gençlik programları

Mesleki eğitimde 3 boyut dönemi başlıyor
Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen Yenilik Transferi Projeleri kapsamında, Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin ‘Interactive 3D In VET' isimli projesi, desteklenmeye değer bulunarak kabul edildi
Hayat boyu eğitim için Uşak’a geldiler
UŞAK - Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca yürütülen "Hayat Boyu Öğrenme/Comenius" programı kapsamındaki "I Photo My Photo" adlı proje için çeşitli ülkelerden 16 eğitimci
Avrupa'nın kalkınma ajansları Erzurum'da bir araya geldi
2 gün sürecek toplantıda 'Genç Girişimciliği, AB Gençlik Programları, Planlama Tecrübeleri, SEENORDA Yol Haritası' konuları ele alınacak. SEENORDA Değerlendirme Toplantısı, Palandöken Dağı'ndaki Palan Otel'de düzenlendi.
Bursalı gençler, sosyal baskıya karşı sosyal medya projesine katıldı
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nden bir grup genç, Avurpa Birliği (AB) Gençlik Programları kapsamında İtalya´nın Calabria eyaletinin Badolato bölgesinde Badolato Gençlik Danışma Merkezi’nin (Consulta Giovanile Ulixes Di Badolato) ev sahipliğinde yapılan
Genç hukukçuların ‘nefret suçlarıyla mücadele’ projesi AB desteği aldı
Projemiz, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 14 bin 300 Euro hibe almaya layık görüldü. Bu kapsamda, Hollanda’dan gelen 10 hukukçu arkadaşımızla birlikte dünyadaki bu sorunlara nasıl yeni çözümler bulabileceğimizi araştırıyoruz.
Siyahser Ortaokulu Yunanistan’a gidiyor
KARAMAN - Karaman'ın Siyahser Ortaokulu öğrencilerinin Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırladıkları 'Herkes için yeşil bir dünya' projeleri kabul edildi. Öğrenciler, proje toplantısına katılmak üzere Yunanistan’a gidiyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Bağış'ın ev sahipliğinde 'Uzun İnce Bir Yol' başlıklı belgeselin gala gösterimi ise AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi'nde yapılacak. (14.00-19.30-Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Bağış'ın ev sahipliğinde "Uzun İnce Bir Yol" başlıklı belgeselin gala gösterimi ise AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi'nde yapılacak. (14.00-19.30/Ankara)
Diyarbakır’da gençlik merkezi açıldı
DİYARBAKIR - Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Programları Destek Projeleri kapsamında desteklenen ve Diyarbakır Gönül Köprüsü Derneği tarafından uygulanan gençlik merkezinin açılışı, düzenlenen törenle yapıldı.
PAÜ’den Erasmus öğrencilerine 'Yoğun Türkçe Kursu'
PAÜ, Türkiye’de Avrupa Birliği Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından yapılan açık çağrıya başvurarak, Erasmus Yoğun Dil Eğitim Kursu (EYDK)'nu açmaya hak kazanan 11 üniversite arasına girdi.
Balıkesir'de 'Yarın Çok Geç' projesi hayata geçirildi
BALIKESİR - Avrupa Birliği Bakanlığı'na bağlı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın desteğiyle hazırlanan "Yarın Çok Geç" isimli gençlik projesi, Balıkesir'de hayata geçirildi. Proje kapsamında deprem kuşağında bulunan ilde bazı ev ve okullarda, dolap ve diğer eşyalar duvara sabitlendi.
Gençlik Meclisi, Avrupalı gençlerle geleceği konuşuyor
BURSA - Avrupa Birliği Gençlik Programları Eylem 1.1 ‘Geriye Dönüştür, İleriyi Düşün’ (Rcycle Think Forward) projesine ev sahipliği yapan Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, 5 farklı ülkeden toplam 30 genci Bursa’da ağırlayarak
Polonya ve İtalya’dan 13 genç Hakkari’ye geldi
Avrupa Birliği, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle Hakkari Üniversitesi tarafından yürütülen “Kültürlerin Hoşgörü Buluşması” projesi ile Hakkari, İtalya ve Polonya’dan
Suriye’deki savaş Türkiye'deki projeyi iptal ettirdi
hikayesinden yola çıkan kaymakamlık proje ofisi görevlileri ana teması kadın sorunlarını içeren 'Defne'nin Gözyaşları' isimli bir çalışma yapmış, Avrupa Birliği Gençlik Programları kapsamında Erzin Kaymakamlığı adına Ulusal Ajansa sunulan proje desteklenmeye hak kazanmıştı.
Yabancı öğrenciler, Fırat Üniversitesi Rektörü'nü ziyaret etti
ELAZIĞ - Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca desteklenen 'Gençlik Eylem 1.1' projesi kapsamında Litvanya, Bulgaristan ve İtalya’dan gelen yabancı öğrenciler, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.
Avrupalı gençler Türk halk oyunlarını öğrenmek için Çorum'da
Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından da desteklenen proje ile İsviçre, İtalya, Polonya ve Litvanya'dan gelen gençler Türk halk oyunlarını, Türk gençler de bu 4 ülkenin yöresel oyunlarını öğreniyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Temas Noktaları, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri, diplomasi muhabirleri, farklı inanç Grubu temsilcileri, Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) çalışanlarına iftar yemeği verecek.
Kadına yönelik şiddeti 'Defnenin Gözyaşları' bitirecek
Avrupa Birliği Gençlik Programları kapsamında Erzin Kaymakamlığı adına Ulusal Ajansa sunulan gençlik projesi desteklenmeye hak kazandı.Kaymakamlık Proje Ofisi'nin hazırladığı projesi kapsamında, Polonya'dan gelen heyet, Erzin Kaymakamı İskender Yönden'i ziyaret etti.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
00- AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi -Ulusal Ajans) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ege İhracatçılar Birliği’nin buluşmasına katılacak. (20.30-İzmir)
Ankara süs bitkileri için Hollanda ile ortak oldu
Hayvancılık Müdürlüğü’nün 'Hollanda'da Süs Bitkileri ve Kesme Çiçekçiliğe Yönelik Teknik Elemanların Mesleki Eğitimi' konulu projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildi.
Görme engelliler de halk oyunları öğrenecek
Müdürü Mehmet Metin Özen, hazırladıkları 'Dance From the Heart - Yürekten Dans Et' adlı gençlik girişimi projesinin Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildiğini söyledi.
Burç Vural Lisesi’nden ‘Bulgaristan’a ziyaret
Burç Vural Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan, Comenious (Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı) tarafından da desteklenen proje çerçevesinde öğrenciler Bulgaristan’da çeşitli sunumlar yaparak hem Türkiye hem de Adana’dan bahsettiler.
Bakan Bağış, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin projesini örnek gösterdi
Bakan Bağış, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans)'nın düzenlediği yerel medya bilgilendirme toplantısında, İstanbul'daki gazeteci meslek örgütleri temsilcileri ve yerel gazetecilerle Baltalimanı Portaxe'da biraraya geldi.
Kursiyerler Avrupa’nın güzellik hizmetlerini Güroymak’a taşıyacak
Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Projeleri çerçevesinde hazırlanan 'Avrupa’da Cilt Bakımı ve Güzellik Hizmetleri' projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Değerlendirme Komitesi tarafından kabul edildi.
Öğrenciler AB için ‘Kara Akbaba’ inceledi
AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın yürüttüğü 'Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius' projeleri çerçevesindeki söz konusu çalışmaya 23 öğrenci, 16 öğretmen olmak üzere 39 yabancı konukla imza atıldı.
