gençlerde

Almanya'da 50 yaş üzeri 55 bin kişi üniversite okuyor
Üniversitelerde okuyabilmeleri için gerekli olan şartların ise gençlerde olduğu gibi Abitur yada Fachabitur sahibi olmaları gerekiyor. Bazı üniversiteler bu yaş grubu için özel imkanlar sunsada çoğunluğu ‘normal’ üniversitelilerle aynı şartlarda okuyor.
Avusturya’da çocuklarda despresyon yüzde 40 arttı
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre 800 bin kişinin depresyon hastası olduğu ülkede çocuk ve gençlerde rahatsızlık artarak devam editor.Team Stronach Partisi’nin verdiği soru önergesine verilen cevaba göre 0-19 yaş arası depresyon hastası olan ve ilaç kullananların sayısı 40 bin 716'ya ulaştı.
Kerem Tunceri: Milli takım ve kulüpler olarak gidişat iyi değil
Yıldızlar ve gençlerde başarılarımız var. Böylede devam edeceğimizi düşünüyorum.’’ şeklinde konuştu. Ayrıca programın son bölümünde Kerem Tunçeri söylediği şarkı ile salondaki öğrencileri coşturdu
Güney Kıbrıs'ta işsizlik hızla artıyor
2013 yılı Kasım ayında Güney Kıbrıs’ta gençlerde işsizlik oranının yüzde 40’a ulaştığını da belirten Eurostat, Euro bölgesinde ortalama oranın yüzde 24,2 olduğuna vurgu yaptı.
Zirve, eskrimde Türkiye ikincisi
Gizem Karaca, 'Uluslararası Cafer Ünal Kulüpler Eskrim Türkiye Şampiyonası'nda büyük başarı göstererek Flöre Büyükler Kategorisi'nde Türkiye ikincisi, gençlerde ise üçüncüsü oldu. Afyonkarahisar'da düzenlenen yarışmaya sıkı bir disiplinle hazırlanan Karaca, antrenmanlarda yakaladığı başarıyı Türkiye şampiyonasında da göstererek 2'nciliğe
Güney Kıbrıs'ta aktif nüfusun yüzde 16'sı işsiz
2013’ün üçüncü çeyreğinde 15-24 yaşlarındaki gençlerde işsizlik oranının önceki üç aylık döneme göre yüzde 1,8 düşüşle, ancak geçen yılki aynı döneme göre yüzde 12,1 artışla yüzde 38,5 olarak kaydedildiği aktarıldı.
'Bir bakanın bir milletvekilinin destek vermediği kulüp bir yere gitmez"
Çok şükür şimdi gençlerde böyle bir sorun yok. Ama biz yerel yönetim olarak amatör sporlara ve alt yapılara çok önem veriyoruz. Çok değerli yöneticilerimiz var her iki takımda da.
Almanya'da gençlerin estetik ameliyat yaptırması yasaklanabilir
Almanya’da estetik ameliyatlarının yüzde 10’u 20 yaş altındaki gençlerde uygulanıyor. Şu anki yasaya göre ülke genelinde 18 yaş altı gençlerde göğüs veya yağ aldırma ameliyatları ebeveynlerin izniyle yapılabiliyor.
Almanya’da çalışanların sayısıyla birlikte fakirlik de arttı
18 ila 24 yaşlarındaki gençlerde fakirlerin oranı yüzde 20,7’ye yükselirken, 54 ile 64 yaşları arasındaki yaşlılar arasında ise yüzde 20,5’e çıktı. Almanya’da aylık geliri 980 Euro’nun altında olan bir kişi fakir sayılıyor.
Bursalı kareteciler, İspanya'dan madalya ile döndü
BURSA - İspanya’daki Dünya Karate Şampiyonası'nda milli forma giyen Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Mustafa Yıldız ümitlerde ikinci, Tolga Macar da gençlerde dünya üçüncüsü olarak şehre döndü. Ümit- genç- 21 yaş altı Dünya Karate Şampiyonası İspanya’nın Guadalajara şehrinde 90 ülkeden bin 700 sporcunun katılımı ile yapıldı.
