gelindi

'Muhteşem Yüzyıl' Çin’de yayına başlıyor
Türkiye’nin Pekin’deki Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, dizinin Çince dublaj ve alt yazı çalışmalarında sona gelindi. Çin'de milyonlarla ifade edilen izleyiciye ulaşmak için yıllardır çok yoğun temaslarda bulunduğunu belirten Pekin Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İlknur
İzmir'e katma değeri yüksek 40 tarım tesisi daha geliyor
İZMİR - "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi" programı kapsamında geçen yıl yüzde 50 hibe desteği almaya hak kazan 40 projede sona gelindi. Tamamlanan projelerle İzmir, 40 tarım tesisine daha kavuşmuş olacak.
İstanbul’a modern bir spor tesisi daha
BİR TARİHTE SONA GELİNDİHizmet binasının bakıma alınmasının ardından 1995 yılında hizmete açılan ve geçen 19 yılda birçok önemli şampiyonaya ev sahipliği yapmanın yanı sıra Türk atletizminde yıldız isimlerin yetişmesinde rol
23 bin 4/C’liye kadro müjdesi
ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sayıları 23 bin dolaylarında olan 4/C’lileri ilgilendiren yasa çalışmasında sona gelindi. Bu ay içerisinde TBMM’ye sunulması beklenen çalışmada söz konusu statüdeki çalışanlara kadro müjdesinin de yer aldığı ifade ediliyor.
Eurosport: Yargıtay şike kararını açıklıyor
İSTANBUL - Fenerbahçe ve Türk futbolunu yakından ilgilendiren kararda sona gelindi. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 3 Temmuz süreciyle ilgili kararını açıklamak üzere.
Avusturya'da 27 yaşındaki Kurz, dışişleri bakanı oldu
VİYANA - Avusturya'da 29 Eylül seçimlerinden sonra başlayan koalisyon görüşmelerinde sona gelindi. İki aydır devam eden süreçte Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) ve Halk Partisi (ÖVP) belli konularda geri adım atarak anlaşma sağlamıştı.
Avusturya'da 27 yaşında dışişleri bakanı göreve başlıyor
VİYANA - Avusturya'da 29 Eylül seçimlerinden sonra başlayan koalisyon görüşmelerinde sona gelindi. İki aydır devam eden süreçte Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) ve Halk Partisi (ÖVP) belli konularda geri adım atarak anlaşma sağladı.
Veriler tek çatı altında toplandı, sağlıkta kayıp-kaçak yüzde 95 önlendi
sigortalılarının bakmakla yükümlü olduğu öğrenci çocuklarının öğrenci belgelerinin elektronik ortamda ünitelere gönderilmesine yönelik düzenlemede de sona gelindi. Bu uygulama ile sigortalıların ve bakmakla yükümlü olunan kişilerin öğrenci belgesini Kuruma elden getirmeleri önlenerek elektronik ortamda bu belgelerin alınması
Bakan Kılıç: Fatih Terim rüştünü ispatlamış birisi
Bu uzun sürecin sonuna gelindi. Sabırla beklemek lazım. Kupa konusuna bizim girmemiz doğru değil, futbolun özerk yapısı içinde bu işin TFF’si, UEFA’sı, FIFA’sı var.Özerk yapısı içinde bu işi çözmek tamamen futbolun profesyonel yönetiminin meselesidir, siyasetin meselesi değildir.
Avustralya’nın alpakaları, Türkiye yolcusu
Nisan ayından bu yana Türkiye ile yapılan görüşmelerin sonuna gelindi. Alpaka endüstrisinin önemli ismi Avustralyalı işadamı Global Alpaka Şirketi sahibi Ian Frith ve iki Türk ortağı Yüksel Çiftçi ile Hasan Gençtürk, söz konusu hayvan cinsinin Türkiye’ye ilk kez getirecek.
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım 6829 oyla yeniden başkan seçildi
İSTANBUL - Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'nda sona gelindi. Saat 17.00'de sona eren oy verme işlemlerinin ardından yapılan sayım işlemleri tamamlandı.
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım yeniden başkan seçildi
İSTANBUL - Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'nda sona gelindi. Saat 17.00'de sona eren oy verme işlemlerinin ardından yapılan sayım işlemleri 4 sandık dışında tamamlandı.
Fenerbahçe'deki kongrede ilk gün sona erdi
İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda birinci günün sonuna gelindi. Ülker Sports Arena'da başlayan ilk günde başkan adayları üyelere birer konuşma yaptı.
