gençlerimiz

“Bilim yılı, ortak geleceğimiz için önemli bir işbirliği”
Almanya ile Türkiye’nin köklü ilişiklerine Almanya’da yetişen Türk gençlerimiz farklı bir boyut katıyor. Burada yetişen nesil iki ülkeye faydalı oluyor." dedi.Almanya’da yaşayan yaklaşık 3 milyon Türk’ün iki ülke ilişkilerinin temelini oluşturduğunu anlatan Karslıoğlu, “Vatandaşlarımız bu ülkede yaşıyorlar, burada
TTF Başkanı Şahin: Geleceğin tekvandocularını Alanya'da belirleyeceğiz
Hemen akabinde 2016'ya 2020'ye altyapı oluşacak gençlerimiz belki buradan çıkacak. Bu senenin çok büyük bir ehemmiyeti var. Başarılı bir şampiyona geçiriyoruz.
Başbakan Erdoğan’a Malezya’da fahri doktora unvanı verildi (2)
Bir dönem gençlerimize çok ağır zulümler edildiği için üzülüyorum ama sonuçta yurt dışında çok iyi üniversitelerde okumuş, uluslararası vizyon sahibi, birkaç dil bilen, dünyayı çok iyi tanıyan gençlerimiz oldu.
Koç Holding CEO'su Durak: Mesleki eğitim, geleceğe yapılan en önemli yatırım
"Mesleki eğitimini tamamlayan gençlerimiz, işinin uzmanı çalışanlar olduklarında, işlerine kattıkları değeri ve yarattıkları farkı hep birlikte göreceğiz. Türkiye otomotiv sanayinin lider şirketi olan Ford Otosan’ın hem kendi adına hem de sektörü adına mesleki eğitim meselemizi yükseköğrenim seviyesine taşıyan bu büyük projenin
Dünya Kurash Şampiyonası, İstanbul'da başladı
Şampiyonanın dün gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, "Gençlerimiz sporla ne kadar ilgilenirse kötü alışkanlıklardan da o kadar uzaklaşır diye düşünüyoruz.
Dünya Kurash Şampiyonası'na, Bahçelievler ev sahipliği yapacak
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, "Gençlerimiz sporla ne kadar ilgilenirse kötü alışkanlıklardan da o kadar uzaklaşır diye düşünüyoruz. Bu nedenle Dünya Kurash Şampiyonası'na Bahçelievler’de ev sahipliği yapacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açtığı tesisler spor adamlarını sevindirdi
HARUN ERDENAY: GENÇLERİMİZ DAHA İYİ İMKANLARLA SPOR YAPACAK A Milli Basketbol Takımı’nın unutulmaz oyuncularından Harun Erdenay, özellikle son on senede gerek Gençlik ve Spor Bakanlığı gerekse belediyelerin Türk sporunu daha iyi
Suat Kılıç: Bazı antrenörler hakkında suç duyurusunda bulunuldu
Gençlerimiz dışa açılmak için kendi özlerinden, kimliklerinden, haklarından ve devletlerinin geleceğe yönelik varlıklarından vazgeçmeyeceklerdir." (CİHAN)
İAOSB Başkanı Uğurtaş: 2023’ün yolu ar-ge ve inovasyondan geçiyor
Girişimcilerimiz, hatta sanayicilerimiz ve özellikle gençlerimiz sanayi üretiminden uzaklaşmakta, hizmet, iletişim, turizm, inşaat gibi sektörlere yönelerek, daha az gayretle daha çok kazanç yolunu tercih etmektedirler.
Milliler Tevfik Sırrı Gür'deki 15 maçın 14'ünü kazandı
Gençlerimiz, iki gün önce Silifke'de 2-1 yenildikleri Avusturya'yı bu kez 1-0 yenmeyi başardı. Tolga Zengin'li, Hakan Söyler'li, Mehmet Çoğum'lu, Semih Şentürk'lü, Fevzi Elmas'lı, Fahri Tatan'lı kadronun tek golünü 38.
Samsung'dan 718 öğrenciye teknoloji eğitimi
Bir yıl süren Samsung Akademi programından mezun olan gençlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarıyla kariyerlerine, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini arttırmış olarak bir adım önde başlayacak.
Boydak Holding'den Erzurum'a yeni spor salonu
Bu spor salonunda gençlerimiz spor yaparak hareketli bir yaşamın gereği olarak obezite tehlikesinden uzak kalacak. Ayrıca spor yaparak gençlerimiz ders stresinden kurtulmuş olacaklar.
Iğdır'da Doğudan Yükselen Umutlar Projesi amacına ulaştı
Gençlerimiz zamanlarını böyle spor tesislerinde arkadaşları ile birlikte eğlenerek hoş vakitler geçirerek sürdürürler." diye konuştu.
Bu kursa katılanların yüzde 80’i iş buluyor
Gençlerimiz için doğru rehberlik ve yönlendirme ile birlikte, eğitimcilerin eğitimi anlayışı kapsamında kurumlarımızdaki eğitimcilerin gelişimleri için imkan sağlanması da öncelikli gündem maddelerimiz olmalıdır.
Rahimov: Bakü 2015 Olimpiyatları'yla ilgili yol haritamız hazır
Olimpiyatlarda gençlerimiz söz konusu sporlarda başarı sağlamış dünyaca ünlü sporcuları görerek örnek alacaklar.'' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu:Başbakan Türk sözcüğünü kullanmaktan utanıyor,içime sindiremiyorum
Yakın tarihini bilmeyen çocuklarımız ve gençlerimiz, geleceği doğru kuramazlar. Bu projemizle, onlara yardımcı olacağımızı düşünüyorum." ‘Canlı Tarih’ sahnesini Büyükerşen ve Toker ailesinin fertleri ile birlikte izleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra Köy Enstitüleri Müzesini gezdi.
Teknoloji bağımlılığı İstanbul'da masaya yatırılıyor
bağımlılığının insanların iş, aile ve eğitim hayatını sekteye uğrattığını kaydeden Öztürk, "Maalesef en çok teknoloji bağımlılığında müzdarip olan çocuklarımız ve gençlerimiz. Okullarını, derslerini, özel hayatlarını mağdur edecek bir şekilde bu bağımlılık başladı.
Çocukluğunda buğday öğüttüğü 150 yıllık değirmeni turizme kazandırdı
Bir çok kimsenin unun nasıl yapıldığını bilmediğini belirten Dizdar, "Gençlerimiz bu değirmenleri bilmez. Bir kilo un için çekilen eziyetleri hatırlamazlar. Geçmişte su gücü ile nasıl buğdayın una dönüştüğünü burada görecekler.
Bakan Kılıç; Doping zehirdir, öldürmese bile süründürür
Geçen senenin sonunda Diyarbakır üniversitesinden Elazığ üniversitesinden gelen gençlerimiz ile ODTÜ’lü Boğaziçili gençlere ödül takdim ederken duyduğumuz heyecan gerçekten daha da başka. Çünkü yola çıkarken Üniligi Ankara’nın doğusuna yayıp yaymama konusunda tereddütler vardı.
Bülent Arınç: Gençlerimiz mutlaka aşık olmalı
Gemuhluoğlu’nun burs vereceği öğrencileri mülakata aldığını belirten Arınç, şu ifadeleri kullandı: “Bizim gençlerimizin hali malum, ben dahil. Şimdi şöyle bir soruyla karşılaştığınızı düşünün: ‘Evladım sen hiç aşık oldun mu?
Sporculardan havalimanında 'vücut' gösterisi
Gençlerimiz kısa sürede vücut yapmak istiyorlar. Ben 62 yaşındayım hala spor yapıyorum. Bu sporla sağlığımı koruyorum.
40 yıllık alkol bağımlılığından kurtuldu, öğrencilere zararını anlatıyor
Çünkü gençlerimiz çok hassas.” diyor. 11 yaşa kadar düşen alkol ve uyuşturucu bağımlılığını önlemenin derdinde olduklarını ifade eden Özkan, yetkililer, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşları bu konuda
Kimsesiz yaşlı ve gençler Kozan'da buluştu
Yaşlılarımız ve gençlerimiz birlikte çok mutlu bir gün geçiriyor. Kozan Belediyesi başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan ise toplumun özlem duyduğu dede torun ilişkisini yaşatmayı amaçladıklarını belirtti.
Bakan Avcı, çocuklara kitap kalem dağıttı, büyüklere nasihatta bulundu
ESKİŞEHİR - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye nüfusunun büyük bölümünün 20-25 yaşın altında olduğunu belirterek, “Dolayısıyla özellikle gençlerimiz, çocuklarımız, eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin farkını çok iyi bilemeyebilirler
Bülent Arınç: Kılıçdaroğlu yüzde 30, Bahçeli yüzde 20’yi bulamazsa gitsin
Ama geçmişte yaşananlardan habersiz gençlerimiz var. Unutmayın biz iktidara geldiğimizde 7 yaşında olan çocuk şimdi 17 yaşında. Türkiye'yi bizimle gördü.
'Fazla olan veteriner fakülteleri enstitüye dönüştürülmeli'
Buralarda eğitim görecek gençlerimiz, planlı şekilde alınmalı. Fazlalık olan veteriner fakülteleri, yörenin ihtiyacına göre enstitüye dönüştürülmeli.” dedi.Türkiye’deki veteriner fakültelerinden sadece ikisinin AB tarafından akredite edildiğini, hayvancılıkta dünyada söz sahibi Hollanda’da bile bir tane bulunduğunu
Bakanı Kılıç: Kaldırım kenarlarında slogan atmakla memleket kurtulmaz
ZONGULDAK - Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, valilik çıkışında kendisini sloganlarla protesto eden gençlere, "Yolu bu gençlik merkezlerinden geçen gençlerimiz, kaldırım kenarlarında slogan atarak memleket kurtulmayacağını, ileriye adım atılmayacağını, adı gibi sanı gibi ecdadının asaleti gibi bilir.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran: Masabaşı iş peşinde koşmayın
Okulu bitirmiş olmak yetmiyor, üniversite mezunu işsiz gençlerimiz gün geçtikçe artıyor.” şeklinde konuştu.Türkiye genelinde istihdam politikalarına da değinen Genel Başkan Yardımcısı Oran, iş yaşamındaki tecrübelerini örneklerle aktardı.
Mevlana şiir yarışması 'kardeşlik' temasıyla başladı
Geçtiğimiz yıl yarışmaya 183 eserin katıldığı şiir yarışmasına bu yıl daha fazla katılım beklediklerini ifade eden Başkan Dündar, "Çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizin teminatı, maneviyatımızın koruyucusudur.
Palandöken: Türkiye’nin en önemli sorunu ara eleman
Bugün Avrupa ve Körfez ülkelerinin ara elaman taleplerini karşılayabilirsek gençlerimiz işsiz kalmayacağı gibi ülkemize de ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacaklardır. Böylece tüketen değil, üreten toplum olacağız.
İzmirli bakkallar alışveriş merkezlerini Atatürk'e şikayet etti
Gençlerimiz, çocuklarımız artık sokağı unuttu. Bayramlar, hafta sonları, tatiller bile alışveriş merkezlerinde geçiriliyor. Biz haksız rekabetin bir an önce engellenmesini, acilen Perakende Yasası çıkarılmasını istiyoruz.
Tiyatro Festivali'ne başvurular başladı
Durukan, konuşmasına şöyle devam etti: "Gençlerimizde tiyatro sevgisini canlandırmak, amatörce tiyatro ile uğraşanlara destek vermek ve geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz festivalimiz, Türkiye'de uluslararası niteliği ile
Çelikhan'da 16 Derslikli İmam Hatip Lisesinin Temeli Atıldı
16 derslikli bir İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik öğrenci pansiyonunun temelin atmak üzere toplandıklarını belirterek, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz için ne kadar emek versek, ne kadar yatırım yapsak azdır.
Kılıçdaroğlu: Bizim terörümüz yetmezmiş gibi bir de El Kaide çıktı
Çok kişi, bizim gençlerimiz, Suriye’ye gittiler ve hayatlarını kaybettiler.” şeklinde konuştu. Rize’den bir babanın kendisini aradığını belirten Kılıçdaroğlu, “Benim oğlum Suriye’de öldürüldü.
Hüseyin Çelik: AK Parti’nin hiçbir terör örgütüne ilgisi, sempatisi olmaz
Keşke gençlerimiz toprağa düşmese. Ölen bir delikanlının cesedi üzerinden ideolojik hesap yapmak gayri insanidir. Bırakın insanlar kendi çocuklarını hiç olmazsa hayattayken bunlara raht vermediniz hiç olmazsa cesedini rahat gömsünler.
15 yabancı eğitmenle İngilizce konuşmayı öğrendiler
Gençlerimiz başarıyla sürdürdüğü projenin bu yıl 3.’sünü düzenledi. Bu proje dil öğrenmenin yanı sıra kültürlerarası diyaloğun gelişimine de önemli katkı koymaktadır.'' dedi.Proje koordinatörü Gülter Betül Gürbuğa da proje sayesinde bildiği halde İngilizce konuşamayan Denizlili gençler artık daha emin ve daha cesur bir şekilde
Türkçe öğrenen 750 Suriyeli gence üniversite kapısı aralandı
Suriyeli gençlerimizin 6 ay gibi kısa bir sürede Türkçe’yi iyi derecede öğrenerek sertifika hakkı kazanması bir başarı öyküsüdür. Bu başarıda, öğretmenlerimizin gece, gündüz canhıraş mücadelesinin payı büyüktür.
Mardin’den Amasya’ya gönül köprüsü kuruldu
Bizim sevgili gençlerimiz Anadolu’nun değişik köşelerini gezdikçe ecdatlarıyla, geçmişleriyle, tarihleriyle övünecek çok değerlerinin olduğunu görecekler. Atatürk'ün dediği gibi 'Türk gençliği ecdadını tanıdıkça kendinde büyük işler yapabilme cesaretini bulacaktır.
