gençlerimize

Başbakan Erdoğan’a Malezya’da fahri doktora unvanı verildi (2)
Bir dönem gençlerimize çok ağır zulümler edildiği için üzülüyorum ama sonuçta yurt dışında çok iyi üniversitelerde okumuş, uluslararası vizyon sahibi, birkaç dil bilen, dünyayı çok iyi tanıyan gençlerimiz oldu.
Dünya Azerbaycan Türkleri Dayanışma Günü, Lahey'de kutlandı
Bu sevda böyle güzel günler anılarak inşallah gençlerimize bir ışık tutacaktır. 2014 yılında başta Azerbaycan'ın kaybetmiş olduğu toprakların geri kazanılması, bir milyon kaçkınımızın tekrar anayurduna dönmesi, Azerbaycan'da ve Türkiye'de birliğin ve beraberliğin kardeşliğin
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım için arsa tahsisleri devam ediyor
hemşehri olmayan şehir dışından gelen yatırımcılarımız hem yatırım yapacaklar hem kendileri kazanacaklar hem şehrimiz kazanacak hem Aksaray’daki insanlarımıza gençlerimize daha fazla iş imkanı bulmuş olacağız diyorum hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Sanatçı kafilesi, umre için havalimanında buluştu
Allah bütün gençlerimize gençken gitmeyi nasip etsin. Oradaki muazzam, mükemmel birlikteliğin tek bir şuur halinde cem etmesine bizi de dahil etsin. Bütün insanlığın gitmesi ve yaşaması gereken bir hal.
Görme engelliler özel bir eğitimle bilgisayar teknolojisini öğrenecek
Burada da bu gençlerimize mesleki bilgi ve becerilerini artıracak, istihdam edilmelerinde onları avantajlı hale getirecek eğitimlerin ücretsiz olarak temin edildiğini görüyoruz ve bu açıdan projeyi ilimiz açısından da önemli buluyoruz.
Destici: Milletlerin en önemli ögesi gençliktir
“Milletçe sahip olduğumuz maddi ve manevi kazançların tamamı gelecekte gençlerimize emanet edilecektir." diyen Destici, bu çerçevede umut ışığı olan, genelde Alperen ruhlu Türk gençliğinin, gelecek ile alakalı tasavvurları hayata geçirmenin en mühim mimarları olduğunu kaydetti.
1930 Bafraspor Voleybol Takımı Grup Lideri oldu
Bizim asıl gayemiz salon sporlarını gençlerimize ve vatandaşlarımıza sevdirmek.’’ dedi. (CİHAN)
Down sendromlu gençler istihdam etti, insan kaynakları ödülüne layık görüldü
Down sendromlu gençlerimize, ailelerine, Down Sendromu Derneği’ne, elemanlarımıza, jüri üyelerimize çok teşekkür ederiz.” dedi.Bimeks ailesinin birer üyesi olan bu gençlerin, sorumlu oldukları reyonlarda derleyip toplama, müşteri karşılama ve satış yapma gibi görevleri başarıyla
İŞKUR, yüz binlerce işsizi işverenlerle buluşturdu
“Bu kapsamda gençlerimize İŞKUR hizmetleri, iş arama becerileri, kariyer planı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar, istihdam ve işbaşı eğitim olanakları gibi konularda bilgiler veriyoruz. Ayrıca, gençlerimizi ilin önde gelen işverenleri ile buluşturarak çalışma hayatı ile ilgili bilgi düzeylerini artırmaya çalışıyoruz.
FCBEscola Camp Avea, yaklaşık 500 çocuğa futbol eğitimi verdi
Bu yetenekli gençlerimize aynı zamanda Barcelona kültürünün de temelini oluşturan, iyi bir oyuncudan önce, saha dışında iyi bir insan olmanın önemini de anlattık. Bu çocukların burada edindikleri kültürü aile ve arkadaşlarına da aktaracaklarına hiç şüphemiz yok.
Bakan Ergün: Uzayda gücü olmayanın yeryüzünde gücü olmaz
Gençlerimize özellikle vurgu yapıyorum, çünkü bugün dünyada söz sahibi birçok firmanın sahibi, kurucusu gençlerdir. Bunların başkasının arasından çıkma şansı yok, ben olamam, hocam siz olabilir misiniz?