Türkiye'nin ilk Milli Botanik Bahçesi'nin temelleri atıldı
2005 yılında ağaçlandırma faaliyetleri ile başlayan Milli Botanik Bahçesi projesinde mutlu sona gelindi ve seralar kompleksinin (70 bin metre kare) temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ankara
Aliyeva: Bakü'de yapılacak olimpiyatlar, Avrupa sporu için milat olacak
Ülkedeki, mevcut spor komplekslerinin modernizasyonunu tamamlamaya çalışılırken yeni yapılan komplekslerde de son aşamaya gelindi. Bu çerçevede inşası devam eden Bakü Olimpiyat Stadı 68 bin kişilik kapasitesiyle bölgenin en büyüğü olarak dikkat çekiyor.
Azerbaycan Avrupa Olimpiyatları hazırlıklarına hız verdi
Ülkedeki, mevcut spor komplekslerinin modernizasyonunu tamamlanırken yeni yapılan komplekslerde de son aşamaya gelindi. Bu çerçevede inşası devam eden Bakü Olimpiyat Stadı 68 bin kişilik kapasitesiyle bölgenin en büyüğü olarak dikkat çekiyor.
Özbekistan'ın pamuk rekoltesi 3 milyon 350 bin tonu geçti
Dünya pamuk üretiminde altıncı, ihracatında ise ikinci sırada yer alan Özbekistan'da Eylül itibariyle başlayan pamuk toplama çalışmalarında sona gelindi. Makineler ve insan gücüyle yapılan hasat çalışmalarında bu yıl için hedeflenen 3 milyon 350 bin tonun yakalandığı belirtildi.
Arkadaşının başını taşla ezerek öldüren sanığa 17 yıl hapis cezası
Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sona gelindi. Bugün görülen karar duruşmasında son savunmaların alınmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan İbrahim M.'yi 17 yıl hapse mahkum etti.
İzmirli sanayiciler Tayvan'dan umutlu döndü
Lee ile biraraya gelindi. Heyet, karşılıklı işbirliği imkanlarının konuşulduğu toplantılarda İzmir’i tanıttı. EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Gündüz, İzmir’in gıdadan tekstile, inşaattan makine ve otomotiv yan sanayisine, kimyadan yenilenebilir enerjiye kadar birçok alanda dünyayla
Merzifon’dan Diyarbakır’a gönül köprüsü
Daha sonra Diyarbakırlılar tarafından düzenlenen Kardeşlik Gecesi'nde bir araya gelindi. Programa, Diyarbakır’nın önde gelen kanaat önderleri, AK Parti Diyarbakır milletvekillerinden Mehmet Galip Ensarioğlu, Oya Eronat ve bürokratlar katıldı.
BDP’li Mutlu: Barış ve çözümde diyalogun hayata geçtiği bir süreci yaşıyoruz
Daha kötü, çatışmalı süreçlerden gelindi. Yüzde 10 barajı dünyanın hiçbir yerinde yok. Mart 2014’te yerel seçime gidilecek. Türkiye için bunlar önemli insanlarımız beklenti içinde.
Öğretmenler, başörtüleriyle ders anlatmanın mutluluğunu yaşadı
Şuanki durum çok büyük adımlar ilerlemeler kaydedilerek bir yere gelindi. Örtülü olduğumuz için çok sıkıntı yaşadık. Sadece okurken değil kamu da görev yaparken de sıkıntı yaşadık. Sıkıntıları engelleri aştık şu an çok iyi bir yerdeyiz.
Sahabe türbesinin elektriğini kestiler, tadilat araba farıyla yapılıyor (Özel)
Birkaç gündür karanlığa gömülen türbede, tadilat işleri görmezden gelindi. Türbeye gelen turistler ise karşılaştıkları bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Türbe imamı ve cemaat kesilen elektriklere aldırış etmeden namazlarını mum ışığında kılmaya devam ediyor.
EHDAV: Paket hayal kırıklığına uğrattı
Daha önceki için gidildi, gelindi, raporlar hazırlandı çalışıldı ancak bir getirisi olmadı. Ama maalesef Alevilik hala okullarda, ve medyada açıktan açığa Suriye olaylarının başlamasından sonra hala işte 4 sünni hak mezhep, Alevilik batıl mezhep
‘Olağanüstü zamanlarda piyasanın patronu, piyasanın kendisidir’
‘ABD’DE BOL LİKİTİDE GÜNLERİNİN SONUNA GELİNDİ’ABD Merkez Bankası’nın, ülke ekonomisinin yaşadığı finans krizini aşmak için 2008 yılından bu yana ABD ve dünya piyasasını likiditeye boğduğunu dile getiren Prof.
