gençlik olimpiyatları

Osmangazi Bayan Judo Takımı Süper Lig’de
Bayram, Ümitler Avrupa, Avrupa Gençlik Olimpiyatları ikincisi Rabia Şenyayla, Avrupa Şampiyonası 3’üncü Melisa Çakmak ve İlayda Seyis gibi isimlerin yer aldığı Osmangazi Bayan Judo takımının, süper ligde Bursa’yı başarıyla temsil edeceğini sözlerine ekledi.
Yasemin Ecem Anagöz'den Kaplan'a madalya sözü
70 ülkeden 8 ülkenin kota aldığı şampiyonada Türkiye'den bayanlarda sadece İzmir'den Yasemin Ecem Anagöz 2014 yılında Çin'in Nanjing ilinde düzenlenecek Gençlik Olimpiyatları'na katılmaya hak kazandı.
2020 Olimpiyatı’nın son adaylık sunumu 3 Haziran'da Lozan'da
Bu arada 4 Haziran'da IOC genel kurulu 2018 Yaz Gençlik Olimpiyatları’nın kentinin oylamasını da yapacak. (CİHAN)
Trabzon, U20 Dünya Kupası'na hazırlanıyor
Karadeniz Oyunları, 2011 yılında da Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na başarı ile ev sahipliği yaptık. Trabzon'umuzda gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda yakalanan başarı, organizasyon komiteleri tarafından takdir edilmiştir.
Bakan Kılıç: 2013 Akdeniz Oyunları Türkiye için büyük bir sınav olacak
Organizasyonu en iyi şekilde yapacaklarından kimsenin en ufak bir şüphesinin olmamasını isteyen Kılıç, “Erzurum’da Üniversite Oyunları’nı, Trabzon’da Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nı yetiştirip son olarak Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na yönelik tesisleri zamanında bitirip hizmete açtığımız gibi Mersin’de de yapılması gereken tesisleri en
Trabzon, önemli bir spor organizasyonuna daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor
Trabzon’un spor altyapısı açısından ülkemizin en önde gelen illerinden biri olduğunu kaydeden Kızılcık, “Özellikle geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Avrupa Gençlik Olimpiyatları sonrasında ilimize kazandırılan tesisler ile Trabzon’umuz her türlü spor organizasyonunu yapabilecek bir hale geldi.
Beşikdüzüspor’a stat yapılması için 500 bin TL ödenek
Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz dönemde Avrupa Gençlik Olimpiyatları sebebiyle çok fazla Trabzon’a yatırım yaptığı için ödenek sağlayamıyor. Benim sözüm söz. Top sizde işi bir noktaya getireceksiniz.
Milli bisikletçiler hayvanat bahçesini gezdi
Antalya’da 2013 Avrupa Gençlik Olimpiyatları hazırlıklarını sürdüren Bisiklet Yıldız Milli Takımı sporcuları, antrenörleriyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde stres attı. Hayvanat bahçesi veterineri Ela Esin ve biyolog Lale Aktay, idari binada yaptıkları kısa sunumun ardından milli sporculara hayvanat bahçesini gezdirdi.
Genel Müdür Akkaya: Sporu, gençliğin bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz
Başkan Gümürçküoğlu, kabulde yaptığı konuşmada, Trabzon’un sporda zirve bir kent olduğunu kaydederek, “2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları münasebetiyle spor tesislerinin sayısının artmış olması kentimiz için çok büyük bir zenginlik.
Trabzon’daki tesislerde geleceğin şampiyonları yetişecek
TRABZON - Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları kapsamında yapılan tesislerde genç sporculara eğitim verileceğini söyledi. Kızılcık, yaptığı açıklamada, başta Karadeniz Teknik Üniversitesi olmak üzere tüm tarafların katılacağı bir toplantıyla tesislerin kullanımı ve sporcu yetiştirilmesi
Türk-Japon Dostluk Parkı ihaleye çıktı
Dostluk Parkı’nın şehre ayrı bir güzellik kazandıracağına inandığını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Parkın ağaçlandırılması için 650 bin TL tutarındaki ağaç Avrupa Gençlik Olimpiyatları (EYOF) tarafından belediyemize kazandırıldı.
Pedallar engel tanımıyor
ZONGULDAK - MTS Film Yapım ve Organizasyon firması tarafından başlatılan 'Zafere Doğru' isimli proje kapsamında, Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nın desteğiyle, toplumdaki engelleri kaldırmak ve farkındalık oluşturmak için
Hakkari’nin cesur yüreği Cemile Timur, hayallerinin peşinde
Gençlik Olimpiyatları’nda üçüncü olan U15 Kız Milli Takımı’nın kadrosunda yer alarak bizi çok gururlandırdı. Kader Doğan'la birlikte futbolcularımızdan Hatice Yaşar Şanlıurfa’da Rusya ile iki özel maç yapan U15 Kız Milli Takımı’nda görev aldı.
Spor Bakanı Kılıç: Trabzon tarihi günlere tanıklık etti
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından 2013 yılında yapılacak olan Avrupa Gençlik Olimpiyatları için Hollanda'nın Utrhec Belediye Başkanına verildi. Ardından da olimpiyat ateşi söndürüldü.
Türkiye cimnastik ve judo bronz madalya kazandı
TRABZON - Türkiye, 11. Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nda cimnastik ve judo birer bronz madalya kazandı. Oyunların son gününde Yomra Cimnastik Salonu’nda yapılan yarışlarda Türkiye, artistik cimnastikte tek madalyasını İbrahim Çolak ile kazandı.
EOC Birliği Başkanı Hickey: Rekabet ve centilmenlik burada hayat buluyor
Avrupa Gençlik Olimpiyatları (EYOF) için Trabzon’a gelen olimpiyat heyetine yemek verdi. Yemeğe Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Birliği Başkanı Patrick Hickey, Türkiye Milli Olimpiyat Komistesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat, Trabzonspor eski
Bakan Bayraktar: Artık siyaset yok, bundan sonra icraat var
Trabzon’un, Türkiye’nin çimentosu, amiral gemisi olduğunu ifade eden Bayraktar, “Dün gece Trabzon’da Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nın açılışı yapıldı. Dünyada hiç bir şehrin beceremeyeceği bir kalitede bir şenlikle yapıldı bu açılış.
60. Başbakanlık Kupası Koşusu'nu 'Derviş Ağa' kazandı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, programın ardından ‘Avrupa 2011 Gençlik Olimpiyatları’nın açılışının yapmak üzere Trabzon’a hareket etti. (CİHAN)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’a gitti
İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Avrupa 2011 Gençlik Olimpiyatları’nın açılışının yapmak üzere uçakla İstanbul'da Trabzon’a hareket etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 60.
ÇAYKUR'dan olimpiyatlara özel EYOF Çayı
RİZE - ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Trabzon’da yarın başlayacak olan 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na özel “ÇAYKUR EYOF Çay”ı çıkardıklarını söyledi. Sütlüoğlu, cihan muhabirine yaptığı açıklamada, olimpiyatlarda Türkiye’nin milli içeceği olan Türk çayını en iyi şekilde tanıtma gayesinde olduklarını ifade ederek
EYOF, Trazon'da Cuma vaazı ve hutbe konusu oldu
23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Avrupa Gençlik Olimpiyatları ilk defa ülkemizde ve ilimizde yapılacaktır. Aylar süren hazırlıklarla ilimize birçok tesis kazandırılmıştır. 49 Avrupa ülkesinden 4 bin sporcu ilimize gelecektir.
Dünya ikincisi atlet, olimpiyatlara uğurlandı
atletizm yarışmalarında dünya ikinciliğini kazanan Nevşehirli Milli Atlet Mustafa Kocatepe, bu kez Trabzon’da 24-27 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Gençlik Olimpiyatları'na katılacak. Milli atlet, Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden törenle olimpiyatların yapılacağı Trabzon’a uğurlandı.
"Trabzon’daki olimpiyatlar, Rize turizmine de katkı sağlayacak"
RİZE - Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, 23-30 Temmuz tarihleri arasından Trabzon'da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nın Rize turizmine de katkı yapacağını söyledi. Hocaoğlu, yaptığı açıklamada, olimpiyatlarda 49 Avrupa ülkesinden 14-17 yaş arası 4 bin sporcunun Trabzon’a geleceğini anımsatarak, "Olimpiyatlar, sporun yanında Doğu
GSGM Akgül'ün olimpiyat hayali yüksek
Akgül, Trabzon'da 23 - 30 Temmuz tarihlerinde yapılacak Gençlik Olimpiyatları’yla ilgili olarakta şunları söyledi: ''Gençlik Olimpiyatları’nı Trabzon’da yapacağız. Adında olimpiyat olan ilk ve tek olimpiyatımız.
Ankara'da 19 Mayıs coşkusu (2)
Tören geçişi yapan gruplar arasında, izci grubu, gösteri grupları, dereceye giren sporcular, Gazi Üniversitesi BESYO öğrencileri, Trabzon Gençlik Olimpiyatları Maskotu, Polis Koleji, AB Genel Sekreterliği Sivil Toplum İletişim ve Kültür Başkanlığı’nın Pankart Grubu, Lübnan Türkmen Öğrenci Grubu, 25 ülkeden gelen misafir
31. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu pazar günü koşulacak
Gümrükçüoğlu, her yıl yapılan Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu'nun 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na hazırlanan Trabzon'un tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığımız Uluslararası Trabzon
Hataylı Milli Atletin hedefi Avrupa Olimpiyatlarında ilk üçe girmek
Tuna, Hatay’ı Trabzon’da gerçekleştirilecek Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda temsil edecek.Hatay’lı Milli Atletlerden Emine Hatun Tuna, İzmir’de gerçekleştirilen Türkiye şampiyonasında bin 500 metrede 4,36’lık dereceyle birinci oldu.
Trabzon'da Meydan Parkı’nı yeniden düzenleme çalışmaları başladı
2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları’na kadar yetiştirilmesi planlanan Atatürk Alanı’nı yeniden düzenleme projesiyle Trabzon tarihine, kültürüne ve sosyal yaşamına uygun yeni bir yaşam alanı kazanmış olacak.
Okçulukda dünya dereceleri elde eden milli sporcu Elif Ünlü, gözünü olimpiyatlara dikti
üçüncüsü olan Ünsal, ayrıca Avrupa Kupası'nda takım halinde birincilik, Avrupa Kupası Şampiyonası'nda ise büyüklerde takım halinde üçüncülük, Singapur Gençlik Olimpiyatları'nda (Singapur 2010) da karışık takımda üçüncülük yaşadı.
Vali Recep Kızılcık, iş adamlarını Trabzon'a yatırıma davet etti
Trabzon'un önemli gelişmeler gösterdiğini anlatan Vali Kızılcık, 2011 yılının Temmuz ayında bir Anadolu kenti olarak ilk defa Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacaklarını ifade etti. Bu anlamda, 250 milyon dolarlık sportif altyapı yatırımı yaptıklarını ifade eden Vali Kızılcık, "Tabi ki bunlar da bizim merkez olma yönünde önemli mesafeler kat etmemizi
Şampiyon güreşçi Afşin'de coşkuyla karşılandı
Singapur'da düzenlenen Gençlik Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Resul Kalaycı, memleketi Afşin'de büyük bir coşkuyla karşılandı. Singapur'da düzenlenen Gençlik Olimpiyatları'nda 76 kiloda mindere çıkan Kalaycı için memleketi Afşin'de karşılama programı düzenlendi.
Nevşehir Diyanetsporlu taekwandocu tarih yazdı
Son olarak da Gençlik Olimpiyatları'nda üçüncü oldu. 2009 yılında Avrupa Gençler Şampiyonu ve yine aynı yıl yapılan Almanya Açık Turnuvası'nda birinci oldu. Şimdi hedefimizde Dünya şampiyonluğu var.
Yıldız Bayan Hentbol Milli Takımı, Trabzon'da kamp yapıyor
Daha sonra da 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda yarışacağız." dedi. Bu kadroya milli takımın geleceği gözüyle bakıldığına değinen Kalyoncu, hentbola yeniden bir ivme kazandırmak istediklerini sözlerine ekledi.
Kürekçilerimizden büyük başarı
Singapur Gençlik Olimpiyatları'nda 3 sporcu, iki tekne sınıfıyla katılan kürek milli takımı ekiplerimiz yapılan yarışlar sonucunda yarı finale kalmışlardı. Genç Erkekler kategorisinde, Ogeday Girisgen ve Onat Kazaklı'dan oluşan iki tek ekibimiz bugün yapılan yarı final yarışında üçüncü olarak Final A'da madalya için
Genç kürekçiler yarı finalde
Singapur'da yapılan Gençlik Olimpiyatları'a 3 sporcu, iki tekne sınıfıyla katılan kürek milli takımı ekiplerimiz dün ve bu sabah yapılan yarışlar sonucunda yarı finale kaldılar. Genç Erkekler kategorisinde, Ogeday Girisgen ve Onat Kazaklı'dan oluşan ik tek ekibimiz dün yapılan ilk gün eleme yarışlarında dördüncü, bugün yapılan repechage
Milli judocumuz Almanya yolcusu
Geçtiğimiz yıl Türkiye'yi Avrupa ve Dünya Şampiyonası ile Gençlik Olimpiyatları'nda temsil eden Selçuklu Belediyesporlu Milli Judocu Ahmet Şahin Kaba, bir yılda en fazla derece elde eden Türk Judocusu unvanını da elinde bulunduruyor.
