cezaevinde tutuklu bulunan Özgür Radyo Yayın Yönetmeni Füsun Erdoğan'a ödül verilmesi kararlaştırıldı.Taksim Gezi Parkı olayları sırasında doğru bilgileri sosyal medyada paylaşan yurttaş gazeteciler ile sahada çalışan şiddete, tehdide uğrayan, gözaltına alınan
Köstence, Ramazan’ı yeni cami sevinci ile karşıladı
Yapımı 24 ay süren caminin açılış törenine, Türkiye’nin Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz, Müftü Murat Yusuf, Belediye Başkanı Anghel Nicolae, Vali Yardımcısı Yüksel Selamet, Romanya Hükümeti Azınlıklar Müsteşarı Aledin Amed, Milletvekili Amed Varol, TİAD Başkanı Zeki Uysal, Romanya Müslüman Tatar
İMO Şube Başkanı: Bursa’da kentsel dönüşüm karmaşası yaşanıyor
Necati Şahin, Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Füsun Uyanık ile birlikte Bursa’daki kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda basın toplantısı düzenledi. Oda toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında şehirdeki kentsel dönüşüm projeleri konusunda sunum yapıldı.
Dobruca’nın hoşgörü sembolü Kral Camii’nin 100’üncü yıldönümü kutlandı
Törene Büyükelçi Ömür Şölendil, Başkonsolos Füsun Aramaz, Rusya, Kırım, Avusturya ve Balkan ülkelerinden çok sayıda müftü, Köstence Başpiskoposu Teodosie, Musevi Temsilcisi Paul Shwartz ile birçok ülkenin Köstence Başkonsolosluk yetkilileri katıldı.
Astım hastaları tatilde dikkatli olmalı
İSTANBUL - Memorial Şişli Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Füsun Soysal, astım hastalarının tatilde sağlıklarını riske etmemek için planlama yapmaları gerektiğini söyledi.
THY'nin Köstence - İstanbul uçuşları başladı
THY’nin İstanbul – Köstence seferlerinin başlaması törenine; Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Ömür Şölendil, Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent, THY Doğu Avrupa ve Balkanlar Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Mehmet Başpınar, Köstence Uluslararası Havalimanı
MLKP sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet istendi
Mütalaada, sanık gazeteci Füsun Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 13 sanığın, ‘Anayasayı ihlal etmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi. Örgütün işlediği belirten 109 eylemden sorumlu tutulan bu sanıkların, söz konusu eylemlerilişkin de cezalandırılması talep edildi.
Mühendis ve mimarlar korosundan bahar konseri
Konsere İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Şehir Plancıları Odası Bursa Şube Başkanı Füsun Uyanık, Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Nizamettin Kaya da dinleyici olarak katıldı.
Kocasakal'ın duruşması kısa sürdü
yönetimde bulunan diğer avukatlar Turgay Demirci, Mehmet Kurakoğlu, Hüseyin Özbek, Hasan Kılıç, Başar Yaltı, İsmail Altay, Aydeniz Alisbah Tuskan, Ayşe Füsun Dikmenli ve Ufuk Özkap duruşmada hazır bulundu.
Kocasakal, 'Adil yargılayanı etkilemeye teşebbüs'ten yargılanıyor
Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın yanında Başkan yardımcısı Mehmet Durakoğlu, Genel sekreter Hüseyin Özbek, Sayman Üye Ufuk Özkap, Yönetim Kurulu üyeleri Füsun Dikenli ile Aydeniz Alisbah Tuskan, önceki dönem yönetim kurulu üyesi Yaşar Yaltı ile son dönem yönetim kurulu üyeleri Turgay Demirci, İsmail Altay ve Hasan Kılıç
Kocasakal, yargılanacağı dava için avukatlara çağrı yaptı
başlatılan soruşturma sonunda İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Durakoğlu, Hüseyin Özbek, Ufuk Özkap, Turgay Demirci, Füsun Dikmenli, Aydeniz Tuskan, İsmail Altay ve Hasan Kılıç ile eski yönetim kurulu üyesi Başar Yaltığ hakkında 'yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs' iddiasıyla
İnanç ve Kültür Turizm Fuarı açıldı
Füsun Alioğlu Eyüp'te 19. Yüzyıl Yapıları Üzerine Gözlemler, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nüzhet Kahraman İnanç ve Kültür Turizmi’nin Ekonomik Yönleri ve İstihdam Açısından Etkileri, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Doç.
Ümraniye’de okul öncesine taze kan
Dumlupınar Mahallesi’nde inşa edilen yeni ana okuluna Ümraniye Füsun Türker Okul Öncesi Eğitim Birimi adı verildi. Yeni okulun açılışına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, TOGEMDER Başkanı
Kitapseverler Malatya'da buluşuyor
Beşir Ayvazoğlu, Naci Tosun, İdris Gürsoy, Mehmet Akar, Ali Demirel, Fatih Uğur Vehbi Vakkasoğlu, Yavuz Bahadıroğlu, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Ediz Hun, Füsun Onal, Can Dündar katılacak olan yazarlardan bazıları.
