gençlerimizi

Diyarbakır'da Türkiye Olimpiyat Merkezi'nin bilgilendirme toplantısı yapıldı
Bu programlarla gençlerimizi ülkemizin geleceğine hazırlamak için yola çıkıyoruz." diye konuştu.Mart ayı içerisinde Türkiye'de ilk kez 6,5 milyon çocuğa uluslararası en iyi normlarda sportif yetenek seçimi yapacaklarını kaydeden Akın, "Hiç spor yapmamış çocuklarımızı
GTO, ticaret üniversitesi kuruyor, işadamları derse bizzat girecek
Gençlerimizi doğru eğitmek için böyle bir projemiz var. Üniverste sanayi işbirliğini yıllardır konuşuyoruz ama uygulamaya geçmiş değil. Üniversite sanayi işbirliğimizle bu düşüncemizi tam manasıyla hayat geçireceğiz.
Anadolu EXPO ihracat kapısı olacak
Bu nedenle de çocuklarımızı, gençlerimizi hayvancılığa özendirmek çok önemli.” dedi. Türk hayvancılık sektörünün gelişimi adına ihtisas fuarı niteliğinde planlanan fuar, gelecek yıllarda daha da büyüyerek devam edecek.
Saran: Futbolcular lider olmak için çok istekli
Gençlerimizi hayırlı faaliyetler yapmanın yolu onlara imkanlar sağlamaktır. İşte bu da onlardan birisi. Bundan dolayı Sadettin Saran’a teşekkür ediyorum.
"Dershanelerin tek başına tavsiye edilmesiyle eğitim sistemi düzelmez"
Biz sanayiciler olarak üniversiteden çıkan gençlerimizi sanayide çalıştırmakta zorlandığımızı, kalifiye ve ara elaman bulmakta sıkıntı çektiğimizi her ortamda ifade ediyoruz." şeklinde konuştu.
İŞKUR, yüz binlerce işsizi işverenlerle buluşturdu
Ayrıca, gençlerimizi ilin önde gelen işverenleri ile buluşturarak çalışma hayatı ile ilgili bilgi düzeylerini artırmaya çalışıyoruz.” (CİHAN)
Batman Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı yeni sezona hazır
Ben her sezon öncesi yaptığım çağrıyı bu sezonda yinelemek istiyorum ve her hangi bir dalda spor yapmak isteyen engelli gençlerimizi kulüp bünyesinde spor yapmaya davet ediyorum. Spor kulübü olarak engelli bireyleri hayatın sosyal aktiviteleri arasına katarak, imkan ve olanak sağlandığında engelli bireylerinde başarılı bir şekilde toplumda yer edineceğine
Diyarbakır Galatasaray Spor Okulu açıldı
Diyarbakır’daki gençlerimizi dünyaya tanıtacağız." dedi. Spor okuluna 6-15 yaşındaki çocuklar kayıt yaptırabilecek.
Yakutiye'den hanımlara özel spor salonu
Ali Korkut, belediyeciliğin toplumun her kesimine yönelik bir hizmet aracı olduğunu belirterek, "Özellikle sosyal belediyecilik alanında çocuklarımızı, gençlerimizi, hanımlarımızı, yaşlılarımızı düşünerek özgün hizmet üretmek durumundayız.
Başbakan Erdoğan: Baharı kışa çevirmek isteyenler var
Huzurdan, barıştan, kardeşlikten rahatsız olup, gençlerimizi yine ölüm tuzağına çekmek isteyenler var. Kandan beslenmeyi alışkanlık haline getiren bu çevrelere artık fırsat vermeyeceğiz. Düşmanlarımızı değil, dostlarımızı sevindireceğiz.
Başbakan Erdoğan: Karanlık günleri özleyen bir lobi var
Erdoğan, "Çocuklarımızın, gençlerimizin yaşatılmasından rahatsız olup onların kanını özleyen bir lobi var. İçeride de böyle bir lobi var.
Tarihi Kurşunlu Külliyesi, minik satranç ustalarını ağırlıyor
Bu şenliği düzenlemekteki amacımız, hem bu sporun önemine dikkat çekmek, hem de çocuklarımızı ve gençlerimizi böyle faydalı bir zeka oyununa özendirmektir." dedi.Zeka sporu olan satrancın Eskişehir'de gelişmesi ve yaygınlaşması için çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Başkan Sakallı, satrancı bilmeyen, satrançla
Hatay'da 'Hz. Ali, Gadir Hum Bayramı' konferansı
Hükümeti, "emniyet kadrolarına El-Kaide ve Nusra taraflarını atamakla" suçlayan Genç, "Özellike Gezi olaylarında bu kişiler bilinçli olarak Alevi kökenli gençlerimizi hedef aldı. Ölümlerine neden oldu" iddialarında bulundu.