Fatih projesi deneyimi Yemenli eğitimcilerle paylaşılacak
” sorusuna Al Ashwal şu cevabı verdi; “Ulusal uzlaşma konusunda son aşamaya gelindi. Toplantıların neticeleri önümüzdeki günlerde belli olacak. Bütün siyasi partiler sorumluluklarını biliyor ve hepsi uzlaşma, Toplantılar bittikten sonra kararların değerlendirileceği bir komisyon kurulacak.
Gül: Suriye’nin komşuları ve BMGK liderliğinde strateji oluşturmalıyız
Suriye halkının yardım çağrıları ise duymazdan gelindi.” eleştirisini seslendirdi.MANTIKLI BİR STRATEJİ GELİŞTİRİLMELİCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye’de bundan sonra ne yapılması gerektiği konusunda ise şunları söyledi: “Barışçıl bir çözüm için, amaçları iyi belirlenmiş ve iyi
"Laiklik ilkesinin bozulması ezanın Türkçe okunmasından vazgeçilmesiyle başladı"
Bugünlere gelindi. Şeriat şimdi küçük görülmemeli." ifadelerini kullanıyor. 28 Şubat 1997 tarihinde yapılan tarihi Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) tutanakları, Ankara 13.
Mudanya İskelesi 14 yıl sonra halka açılıyor
ile irtibatın sağlanması için sahil bandı yürüyüş yolu üzerine kurulan askeriyeye ait irtibat noktalarının kaldırılması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Arama noktası ve irtibat noktası olarak kullanılan iki binanın iskele üzerine yeni yaptırılan prefabrik binaya taşınması için son hazırlıklar yapılarken, binaların
Şanlıurfalı minik futbolcular Barcelona yolcusu
ŞANLIURFA - Yaklaşık bin futbol meraklısı Şanlıurfalı miniğin katıldığı Barcelona elemelerinde sona gelindi. Elemeleri tamamlanan miniklerden en başarılı 14 çocuk önümüzdeki günlerde Barcelona’ya gidecek.
28 Şubat davasında iddianamenin bin 211. sayfasına gelindi
sayfasına gelindi. 28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 14. duruşması sona erdi.
Şimşek’ten FED kararı yorumu: Türkiye’yi rahatlatacak
Milli Piyango İdaresi ile ilgili çalışmalarda ise son aşamaya gelindi. Burada bir yönetmelik çıkmalı. O yönetmelik ile ilgili hususlar var. Yönetmeliğe nihai şeklini vermedik.
28 Şubat davasında sanıklardan bilgisayar talebi
sayfaya kadar gelindi. İddianamenin okunmasına yarın kalınan yerden devam edilecek. (CİHAN)
Brezilya'dan ABD'ye güvensizlik mektubu
SAO PAULO - Brezilya ile ABD arasında süren izleme krizinin ardından gerilen iki ülke ilişkilerinde önemli bir noktaya gelindi. Önceki gün ABD Devlet Başkanı Barack Obama ile telefonda görüşen Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, 23 Ekim'de gerçekleştireceği ABD ziyaretini iptal etti.
28 Şubat davasında iddianamenin 996. sayfasına gelindi
sayfaya kadar gelindi. İddianamenin okunmasına yarın kaldığı yerden devam edilecek. (CİHAN)
KCK davasında savcı, mütalaa için süre istedi
İSTANBUL - Terör örgütü KCK'ya yönelik çoğunluğunu avukatların oluşturduğu 50 sanıklı davada mütalaa aşamasına gelindi. Önceki duruşma dava dosyasının, başka bir talepleri yoksa mütalaasını hazırlaması için duruşma savcısına verilmesine hükmedilirken, bugünkü duruşmada savcı mütalaa için süre
28 Şubat davasında iddianamenin 912. sayfasına gelindi
sayfasına kadar gelindi. Davaya yarın saat 10.00’da iddianamenin okunması ile devam edilecek.