Şanlıurfa'da kan verene maç bileti ücretsiz
Onlar inşallah kan vererek gençlerimize örnek olurlar." şeklinde konuştu. Kızılay doktoru ise 3 günlük süre içerisinde 300 ünite kan toplamayı hedeflediklerini aktardı. (CİHAN)
Kadınları siyasette aktifleştirecek CHP, üye profilini de değiştirecek
Kadınlarımıza ve gençlerimize hak ettiği imkanı sağlamadık. Tarih yanılgılardan kurtulmak için okunur. Biz de bu yanılgılardan ders alarak önümüzdeki günlerde bu yanlışlıkları partimizin gündeminde kadınlarımıza ve gençlerimize hem parti yönetiminde hem de bürokratik yönetimlerde
Acıpayam'da 'Gökyüzünden Türkiye Manzaraları' sergisi açıldı
Manzaraları” resim sergisinin ilk kez Acıpayam’da düzenlendiğini belirterek, "Ülkemizin tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini gözler önüne sermek ve gençlerimize bir anı bırakmak için THK'nin fotoğrafçıları tarafından çekilen fotoğrafları sizlerle buluşturuyoruz.
Ahmet Nur Çebi'den Yıldırım Demirören'e sert eleştiri
Ronaldinho gerçekten ahlaki yapısı ve tecrübesiyle gençlerimize pozitif etki yapacaktır." (CİHAN)
Başbakan Erdoğan'dan asker kaçaklarını üzecek haber
Ardından askere gitmemiş olan gençlere de seslenen Erdoğan, "Askerlik çağındaki tüm gençlerimize de bu düzenlemenin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu arada bir şey daha var.
Her köye bir kütüphane kampanyası başlatıldı
Oysa eğitim ve kültür seviyemizin daha ileri seviyede olması ve gençlerimize örnek olması açısından kitaplarla olan beraberliğimiz hiçbir zaman kesintiye uğramamalı.” dedi. Demir, şöyle konuştu: “Köylülerimiz bu etkinliğimizi memnuniyetle karşılayarak daha şimdiden kitap okumaya başladılar.
Bakan Suat Kılıç, futbolcularla bir araya geldi
Gerek Salih gerek Abdulkadir gibi oyuncuların gençlerimize aşılayacağı içtenlik, abilik, barış gibi Türk futbolunun geleceğe dair muhtaç olduğu değerler var." diye konuştu.
Bakan Suat Kılıç ve Sneijder, fuarda buluştu
Futboldaki performansının ve sahalardaki duruşunun gençlerimize de fahri üyeliğle birlikte örnek olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu. Sneijder'in Kopenhag karşısındaki performansının sorulması üzerine de Bakan Kılıç, şu cevabı verdi:
Aung San Suu Kyi, Sakharov ödülünü 23 yıl sonra aldı
Bu yüzden çocuklarımıza ve gençlerimize düşünce özgürlüğünün önemini anlatmalıyız." dedi.Suu Kyi, ülkesindeki demokratik değişimin kalıcı olabilmesi için anayasanın değişmesi gerektiğini vurguladı.
Askerlik 1 Ocak 2014'ten itibaren 12 ay
yayımı tarihinde yürülüğe girecek Bakanlar Kurulu kararının tamamen imzalandığını belirten Arınç, "Hem şu anda askerlik yükümlülüğü içerisende bulunan gençlerimize, askarlerimize hem bundan sonra askerlik görevini bu doğrultuda yapacak olan yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Bakan Avcı, çocuklara kitap kalem dağıttı, büyüklere nasihatta bulundu
Onun için bizim yaşımızdakiler, olgun yaşlarda olanlar başa kakmadan, eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin farkını, gençlerimize hatırlatmasında fayda var. İstanbul'dan gelirken doğrusu bunu söylemem gerektiğini bir kere daha hissettim.
Şahin: Ortadoğu’da kanın durduğu bir bayrama girmeyi ümit ediyorum
Bu bakımdan da bu bayramları yaşamamız, gençlerimize ve çocuklarımıza yaşatmamız ve geleceğe taşımamız çok önemli. Bayram bir tatil değildir, bir adet değildir.
Arınç: Askerlik önümüzdeki ay 12 aya inecek
Bundan sonra da görevlerini yapacak kardeşlerimize, gençlerimize başarılar diliyorum. Bu ‘demokratikleşme paketi’ içerisinde yok ama bildiğiniz gibi bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek.
Suriyeli Türkmenlere Türkiye'de üniversite imkanı doğdu
Buradaki gençlerimize Türkiye’de okuma imkanı sağlamış oluyoruz. Bu da Türkmen kardeşlerimiz için önemli bir imkan.” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan'dan, başörtülü memura provokasyon uyarısı
demokratikleşme paketinde yer alan kılık kıyafet yönetmelliğindeki değişikliklere değindi: "Kılık kıyafet yönetmeliğindeki değişiklikle çok canlar yakan, gençlerimize, onların anne babalarına çok ağır acılar yaşatan bir uygulama, bir karanlık dönem böylece sona eriyor.
