gençlik ve spor il müdürlüğü

Hemşehrilerinden Fatih Terim'e vefa
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün kararını isabetli olarak değerlendiren Yücel Karataş adlı vatandaş, "İsabetli olmuş. Fatih Terim, Türk sporuna çok büyük hizmeti olan bir insan.
Lara Koleji güreşte Nevşehir birincisi oldu
NEVŞEHİR - Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Yıldızlar Güreş Müsabakaları'nda Lara Koleji toplamda 15 madalya alarak Nevşehir şampiyonu oldu. Serbest stil müsabakalarında Lara Koleji öğrencileri 3 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya alarak takım halinde şampiyon oldu.
Trabzon’a yapılacak 40 bin kişilik stadın temelini Başbakan Erdoğan atacak
Projede, 40 bin kişilik stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, kamp eğitim merkezi binası, açık spor tesisleri, 2 adet doğal çim sahası, 5 adet sentetik çim saha, 4 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası, 4 bin kişilik paket arıtma tesisi
Başbakan Erdoğan'ın statyum temelini atacağı Akyazı’da çalışmalar sürüyor
Akyazı Spor Kompleksi’nde Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, 3 bin seyirci kapasiteli spor salonu, 1 adet doğal 1 adet sentetik yüzeyli çim futbol sahası, 6 adet açık tenis kortu, bir adet 3 bin seyircili centerkort
Trafik kazasında hayatını kaybeden genç sporcu toprağa verildi
Sarıçam için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bahçesinde resmi tören düzenlendi.Törende konuşan Vali Yardımcısı Halis Arslan, "Spor lisesi öğrencisi istikbal dolu çalışkan yetenekli bir sporcu kardeşimizi, Allah bizden daha çok seviyormuş.
Artvin'deki 'Amatör Spor Haftası' sona erdi
Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tenis kortunda yapılan ödül törenine Artvin Vali Yardımcılarından, Hasan Ongu, Mutlu Almalı, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Orman Bölge Müdürü Salih Akbaş, Gençlik Merkezi Müdürü Uğur Beyazkaya
Küçük Ağrı Dağı tırmanışı başarıyla gerçekleştirildi
Zirve yapan ekipten İzmir’den katılan Zirve Dağcılık Genel Başaknı Ohan Uzun, ekipleri birlikte bu etkinliğe geldiklerini, Aralık Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve federasyonca tertiplenen bir program olduğunu belirtti.
Suriyeli milli sporcunun tek hayali Türkiye adına yarışabilmek
milli pinponcu, futbol antrenörü olan babası Zekeriya Nabhan ve 2 kız kardeşi ile birlikte ülkelerini terk ettikleri günden bu yana spordan kopmamak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından kendilerine tahsis edilen pinpon masasında antrenmanlarını sürdürüyor.
Türkiye Briç Şampiyonası Bursa'da başlıyor
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Halim Tuğluoğlu, briç şampiyonasının Bursa´da yapılmasının gurur verici olduğunu kaydetti. Tuğluoğlu, şampiyonaya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her türlü katkıyı sağlayama hazır olduklarını ifade etti.
Troya Satranç Turnuvası başladı
Çeşitli yaş gruplarından oyuncuların karşılaştığı turnuva, Çanakkale 1915 Satranç Kulübü öncülüğünde, Türkiye Satranç Federasyonu, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile düzenleniyor.
Batı Karadeniz Teakwondo şampiyonası başladı
Ereğli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu'nda başlayan turnuva öncesinde seremoni yapıldı. Şampiyonanın yapılmasında emeği geçenlere plaketlerinin verilmesinin ardından müsabakalara başlandı. Kıran kırana geçen karşılaşmalarda sporcular rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışırken, zaman zaman yaşanan sakatlıklara sağlık ekipleri müdahalede bulundu.
