gazi üniversitesi

Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
2005 yılında Gazi Üniversitesi BESYO girdim. 2009’da mezun oldum. 2008’den beri eşim Eda ile evliyim. 2.5 yaşında da Ege isimli bir oğlum var.
Mesleki eğitimde 3 boyut dönemi başlıyor
Akyüz, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Grup Başkanı Tunay Alkan, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi ve OSTİM Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.
Otomotiv endüstrisi üniversitelerde ‘yeni mucitler’ arıyor
00’de Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği, 5 Aralık günü saat 14.00’de de Başkent Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde sektörün önde gelenleri öğrencilerle bir araya gelerek yarışma hakkında ve hedeflerle ilgili bilgiler verecek.
Dershaneler sayesinde ünversite kazanan yeni nesil iş dünyası kaygılı
HÜRSİAD Başkanı Murat Hösükoğlu ise meslek lisesi son sınıfında dershaneye giderek, Gazi Üniversitesi Tekstil Öğretmenliği'ni kazandığının bilgisini verdi. Dershanelerin kapatılma çalışmalarının bu zamana kadar bölgeye yapılan yatırımları boşa çıkaracağını vurgulayan iş adamı Murat Hösükoğlu, şunları kaydetti: "Üniversiteyi
Azerbaycanlı ve Türk öğrenciler Bakü'de ortak sergi açtı
BAKÜ - Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi öğrencileri ortak sergi ve sempozyum düzenledi. ''Sınırsız güzel sanatlar" konulu sergide öğrencilerin resim, heykel ve grafik tasarım dallarında 35 eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
‘Anne Üniversitesi‘ açılıyor
ANKARA - Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesince hazırlanan ‘Anne Üniversitesi’ projesinde anneler alanında uzman öğretmenlerden, ‘çocuk gelişimi, medya okuryazarlığı’ gibi birçok konuda eğitim alacak.
BTK Başkanı Acarer: Genişbant abone sayısı 34 milyonu geçti
Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Türk Telekom Teknoloji Laboratuvarı' açılış töreninde konuşan Acarer, bilişim sektörünün, 10 yıl öncesindeki rakamlara bakıldığında mütevazi olunmaması gereken
Tekstil sektörü genç tasarımcılar arıyor
Üniversitesi, 13 Kasım Uludağ Üniversitesi, 14 Kasım Yeditepe Üniversitesi, 18 Kasım Dokuz Eylül Üniversitesi, 19 Kasım Ege Üniversitesi, 22 Kasım İTÜ, 27 Kasım Gazi Üniversitesi, 28 Kasım Hacettepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi.
Uyuşturucu bağımlıları: AMATEM bayramda kapıya kilit vurunca mağdur olduk
ANKARA - Gazi Üniversitesi’ne bağlı Ankara AMATEM'in bayram tatili dolayısıyla, uyuşturucu bağımlıların tedavisine ara vermesi tepki çekti. Uyuşturucu tedavisine ara verilen bağımlılar ve aileleri kliniğin bu uygulamasına tepki göstererek, "Uyuşturucu tedavisinde bir günün bile ehemmiyeti büyük.
TOKİ, kamu kurumlarına 1358 tesis yaptı
İhalesi yapılan 13 üniversite şunlar: Ankara Gazi Üniversitesi (Gölbaşı), Ankara Gazi Üniversitesi (Merkez kampüsü), Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Konya Necmeddin
Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği 2014 Toplantısı Ankara'da
toplantı ile gerek ticaret ve sanayi odaları ile yaptığı anlaşmalar, gerek de istihdam odaklı politikaları ve sanayinin ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere Gazi Üniversitesi ile işbirliği içerisinde açtığı teknik eğitim kursları ve diğer projeleri ile birlik üyesi ülkelerle deneyimlerini paylaşacak.
Düzeltme....Cumhuriyet Üniversitesi’nden Sivas Sözlüğü
Kocacık, Gazi Üniversitesi’nden sonra Mobbing ile mücadele konusunda birim kuran 2. üniversite olduklarını kaydetti. Şehir ile iletişimi sağlamak hem de kurumsallaşma adına bir çok merkez kurduklarını anlatan Faruk Kocacık, bunların şehirle, hem sanayiyle işbirliğini yapacağını, üniversite
Maden işletmecileri: Maden İşleri Genel Müdürü Derhal Görevden Alınmalı
Kocacık, Gazi Üniversitesi’nden sonra Mobbing ile mücadele konusunda birim kuran 2. üniversite olduklarını kaydetti. Şehir ile iletişimi sağlamak hem de kurumsallaşma adına bir çok merkez kurduklarını anlatan Faruk Kocacık, bunların şehirle, hem sanayiyle işbirliğini yapacağını, üniversite
MKÜ akademik yılı törenle başladı
Açılış konuşmalarının ardından Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alemdar Yalçın tarafından yeni akademik yılın ilk dersi verildi. (CİHAN)
Üniversite gençliği, AB üyeliğini desteklerken üye olunacağına inanmıyor
Konrad Adenauer Vakfı tarafından desteklenen, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nail Alkan’ın önderliğindeki "Türkiye’deki Üniversite Öğrencilerinin AB Algısı" konulu anket çalışması çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
Akademisyenler Biyo-Nano Teknoloji Kongresi'nde buluştu
Biyo-Nano teknolojisinin insan hayatını kolaylaştırmak adına farklı bir bakış açısı kazandırdığını söyleyen Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, "2010 yılında grafen bulundu.
Sınır illerinde kimyasal silahlar hakkında eğitim veriliyor
Gürayten Özyurt, Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Lale Karabıyık, GATA Toksikoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cemal Akay, Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı ve Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.
Altın Portakal'ın 50. yılına özel plastik sanatlar sergisi
Bedri Karayağmurlar, Gazi Üniversitesi Resim-İs Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Osman Altıntaş, Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu, Van 100.
Polatlı’nın yerli sanayisi görücüye çıktı
Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Yeni, Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Okuducu ve AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Faruk Bilici birlikte yaptı. Daha sonra Kaymakam Bilgin, Başkan Çelik ve Tümgerenal Angun, beraberindekilerle birlikte fuarı gezerek girişimcilerle sohbet etti.
9. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali renkli görüntülerle başladı
Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi önünde başlayan kortej yürüyüşüne Ankara Milletvekili ve AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, milletvekilleri Ahmet İyimaya, Emrullah İşler ve İzzet Çetin, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye
Prof. Dr. Bilgin: 28 Şubat'ta paşa 'Konya haritadan silinse ne olur?' dedi
ANKARA - Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin, 28 Şubat sürecinde kendilerinin açıkça tehdit edildiğini ve tehdit edenlerin şuan yargılandığını söyledi. Paşalardan birinin kendisine "Konya haritadan silinse ne olur?
Ata sporumuz cirit gençlerimizin sosyal gelişimini destekleyecek
Projenin tanıtım toplantısı sonrasında yapılan at biniciliği ve cirit gösterilerinde Osman Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Şeyma Samimi’nin, ata binerek yaptığı gösteri izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Araçta sıkışan sürücü güçlükle kurtarıldı
Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan yaralı sürücü Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Fahrettin Ponpo'nun yakınları güçlükle sakinleştirildi.
Baz istasyonu uzmanı İlhan: İstasyonlar sağlığa zararlı değil endişe etmeyin
ANKARA - Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Necmi İlhan, sağlığa olumsuz etki yaptığına ilişkin bilimsel kanıt bulunmayan elektromanyetik dalgalardan endişenin yersiz olduğunu söyledi.
Engelsiz Dershane, 7 engelliyi üniversiteli yaptı
maratonunda kendilerini yürekten destekleyen gönüllü öğretmenlerin ve destekleyen kuruluşların yüzlerini güldüren 'Engelsiz Dershane' öğrencileri Fadime Demirkol Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Kader Kurt Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı, Fatma Cesur Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler, Kezban Cesur Gaziosmanpaşa
Gazi Üniversitesi’nde ilk iftarı Alevi-Bektaşiler verdi
ANKARA - Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırmaları Merkezi, üniversitenin tarihindeki ilk iftar yemeğini organize etti. Rektör Süleyman Büyükberber, Gazi Üniversitesi’nde çok kokteyller, çok içkili törenler yapıldığını ifade ederek, ama ilk defa Kur’an-ı Kerimli bir iftar düzenlendiğini kaydetti
Kız kardeşinin karaciğeri ve babasının böbreğiyle sağlığına kavuştu
Doğan Kadim, Yozgat’tan Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi ve bir ay yattı. 13 Mayıs 2010’da diyalize girmeye başlayan Kadim, işinden ayrılmak zorunda kaldı. Haftada üç gün diyalize bağlanan Kadim'in hayatını değiştirecek olaylar ise kuzeninin düğünü için geldiği İzmir’de, 2010 Ağustos’ta başladı.
Ovaören'de Yassıhöyük kazısı başlıyor
NEVŞEHİR - Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Ovaören beldesinde, Yassıhöyük kazısına 1 Ağustos 2013 tarihinde başlanacak. Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı ve Ovaören Arkeolojik Alanları Kazı Başkanı Prof.
Türkiye’nin 5’inci, Ömer Özkan’ın 3’üncü yüz nakli ameliyatı
Üçüncü nakil ise 20 yaşındaki Hatice Nergis'e 17 Mart 2012 tarihinde Gazi Üniversitesi’nde gerçekleşti. Nergis, 2006 yılında ateşli silah yaralanmasıyla burun, üst çene, damak ve üst dudak bölgesinde çok ciddi doku kaybına uğramıştı.
‘Eğitimin Merkezi Ankara’ projesi başladı
ANKARA - Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen ve Gazi Üniversitesi tarafından yürütülecek olan 'Eğitimin Merkezi Ankara' projesinin sözleşmesi imzalandı.Genel olarak Ankara’daki eğitim fırsatlarını uluslararası platformda tanıtmayı amaçlayan proje, Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.
FÜ Mühendislik Fakültesi 125 üniversite arasında 6. sırada yer aldı
Fırat Üniversitesi Mühendislik alanında; ODTÜ, İTÜ, Gazi Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile yarışıyor. Bu başarıdan dolayı Mühendislik Fakültesi'nde görev yapan tüm akademik personelimize teşekkür ediyorum.
Cengiz Akarçeşme, FIVB antrenör eğitmenleri arasına girmeyi başardı
İSTANBUL - Halkbank Gazi Üniversitesi Bayan Takım Antrenörü Dr. Cengiz Akarçeşme, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) antrenör eğitmenleri arasına girmeyi başardı. FIVB’de antrenör eğitmeni olarak görev yapacak iki Türk voleybol antrenörden biri olma özelliğini de taşıyan Dr.
Pazarcık'ta tarihi eserler keşfedilmeyi bekliyor
Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Cevdet Merih Erek tarafından 2007-2008 yıllarında yapılan bilimsel yüzey araştırmaları bulgularına göre; Aksu Vadisi'ndeki Yusuf’un Kayası denilen alandaki mağara ev 'epi paleolitik-eskitaş'
Hurdaya dönen aracından sağ çıktı
Yaralı, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Gazi Üniversitesi Hastanesi'ne gönderildi. Araç içerisinde içki şişesi olduğu görüldü. Kaza ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
Öztürk: Baz istasyonlarının şehir dışına çıkarılması mümkün değil
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa İlhan, teknoloji kullanımının giderek yaygınlaştığını, gündelik yaşamı kolaylaştırdığını belirterek, "Yeni teknolojiler toplum tarafından farklı algılanabiliyor
Selimiye'de UNESCO pastası kesildi
Cuma namazını asırlık camide kılan Duruer ve Sedefçi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Alan Yönetim Başkanı ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Nurçin Çelik birlikte kesti.
Cep telefonlarından yayılan radyasyonun etkilenmediği hücre yok
Mary Redmayne, Gazi Üniversitesi Biyofizik Anabilim Dalı Kurucu Başkanı ve Radyasyon Korunma Merkezi (GNRK) Müdürü Prof. Dr. Nesrin Seyhan ile Türk Stereoloji Derneği Başkanı Prof.