Bursa Turizm Tanıtım Birliği Avrupa'ya akredite oldu, gençlerin önü açıldı
Başvurunun ardından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin ofislerinde yeterlilik denetimi yapıldığını aktaran Ercoşkun, "Bu denetimlerden başarıyla çıktık ve Bursa Valiliği Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, Türkiye
Başbakanlık yurt dışındaki gençleri kampa çağırdı
tr sitesinde “Türkiye Yaz Gençlik Programları” linkini ziyaret edilebilecek. Ayrıca +90 312 218 40 50 numaralı telefondan da bilgi alınabilecek. (CİHAN)
Balıkesirli gazeteciler BGC'nin projesi kapsamında Brüksel'de
BGC'nin, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca kabul edilen ''Yerel Medyanın AB Standartlarında Demokrasiye Katkısı: Genç Gazeteciler Avrupa'daki Yerel Medya Yapısını Öğreniyor'' adlı projesi, toplam 93 bin 554 Euro hibe desteği aldı.
Engelliler için İngiltere'ye gidiyorlar
KARAMAN - Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Partnership Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Enable” adlı proje kapsamında 8 kişilik Eğitim Heyeti İngiltere’ye gidiyor.
AB'nin hibe proje programı tanıtım toplantıları başladı
İSTANBUL - Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile Bağcılar Belediyesi’nin ortaklaşa organize ettiği Gençlik Projeleri Hayat Boyu Öğrenme, Bilgilendirme ve Koordinasyon toplantısının
Öğretmenler, Hibe Proje Yazımı Eğitimi aldı
İSTANBUL - Güngören Belediyesi, Avrupa Birliği Bakanlığı’yla Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları Hibe Projeleri eğitimi düzenledi. Avrupa Birliği’ne Hibe Projeleri yazımı konusunda düzenlenen eğitim, Güngörenli öğretmenler için Güngören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Konferans
Işık Koleji'nin projesi Avrupa Dil Ödülü'nde finale kaldı
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından Hayat Boyu Öğrenme Programı bünyesinde yürütülen Avrupa Dil Ödülü yolunda Işık Koleji, onlarca projeyi geride bırakarak finalde saha incelemesi yapılan okullar arasında yerini aldı.
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Filistinli gençleri ağırladı
ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nün Gençlik Programları kapsamında Türkiye’de bulunan 35 Filistinli öğrenciyi kabul etti. Avcı, Filistinli gençlere Türkiye’nin eğitim vizyonuna dair bilgi verdi ve Bakanlık'ın çalışmalarını anlattı.
GAYEDER, genç tasarımcılara Avrupa'da eğitim imkanı sunuyor
KONYA - Gaye Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (GAYEDER) ‘Bilgisayar destekli tasarımın projesi Solıdworks’ Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildi. Derneğin proje sorumlusu Fevzi Gümüş, projeden bu güne kadar 32 katılımcının faydalandığını söyledi.
Fırat Üniversitesi, Erasmus yıllık toplantısına ev sahipliği yapacak
ELAZIĞ - Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından her yıl yapılan Erasmus Yıllık Toplantısı 10-11 Ekim 2013 tarihleri arasında, Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Elazığ’da
Avrupa Yakası AB Gençlik Bilgilendirme Kampı Samsun’da yapıldı
AB Gençlik Projeleri’ni tanıtmak, sivil toplum, gönüllülük, AB vatandaşlığı, 2013 AB vatandaşlık yılı, AB gençlik programları ve proje hazırlama yöntemleri hakkında bilgi verilerek, gençlerde farkındalık oluşturma amacı taşıyan kampa katılan lise öğrencileri, örnek projelerini hazırlama
Avrupalı gençler Kazan'da mescid temizledi
Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından desteklenen bir gençlik değişimi projesi olan 'Türk Çayı' projesi gereği AB üyesi 7 ülkeden 35 kişilik bir grup genç Ankara’ya geldi.
Pamukkale Üniversitesi 2013'ü 'Ar-Ge Yılı' ilan etti
Bağcı, PAÜ’nün 42 ülkeden 130 üniversiteyle işbirliği halinde olduğunu, AB Eğitim ve Gençlik programları dışında 27 üniversiteyle daha ikili anlaşmalar yaptıklarını, personel hareketliliğinde Türkiye’de ikinci, Avrupa’da ise 3 bin 600 üniversite arasında 89.
Nevşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri İspanya’ya gitti
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından uygulanan Hayat Boyu Öğrenme(LLP) Programı Leonardo Vinci Hareketlilik projesi kapsamında Nevşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanan “Avrupa’da Çocuk Eğitimi Becerilerinin
Tatvanlı öğrenciler, İtalya yolcusu
BİTLİS - Bitlis’in Tatvan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa Birliği Bakanlığının, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen "Üç Boyutlu Gemi Tasarımı ve Modelleme Eğitimi"
125 turizm meslek lisesi öğrencisi 4 Avrupa ülkesinde eğitim gördü
ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Otelcilik ve Turizm İşletmelerinde Uygulamalı Eğitim (WEST)’ adlı proje kapsamında, 125 turizm meslek lisesi öğrencisi
Kadınhanı Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri İtalya’ya gidiyor
“2012-1-TR1-LEO01-37570” numaralı ‘C Sharp Programlama ve Bilgi ve Becerilerinin Geliştirilmesi isimli proje teklifi, 2261 proje teklifi arasından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenmeye değer bulundu.
AB fonuyla reçel üretti
Bakan Egemen Bağış, TİM Tasarım Konferansı'nda gerçekleştirilen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) faaliyetlerine yönelik bilgilendirme toplantısına katıldı. Antalya'da AB'den sağlanan fonla reçel üreten 91 yaşındaki Fatma Cenan Yaşargil'e teşekkür eden Bakan Bağış, program sonunda Yaşargil’e ve Avrupa’dan dönen öğrencilere plaket
DÜZELTME - Bağış: BDP, barışı dinamitleyen parti haline geldi
Türk Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları toplantısında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bağış, BDP'yi barışı dinamitlemekle suçladı.Bağış, "Bunlara oy veren vatandaşların sükutu hayal içinde olduğunu görüyoruz.
Bakan Bağış: BDP, barışı dinamitleyen parti haline geldi
Türkiye Ulusal Konseyi tarafından düzenlenen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları toplantısında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Egemen Bağış, BDP'yi barışı dinamitlemekle suçladı. Bağış, "Bunlara oy veren vatandaşların sükutu hayal içinde olduğunu görüyoruz.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) faaliyetlerine yönelik bilgilendirme toplantısına katılacak. (11.00) -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İTÜ Denizcilik Fakültesi 128.
Balıkesirli gazeteciler AB projesi kapsamında dört ülkede eğitim görecek
BGC Başkanı Ramazan Demir, "Hayat Boyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri" kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'na, ''Yerel Medyanın AB Standartlarında Demokrasiye Katkısı: Genç Gazeteciler Avrupa'daki Yerel Medya Yapısını Öğreniyor'' adıyla bir proje sunduklarını
Ticaret lisesi öğrencileri Avrupa ülkelerinde staj görebilecek
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, 2013 yılında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nda 'Hayat Boyu Öğrenme Programı' çerçevesinde Avrupa ülkelerinde 1 ay staj görecek
6 ülkeden 30 genç, sosyal medyayı tartışıyor
Avrupa Birliği Bakanlığı – Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından Mayıs 2012 başvuru dönemine istinaden kabul edilen Eylem 3.1 AB Komşu Ülkeleriyle İşbirliği alt başlıklı bir gençlik değişimi projesidir.
Bursa MEM’den sürdürülebilir kalkınma için uluslararası proje
AB Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca desteklenen Connecting People and Planet adlı proje, Comenius Bölgesel ortaklık çerçevesinde oluşturulmuş İngiltere Rottherham ve Bursa arasındaki iki bölgenin eğitim, sosyal ve çevresel alanda