Personel bulamayan OSM, sağlık lisesi açtı
yatırımla yaptıkları okul için Çağlayan Okulları ile işbirliği kurduklarını dile getiren Baysal, “Ciddi bir eğitim kadrosu ile birlikte bu okulu açmanın, gençlerimize açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuzda kaliteli eğitimin yanında öğrencilerimizin ahlaklı, faziletli ve milletine faydalı birer evlat olarak yetişmesi için bütün imkanlar seferber edilmiştir.
Bahçeli, partililere Andımız'ı okuttu
Gezi Parkı olaylarına değinen Bahçeli, “Başbakan Erdoğan Taksim Gezi Parkı’nı şiddete bularken gençlerimize çevre ve yeşil sevdalılarına bireysel özgürlük talep eden suçsuz ve günahsızlara zalimken hiç demokrasi aklına gelmemiştir.
Kozan'a yapılacak 120 yataklı kız Kur'an kursunun temeli atıldı
Gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu temel hayırlara vesile olacaktır inşallah.” şeklinde konuştu.
Bitlis’te bu yıl patatesten 80 milyon lira gelir elde edildi
Hem üretimde bir artış var hem de yeni bir istihdam alanı olarak gençlerimize yeni iş imkanı sağlamaktadır.” “GÜNDE 500 TON PATATES KUZEY IRAK’A İHRAÇ EDİLİYOR”Bu yıl hasadı yapılan patatesten yüksek verim elde ettiklerini belirten patates üreticisi Mesut Subaşı ise günlük olarak hasadı yapılan patateslerden her gün 500
THK Başkanı Yıldırım: Düzenleme bir kaosu ortadan kaldırmıştır
kişinin eğitim almasını sağladığını hatırlatan Yıldırım, "Üniversitesiyle, yangın uçaklarıyla, ambulans helikopterleri, havacılık eğitim merkezleriyle, gençlerimize havacılığı sevdirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.
Cumhurbaşkanı Gül: Türkçe, bilim ve kültür dili seviyesine ulaşmıştır
Çocuk ve gençlerimize, dilimize sahip çıkmanın, geçmişimize, kültürümüze sahip çıkmak olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Dil Bayramı'nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e, dilimizin gelişmesini, zenginleşerek bugünkü seviyeye ulaşmasını sağlayanlara şükranlarımı sunuyor, aramızdan ayrılanları
Bakan Eker, Adana'da yılın ahisine kaftan giydirdi, örste demir dövdü
Ahi Evran'ı geri getiremeyiz ama geçmişimizi hatırlayarak onları gelecek nesillere aktarmalı, gençlerimize ışık tutmalıyız." Bakan Eker, konuşmaların ardından, Adana’da 'yılın ahisi’ seçilen Hasan Öztanrıöver’e kaftan giydirdi.
Elçi: Erciş sportif faaliyetlerin merkezi olacak
Açmış olduğumuz gençlik merkezlerimizde gençlerimize, bilgisayar, satranç, İngilizce, bağlama, gitar, ebru sanatı, SBS ve LYS kurslarını vermekteyiz. Merkezlerimiz, gençlerimizin rahat edebilecekleri şekilde tasarlandı.
TÜGİAD ve GÜNGİAD iş adamı heyeti Baydemir’i ziyaret etti
Yücelen, “Buradaki gençlerimize girişimcilik ruhunu nasıl aşılayabiliriz. Daha çok katma değer üretmen, kendiyle beraber etrafını da kalkındırarak geleceğe nasıl bakabilir? Bunları aşılamak için bir eğitim programıyla çeşitli etkinlikler yapacağız.
Süleyman Çelebi, ölümünün 591. yılında kabri başında anıldı
Yeni yetişen gençlerimize Süleyman çelebi gibi Peygamber aşıklarını iyi tanıtmamız gerekir." şeklinde konuştu.
Eğitimciler, Avrupa'da mesleki yönlendirmeyi inceleyecek
Mustafa Koca, "Anne babaların bizlere emanet ettiği geleceğin teminatı gençlerimize ilgilerine, yeteneklerine uygun, severek okuyacakları ve okuldan sonra severek yapacakları meslekleri seçmede yardımcı olmak biz eğitimcilerin en büyük hedeflerinden biridir.
Markar Esayan: Gezi ve sonrasındaki süreç avantaja dönüştürülebilir
Öte yandan, Hatay'da yitirdiğimiz Ahmet Atakan gibi gençlerimize yenileri eklenmemesi için azami teyakkuz halinde olunmalı. Mani olunamayan acı hadiselerde ise, adalet hızla yerine getirilmeli. Tezviratın engellenmesi için, yetkili kişiler sürekli halkı bilgilendirmeli.
Markar Esayan: Gezi ve sonrasındaki süreç avantaja dönüştürülebilir
Öte yandan, Hatay'da yitirdiğimiz Ahmet Atakan gibi gençlerimize yenileri eklenmemesi için azami teyakkuz halinde olunmalı. Mani olunamayan acı hadiselerde ise, adalet hızla yerine getirilmeli. Tezviratın engellenmesi için, yetkili kişiler sürekli halkı bilgilendirmeli.
