geleneksel

Çin’de yollar insan seliyle doldu
PEKİN - Dünyanın en büyük döngüsel göçün yaşandığı Çin’in Bahar Bayramı’nda yollar insan seliyle dolup taştı.Çin, 31 Ocak’ta geleneksel ay takvimine göre yılan yılını geride bırakıp, at yılına girmişti.
Çin’de ‘’at yılı’’ yangınlarından 10 kişi öldü
PEKİN - Çin’de geleneksel 12 hayvanlı ay takvimine göre at yılı arifesinde çıkan yangınlarda 10 kişinin öldüğü bildirildi.Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı, Bahar Bayramı arifesinde yapılan kutlamalarda ülke genelinde çıkan bin 47 yangında 10 kişinin öldüğü açıkladı.
Palandöken: Türkiye’de bulunan 16 bin zincir marketin yarısı 4 markaya ait
Geleneksel sosyo-ekonomik yapının ‘Perakendecilik Yasası’nın çıkarılmaması nedeniyle hızla bozulduğunu dile getiren Palandöken, “Piyasanın daralmasından en çok etkilenen kesim şüphesiz esnaf ve sanatkar kesimidir.
Çinliler, ‘’At Yılı’’nı kutlamak için panayırlara akıne etti (Özel)
PEKİN - Çin, dün gece geleneksel 12 hayvanlı ay takvimine göre yılan yılını geride bırakıp, at yılına girdi. Bu bayram aynı zamanda ülkede Çin yeni yılı ya da Bahar Bayramı (Chunjie) olarak da adlandırılıyor.
Çin ‘’at yılı’’na girdi (2)
PEKİN - Çin, geleneksel ay takvimine göre yılan yılını geride bırakıp, at yılına girdi. Bu bayram aynı zamanda ülkede Çin yeni yılı yada Bahar Bayramı (Chunjie) olarak da adlandırılıyor.
Çin ‘’at yılı’’na girdi (1)
PEKİN - Çin, bu gece geleneksel ay takvimine göre yılan yılını geride bırakıp, at yılına girdi. Bu bayram aynı zamanda ülkede Çin yeni yılı yada Bahar Bayramı (Chunjie) olarak da adlandırılıyor.
Çin ‘’at yılı’’na giriyor
PEKİN - Çin, bu gece geleneksel ay takvimine göre yılan yılını geride bırakıp, at yılına giriyor. Bu bayram aynı zamanda ülkede Çin yeni yılı yada Bahar Bayramı (Chunjie) olarak da adlandırılıyor.
Çin’in ‘’kavimler göçü’’ doruğa çıktı (Özel)
PEKİN - Çin en büyük geleneksel bayramı olan Bahar Bayramı nedeniyle yapılan yolculuklarda yoğunluk zirveye çıkarken, en fazla kalabalık tren istasyonlarında gözleniyor. 1,3 milyar nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'de halk, 30 Ocak’ı 31 Ocak’a bağlayan gece 12 hayvanlı geleneksel takvimine göre At Yılı'na girecek.
Zeytinyağındaki hile DNA ile önlenecek
Doğanlar, “Geleneksel analitik yöntemlerle hileli zeytinyağını tespit etmek mümkün ancak bizim projemizde, daha ayrıntılı ve kesin sonuçlar elde ediliyor. Diğer yöntemlerle aynı asit kompozisyonuna sahip ürünleri birleştirerek elde edilen zeytinyağındaki hile tespit edilemez ancak gen teknolojisini kullanarak elde ettiğimiz
Çinlilerin 8 rakamı çılgınlığı: Araç plakası 286 bin dolara satıldı
Çin’de her rakamın kendine göre geleneksel bir anlamı var. 1 rakamı yalnızlığı, 4 rakamı ölümü, 6 rakamı uzun yaşamı, 8 rakamı uğuru, 9 ise gücü temsil ediyor. Çinliler için 4 rakamının okunuşu, ölümü çağrıştırdığından uğursuz kabul ediliyor.
Grammy ödülleri sahiplerini buldu
En İyi geleneksel R&P Performans: Please Come Home, Gary Clark JrEn İyi Rap Albümü: The Heist, Macklemore & Ryan LewisEn İyi Rap Performans ve Şarkısı:Thrift Shop, Macklemore & Ryan Lewis featuring Wanz
Aşırı sağcı balo protestosunda 22 kişi yaralandı
VİYANA - Avusturya’da aşırı sağcıların geleneksel “Akademisyenler Balosu” büyük protesto olaylarına sebep olurken maddi zararın 1 milyon Euro'yu aştığı açıklandı. 17 gösterici ve 5 polis memurunun yaralandığı olaylarda, 15 kişinin tutuklandığı bildirildi.
ATSO Başkanı: ‘Kaotik ortamdan' çıkış yolu evrensel hukuktur
ANTALYA - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), başarılı gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik amacıyla her yıl düzenlediği geleneksel ödül töreni yapıldı. SGK'ya en çok prim ödeyen, en çok istihdam sağlayan, döviz kazandıran, vergi birincisi olan, Türkiye'nin ilk ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasına giren ATSO üyelerinin
Muhtar Kent ve Klaus Schwab’tan 'genç istihdamı sorununa karşı girişim’ çağrısı
Gün geçtikçe daha fazla işveren, genç işsizlik oranlarının geleneksel olarak düşük olduğu Almanya, Avusturya ve İsviçre gibi ülkelerde başarılı olan çıraklık modellerine yöneliyor. Bu ülkelerde uygulanan ikili eğitim sistemlerinde, eğitim ve iş tecrübesi kombine ediliyor ve bu modelin sonuçları, şirketler ve hükümetlerce kabul edilerek tanınıyor.
Güney Afrika’da tehlikeli grev başladı
Stadyumu dolduran madencilerin Devlet Başkanı Jacop Zuma ve iktidardaki Afrika Ulusal Kongresi (ANC) Genel Sekreteri Gwede Mantashe’yi geleneksel dansları ile protestesto ettikleri gözlendi. Anglo American Platinum (Amplats), Impala ve Lonmin madenlerinde çalışan AMCU üyeleri, ücretlerin yeni işe alınanlar için 12 bin 500 Rand (1150 dolar) kıdemliler
Terim: Ege Kupası yıldız futbolcu olabilmek için çok önemli bir turnuva
Ege Kupası'nın geleneksel olduğunu ve çok güzel olduğunu dile getiren Terim, "İlk zamanlarında da ben vardım, şimdi de ben varım. İnşallah bu sene Fransa'nın hegomanyasından kurtarabilirsek başka bir takım şampiyon olursa güzel olur.
SAÜ ve Toyota Boshoku sünger kalıpları üretecek
Ayrıca proje dahilinde geleneksel sünger üretim sürecinde kullanılan kimyasal kalıp ayırıcı malzemesi kullanımının da iptal edilmesi amaçlanıyor. Projenin başarıyla tamamlanması sonucunda dünya çapında bir ilke imza atılarak, nano teknoloji ile yapışmaz özellikli yüzeylere sahip olacak sünger kalıpları
NT’de 3 al 2 öde kampanyası başladı
İSTANBUL - NT kitap kırtasiye mağazalarının 4 yıldan bu yana düzenleyerek geleneksel hale getirdiği 3 al 2 öde kampanyası, Türkiye’de 67 ilde bulunan NT mağazalarında kitapseverlerle buluşuyor. Kampanya Şubat ayı sonuna kadar devam edecek.
Asbaşkan Surözü: Demirspor'un menfaatleri için buradayım
Kendi tesislerinde önümüzdeki hafta oynanacak, 1461 Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdüren mavi-lacivertlilerde geleneksel hale getirilen ‘Haftanın en iyi oynayan oyuncusu’ olarak kaleci Şener ve Yiğitcan seçildi.
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Bunlar genel olarak inançlı, dinine bağlı, geleneksel değerlere; Diyanet İşleri’nin klasik din anlayışına bağlı insanlar. Diğer yanda ise Fethullah Gülen’in Cemaati duruyor.
Rus parlamenterler Suriye’ye çıkarma yaptı
Parlamenter heyeti arasında Duma geleneksel Hristiyan değerlerinin korunmasıyla ilgili Duma Fraksiyonlar Arası Grubu üyeleri, ayrıca sivil toplum ve dini örgüt temsilcileri de bulunuyor. (CİHAN)
Çinliler, ‘’kavimler göçü''ne başlıyor
PEKİN - 1,3 milyar nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de halk, yaklaşan geleneksel Bahar Bayramı nedeniyle memleketlerine gitmeye hazırlanıyor.Konuyla ilgili Pekin’deki Devlet Konseyi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan yetkililer, bayramda 40 gün boyunca 3 milyar 600 milyon seyahat yapılacağını
Yüksekokul mezunları mesleğinde ilerledikten sonra aile kuruyor
Yüksekokul ve Bilim Araştırmaları Merkezi (DZHW), eşler arasında çocuk bakımı ve meslek gibi iş ayrımı söz konusu olduğunda geleneksel rol modellerin geniş ölçüde var olmaya devam ettiğini açıkladı. Merkez bu sonuca 2001 yılında yüksekokul mezunu olan 4 bin 700 kişiyi ankete tabi tutarak ulaştı.
TSYD Genel Başkanı Arkan: Seminerde TSYD'nin değeri ve gücü ortaya çıktı
Antalya’da 10-11 Ocak tarihlerinde düzenlenen geleneksel TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri’ni TSYD Genel Başkanı Naci Arkan, Cihan Haber Ajansı'na değerlendirdi. Seminerin kendileri açısından değil tabi ki katılımcılar açısından nasıl geçtiği çok önemli olduğunu belirten Arkan, ‘’Ama görünen şu ki spor basınında arkadaşlarımızı burada
SunExpress Cup'ta Türkiye'yi temsil eden Alanyaspor'a Fair Play kupası
katılarak Türkiye´yi temsil ettiğini ve Fair Play kupasını kazandığını belirten SunExpress Avrupa Satış Pazarlama Müdürü Thomas Braun, “SunExpress CUP’ı geleneksel hale getirdik. Turnuvada seyircinin ve Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının ilgisini ve coşkusunu görünce, SunExpress olarak çok doğru bir iş yaptığımızı görüyoruz.
Nazmi Avluca, Milli güreşçi Selçuk Çebi'yi veliahtı olarak gösterdi
ANTALYA - Güreşte Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olan Nazmi Avluca, Milli güreşçi Selçuk Çebi'yi veliahtı olarak gösterdi. Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51.
Fatih Terim, kitap yazacağını açıkladı
ANTALYA - Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri’nin ikinci gününde düzenlenen ‘Kaybolmaya yüz tutmuş Milli Takım ruhu yenide filizlenecek mi?’ konulu panelin konuğu Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim oldu.
Fatih Terim: Bu süreçteki en önemli silahım sabır ve azim olacak (1)
Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri’nin ikinci gününde düzenlenen ‘Kaybolmaya yüz tutmuş Milli Takım ruhu yenide filizlenecek mi?’ konulu panelin konuğu Milli Yakımlar Teknik Direktörü Fatih Terim oldu.
Samet Aybaba: Türk futbolu 3-5 takımın peşine takılmış
Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri ikinci gününde düzenlenen “Türk Futbolu Nereye Koşuyor” konulu panelde teknik direktörler ve gazeteciler konuyu masaya yatırdı. Panelde konuşan Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Türk futbolu için uygulamada hiçbir şer yapılmadığı gibi sadece konuşan bir toplum haline gelindiğini
Uilenberg: 2014 Dünya Kupası'nda Türk hakemi olacak
Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'ne konuşmacı olarak katılan Jaap Uilenberg, UEFA ve FIFA'nın Türk hakemleriyle ilgili güzel düşüncelere sahip olduğunu kaydetti. Uilenberg, "Türkiye hakemleriyle gurur duymalı.
Roberto Carlos: Galatasaray-Fenerbahçe derbisi tam bir derbi
ANTALYA - Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri’ne katılan Sivasspor teknik direktörü Roberto Carlos, Türkiye'de ve futbolunda içinde olmanın çok güzel olduğunu söyledi.
Bilic: Utanılacak, üzülecek ve gücenecek bir durum yok
ANTALYA - Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri’ne katılan Beşiktaş’ın teknik direktörü Slaven Biliç, Türkiye’de futbol adına utanılacak, üzülecek ve gücenilecek bir durum olmadığını söyledi
Shota Arveladze: Beşiktaş maçında kural değil futbolcu hatası var
Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Seminerine katılan Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, ‘Yabancılar Gözüyle Türk Futbolu’ konulu panelde Türk futbolunu değerlendirdi. Türkiye’de futbol oynadıktan sonra ayrıldığını ve döndüğünde çok fark gördüğünü ifade eden genç teknik adam, "Anadolu’da doğru işler yapılmaya başlandı.
Mancini: Yıldızlar para için değil, genç yaşta Türkiye'ye gelmeli
Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Seminerine katılan Galatasaray Teknik Direktörü, Roberto Mancini, “Yabancılar Gözüyle Türk Futbolu’ konulu panelde Türk futbolunu değerlendirdi.
Ufuk Özerten: E-bilet uygulamasında fişleme yok
Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri açılışı, “Sporda Şiddet Son Bulacak mı ?” konulu panelle başladı.
Şenes Erzik: Şiddet tek başına yasalarla çözülmez
ANTALYA - UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, sporda şiddet konusunun tek başına yasalarla çözüleceği inancında olmadığını söyledi. Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51.