Tekvandoda madalya yağmuru
Başkan Şahin, “Gençlerimiz, Portekiz’de ışıl ışıl parlıyor. İlk gün kazandığımız 2 madalyanın ardından ikinci gün mücadele eden 5 sporcumuzdan 4’ü madalya kasanmayı başardı. Tekvando, ülkemizin yükselen bir değeri.
Gençlik ve Spor Bakanlığı hikaye yarışması düzenliyor
gönül veren, duygularını yazıya döken tüm gençlerin söz konusu yarışmaya katılmasını tavsiye eden Hacıcaferoğlu, “Çağdaş Türkiye'de aydınlık yarınlar için gençlerimiz bu tür faaliyetlere katılsın ki biz de onları destekleyelim.
Özhaseki: Kayseri, Erciyes ile yeni bir organize sanayiye kavuşacak
Gençlerimiz iş imkanı bulacak. Sektör çeşitliliği olacak. Ben inanıyorum ki Kayserili hemşirelerimiz teleferikler yapacaklar. Hizmet sektörü daha da canlanacak.
TÜGİAD’dan Diyarbakır’a proje ziyareti
Gençlerimizi, fikirlerini hayata geçirmek için kendi şirketlerini kurmaya teşvik etmek ve bunun en doğru şekilde nasıl yapılacağı konusunda yönlendirmek istiyoruz. Farklılıkların en büyük zenginliğimiz olduğu inancıyla hareket etmeye devam ediyor, iş dünyasındaki genç liderler olarak bu anlamda attığımız ve atacağımız adımların gelecek
Başbakan Erdoğan: BM neye yarar?
Ama şimdi ben diyorum ki, bizim gençlerimiz güzel bir kampanya başlattılar. 'Dünya 5'ten büyüktür' 5'ten büyük olan dünya artık görevini yapması lazım. Bugün Somali'ye yarın bana diyerek bu adımları atması lazım.
Süleyman Çelebi, ölümünün 591. yılında kabri başında anıldı
Gençlerimiz ve bizler Süleyman Çelebi'yi yeterince tanımıyoruz. Biz, bu konulardaki eksikliklerin giderilmesi için çalışıyoruz. Günümüzde sünnet ve düğünlerimizde Mevlidimiz başımızın tacıdır.
Erdoğan'dan gençlere: Teksir nedir bilir misin yavrum?
25 yaşın altında olan gençlerimiz, 27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat'ı bilmiyorlar. Bugünün gençleri faili meçhullere, yasaklara, kısıtlamalara şahit olmadı. Bundan sonra da olmayacak.
Ustalık ve kalfalık için ter döktüler
bölümlerinin uygulama sınavlarını izleyen Müdür Akgül, yaptığı açıklamada, “Merkezimizin ana işlevi, kendisine bir meslek seçimi yapmış başta lise çağındaki gençlerimiz olmak üzere bütün insanlarımızı, alanında belgeye ulaştırmaktır.
Bakan Bayraktar'ın anneannesinin dayısı Şapka Kanunu'ndan sonra idam edilmiş
Buradan yetişen gençlerimiz dinini kitabı çok iyi bilecek ve gencimize, insanımıza çok hayırlı yararlı işler yapacaktır. Biz yürekten buna inanıyoruz.
Hamza Yerlikaya: Hedefimiz genç bir kadro ile 2016 ile 2020 olimpiyatları
Gençlerimiz tecrübeli arkadaşlarımızın tecrübeleriyle, enerjilerini birleştirerek İnşallah 2016 da o beklenen özlenen ve son iki olimpiyatlarda alamadığımız altın madalyayı alacaklar.” Federasyon Başkanı Yerlikaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
Başbakan Erdoğan'dan yeni öğretim yılı mesajı
Öğretim Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başbakan Erdoğan, "Elde ettiğimiz bu tarihi başarıların kalıcı ve sürdürülebilir olması için, hiç şüphesiz, gençlerimize, dolayısıyla eğitime yaptığımız yatırımları arttırmamız ve eğitimdeki kaliteyi yükseltmemiz gerekmektedir.
İsmiyle Alevileri sevindiren Hacı Bektaş Veli Ortaokulu'nun açılışı yapıldı
İnşallah bu okulda okuyan yavrularımız, siz değerleri çocuklarımız, gençlerimiz Hacı Bektaş Veli'nin öğretisiyle yetişecek, bu vatana bu millete çok hayırlı güzel hizmetler yapacak. Buna yürekten inanıyorum.