Prof. Dr Veziroğlu: Dershaneler kapanmasın, desteklensin
Dershanelerin faydalı bir işlev gördüğünü belirten Dünya Hidrojen Enerjisi Konseyi Başkanı, “Çünkü bu kurumlar gençlerimizi üniversite ve diğer sınavlara hazırlıyorlar. Dershaneler zorla kapatılırsa, gizli, ruhsatsız dershaneler çalışacaklardır.
Cizre’deki olaylara kentin ileri gelenlerinden tepki
Birlik, şunları ifade etti: “Bizim içimiz parçalanıyor, yeter artık gençlerimizi bırakın. Gençlerimizin mutluluğundan başka bir beklentim yok. Biz gençlerimizin artık ellerinde taş, molotof bombaları değil, kalemlerle çiçeklerle defterlerle gezmesini istiyoruz.
EİB ihracatçıya devlet yardımlarını anlatmak için kapı kapı dolaşıyor
Bu programlar kapsamında ihracata yönelik devlet yardımlarının üniversite öğrencilerine aktarılmasını, gençlerimizi de ihracata kazandırmak için önemli ve güzel bir adım olarak görüyoruz. 2013 yılında da şu anda 600’ü aşkın katılımcıya eğitim verdik.
Madagaskar’da ‘birlikte yaşama sanatı’ sempozyumu düzenlendi
Bu tür hadiseler Madagaskar'da olmuyor; ama gençlerimizi çok iyi bilinçlendirmeliyiz. Bu ve benzeri çalışmaları için Ravinala Kültür ve Diyalog Enstitüsü'ne çok teşekkür ediyorum."HOCAEFENDİ'NİN TERÖR OLAYLARINI KINAYAN MESAJI OKUNDU
MHP’li Tanrıkulu: Ekonomideki başarısızlık bir kez daha AKP eliyle tescillenecek
Yüzde 17,1’e yükselen genç işsizlik oranına geniş tanımlı işsizlik kapsamındaki gençlerimizi de dahil ettiğimizde bu oran yüzde 26’ya ulaşmaktadır. Yeni işsizlerin yüzde 60’ı kadınlardan oluşmaktadır.
Coşkun: Amatör küme profesyonel futbolun altyapısını oluşturmaktadır
Amacımız, Yozgat’ta amatör sporu geliştirmek, gençlerimizi spora yönlendirmek ve ilimizden profesyonel sporcuların yetişmesine katkı sağlamaktır. Katkılarından dolayı Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun’a teşekkür ediyorum.
Müslüm Gürses Müzesi, Bakan Çelik'in katılımıyla açıldı
Faruk Çelik, "Şanlıurfalılar olarak vefamızın gereği Türkiye'ye, sanatımıza gerçekten büyük katkı sağlamış, gençlerimizi arkasından koşturmuş böyle değerli bir sanatçımızın yaşaması ve yaşatılması konusunda önemli bir açılışı gerçekleştiriyoruz.
'120 Kahraman' İzmir'e döndü
aşılamak amacıyla projenin başlatıldığını kaydeden Şube Müdürü Emiroğlu, "120 Kahraman adıyla başlatığımız projemizde, Osmanlı-Rus savaşında Van'da şehit olan gençlerimizi anmak istedik. Her kesimden 10-16 yaş arası öğrencimizi geziye götürdük.
"Abur cubur yerine doğal gıdalar tüketin"
Bu sebeple önce çocuklarımız ve gençlerimizi doğru ve sağlıklı beslenmeye yöneltmemiz gerekiyor.” diye konuştu. (CİHAN)
Gediz Üniversitesi: Hayal kırıklığı mutluluğa dönüşebilir
Gediz Üniversitesi’nde eğitim görmek istemelerine rağmen bu şansı yakalayamayan gençlerimizi, ek yerleştirmeyle aramızda görmeyi ümit ediyoruz.” dedi. (CİHAN)
TÜGİAD’dan Diyarbakır’a proje ziyareti
Gençlerimizi, fikirlerini hayata geçirmek için kendi şirketlerini kurmaya teşvik etmek ve bunun en doğru şekilde nasıl yapılacağı konusunda yönlendirmek istiyoruz. Farklılıkların en büyük zenginliğimiz olduğu inancıyla hareket etmeye devam ediyor, iş dünyasındaki genç liderler olarak bu anlamda attığımız ve atacağımız adımların gelecek
Aydın: Bir baba çocuğuna gün içinde sadece 6 dakika ilgi gösterebiliyor
"Gençlerimizi korumak, vatandaşımızı korumak için aralıksız olarak eğitim faaliyetleri ve operasyonlar yapıyoruz." diyen Mustafa Aydın, uyuşturucuya alışan gençlerin genelde ilgisiz ailelerden çıktığını hatırlattı.