Maç için Bursa’ya gelen alkollü taraftarlar olay çıkardı: 8 yaralı (2)
Bizim gençlerde karşılık verince kavga başlamış. Onlar polise saldırmışlar, polisi aralarına alıp dövmüşler, bizimkilerde müdahale etmiş.” Yaralı Bıdıl’ın 3 yerinden bıçak yarası aldığını anlatan yakınları, “Taraftarlar bizim mahalleden bir kişiyi bıçakladı ve birkaç kişiyi de yaraladı.
Almanya'da 11 şehir belediyesinden gece alkol tüketimine karşı ortak tavır
GENÇLERDE ALKOL ZEHİRLENMESİNDE YÜZDE 170 ARTIŞGençlerdeki alkol tüketimi ise korkutucu boyutlara ulaşmış durumda. 12 ila 17 yaş arasındaki gençlerin yüzde 8,2’si yetişkinler için dahi tehlikeli olabilecek boyutta alkol tüketirken, ülkede yaşayan 100 binin üzerinde çocuk ve genç alkol
Güney Kıbrıs'ta 76 bin işsiz var
Eurostat, Euro bölgesinde ortalama işsiz oranının erkeklerde yüzde 12,1; kadınlarda yüzde 12,3 ve 25 yaş altı gençlerde 24,1 olduğunu belirtti.Güney Kıbrıs’ta, Euro bölgesi ülkeleri arasında işsizlikte en büyük yıllık artış yüzdesinin kaydedildiğine dikkat çeken istatistik kurumu, geçen yıl Eylül ayında
Dudaklarda ve parmaklarda morarma KOAH belirtisi olabilir
Gençlerde, akciğer kapasitesinin yeterli olması nedeniyle günlük yaşamları bu belirtiler yüzünden olumsuz etkilenmemektedir. Oysa ki bu şikayetlerin iki sene üst üste en az 3 ay süreyle yaşanması, mutlaka doktora başvurmayı gerektirir.
19. İzmir Uluslararası Ritmik Cimnastik Turnuvası tamamlandı
Genel sıralamada gençlerde Belarus'tan Anastasiya Rybakova ilk sırayı elde ettiği turnuvada, büyüklerde ise İsrail'den Neta Rivkin birinci oldu. Büyüklerde mücadele eden Türk sporculardan Elif Zeynep Celep altıncı olurken, gençlerde Derinsu Poyraz beşinci, Ecem Çankaya altıncılığı elde etti.
İŞKUR araştırmasından çıkan ilginç sonuç: İşe alımlarda genç tercihi azaldı
Geçen yıl şirketler işe alımda tercihlerini yüzde 82 ile 15-29 yaş arasındaki gençlerde kullanırken, bu sene oran bu yaş aralığında yüzde 52,6'ya kadar geriledi. Patronların bu tavır değişikliğine gösterdikleri gerekçe ise iş becerisindeki yetersizlik.
Türkiye'nin demokrasi süreci ve Ortadoğu politikası Brezilya'da tartışıldı
Alpay, bu sürecin orta kesimden eğitimli gençlerde artan demokrasi bilincinin bir ürünü olduğuna işaret etti. Brezilya'da benzeri yaşanan gösterilerde, taleplerin daha kapsayıcı ve yumuşak bir üslupla karşılık bulduğunu belirten Alpay, Türkiye'deki protestolarının
Sporla uyuşturucudan kurtulan milli sporcu şimdi arkadaşlarını kurtarma peşinde
Gençlerde 70 kiloda sağ ve sol kolda Türkiye Şampiyonu oldum. Şimdi 2014 yıl Türkiye ve Avrupa şampiyonasına aralıksız bir şekilde birinci olmak için çalışıyorum.” dedi. RAHMAN’IN YAŞAMI FİLM GİBİ
Başbakan, Metris Cezaevi'nde kendisine çorba ikram eden onbaşıyı ziyaret etti
Diğer gençlerde zaten sabırsızlıkla bu anı beklemektedir. Tereddütsüz koroya katılırlar. Polisin olay mahalline intikali gecikmez.