TSYD 51.Yıl Sporun Zirvesi Semineri başladı
ANTALYA - Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri, Antalya Belek’te Gloria Golf Resort Otel’de başladı. 300’ü aşkın Türk Sporunun seçkin isimleri ve gazetecilerin katıldığı seminer, geçen yıl kaybettiğimiz TSYD Eski Genel Başkanlarından Doğan Koloğlu ve Necmi Tanyolaç’ın
TSYD 51.Yıl Sporun Zirvesi Semineri başlıyor
ANTALYA - Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri, yarın Antalya Belek’te Gloria Golf Resort Otel’de başlayacak. 300’ü aşkın Türk Sporunun seçkin isimleri ve gazetecilerin katılacağı seminer, TSYD Genel Başkanı Naci Arkan’ın konuşması’nın ardından, geçen yıl kaybettiğimiz TSYD
Bakanlık araştırması: Gençler, Facebook’u Twitter’dan fazla kullanıyor
Buradan yola çıkarak, sosyal medyanın gençler açısından sadece eğlence değil aynı zamanda geleneksel medyanın alternatifi olduğu söylenebilir. Sosyal medya, gençlerin yaklaşık yarısı için aynı zamanda serbest zaman geçirme, iletişim kurma, gündem, takip etme / gündem yaratma ve eğitim – öğretim – araştırma anlamına
Başbakanın berberine Kraliyet Nişanı
LONDRA - İngiltere Kraliçesi tarafından geleneksel olarak her yıl verilen nişanlardan birinin (MBE) Başbakan David Cameron’un berberi Lino Carbosiero’a verilmesi diğer partilerin tepkisine neden oldu.
Telefonla yapılan dolandırıcılık 14 milyon lirayı buldu
Tarım toplumunun kültür modeli geleneksel yöntemler, sanayi toplumunun kültür modeli modernleşme, bilişim toplumunun kültür modeli de postmodernitedir. Ülkemizde bu saydıklarımızın hepsi var.
Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması bilgilendirme yapıldı
BURSA - Türkiye Otomotiv Sektöründe 3’üncüsü gerçekleşecek ‘Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması’nın bilgilendirme semineri, Uludağ Üniversitesi Faik Çelik Otomotiv Mühendisliği Bölümü Konferans Salonu'nda yapıldı.
Ukraynalılar yeni yıla 'Euro Meydan' eylemiyle girdi
KİEV - Ukrayna’da yeni yıl kutlamalarının geleneksel adresi başkent Kiev’in, Bağımsızlık Meydanı’nı ele geçiren Euro Meydan eylemcileri yeni yıla coşkuyla girdi. Yeni yılın ilk dakikalarında barikatlar çerisinde havai fişek atıldı.
Yeni Zelanda, 2014’e merhaba dedi
Binlerce kişi, Sidney limanı ve Sidney limanı köprüsünde düzenlenecek geleneksel havai fişek gösterisini izlemek için toplandı. (CİHAN)
2014'e ilk Kiribati ve Samoa girdi
Binlerce kişi, Sidney limanı ve Sidney limanı köprüsünde düzenlenecek geleneksel havai fişek gösterisini izlemek için toplandı. (CİHAN)
Sidney, 2014 gösterilerine hazır
Sidney limanı ve boğaz köprüsünde yeni yıl dolayısı ile düzenlenen geleneksel havai fişek gösterisiyle ilgili hazırlıklar son aşamaya geldi. Her yıl olduğu gibi dünyanın birçok bölgesinden yeni yıla daha erken girmek isteyenler Sidney'e akın etti.
Çin’in ünlü film yönetmenine, "tek çocuk" politikasına ihlalden rekor ceza
Tek çocuk kuralını ihlal ettikleri için özür dileyen Zhang, ‘’Daha fazla mutluluk getirdikleri için ben ve ailem geleneksel olarak daha çok çocuk sahibi olmak istedik. Babam ölmeden önce bana soyunu devam ettirmesi için bir erkek çocuk sahibi olmamı istemişti.
Azerbaycan'da dayanışma günü için 52 metrelik pasta yapıldı
Basına açıklamalarda bulunan Vali Eldar Azizov da artık geleneksel hale gelen pastaya vatandaşlarının ilgisinin çok olduğunu bildirdi. (CİHAN)
2013 yılında Türk-Çin ilişkileri böyle geçti
Bale ve halk dansları, güzel sanatlar, el sanatları, geleneksel ve klasik müzik, sinema ve sergilerle Çin’in değişik şehirlerinde etkinlikler yapıldı. Ancak bunların en büyüğü ve etkili olanı ise Şanghay şehrinde 6-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen 'Turkuaz Türk Kültürü ve Yemekleri Festivali' oldu.
Bakan Yazıcı'ya kutusuyla ayakkabı hediye edildi
İZMİR - Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’nın Geleneksel Başarılı Sanayi Kuruluşları ödül törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya, kutusuyla ayakkabı hediye edildi. Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren EBSO üyesi kadın girişimci Eda Dişbudak, özel tasarladığı spor ayakkabısını hediye etti.