garnizon komutanı

Samsun Valisi Aksoy, spor kompleksini gezdi
Ziyarette Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı İlhan Güngör, Bafra Belediye Başkan Vekili İnci Varış, Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar da hazır bulundu. (CİHAN)
Büyük Atatürk Koşusu tamamlandı
Burhan Başoğlu ile Garnizon Komutanı Korgeneral İlhan Talu verdi. Öte yandan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Seğmenler Grubu’nun gösterisini sergilediği törende Büyük Atatürk Koşusu’nda 60.
Başbakan Erdoğan İzmir'e geldi
10'da Adnan Menderes Havalimanı'na inen Erdoğan'ı İzmir Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ile diğer ilgililer karşıladı.
Cumhuriyet pastasını bu kez protokol eşleri kesti
Anemon Otel’de, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla verilen resepsiyona; Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.
Sivas'ta Cumhuriyet coşkusu
Burada Vali Vekili Ömer Kalaylı, Garnizon Komutanı Fatih Celaleddin Sağır ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, il protokolünün tebriklerini kabul etti. Daha sonra program Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi önünde devam etti.
Kars’ta Cumhuriyet coşkusu Hakkari ekibiyle pekişti
Kars Hükümet Konağı önünde düzenlenen kutlamaya Vali Eyüp Tepe, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kenan Kalay, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve protokol üyeleri yanı sıra askeri erkan ile halk katıldı. Cumhuriyet Bayramı törenleri, öğrencilerin ve halkın bayramlarının kutlanmasının akabinde İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
Önce bayrama, sonra ucuz balığa koştular
Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necdet Köse, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, diğer protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Vali Kaban’ın halkı selamlamasının ardından başlayan tören; şiir okunması, başarılı öğrencilere ödül verilmesi ve geçiş töreniyle devam etti.
Kırıkkale'de Cumhuriyet coşkusu
Kutlamalar Vali Ali Kolat, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yücel Karauz ve Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ın üstü açık askeri bir araçla, tören alanında bulunanların bayramını kutlamasıyla başladı. Kutlama etkinliği, Vali Kolat’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Cumhuriyet Bayramı Erzincan'da coşkuyla kutlandı
Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan ve Belediye Başkanı Yüksel Çakır, öğrenci grupları ve halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende konuşma yapan Vali Abdurrahman Akdemir, “Bugün, Cumhuriyetimizin 90’ncı yılını birlikte kutlamanın mutluluk
İzmir'de 29 Ekim coşkusu
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, milletvekilleri ve diğer vatandaşlar katıldı.
Afyonkarahisar'da Cumhuriyet coşkusu
Şehir stadyumnda yapılan törene Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Milletvekili Halil Ürün, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Kemalettin Yılmaz,
Kayseri’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı
Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda düzenlenen törene Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Demiral, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İstanbul'da Cumhuriyet coşkusu
Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın halkı selamlamasıyla başladı. Daha sonra İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi.
Bolu'da Cumhuriyet coşkusu
Törene Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, il protokolü, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Hükümet Meydanı’nda yapılan tören ise Vali İbrahim Özçimen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından törene
Antalya’da Cumhuriyet coşkusu
Piyade Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı İrfan Can ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın halkı selamlamasıyla başladı. Selamlamanın ardından kısa bir konuşma yapan Vali Öztürk, Cumhuriyet’in ilanın 90.
Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Samsun’da bayram coşkusu
Vali Hüseyin Aksoy, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla Türk bayrağı göndere çekildi.
Muğla'da cumhuriyet coşkusu
Törene Vali Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Osman Gürün, Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve diğer vatandaşlar katıldı.
Vatan Caddesi’nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın tören alanı selamlamasıyla başlayan tören, İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesiyle devam etti.
Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Tören Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin'in vilayet binasında tebrikleri kabulüyle başladı. Ardından stadyumun onarımda olması sebebiyle Kordon'a geçildi.
Denizli’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Kutlamalara AK Parti milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Bilal Uçar, Vali Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.
Cumhuriyet Bayramı Manisa'da coşkuyla kutlandı
Hükümet konağı önündeki törende Vali Savaş, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan vatandaşların, öğrencilerin ve askeri birliklerin bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Savaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin 90.
Bayram kortejinde balonlar patladı: 6 kişi yaralandı
Turizm Müdürlüğü'nün hazırlattığı aracın içerisine yerleştirilen ve helyum gazı ile doldurulmuş balonlar tam da Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat ve Antakya Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven'in yer aldığı protokol tribünün önünde patladı.
Kahramanmaraş’ta Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Bulvarda düzenlenen törene Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Emniyet Müdürü Metin Aşık, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof.
Tuluyhan Uğurlu Rize’de konser verdi
yıldönümü kapsamında Rize Valiliği tarafından Çaykur’a ait Cumhuriyet Çay Fabrikası'nda gerçekleştirilen konsere Rize Valisi Nurullah Çakır, İl Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Çaykur Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu ve Uğurlu’nun hayranları katıldı.
Kocaeli'nde çelenk krizi
Programa Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İl
Ganalı öğrenci: Türk bayrağını taşımak gurur verici
Vali Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ali Demiral ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki anıta çelenk koydu. Törende askeri erkan, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci de hazır bulundu.