Trabzon'da Atatürk Alanı yeniden düzenlenecek
İnşaat Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası ve Peyzaj Mimarları Odası'nın da katkı verdiği proje uygulamasının 2011 yılında yapılacak olan Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na kadar tamamlanması hedefleniyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
GSGM Yunus Akgül, Gençlik Olimpiyatları'na gidecek heyetle bir araya gelecek (19.30)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
- GSGM Yunus Akgül, Gençlik Olimpiyatları'na gidecek heyetle bir araya gelecek (19.30
TFF - Ülker Futbol Köyleri'nden olimpiyatlara…
Bayan Milli Takımlar Sorumlusu Hamdi Aslan yönetimindeki U15 Bayan Milli Futbol Takımı, 1. Gençlik Olimpiyatları'nda Avrupa'yı temsil etmek üzere Singapur'a hareket etti.
Ülker Futbol Köyleri'nden olimpiyatlara…
Bayan Milli Takımlar Sorumlusu Hamdi Aslan yönetimindeki U15 Bayan Milli Futbol Takımı, 1. Gençlik Olimpiyatları'nda Avrupa'yı temsil etmek üzere yarın Singapur'a hareket ediyor.
P&G Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile anlaştı
Şirket, "Annelerin Gururlu Sponsoru" kampanyasının bir parçası olarak, IOC'nin 14-16 Ağustos 2010 tarihlerinde yapılacak olan Singapur Gençlik Olimpiyatları açılışında "Teşekkürler Anne" programına devam edecek.
Hayden Sürmeneye' şenlikleri sokak basketboluyla başladı
Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nın tanıtımının da yapıldığı açılış töreninde Sürmene Gençlik Merkezi'nde eğitim gören lisanslı basketbolcular sokakta basketbol oynadı. 4 gün boyunca devam edecek şenlikler kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirilecek.
Trabzon'da "Son 365 Gün" etkinlikleri
Gençlik olimpiyatları olarak adlandırılıyor." şeklinde konuştu. Özak, olimpik oyunlar hakkında bilgiler verirken, organizasyonun yapılacağı il olan Trabzon'un tesis bakımından gençlik oyunları için yeterli tesislere sahip olduğunu;
Gümrükçüoğlu: Gelecek kuşaklara iyi bir şehir bırakmak için gerekirse çöp bile toplarım
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nın kusursuz bir şekilde yapılacağını savundu. "Olimpiyatların mülki idaresi bizde değil" diyen Gümrükçüoğlu, "Bize düşen şehrin altyapısının güzelleştirilmesi, eksiklerin giderilmesi, kısaca şehrin en güzel
Bakan Özak: Tüm spor branşlarını geliştirmek için çalışıyoruz
2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları (EYOF)'yu Trabzon'da organize ediyoruz. Ve hepinizin bildiği gibi 2011 yılında Erzurum'da Üniversitelerarası Kış Oyunlarına ev sahipliği yapacağız." diye konuştu.
Diyarbakırspor Başkanı Sümer: Küme düşürseler de düşürmeseler de umurumda değil
Biliyorsunuz 15 gün önce Tekvando Gençlik Olimpiyatları'nda Diyarbakırspor'un milli sporcusu Ozan Berken Bindak, dünya şampiyonu oldu. Ülkemize bu şekil faydalı yararlı insanlar yetiştirmeye çalışıyoruz.
Bisikletçiler Alanya'da kampa girdi
Alanya'da 12 günlük kapma giren 28 sporcu, 2011'de Trabzon'da yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları'na hazırlanıyor. Alanya Alaiye Kleopatra Otel'de 28 sporcu çalışmalara başladı.
Polis babası yetiştirdi, attığını vuruyor
Norveç'te düzenlenecek Avrupa şampiyonasına, Singapur'daki Gençlik Olimpiyatları'na ve Londra'da yapılacak Yaz Olimpiyat Oyunları'na Denizli Emniyet Spor Gücü adına katılacak. Denizli İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, başarılı genç sporcuyu, babası Ümit Yılmaz'la birlikte makamında kabul etti.
Genel Koordinatör Doker: Olimpiyatları ülkemize yakışır şekilde yapmak için çalışıyoruz
Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacağını belirten Doker, "Türkiye'de Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin himayesinde ve Avrupa Olimpiyat Komitesi tarafından ilk kez bir olimpiyat düzenleniyor.