Mardin'deki STK'lar ODTÜ'deki başörtü olayını kınadı
Eğer kendi gençlerimizi engellersek. Onların fiziki şekillerinden, başörtülerinden dolayı engellersek bu ülkenin geleceğine dinamit koyuyoruz. Biz ne olursa olsun kendi gençlerimize sahip çıkmamız gerekir.
Arınç: Olmipiyat adaylığını konuşurken Kılıçdaroğlu'ndan bahsetmeyelim
Avcı döneminde yurt dışında oynayan gençlerimizi bir araya getirerek, hiçbir hazırlık ve uyum çalışması yapmadan sahaya sürülüyordu ve her birinde mahcup oluyorduk. Herkes kıymetli olabilir ama önemli olan takım oyunudur.
Müezzinoğlu: Çocukların kıyafetinden ziyade ne ürettiğine bakılmalı
Dolayısıyla gençlerimizi çatıştıran değil, birlikte kardeşlik duyguları ile yaşayabilen farklılıkların zenginlik olduğunu çocuklarımıza ve gençlerimize mutlaka özümsetmemiz lazım. Bu tür hadiselerin ağır bedellerini ödeyen bir milletin mensuplarıyız.
İlahiyat fakülteleri bölge toplantısı Erzurum'da yapıldı
Üyesi Hatipoğlu, dekanların fikirlerini dinlemek ve uygulanabilir olan fikirleri uygulamaya koyma çabası içinde olduklarını ifade ederek şunları kaydetti: “Gençlerimizi daha iyi bir geleceğe taşımak için, mutlaka planlı bir eğitim politikamız olmalı.
Aşkın Asan: Kadınların önünde engellerin olduğu toplumda ilerleme olmaz
yönelik bir sertifika programı da uyguladıklarını belirten Sabancı, "Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki duyarlılığın arttırılması ve sürdürülmesi için gençlerimizin okul çağlarında bu düşünceyi kazanması önemli…Gençlerimizi eğiten lise öğretmenlerine Mor Sertifika Programı kapsamında toplumsal cinsiyet eğitimleri veriyoruz
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ‘Bizim Çocuklar Bandosu’ kuruyor
Müziğe ve özellikle bandoya ilgisi olan yetenekli çocuklarımızı ve gençlerimizi Bizim Çocuklar Bandosu'na bekliyoruz. Nota eğitimi, üflemeli ve ritim enstrümanlarının, alto ve tenor saksafon, trompet, perdeli trombon, bariton, tuba gibi üflemeli enstrümanların, davul, trampet ve zil gibi ritim
Adıyaman'da il spor merkezlerine büyük ilgi
Asıl amacımız gençlerimizi sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan kurtarmaktır. Ayrıca gençlerin, başarılı oldukları branşlarda önünü açmak, onları profesyonel yaşama, milli takım kadrolarına kadar taşımak istiyoruz.
Sağlam: Galatasaray maçında iyi futbolu iyi bir skorla tamamlayacağız
"Hem kaliteli futbol oynarken hem de gençlerimizi adapte ediyoruz. Genç oyuncularımızın performansları, sergiledikleri futbol, aldıkları sorumluluklar bizleri mutlu etti. Bu sene bildiğiniz gibi hem gelecekle alakalı planları hayata geçiriyoruz, hem ekonomik durumumuzu planlamaya çalışıyoruz aynı anda da saha içinde başarı hedefliyoruz.
Haliç’in Barbarosları sertifikalarını aldı
Kavuncu, "Gençlerimizin topluma faydalı olmaları anlamında yaptığımız çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Haliç Etkinlik Alanı’mızda düzenlediğimiz sertifika töreninde değişik kategorilerde emek sarf eden gençlerimizi canı gönülden kutlarım.
Down sendromlu 30 genç, judo öğrenecek
Bu proje bu gençlerimizi, burada alacakları eğitimle onların sosyal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmelerinde önemli bir katkıları olacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.
Asker uğurlama konvoyları polisle vatandaşı karşı karşıya getiriyor
’ Bu sırada önemli olan başkaların da huzurunu kaçırmadan eğlencemizi sınırlar içerisinde tutmalı ve gençlerimizi vatan borcu için uğurlarken daha huzurlu bir süreç geçirmeliyiz. Eğlenirken başkaların huzurunu kaçırmamalıyız.
Obezite ile mücadele için haftada bir gün bisiklet biniyorlar
Amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve obeziteyle mücadele etmek." dedi. Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de insanları spora teşvik etmek adına farklı bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.
Sular Vadisi’nde Ramazan’a veda
Bundan sonra da dostluğumuzu, samimiyetimizi pekiştirmeye yönelik adımlarımız kültürel etkinliklerimiz, gençlerimizi çocuklarımızı geçmişimizden kültürümüzden koparmadan geleceğimize hazırlama adına programlarımız devam edecek.
Mardin polisi uyuşturucu ile mücadelede büyük başarı sağladı
Gençlerimizi zehirleyenlere karşı mücadelemiz devam edecek. Bunun önüne geçmek için vatandaşımızın desteği de çok önemlidir. Mardin halkının bu desteğini bekliyoruz.
Kocaeli'nde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon: 81 tutuklama
Kentte uyuşturucu satıcılarına karşı çok özel bir çaba içerisinde olduklarını belirten Topaca, "Gençlerimizi korumak amacıyla bu çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Eğitim kurumlarının etraflarında bu tür alışverişlerin, satıcıların bulunmasını da hiç arzu etmiyoruz ve buna yönelik çalışmalarımız var.
İzmir Valisi Toprak: Gediz Üniversitesi ülkemizin yüzakı
Eğitime bu katkılar olmasa gençlerimizi, Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma hedefi doğrultusunda yetiştiremeyiz. Bu bilim kurumları, insanımıza değer verdiğimizi ve gençlerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırladığımızı bizlere gösteriyor.
İngilizce eğitimi alan Diyarbakırlı öğrenciler iftarda buluştu
Onun için biz Diyarbakır Valiliği olarak Diyarbakır’da yaşayan bütün gençlerimizi ilimizde hizmet eden kuruluşlarımızla birlikte bu gençlerimiz gelecekte bizim güvencemiz olabilmeleri için iyi yetiştirmekle ilgili projeler peşindeyiz.
Siirt'te uyuşturucu operasyonu
Bu mübarek Ramazan gününde gençlerimizi maalesef tuzağa düşürmek üzere batıya gönderilecekti. Gerçekten güzel işlere imza atıyoruz. Bunun devamı da gelecek.
'Uyuşturucu tacirlerine daha ağır cezalar verilsin' diye eylem yaptılar
Muhtar Mehmet Öztürk, "Gençlerimizi, evlatlarımızı, canlarımızı zehirliyorlar. Bugüne kadar bunun önüne geçemedik. 'Bonzai' diye bir illet çıktı, sürekli kullanıldığında bir genci bir senede mezara götürecek kadar tehlikeli.
Kılıç: Çözüm süreci birlik olduğunu bütün dünyaya haykırmaktır
Muğla’dan başka bir yerde görmemek olduğuna dikkat çeken Bakan Kılıç konuşmasına şöyle devam etti: "Çözüm süreci Mardin’de gençlik merkezi önünde toplanan gençlerimizi aynı değerler etrafında birbirine kenetleyebilmektir.
Tenis yaz spor okuluna 300 kişi katılıyor
Biz antrenörlerimizle birlikte spor adına ileriye dönük hazırlıklar yapıyor ve gençlerimizi bu yönde yetiştiriyoruz." dedi.
Geleceğin milli cimnastikcileri Polatlı'da yetişiyor
Hedefimiz Polatlı'dan olimpiyatlara katılan, ülkemizi başarıyla temsil edecek yetenekli gençlerimizi bulup, çıkartmak ve onları Türkiye’nin bir değeri olarak kazanmaktır." dedi. "Her çocuk okul hayatı öncesinde cimnastik sporu ile tanışmalı" diyen Talip Çınar, cimnastiğin çok estetik bir spor olduğunu da belirterek, bu spora çocukların
Hikmet Karaman: Avrupa ligi için transfere ihtiyaç var
Diğer maçlarda gençlerimizi oynattık. Bu gençlerden 3'ü U19 Milli Takımı'na gitti. Bugün 17 yaşındaki Enes'i oynatıyoruz. Hatalarımız olacak ama bizde insanız.
Bakan Kılıç, Hilvan’da yapımı tamamlanan tesisleri hizmete açtı
Devir çalışma devri, iş devri; halkımızı, insanımızı, gençlerimizi mutlu etme devri. Biz de bu felsefeyle sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. İtibarımız ve onurumuz sizlere hizmetle orantılıdır.
Suriyeli öğrenciler karne aldı
Koordinatör Vali Veysel Dalmaz ise "Suriyeli gençlerimizin istikbalinde çok önemli bir yer tutacak olan eğitimlerinin sonunda karne alma törenindeyiz. Suriye'de sizlerin hangi şartlarda yaşadığını ve nasıl bir dramın yaşandığını yakından biliyor ve yaşıyoruz.