Kitap kurtları Malatya’da buluşuyor
tarafından belirlenen Beşir Ayvazoğlu, İdris Gürsoy, Mehmet Akar, Ali Demirel, Vehbi Vakkasoğlu, Yavuz Bahadıroğlu, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Ediz Hun, Füsun Onal, Can Dündar, gibi pek çok ünlü isim de fuara katılacak.
Avukatlardan kadın hakime başörtüsü tepkisi
Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Naciye Füsun Çağlar hakkında şikayette bulunacaklarını belirtti. Danıştay’ın vermiş olduğu karar doğrultusunda avukatların başörtüsü ile duruşmaya girebileceğini belirten avukat Cavit Tatlı, “Dün İstanbul Anadolu Mahkemesi’nde
Diyarbakır’da fotoğraf günleri
Silva Bingaz’ın “Beyan” sergisinin yanı sıra Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi’nin önderliğinde Deniz Pekkıyıcı’nın “Mınnına”, Füsun Karaman’ın “Sürgün” ve Gülnaz Bingölü’ün “Bedrerttin”, Sedef Özge’nin “Faytoncu”, Yaşar Eti’nin “Hatırlamak” adlı çalışmaları etkinliğin diğer sergileri olacak.
Petkim üç projesine faydalı model ve patent belgesi aldı
Füsun Güner ve Başak Tuncer’in yürüttüğü “Etilen Diklorür Üretiminde Tıkanıklık Önleme Prosesi”, “Damıtma Kolonu Sistemi” ve “Aşılı Poliolefin Bazlı Emülsiyon Üretim Prosesi” projeleri, şirketin maliyet düşürme ve verimlilik
Eski futbolculardan Turgay Şeren'in eşi son yolculuğuna uğurlandı
İSTANBUL - Profesyonel Sporcular Derneği Başkanı ve Galatasaray'ın eski milli kalecisi Turgay Şeren'in eşi Fatma Füsun Şeren, son yolculuğuna uğurlandı.Ailesi ve yakınlarının desteğiyle ayakta zor duran Turgay Şeren, cenazede gözyaşlarını tutamadı.
GYODER’de yeni Başkan Aziz Torun
Tekfen Towers’ta yapılan seçimlerde yedek üyeliklere Füsun Yılmaz, Melda Bayraktaroğlu, Gürsel Öngören, Cansel Turgut Yazıcı ile Pınar Ersin Kollu getirildi.GYODER 13.
Yıldırım'da odalara kentsel dönüşüm anlatılıyor
akademik oda başkanlarının hazır bulunduğu Yıldırım Belediyesi kentsel dönüşüm sunumuna; Mimarlar Oda Başkanı Nizamettin Kaya, Şehir Plancıları Oda Başkanı Füsun Uyanık, İnşaat Mühendisleri Oda Başkanı Necati Şahin, Harita ve Kadastro Mühendisleri Oda Başkanı Ufuk Ay, Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Orhan Sarıbal, Maden Mühendisleri
İzmirli öğretim üyeleri, ODTÜ'de polisi suçladı
İzmir Ekonomi Üniversitesi Füsun Saygılı, Prof.Dr. Ege Üniversitesi Gökçen Başaran İnce, Dr. Ege Üniversitesi Gökçen Karanfil, Yard. Doç. Dr. İzmir Ekonomi Üniversitesi Gül Ertan, Yard.
Prof. Dr. Saygılı: Türkiye'de obezite oranı yüzde 32’ye yükseldi
Füsun Saygılı, “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre 400 milyon obez ve 1 milyar 600 binden fazla kilolu birey bulunmaktadır. WHO'nun yaptığı araştırma kapsamında dünya genelinde obezite hastalığı, en fazla ABD’de görülmektedir.
Konyaaltı Belediyesi Ata’yı Anma Kupası Yat Yarışları sona erdi
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gençlik Spor il Müdür Vekili Türker Özay, Antalya Yelken Kulüp Başkanı Ahmet Yetkin Arman, Çelebi Marina Müdürü Füsun Aldırmazoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
Rakel Dink: Demokrasiden bahsedebilmek için özgür yaşam ve adalet olmalı
Konferansta, Türkiye’den Füsun Alioğlu, Osman Köker, Elçin Macar, Ayşe Gül Altınay, Suavi Aydın’ın yanı sıra yurt dışından David Gaunt, Ara Sarafian, Eden Naby, Michael Abdalla, Andrew Palmer, Nineb Lamassu, Martin Tamcke, Naures Atto, Hilmar
Avea ve İZVAK, Fcbescola Camp Avea seçmeleri için işbirliği yaptı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, "İZVAK ile yapılan işbirliği, gençlere farklı bir ufuk açacağına inandığımız FCBEscola Camp Avea'nın, yetiştireceği yıldızlarla Türk futboluna katacağı değerin yanısıra kulüplere de yeni bir vizyon katacağını
'Türkiye felaket yaşayan ülkelere ilk müdahaleyi yapıyor'
Füsun Özerdem moderatörlüğünde, “2015 Sonrası Kalkınma Gündemine Doğru: Nasıl Bir Gelecek İstiyorsunuz?” başlıklı bir sunum yaptı.