As Osmaniye ilk maçında sahadan 95 - 78 galip ayrıldı
Mehmet Oduncu, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Ersin Kaya, Belediye Başkanı Kadir Kara, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ve OTSO Başkanı Murat Teke de izledi. (CİHAN)
Trabzon’un fethinin 552. yılı kutlandı
Fetih törenine, Vali Abdil Celil Öz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, öğrenciler ve vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, törende yaptığı konuşmada, Trabzon’un fethinnin önemine değinerek, “Trabzon'u fetheden Fatih Sultan Mehmet, ‘Trabzon'u fethetmeden İstanbul'un
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Siirt’te
Valilik makamında yapılan görüşmede, Siirt Milletvekili Osman Ören, Garnizon komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bayar, Adalet Komisyonu Başkanı Zeki Güler il müftüsü Faruk Arvas’ta hazır bulundu.
Amasya Protokolü'nün 94. yıl dönümü anısına konferans düzenlendi
Konferansa, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Haluk Yıldızdan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, vali yardımcıları ve daire müdürleri katıldı.
Muğla'da kavurmalı bayramlaşma töreni
Bayramlaşma törenine Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Milletvekili Ali Boğa, eski CHP Milletvekili Fevzi Topuz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.
Protokol bayramlaşmadan sonra huzurevini ziyaret etti
Bayramlaşmaya Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, daire müdürleri ve partililer katıldı.
Şehit annesi olmanın gururu da büyük acısı da
Şehitlikteki resmi ziyarete Vali Vekili Ayhan Bayhan ile CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erol Ertan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Uyan, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar
Atatürk’ün Manisa’ya gelişinin 88. yıldönümü kutlandı
başlayıp 19 Mayıs Stadı’nda biten yürüyüşle sona eren kutlamalara MHP Milletvekili Erkan Akçay, Vali Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, mülki amirler, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve diğer vatandaşlar katıldı.
CBÜ İlahiyat'ta diğer fakülte öğrencileri seçmeli ders alabilecek
Açılış törenine Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı İlyas Doğan, mülki amirler, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yeni akademik yıla başladı
Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törene Vali Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Muğla'da eğitimde 'Bilge Hareket' başladı
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonundaki toplantıya Vali Mustafa Hakan Güvençer, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, daire müdürleri, ve Milli Eğitim ilçe müdürleri katıldı.İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, burada yaptığı açıklamada, "Biz kavramını okul, aile ve çevreden oluşturduk.
Acıpayam Meslek Yüksekokulu yeni döneme başladı
Okulun konferans salonundaki törene Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı İsmail Güdül, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Yüksekokul Müdürü Doç.
Devlet, Siirt’in Daltepe köyünde katledilen 33 vatandaşını unutmadı
Daltepe köyünde düzenlenen törene, Vali Ahmet Aydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, İl Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, Şirvan kaymakamı İbrahim Özdel, belediye başkanı Necat Cellek, civar köylerden gelen vatandaş ile Daltepe
NATO'da görevli Alman askerleri, Almanya’nın birleşmesini kutladı
Törene; Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar, Gaziantep ve Adana'daki NATO birliğinde görevli komutanlar ve Alman askerleri katıldı.Tören yapılan kokteylin ardından sona erdi.
Bakan İsmet Yılmaz'dan Vali Kemelek'e baş sağlığı ziyareti
Zübeyir Kemelek'in yanı sıra Çorum Valisi Sabri Başköy, Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Tokat Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Çorum Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ahmet Çelik, Çorum İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy ve İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer eşlik etti.
Başbakan Erdoğan Nevşehir'e geldi
Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel ile askeri ve sivil erkan karşıladı.
Preveze Deniz Zaferi kutlandı
Törene Vali Yardımcısı Mustafa Tüysüzoğlu, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.
Yozgat PMYO'da yeni eğitim-öğretim yılı başladı
Törene, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Garnizon Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Durgun, daire müdürleri ile öğrenciler katıldı. (CİHAN)
Aksaray Polis Meslek Yüksek Okulu yeni öğretim yılına başladı
Polis Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen programa Aksaray Valisi Selami Altınok, AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Garnizon Komutanı Mehmet Aytekin, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.
Gaziler günü Samsun'da törenle kutlandı
Törene Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, askeri, mülki erkan, gaziler ve şehit yakınları katıldı.
İzmir'de Gaziler Günü kutlandı
milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, Musa Çam ve Hülya Güven, Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, gazi ve şehit aileleri dernekleri, çok sayıda gazi ve şehit yakını katıldı.
'Şehit ve gaziye olan ilgisizlik, şanlı tarihe olan bağı koparır'
Programa Vali Abdurrahman Savaş, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Aslan, gaziler, sivil ve askeri erkan ile siyasi parti temsilcileri katıldı.
Öldürülen TÜBİTAK çalışanı Demirarslan toprağa verildi
Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Nejat Bilgin, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve diğer vatandaşlar katıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de çelenk gönderdi.
Uşak’ta 62 bin öğrenci dersbaşı yaptı
törene AK Parti milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Vali Mehmet Ufuk Erden, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Fuat Kömürcü, eğitim çalışanları ve öğrenci velileri katıldı.