Emniyet sahip çıktı, Avrupa ikinciliği geldi
Hava yolu ile Kars'a dönen sporcular alanda aileleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ve SODES projesinde görevli emniyet yetkililerince çiçeklerle karşılandı. Öğrenciler, ilk ziyaretlerini İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak’a gerçekleştirdi.
"Olumsuz açıklamalarla Akdeniz Oyunları'na gölge düşürülmesin"
milletvekillerimiz, Büyükşehir ile ilçe belediye başkanlarımız, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile tüm kurum müdürlüklerimiz ve Mersin halkı bir araya gelerek çok geniş kapsamlı bir şenlik düzenleyip, bu büyük organizasyonu hep beraber başardık diye kutlayalım
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocuk ve gençleri spora yönlendirmek için İl Spor Merkezleri’nin açılış töreni düzenleyecek. (11.00) (CİHAN)
Renkli yaz Kur'an kursu çocukların akınına uğradı
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile protokol imzaladığını dile getiren Gevher, “Bu çerçevede Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinden yararlanacağız. Yaz Kur'an kursları aynı zamanda yaz spor okulu gibi olacak.
Doğu-Batı Kardeşliği Projesi ile gençler tatil yapıp İngilizce öğrenecek
SAMSUN - Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen Gençlerle Doğu-Batı Kardeşliği Projesi'nde gençler hem tatil yapacak hem de İngilizce eğitimi alacak.
Ağrı’lı minik karateciler kuşak terfi sınavında ter döktü
AĞRI - Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Karate Kuşak terfi sınavları yapıldı. Kuşak terfi sınavlarına 150 dolayında karateci katıldı.
Sulama kanalları 385 can alınca çocuklara yüzme eğitimi verilmeye başlandı
Proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve belediye ile işbirliği yapan Toplum Destekli Polis, merkez ve ilçelerde 117 okulda 11 bin 586 öğrenciye ücretsiz yüzme eğitimi verdi.
Olimpik Gün Koşusu Mersin, Gaziantep ve Eskişehir illerinde gerçekleştirildi
Mersin’de TMOK’dan Oktar Tertemiz yönetiminde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Başkanı Ahmet Tarakçı, Gaziantep’te TMOK’dan Bilal Porsun yönetiminde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Amatör Sporlar Daire Başkanı Fikret Çubukçu, Eskişehir’de ise TMOK’dan Nihat Usta ve Eskişehir Kent Konseyi
Yılmaz Sazak Atletizm Yarışmaları yine rekorlara ev sahipliği yaptı
Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları’na, Türkiye Atletizm Federasyonu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi kurumsal sponsor, Yüksel Özel Güvenlik Hizmetleri ve ENKA Spor Kulubü hizmet sponsoru, HSBC nakdi sponsor, Depar Sports
Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları heyecanı başlıyor
Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları’na, Türkiye Atletizm Federasyonu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi kurumsal sponsor, Yüksel Özel Güvenlik Hizmetleri ve ENKA Spor Kulubü hizmet sponsoru, HSBC nakdi sponsor, Depar Sports
Çelenk koyma töreninde işitme engelli kızlar işaret diliyle İstiklal Marşı okudu
Tören, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çelenginin anıta sunulmasıyla son buldu. Öte yandan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Spor Bayramı sebebiyle Kent Meydanı’nda koşu ve yürüyüş düzenlendi. Koşunun startını Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren verdi.
5. Geleneksel Spor Oyunları'nda ödüller sahiplerini buldu
İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdür Vekili Zeki Kıran, “Bizler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman Ümraniye Belediyesi ile ve İstanbul’un bütün belediyeleri ile iç içe olduk. Onlardan çok destek gördük.
Samsun, 1919 metre uzunluğundaki bayrakla yürüdü
Samsun Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda yapılan yürüyüş, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından başladı. Yürüyüşe katılan gençler, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da 1919 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı’nı coşku ve heyecanla taşıdı.
Çevreci gençler tabyaları temizledi
ERZURUM - Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezleri çalışanları ile üyeleri, Aziziye ve Mecidiye tabyalarında çevre temizliği yaptı. Palandöken İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Köksal Kaçmaz, hafta sonu böyle anlamlı bir program düzenlediklerini söyledi.
Liseli ve üniversiteli atletler Haliç’te 'Altınboynuz'da yarışacak
Liseler ve Üniversiteler Arası Altın Boynuz Ödüllü Yol Koşusu’nda İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından belirlenecek hakemler görev alacak. (CİHAN)
Bakan Bağış: Çözüm süreci anayasamızın eşitlik maddesinin yürüklüğe geçmesidir
Bölge Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı'na katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, toplantı arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen GAP Gençlik Derneği Programı’na katıldı.
Mısır Spor Bakanı Faruki Saracoğlu Stadı’nı gezdi
Mustafa Azzam, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı ziyaret etti. Konuk Bakan, Fenerbahçe Kulübü Dış İlişkiler Müdürü Turgut Acar, Fenerbahçe Sportif A.
Yozgat’ın tekvandodaki gururu Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor
İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü adına korta çıkan Bayraklı Lisesi 2. sınıf öğrencisi Makbule Nur Korucu, Ankara’da Milli Takım kampında şampiyonaya hazırlanıyor. Kızının en büyük destekçisi Basri Korucu, yaptığı açıklamada, daha önce Türkiye şampiyonu olmuş ve Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazanmış Yozgatlı bir milli sporcunun
Stat duvarlarını yıkan Buca Belediyesi’ne suç duyurusu
Başkan Tatı, yıkımın ardından, “Buca Belediyesi olarak eski Buca Stadı'nı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Yeni Buca Stadı’nın üst yapısıyla takas etme talebimiz reddedildi.” yazılı pankart astırdı.
Düzce valisi şampiyonları kabul etti
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Düzce, Çilimli ve Kaynaşlı’daki spor salonlarından 24 saat yararlanabilecekleri bilgisini öğrencilerle paylaşan Vali Yılmaz, öğrencilerin başarısı için tüm imkanların seferber edileceğini ifade etti.
Yamanlar, Tenis’te de şampiyon
İZMİR - Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Liselerarası Tenis İl Birinciliği'nde Yamanlar Koleji Şampiyon oldu. Örnekköy Tenis Merkezi'nde yapılan müsabakalarda 2.
Ağrılı dünya kayak birinci ve ikincisi altın ödüllendirildi
Programda daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sporculara malzeme dağıtıldı. (CİHAN)
Türkiye Gençler Sualtı Ragbisi Şampiyonası sona erdi
Şampiyonaya EÜ ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi evsahipliği yaptı. Konu hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, “Takımlar arasında kıyasıya geçen müsabakalara rağmen birlik ve beraberlik, yarışmalara
Zigana Dağı'nda hayatını kaybeden 10 dağcı anıldı
TRABZON - Zigana Dağı'nda 4 yıl önce meydana gelen çığda hayatını kaybeden 10 dağcı Trabzon'da anıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde toplanan Trabzon Tenis, Dağcılık, Kayak İhtisas Kulübü (TEDAK), Karadeniz Teknik Üniversitesi Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü, Uzungöl
Akyazı Spor Kompleksi'nde dolgu çalışmaları devam ediyor
Proje kapsamında; 40 bin kişilik stadın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, 3 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 1 adet doğal 1 adet sentetik yüzeyli çim futbol sahası, 6 adet açık tenis kortu, 1 adet 3 bin seyircili centerkort (izleyici alanları bulunan tenis kortu),
Cumhurbaşkanı Gül, fark yaratan öğretmenlerle biraraya geldi
Yalova Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Kenan Bektaş: Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce yılın spor adamı ödülüne layık görülen Mehmet öğretmenin, 2009 Veteranlar Serbest Güreş Türkiye birinciliği ve 2011-2012 yıllarında dünya beşinciliği mevcut.