Köstence uluslararası folklor festivali renkli geçti
Programı; Türkiye’nin Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz, Romanya Tatar Türkleri Birliği Genel Başkanı Gelil Eserghep, Türk Birliği yetkilileri, milletvekili Amed Aledin, Köstence İl Konseyi Başkanı Nicuşor Constantinescu, Vali Yardımcısı Aydın Kurtmola ile çok
4. ve 5. Kademe Antrenör Kursuları Kuşadası’nda yapılacak
Füsun Kuter, Dr.Murat Kuter, basketbol antrenörlüğünün temel ilkeleri dersine TBF Eğitim Kurul Başkanı Necati Güler, özel antrenman bilgisi dersine Yrd. Doç. Dr. Zaim Alparslan Acar teknik ve taktik derslerine ise Hurşit Baytok ve Cem Akdağ eğitmen olarak ders verecekler.
Valla Kanyonu'nda mahsur kalan dağcılara ulaşıldı
Vali Yardımcısı Kantay, kanyonda mahsur kalanların isminin Anıl Bakan, Yalçın Akbulut, Füsun Sönmez, Ahmet Yarlıgan, Necla Tatlı ve Bayram Sönmez olduğunu belirtirken, Anıl Bakan isimli dağcının hayatını kaybettiğini tespit ettiklerini bildirdi.
Türk Tabipler Birliği: MEB topu hekimlere atmaktan vazgeçmeli
Füsun Çuhadaroğlu, 4+4+4 uygulamasıyla 66 ayı doldurmuş çocukların okul öncesi eğitim almadan ilköğretime başlamasının, çocuğun ruhsal, duygusal ve bilişsel gelişimini sekteye uğratarak akademik hayatı açısından olumsuz
Romanya'da soydaş hanımlar Kur'an kursunu başarıyla bitirdi
Törende hazır bulunan; Türkiye’nin Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz, T.C. Köstence Din Ataşesi Aytekin Akcin ve Müftü Murat Yusuf kursiyerlere sertifikalarını verdi. Başarılı kursiyerler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
Ergenekon sanıkları, tahliye taleplerinin reddini eleştirdi
Ergenekon davasının bugün yapılan duruşmasında tutuklu sanıklar Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Veli Küçük, duruşmayı izlemeye gelen Melike Demirağ ve Füsun Erbulak'ın da aralarında bulunduğu yakınlarıyla sohbet etti.
İnşaat mühendisleri ve şehir plancılarından büyükşehir yol çağrısı
İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve ŞPO Bursa Şubesi Başkanı Füsun Uyanık, kent içi ulaşımında yaşanan sorunları dile getirdi. İMO binasında düzenlenen toplantıda basın metnini okuyan ŞPO Bursa Şubesi Başkanı Füsun Uyanık, kentin doğu-batı hattında büyüdüğünü hatırlatarak, buna
İş Sanat'ın yönetmeni, gözyaşlarıyla uğurlandı
İSTANBUL - Beyoğlu'ndaki evinde önceki gün ölü bulunan İş Sanat'ın Sanat Yönetmeni Füsun Meriç Soylu, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Füsun Meriç Soylu'nun cenaze namazı, öğle vakti Zincirlikuyu Camii'nde kılındı.
Akademik odalar Bursa’nın vizyonu için toplandı
Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Füsun Uyanık konuşmasında Bursa’nın bugüne kadar plansız büyüdüğünü dile getirdi. Bursa’nın geleceği için iyi bir planlamanın şart olduğunu anlatan Uyanık, “Bursa’nın sanayi, ticaret, konut, turizm alanları bu planda belli olmalıdır.
16 uzman hekimden göz sağlığına toplu bakış
Füsun Uzunoğlu, Prof. Dr. Can Üstündağ, Op. Dr. Elvan Yalçın." (CİHAN)
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Cidde'ye geldi
Eroğlu’nu Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı’nda, Ekmeleddin İhsanoğlu ve eşi Füsun İhsanoğlu karşıladı. Derviş Eroğlu’nun yarın İİT Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, merkeze ziyaret gerçekleştiren ilk KKTC Cumhurbaşkanı olacak.
Kalpaklıoğlu: Alerjik hastalıklar artıyor
KIRIKKALE - Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Alerjik Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. A. Füsun Kalpaklıoğlu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de alerjik hastalıkların görülme sıklığının giderek arttığını söyledi.
Devlet Tiyatroları Sanatçısı Füsun Aytaç hayata veda etti
ANKARA - Devlet Tiyatroları'nda 20’den fazla oyunda görev alan Füsun (Masri) Aytaç, bugün İzmir’de vefat etti. Devlet Tiyatroları'ndan yapılan yazılı açıklamada 7 Mayıs 1962 tarihinde Uşak'ta dünyaya gelen Füsun (Masri) Aytaç'ın Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden
Devlet Tiyatroları’ndan 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde ücretsiz temsil
Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde: Dario Fo’nun yazdığı, Füsun Demirel’in çevirdiği, Mehmet Atay’ın yönettiği 'Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü'. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu: