genççakır

Samsun Esnaf ve Sanatkarları'ndan Samsunspor'a maddi destek
SAMSUN - Samsun Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Metin Genççakır ile oda yönetim kurulu üyesi Nazmi Kaçak, Samsunspor Kulüp başkanı Emin Kar'ı ziyaret etti. Genççakır, birliğe bağlı odalardan topladıkları bir miktar parayı kulübe bağışladı.
SESOB Başkanı Genççakır: Alkol yasası kaçak içkiyi artırır
SAMSUN - Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Metin Genççakır, alkol ürünlerine getirilen satış kısıtlamasının küçük esnafı zor durumda bırakacağını savundu. Genççakır, “Alkol ürünlerine getirilen satış kısıtlaması, sigarada olduğu gibi alkol ürünlerinde kaçağı artırır.
Samsun esnafı, Ahilik Haftası'nda ziyaretlerde bulundu
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Genççakır ve Samsun esnaf odalarının başkanlarından oluşan heyeti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır kabul etti. Ziyaret sırasında Bingöl’de şehit düşen askerler nedeniyle tüm esnaflar adına duydukları acı ve üzüntüyü dile getiren birlik başkanı Genççakır, “Felsefesi kardeşliğe, dayanışmaya
Metin Genççakır: Öfkemiz çığ gibi büyüyor
SAMSUN - Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Genççakır, “Terörü, teröristi, destekçilerini ve milletimizin yaşama hakkı gasp edilirken susan tüm hainleri nefretle kınıyoruz.
Acımasız rekabet yerel perakendecileri korkutuyor
Bozkurt’un moderatörlüğünü yaptığı ortak akıl toplantısında MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Erkan Malkoç, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Genççakır, Türkiye Perakendeciler Dernekleri Federasyonu Başkanı Bülent Erhan, Karadeniz Perakendeciler Federasyonu Başkanı Osman Kalafat, perakende sektörünün temsilcileri
Yılın esnafı seçilen 87 yaşındaki kunduracıya kaftanını Vali Aksoy giydirdi
Törene, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Genççakır, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi ve esnaf ve vatandaşlar katıldı. (CİHAN)
2. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Zirvesi’ne destek
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Murzioğlu ile Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Metin Genççakır, ‘2.Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Zirvesi’ne destek vermek amacıyla KASİF yönetimini ziyaret etti.
Samsun Valisi Aksoy: Değişen ve gelişen şartlar içinde Ahilik kültürü örnek alınmalı
SESOB Başkanı Metin Genççakır ise Ahiliğin; Türk toplumunun yüzyıllarca ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda gelişimini sağlayan, meslek dayanışmasını sanat ve ahlaki değerlerle koruyan 'ilk Türk esnaf birliklerinin adı olduğunu söyledi.
SESOB Başkanı Genççakır: Ahilik kültürünü yarınlara taşıyacak sorumluluk içindeyiz
Samsun'da Ahilik Kültürü Haftası coşkusu yaşanıyor. Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Metin Genççakır, geçmişten gelen ortak değerleri yarınlara güzel şekilde aktarmak için çalıştıklarını söyledi
'Bafra İçin Hepimiz Platformu' fakülte için OMÜ Rektörü Prof. Akan ile görüştü
Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Avukat İbrahim Semiz, Bafra TSO Başkanı Rızvan Aksoy, Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl ve Bafra Ticaret Borsası Başkanı Hayrettin Demircioğlu'nun da hazır bulunduğu toplantıda, 'Bafra İçin Hepimiz Platformu' adına
Bafra Lokantacılar Odası'nda başkan değişmedi
Divan başkanlığını Samsun Esnaf Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Metin Genççakır'ın yaptığı kurulda Başkan Doğan Karafazlıoğlu'na rakip olarak çıkan Hasan Yayla ise 42 oy aldı. Güven tazeleyen Doğan Karafazlıoğlu'nun listesi şöyle oluştu: Yönetim Kurulu İsmail Türkmenli, Hüseyin Akça, Musa Albayrak, Metin Bedir, Adem Çağlayan, İlhan Küçük.
SESOB Başkanı Genççakır: Sıkıntılar, birlik beraberlikle çözülür
Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Metin Genççakır, esnafın yaşadığı maddi sıkıntıların birlikte hareket edilerek çözebileceğini söyledi. Bafra Lokantacılar Odası'nın Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Genççakır, her düzeyde birleşme ve bütünleşmenin şart olduğunu vurguladı.
Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı: İlçenin potansiyeli iyi değerlendirilmeli
Yardımcısı Ahmet Tokgöz, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rızvan Aksoy, Ziraat Odası Başkanı Said Karagöl, Bafra Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Metin Genççakır ile çok sayıda işadamı ve yatırımcının katıldığı program, OKA Uzmanları Ahmet Arif Sarıoğlu ile Fatih Çatal'ın yaptıkları sunumla sona erdi.
Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri perşembe günü yapılacak
Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve adayı Metin Genççakır yaptığı açıklamada, demokratik bir ortamda seçim olacağını söyleyerek, "7 Ocak Perşembe günü asıl kazananın üyelerimiz olmasını istiyoruz.
Ahilik Kültürü Haftası kutlamalarına şoför esnafının sıkıntıları damgasını vurdu
Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Metin Genççakır, "Geçen yılın aksine bu yıl yapılan kutlamalar, ekonomik krizin yanında şoför esnafına yönelik yeni uygulamalar nedeniyle buruk geçiyor.
KOSGEB Başkanı Kaplan: Cansuyu kredileri her sektöre yayılacak
Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Metin Genççakır da KOBİ'lere hayat veren Cansuyu kredilerinin ufak işletmelere de verilmesi gerektiğini, halen 70 iş kolunun bu kredilerden yararlanamadığını belirtti.