Almanya'da depresyona giren çocukların sayısı arttı
Uzmanlar, çocuk ve gençlerde depresyonun hafife alınmayacak bir problem olduğuna vurgu yapıyor. Depresyona giren çocukların büyük bir kısmının psikolojisini negatif yönde etkileyen ve baskı altında tutan unsurların başında ise çevre geliyor.
Bel ağrısı yetişkinler kadar çocuklarda da görülüyor
Türkiye Proloterapi ve Ağrı Merkezi Klinik Direktörü Uzman Doktor İlker Solmaz, son yıllarda yapılan araştırmalara göre gençlerde bel ağrısı sıklığının arttığını vurguladı. Hatalı duruş bozukluklarının bel ağrısına neden olduğunu belirten Doktor İlker Solmaz, “Bel ağrısı şikayeti ile gelen hastaların yaş ortalamaları gün geçtikçe düşmektedir
Önlem alınmayan bel ağrıları, kamburluğa neden olabilir
Uzman Doktor İlker Solmaz, son yıllarda yapılan araştırmalara göre gençlerde bel ağrısı sıklığının arttığını vurguladı. Hatalı duruş bozukluklarının bel ağrısına neden olduğunu belirten Solmaz, “ bel ağrısı şikayeti ile gelen hastaların yaş ortalamaları gün geçtikçe düşmektedir.
Her 4 gençten biri Müslümanlara güvenmiyor
Gençlerde diğer dinlere karşı da bir güvensizliğin olduğu kaydedildi. Hindulara güvenmeme oranı yüzde 16, Musevilere/Yahudilere yüzde 15 ve Hıristiyanlara ise yüzde 12 çıktı.Ankette katılan gençlere göçmenlik konusundaki görüşlerine başvuruldu.
Müezzinoğlu: Hakimlere sağlıkta şiddete başvuranı tutuklama yetkisi verilecek
Özellikle çocuklar ve gençlerde sigaraya erken başlamanın en teşvik edici unsurunun büyüklerinin o işi yapıyor olması olduğunu kaydeden Müezzinoğlu, “Annesi babasının veya büyüklerinin sigara keyfine özeniyor.
Judo Gençler Avrupa Şampiyonası’nda Kaba gümüş madalya kazandı
Daha önce Ümitlerde Avrupa ikincisi, Gençlerde dünya beşincisi olan Ahmet, Saraybosna’daki gümüş madalya ile kariyerinin en büyük başarısına ulaştı. Maçın ardından görüşlerini açıklayan Milli Takım Antrenörü Yavuz Yolcu, iyi giden maçta hakemlerin verdiği ilginç kararın her şeyi değiştirdiğini ama yine de
Altın Koza konuklarına 'hoşgeldiniz' yemeği
” diye sözlerine devam eden Aldırmaz, “Burada profesyonel bir ekip kadar gönüllü gençlerde bizlere destek veriyor. Biz sizler için ne yapsak ne yapsak azdır.
Kadın güreşçiler, Akdeniz Oyunları'ndaki başarıyı dünya şampiyonasına taşıyacak
Gençlerde Avrupa şampiyonasında madalya kazandım. İnşallah dünya şampiyonasında da madalya kazanacağım. Asıl hedefim, olimpiyatlarda madalya kazanmak.
İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 100. yılı için mektup yazın
İEF'ye düzenleyecek nesillerin şimdiden yetişmesi, gençlerde ve çocuklarda fuar farkındalığı oluşturulmasını amaçlıyor. Şimdiden 100. yıla ulaşmayı önlerine hedef olarak koyduklarını ve bugünün çocuklarının 18 yıl sonrasının yetişkinleri olacağını belirten İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, yaptığı açıklamada
Yunanistan'da işsizlik rekor seviyede
/>Yunanistan’a ilişkin verilerde mayıs ayında erkeklerde işsizlik oranı yüzde 24,6 olarak tespit edilirken, kadınlarda bu oran yüzde 31,6, 25 yaşından küçük gençlerde ise yüzde 62,9 oldu. Bir yılda işsizlik oranlarında en yüksek artış görülen ülkeler ise şöyle sıralandı; Kıbrıs (Rum): yüzde 12,2 - 17,3, Yunanistan: 23,8 - yüzde 27,6, Slovenya:
'Suç işleyen göçmen gençlerden Alman toplumu da soruml'
Bunun farkına varan uzmanlar, şiddete başvuran göçmen ailelere mensup gençlerden göçmen toplumu kadar Alman toplumunun da sorumlu olduğunu hatırlatıyor. Kriminolog Christian Pfeiffer, az gelişmiş hüsnü kabul kültüründen yakınıyor.