Cumhurbaşkanı Gül himayesinde 320 büyük Selçuklu mirası belgelendi
Programda, Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğretim elemanlarının hazırladığı konser icra edildi."SELÇUKLU, TÜRK MEDENİYETİNİN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİSİDİR"
OMÜ’de tıp ve biyolojide elektromanyetik alan tartışıldı
David Gültekin, Avustralya Wellington Victoria Üniversitesi'nden Mary Redmayne, Gazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nesrin Seyhan ve Doç.
Kayseri İl Özel İdare'nin küçük kızları Türkiye finalinde
Türkiye Küçük Kızlar Finali'ne katılan 16 takım şöyle, Kayseri İl Özel İdare Spor, Eczacıbaşı SK, Vakıfbank, İlbank, Gazi Üniversitesi, Karşıyaka, Işıkkent, Bursa Büyükşehir Şehir Belediyesi, İstanbul Es Spor, Ankara TED Kolejliler, İzmir Arkas, Ankara Karşıyaka, Elazığ DSİ, Sakarya Yeni Hendek
LYS maratonu, sosyal bilimler sınavı ile başladı
Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sınava girecek adaylar erken saatlerde aileleriyle birlikte sınav yerine geldi. Yağmurlu ve serin hava nedeniyle sınava girecek adaylar aileleri ile şemsiyelerin altında kısa süre sohbet etti.
Eski CHP Milletvekili Haydar Oymak ebediyete uğurlandı
Maliye ve Gümrük Bakanlığı Maliye Başmüfettişliği, Maliye Başmüfettişliği, Maliye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Milli Emlak Genel Müdür Yardımcılığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştı.
Eski CHP milletvekili hayatını kaybetti
Maliye ve Gümrük Bakanlığı Maliye Başmüfettişliği, Maliye Başmüfettişliği, Maliye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Milli Emlak Genel Müdür Yardımcılığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştı.
Dumansız liseler çalıştayı yapıldı
Gerçekleşen çalıştayda, Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Galip Yüksel, Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı'nda Doç. Dr. Necati Cemaloğlu ve uzman psikyatrist, psikolog, doktor ve eğitimcilerin katılımı ile bildiri yayımlandı.
Ankara’daki kazada ölenlerin sayısı 2’ye yükseldi
Kazada, Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğrencisi Selin Bozkurt (23) olay yerinde hayatını kaybetmiş, araçta bulunan diğer öğrenciler Muzaffer Alper (26), Mehmet Akif (24), Hatice İpek Maşa (24) ile yaya Ali Ertuğ Bozkır yaralanmıştı
Ankara'da kaza: 1 ölü, 4 yaralı
Şoför ve iki arkadaşı olaydan yaralı olarak kurtulurken Gazi Üniversitesi’nde öğrenci olduğu öğrenilen Selin Bozkurt (23) hayatını kaybetti. Bozkurt’un cenazesi olay yerine gelen ambulanslardan birisine konuldu.
Gazi Rektörü Büyükberber: Türkçe Olimpiyatları’nı gözyaşları içinde izliyoruz
ANKARA - 11. Türkçe Olimpiyatları için Türkiye’ye gelen öğrenciler Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber’i ziyaret etti.
Yunan ve Türk sanatçılardan 'Buluşmalar' sergisi
Sanatçıların Türk ve Yunan dosluğuna yaptıkları katkının vurgulandığı “Buluşmalar” adlı sergide Türkiye’den Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tansel Türkdoğan ve Yunan sanatçılar Elli Meli ve Nellie Gavroğlu’nun eserleri yer alıyor.
Üniversite öğrencisi, belediye otobüsünün altında can verdi
Yaya yolundan karşıya geçmek isteyen Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Safiye İşbilir’e (21), Nurullah Bekar yönetimindeki 06 BT 3797 plakalı belediye otobüsü çarptı. Çarpmanın etkisiyle otobüsün altında kalan genç kız, hayatını kaybetti.
TDÜB 2. Hazırlık Toplantısı Bişkek'te yapıldı
Türk Konseyi Genel Sekreteri Halil Akıncı başkanlığında yapılan toplantıya Türkiye’den İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Osman Gazi Üniversitesi’nin temsilcileri de iştirak etti.Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof.