gelincikler

Yazın habercisi gelincikler tarlaları kırmızıya bürüdü
SAKARYA - Sakarya'da yaz mevsiminin habercisi olan gelincikler, tarlaları kırmızı örtüyle kapladı. Baharın gelmesiyle kırlardaki renk cümbüşü, seyrine doyumsuz görüntüler sergiliyor.
Atıklardan temizlenen Körfez'de çekilen sualtı fotoğrafları sergilendi
Temizliğin göstergesi olarak kırlangıçlar, gelincikler, tekirler, kalamarlar, denizatları, denizyıldızları, yengeç ve kabuklu canlılar bir bir görülmeye ve her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Balık akımları ile birlikte her gün yunuslar temizlenen Körfez sularında boy gösteriyor.
İlkbahar Side'de tarihi şehri yeşilin tonlarına bürüdü
Side'ye tatile gelen turistler, ilkbahar sevincini tarihi antik kent içinde papatyalar ve gelincikler arasında yürüyerek gösteriyor. Sideli turizmci Mehmet Çelikten, ilkbaharın gelmesiyle birlikte Pamuk adını verdiği köpeğiyle tarihi şehir içinde her gün 1 saat 15 dakika doğa yürüyüşü yapmaya başladığını
Kadirli'nin kırlarını gelincikler süslüyor
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaz mevsiminin gelmesiyle çıkan gelincikler kırları süslüyor. Eskilerin 'dağ lalesi' olarak da adlandırdığı gelinciklere, narin ve aşık olunan bir geline benzetilerek gelincik adı verilmiş.
Gelinciklere şebnem düştü
Laleler erguvanlar mı dersiniz, papatyalar karanfiller mi, yoksa şebnem düşmüş gelincikler mi... Gittiğiniz her şehirde bir başka çiçek karşılıyor sizi güzelliğiyle.
Öğrencilerin 'Çanakkale'de Açan Gelincikler' adlı oyunu büyük beğeni topladı
Bursa Yıldırım Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 'Çanakkale'de Açan Gelincikler' adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Barış Manço Kültür Merkezi'nde sergilenen anlamlı tiyatro gösterisi ile vatan topraklarının ne şartlarda korunarak gelecek nesillere aktarıldığını gösteren minikler
Yaz mevsiminin habercisi gelincikler tarlaları kırmızı halı gibi kapladı
Yaz mevsiminin habercisi gelincikler tarlaları kırmızı halı gibi kapladı. Van'ın Gevaş ilçesinde, yaz mevsiminin habercisi olan gelincikler, tarlaları kırmızı halı misali kaplamaya başladı.
Bahar yağmurları ardından yeşil alanlar çiçek tarlasına döndü
En çok dikkat çeken çiçeklerden biri 'Kırmızı Gelincikler' doğa tutkunlarını adeta büyülüyor. Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde kırların en güzel çiçeklerinden olan Kırmızı Gelincik, rüzgarda narin dalının bir sağa bir sola sallanarak dans etmesi seyredenleri etkiliyor.