Bakan Suat Kılıç, öğrenci evini ziyaret ederek çay içti
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, daha sonra Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kalfa Korusu Spor Kompleksi'nde incelemelerde bulundu. Uşak kadın ve erkek cirit takımları arasındaki gösteri maçını izleyen Kılıç, daha sonra kompleksteki spor salonuna geçerek burada Türkiye genelinde çeşitli
Okullar arası çocuk olimpiyatları başlıyor
SİNOP - Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘‘Okullar Arası Çocuk Olimpiyatları’’ başlıyor. 120 sporcu çocuğun çeşitli dallarda yarışacağı olimpiyatların Boyabat ilçesindeki yarışmaları hafta sonu yapılacak.
Nevşehir'de halk yürüyüşü düzenlenecek
Yine aynı etkinlikler kapsamında, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile 6 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 09.30’da Güvercinlik Vadisi'nde sağlık personeli ve halk katılımının olacağı bir doğa yürüyüşü gerçekleştirilecektir.
Sakatlanan sporcuya derece eziyeti
Buradaki programın ardından Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Gazi Koşusu" düzenlendi. 6 kategoride yapılan yarışlara 40'a yakın spor katıldı. Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu önünde başlayan Yarışlar Atatürk Anıtı önünde son buldu.
Atletler ‘Sakarya Zaferi’ için koştu
Türkiye Atlet Federasyonu (TAF) ile Polatlı Belediyesi, Polatlı Kaymakamlığı ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 10 kilometrelik yol koşusunda 120 atlet, ‘Sakarya Zaferi’ için koştu.
Kuran-Kerim-i hatmeden öğrenciler formayı kaptı
ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın imzaladığı protokol gereğince Mardin’de yaz Kur'an kurslarına katılan 20 öğrenciye, Kur'an-ı Kerim'i hatmettikleri için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tuttukları takımların formaları verildi.
'Sporda şiddet yasalar uygulanarak önlenebilir'
Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TSYD Konya Şubesi'nin evsahipliğinde yapılan seminere TSYD Başkanı Naci Arkan, Başkan Yardımcısı Faik Gürses, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu üyesi Av.
Gamze Bulut, 4 aydır ayrı olduğu baba ocağına geldi
Hızlı Tren’le Eskişehir Gar’ına gelen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, baba Hasan ve anne Fatma tarafından karşılanan Bulut, 4 aydır uzak kaldığı ailesini görünce gözyaşlarını tutamadı. Eskişehir Gençlik Spor Basketbol takımının da destek verdiği Bulut, gördüğü ilgiden dolayı memnun olduğunu söyledi.
Belediye Vanspor'dan yardım çağrısı
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan görüşmeyi anlatan Takva, “Bugün Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürlüğü'nü ziyaret ederek verimli bir toplantı yaptık. Belediye Vanspor geçen yıl deprem nedeniyle tüm maçlarını şehir dışında oynadı.
Avcı: 2014'e direkt gitmek istiyoruz
Abdullah Avcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği’nin İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlediği 'Sporda ahlak, başarı ve motivasyon' konulu panele konuşmacı olarak katıldı
Bakan Kılıç, Eskişehirspor’un yeni stadı bir yaşam alanı olacak
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinden bilgi alan Bakan, yeni stadyumun bir yaşam alanı olacağını söyledi. Kılıç, “Buraya bir beton yığını yapmıyoruz.
Geleceğin voleybolcuları Türkiye Mini Voleybol Şenliği'nde coştu
İSTANBUL - Voleybol Vakfı tarafından İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Voleybol Federasyonu’nun katkılarıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türkiye Mini Voleybol Şenliği coşkuyla gerçekleştirildi.
Türkiye Mini Voleybol Şenliği yarın başlıyor
İSTANBUL - Voleybol Vakfı tarafından İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Voleybol Federasyonu’nun katkılarıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen, "Türkiye Mini Voleybol Şenliği" nin altıncısı Aroma, Algida ve Finspor'un katkılarıyla