Kurtulmuş: Terörün Türkiye’ye 28 yıllık maliyeti en az 620 milyar dolar
Artık işin sonuna gelindi. Kısa süre içerisinde kamuoyuna sunulacak. Paketin içerisinden, muhtemel 'acaba şurası ne olur' denilerek, bazı maddelerin cımbızla çeker gibi öne çıkartılması yanlış. Bu paketi biz şöyle kaygıyla hazırladık; 'Eğer Türkiye 28 yılda terör mücadelesi ile karşı karşıya kalmamış olsaydı' bile Türkiye’nin demokratikleşme adına atması gereken
28 Şubat davasında Gürüz, kendisi ile ilgili karar alınmadan duruşmadan ayrıldı
sayfaya kadar gelindi. İddianamenin okunmasına yarın kaldığı yerden devam edilecek. (CİHAN)
28 Şubat davasında mahkeme heyetini eleştiren haberler sanıkları rahatsız etti
sayfaya kadar gelindi. İddianamenin okunmasına yarın kaldığı yerden devam edilecek. (CİHAN)
28 Şubat Davası’nda iddianamenin 519. sayfasına gelindi
sayfaya kadar gelindi. İddianamenin okunmasına yarın kaldığı yerden devam edilecek. (CİHAN)
BOSB'dan değerlendirme toplantısı
Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilen, Uluslararası Rekabeti Geliştirme (Ur-Ge) projesi olan BOSB Otomotiv kümesi ara değerlendirme dönemine gelindi. Gelinen ara dönemde, firmaların bugüne kadar gerçekleştirdikleri iyileştirmeler, alınan sonuçlarla beraber düzenlenen değerlendirme toplantısında firmaların yetkilileri
28 Şubat Davası’nda iddianamenin 278. sayfasına gelindi
TRT Ankara Rodyosun’dan gelen yeni spikerlerin okuduğu iddianamede 278 sayfaya gelindi. Mahkemeye yarın iddianamenin okunması ile devam edilecek. (CİHAN)
Milletvekili Başer: Esnafımız 11 yıllık AK Parti döneminde işletmelerini büyüttü
Çok şükür o günlerden bugünlere gelindi. Bugün esnafımız işyerinin kapasitesini artırdı. İşçimiz memurumuz evini arabasını aldı ya da yeniledi. Aynı şekilde çiftçimiz hangi köye giderseniz gidin kapısında traktörü var yada yeniledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Muğla'da
Şimdi biraraya gelindi. Bu zirve de dahil olmak üzere Suriye’de hangi ölçüye dayanarak 100 bin insanın ölümünü kırmızı çizgi olarak saymıyorsunuz da sadece kimyasal silahlarla ölen insanların ölümünü kırmızı çizgi sayıyorsunuz?
Akdamar Kilisesi ayine hazırlanıyor
Gevaş ilçesinde bulunan Akdamar Kilisesi'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel izniyle 8 Eylül'de dördüncüsü yapılacak ayinle ilgili hazırlıklarda sona gelindi. Gevaş Kaymakamı Nedim Akmeşe, İlçe Belediye Başkanı Nazmi Sezer ve İlçe Emniyet Amiri Halit Bulanıklı Van Gölü sahilinde gazetecilerle bir araya geldi.
Erdoğan, kendi hikayesini anlattı
Böyle haksızlıklar karyışında buralara gelindi. Benim 4 çocuğunum dördünü de biz imam hatipe gönderdik. Üniversiteyi okumada erkeklere katsayı kızlara başörtü engeli. E şimdi inanç ayrımı yapmıyoruz derken başörtüsü kullanan çocuğa eğitim iş imkanı vermeyeceksiniz.
Adatepe Barajı Fındık köyünü haritadan silecek
yeni konut parsellerinin hak sahiplerine teslimi işlemleri tamamlanarak, bireysel tapu tahsis ve teslim işleminde son aşamaya gelindi. Bir yandan da DSİ Bölge Müdürlüğü’nün iş makinesi desteğiyle yeni yerleşim alanında yaklaşık 6 km.
Dibek köyünde bulunan Mor Yakup Manastırı ibadete açıldı
Daha önce tek millet, tek bayrak, tek devlet diyen devletin yetkilileri, bugün çok kültürlü, çok dilli olarak ifade edilen bir noktaya gelindi. Bu tabi ki mücadeleyle oldu. Biz de Nusaybin Belediyesi olarak buradaki halka elimizden gelen desteği sunduk ve sunmaya devam edeceğiz.
Kayseri Valisi’nden polise Süper Kupa teşekkürü
Bu kapsamda, ilk olarak Kayseri’deki taraftar grupları ile Ramazan Ayı’nda iftar yemeğinde bir araya gelindi. Maç günü ise Galatasaray ve Fenerbahçe’nin İstanbul merkezli taraftar gruplarının temsilcileri ile öğle yemeğinde buluşuldu.