Başbakan Erdoğan'dan yeni öğretim yılı mesajı
Öğretim Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başbakan Erdoğan, "Elde ettiğimiz bu tarihi başarıların kalıcı ve sürdürülebilir olması için, hiç şüphesiz, gençlerimize, dolayısıyla eğitime yaptığımız yatırımları arttırmamız ve eğitimdeki kaliteyi yükseltmemiz gerekmektedir.
Bakan Kılıç: Merzifon Amasya ile Amasya’da Merzifon’la büyüyecek
Bugün biz sadece Merzifon’da 3 tane gençlik ve spor tesisini gençlerimize ve sporcularımıza kazandırıyoruz. Amasya’ da ise yüzme havuzu inşaatımız tam gaz devam ediyor. En kısa sürede yüzme havuzunu Amasyalıların hizmetine sunacağız.
Bakan Yılmaz: Çözüm süreci bu bölgelerin kalkınması için çok önemli
memleketi seviyorsak, kalkınmasını istiyorsak, ülkemizin dünyada daha iyi bir yere gelmesini istiyorsak ve bu bölgelerimizin daha çok refah üretmesini gençlerimize daha iyi bir yaşam koşulları sunmasını istiyorsak hep birlikte bu çözüm sürecine sahip çıkmalıyız.
Mardin'de kan davası barışla sonuçlandı
En önemli görev bu muhabbeti gençlerimize, çocuklarımıza yaymaktır." dedi.Sevgi ve saygıyı öncelikle ailelerde hakim kılmak gerektiğine inandığını belirten Vali Cengiz sözlerine şöyle devam etti: "Bölgemizde, ilimizde, ilçemizde barışı tesis
Vali Mutlu: Eylül ve Ekim ayı kaygıları gereksiz
Öncelikle tüm gençlerimize sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum. Sevgili gençlerimiz ülkemizin geleceği, onlar için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İnşallah sıkıntısız ve sorunsuz bir şekilde Pazartesi günü eğitim ve öğretime başlayacağız.
Mardin'deki STK'lar ODTÜ'deki başörtü olayını kınadı
Biz ne olursa olsun kendi gençlerimize sahip çıkmamız gerekir.“ şeklinde konuştu.ODTÜ’de yaşanan başörtüsü olayına tepki gösteren Eğitimci Yazar Tekin Oruç da yaşanan olayın hiçbir ahlaki hukuka uygun olmadığını söyledi.
Müezzinoğlu: Çocukların kıyafetinden ziyade ne ürettiğine bakılmalı
Dolayısıyla gençlerimizi çatıştıran değil, birlikte kardeşlik duyguları ile yaşayabilen farklılıkların zenginlik olduğunu çocuklarımıza ve gençlerimize mutlaka özümsetmemiz lazım. Bu tür hadiselerin ağır bedellerini ödeyen bir milletin mensuplarıyız.
3 ülkenin gençleri, işsizliği protesto etti
Bunun için lütfen çözüm yolu üretilsin, gençlerimize iş verelim, gençler tecrübesi olmadığı için iş bulamıyorlar. Gençlere fırsat verildiği takdirde kesinlikle işlerini daha iyi yapacaklardır ve bu şekilde genç işsizliği engellenmiş olacak.
'Seyyah Ulu Çınarın İzinde' projesi devam ediyor
Projeye katılan gençlerimizden kayıt, konaklama, yemek ve diğer ihtiyaçlarından ücret alınmadığı gibi gençlerimize öğretmenlerimiz, liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz eşlik ediyorlar." dedi. Bağcı, projeye katılan gençler, farklı illerdeki yaşam koşullarını, kültürlerini, gelenek ve göreneklerini daha yakından görmeleri için büyük bir şans
Erdoğan, canlı yayında gözyaşlarını tutamadı
Gençlerimize ders olur, örnek olur. Baba evlat ilişkisinde bizler için örnek olur. Ben şu anda başbakan değilim, sadece bir vatandaş Tayyip olarak bu ifadeleri kullanıyorum" ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin çeşitli illerinden yüzlerce öğrenci Van'da kamp yapıyor
Türkiye genelinde gençlerimize STK’lara proje döngüsü eğitimi veriyoruz. Proje Yapın gönderin projeniz kabul edilmedi diye hemen pes etmeyin eksiklerinizi tamamlayın tekrar gönderin. Yapılan projelere dahil olaya çalışın, çünkü dünya artık sosyalleşmeyi gerektiren bir dünya hem mesleğinde iyi olacaksın, hem farklı olacaksın, aynı zamanda sosyal olacaksınız