Hikmet Karaman: Şampiyonluk favorim Bursaspor
KURTULUŞUN REÇESİ GENÇLERDEKaraman, gençlerle ilgili şunları dile getirdi: "Kurtuluş reçetesi gençlerde. Genç ve dinamik takım daha çok koşar ve mücadele eder.
Almanya'da babaanneler de sosyal medyaya merak saldı
14 ile 29 yaş arası gençlerde sosyal medya kullanımı yüzde 93’leri buluyor. BITCOM patronu Prof. Dieter Kemf bu durumu, “Sosyal medya yaş ve konuların ötesinde bir iletişim platformu olmuş durumda.
Fransız bakan 'İslamofobi' tabirinden rahatsız
Son dönemde Paris’in banliyölerinde yaşanan sorunlara da değinen Valls, gençlerde kimlik sorununun arttığını belirterek, İslam’ı seçmiş Fransızların giderek radikalleştiğini öne sürdü. Son olarak Paris’in kuzey banliyösü Argenteuil’de iki başörtülü bayana yapılan saldırıyla ilgili gelen eleştirileri cevaplayan Fransız bakan, "Mağdur yakınları, Yahudilere
Avrupa’da kilo alan gurbetçiler İstanbul’da neşterle zayıflıyor
Gençlerde ise burun ve kulak ameliyatları ilk sıralarda geliyor. Bugün oralardaki Türklerin komşuları, arkadaşları, yakınları da gelmeye başladı. Avrupalılar zaten yıllardır gelir ama buna Azerbaycan, Irak, İran, Arap ülkeleri de buna eklendi.
TİSK: Lise altı eğitimlilerin istihdamındaki büyük artışı dikkat çekiyor
Oran, kadınlarda 2 puan, erkeklerde 1 puan, gençlerde ise 2,1 puan arttı. İşgücüne katılma oranı, kriz öncesini temsil eden Nisan 2007 dönemine göre toplamda 4,8 puan, kadınlarda 7,3 puan ve erkeklerde 2 puan arttı.
Rusya yeni bir dünya savaşı beklemiyor
düşünceye sahip olanlar milyonun üzerindeki kentlerde yüzde 17’ye, iktidar partisi Birleşik Rusya’ya oy verenler arasında yüzde 19’a ve 18-24 yaş arası gençlerde ise yüzde 19’a kadar çıkıyor. Devletlerarası ilişkileri normal görenlerin oranı 1 milyon nüfusun üzerindeki kentlerde yüzde 52’ye çıkarken, muhalefet partisi Adaletli Rusya seçmeninin yüzde
Beypazarı Türkiye'nin termal turizm merkezi oluyor
İçme kürlerinde ise beslenmede florür eksikliği, çocuk ve gençlerde diş çürüklerinin önlenmesi, üst batın organlarında fonksiyonel rahatsızlıklar, bağırsak bozuklukları(özellikle kabızlık), safra yolları ve pankreas uyarılması konusunda etkilidir.
‘Yeni mahsul çıktı, ramazanda bakliyat fiyatlarında artış beklemiyoruz’
Özellikle çocuk ve gençlerde yanlış bir beslenme türü olan fast food ve hazır gıda alışkanlığının artıyor olması, hastalıkları da beraberinde getirecektir.” diye konuştu
TZOB: Kırsalda genç nüfus azlığı tarımı olumsuz etkiliyor
görüldüğünü, buna karşın 44 yaş üstü nüfusta artış yaşandığını vurgulayan Bayraktar, “Yaş grupları içinde kırsaldaki en fazla nüfus azalması çocuklarda ve gençlerde yaşanıyor. En fazla nüfus artışı ise 55-64 yaş grubunda görülüyor.
Tütsülenmiş gıdalar geniz eti kanserine yol açıyor
Geniz kanserinin gençlerde görülme sıklığının arttığını dile getiren Prof. Dr. Özyar, şunları söyledi: "Nazofarenks (geniz) burnun gerisinde, kabaca başımızın tam merkezinde bulunan kör bir boşluğun adı.
Ani kalp krizi gençleri tehdit ediyor
Yelda Tayyareci, gençlerde kalp krizi riskinin düşük olduğuna, ancak daha ölümcül seyrettiğine dikkat çekti. Kalp damarlarının tıkanmasının çocukluk çağında beslenme bozuklukları ve genetik yatkınlık ile ilişkili olduğunu belirten Tayyareci, “Sigara kullanımı damar sertliği
‘Yürüyüş yapmak, sosyal olmak unutmayı önlüyor’
Unutkanlık artık gençlerde bile görülebiliyor. Uzmanlar unutkanlığın nedenlerinden birinin stres olduğunu, birinin beyin tembelliği olduğunu belirtiyor.Psikolog Ezgi Başaran, vitamin eksikliği, uykusuzluk, aşırı yorgunluğun da unutkanlığın nedenlerinden olduğunu vurguluyor.
Bilardonun "barış ve kardeşlik" şampiyonları Diyarbakır'da belli oldu
Yapılan karşılaşmalarda büyüklerde Mehmet Aksoy, gençlerde İsmet Esen ve artistikte Erkan Aktı Türkiye şampiyonu oldu. Törende konuşan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, bilardo sporuna ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek diğer spor branşlarına da
Türkiye Gençler ve Masterler Atletizm Şampiyonası'nda, 12 Türkiye rekoru kırıldı
Şampiyonada gençlerde 2, masterlerda ise 10 Türkiye rekoru kırıldı.TÜRKİYE REKORU KIRANLARIN ADI, BRANŞI VE DERECELERİBirsan İnan (75-79 yaş): 400 metre-2,01,77
Almanya'da otomobil fiyatları hızla artıyor
Özellikle gençlerde sıfır araba alımının azaldığını belirten Dudenhöffer, 1990 yılında sıfır araba alanların yüzde 27,9'unun 35 yaşının altında iken geçen yıl itibarıyla bu oranın yüzde 12,2'ye düştüğünün altını çizip firmaları genç
Alanya ilk kez Triatlon Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor
Güneş, Avrupa Şampiyonası'na elitlerde 6, gençlerde 7 ve paralimpik dalında 1 sporcu ile katılacak milli takımın 10 gündür Alanya'da kamp yaptığını dile getirdi. Güneş, "Milli takımımız çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdi.
Dumansız liseler çalıştayı yapıldı
Derneği’nden yapılan açıklamada, “Yapılan araştırmalara göre; ülkemizde genel olarak sigara içme oranı yüzde 27’lere kadar düşmüş iken, 13-16 yaş arası gençlerde sigaraya başlama oranı yüzde 43,6 ve sigara içenlerin oranı yüzde 67,1 ile tehlikeli boyutlara ulaşmıştır.
100 metre engellide şampiyon oldu, okulunun gururu oldu
Spor yapmanın gençlerde sorumluluk duygularının artmasına ve öfkenin kontrolüne katkı sağladığına inanıyorum. Her çocuğumuzun spor yapmasını arzu ediyorum.
Gül: Beşeri sermayeye verdiğimiz önemi mezun olan gençlerle göreceğiz
Gül, burada yaptığı açıklamada, “Beşeri sermayeye verdiğimiz önemi mezun ettiğimiz gençlerde göreceğiz.” dedi.Ortak akıl oluşturmayı amaçlayan Arama Konferansı, Ankara’da JW Marriott Oteli’nde yapıldı.
Yunanistan'da gençlerdeki işsizlik oranı yüzde 58
25 yaşına kadar olan gençlerde işsizlik oranı 2012’de yüzde 53,1 iken, bu yılın mart ayında bu oran yüzde 58,3 oldu. (CİHAN)