gerilim

AB Dönem Başkanlığı: Türkiye, yargı bağımsızlığına saygı göstermeli
Türkiye'deki son gelişmeler ve yolsuzluk soruşturmasına ilişkin ilk defa değerlendirmede bulunan Venizelos, Türkiye'deki gerilim ve krizin bölge ülkelerine ihraç edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.
İhracatçı: Talebimiz rekabetçi bir kur
Şu muhakkak FED kararı ve siyasi gerilim kur artışında önemli rol oynuyor. Hali ile bu dalgalanma ihracatçıya zarar veriyor.” ifadelerini kullandı.
ATSO Başkanı: ‘Kaotik ortamdan' çıkış yolu evrensel hukuktur
Aksi halde toplumda fay hatlarının açılması ve gerilim birikmesi yeni depremlere yol açabilir.” ANTALYA HAPŞIRSA HASTA OLURUZTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya'ya geldiğinde moral bulduğunu belirterek, “Sizin kendi başarı hikayenize iyi bakmanız lazım.
Sefin Dizayi : Bağdat bizimle uzlaşmaktan yana (Özel)
Kürt bölgesinin Türkiye'ye petrol satışını başlatması üzerine Bağdat ile Erbil arasındaki gerilim tırmanmıştı. İlişkilerin düzeltilmesi amacıyla Erbil, Bağdat'a geçen hafta bir heyet göndermişti.
İspanya Başbakanı: Katalonya’da referandum olmayacak
Mariano Rajoy, bu halk oylamasının gerilim ve bölünme meydana getirdiğini belirterek, kendisinin “birleştir ve bölme!” politikası takip ettiğini aktardı.
"Dolar seviyesinin yüzde 10'u iç siyasi gerilimden kaynaklanıyor"
Ege Yazgan, "Amerikan Merkez Bankası FED’in bazı kararlarıyla bizim siyasetteki gerilim üst üste çakıştı. FED’in kararlarının dolardaki yükselişte etkili olduğunu biliyoruz. Yaklaşık doların şu anki seviyesinin yüzde 10’u bizim iç siyasi gerilimden kaynaklanıyor.
2014’de dünya sandığa koşacak
kez aday olamayacak olan Hamit Karzai’nin ülkesi Afganistan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi, ülkede yaşanan mezhepsel gerilim altında Irak Meclis seçimleri, Güney Afrika’daki genel seçimler yapılacak.
Bebek giyim sektörü oyuncularının kafası karışık
2013’ün çocuk ve bebek ürünleri sektörü için iyi geçmediğini ileri süren Negiş, bu durumda bölge ülkelerindeki siyasi gerilim ve Avrupa’nın ekonomik bunalımının etkili olduğunu vurguladı. “Dalgalı ortamda elbette indiler çıktılar olacaktır.
Ukrayna’da hükümetin verdiği süre doldu; gerilim yüksek
ile eylemcilerin kurduğu barikatlarda yer yer arbede yaşanırken, iktidarın ne zaman müdahale edeceğinin belli olmaması ise eylemci ve polis arasındaki gerilimi arttırıyor.Daha önce Kiev Belediyesi ve Ukrayna Sendika binasını ele geçirerek karargah yapan eylemciler, şimdi ise Ukrayna Parlamentosu, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı İdaresi
Alman maliye bakanı ile Deutsche Bank yönetimi arasında yüksek gerilim
Son zamanlarda sürekli olarak skandallarla anılan banka aldığı cezanın üzerine bir de Maliye Bakanı Schaeuble’den uyarı gelince gerilim yükseldi.Bakanın finans piyasasında düzenleme talebine banka yönetimi sert sözlerle karşı çıkınca Schaeuble de kızgınlığını ifade etti.
MHK Başkanı Zekeriya Alp: Hataların en aza inmesi için çalışıyoruz
Sezon öncesi teknik adamlarla yaptığımız karşılıklı konuşmalar sonrasında bu sezon da dikkat ederseniz hakemlerimizin üzerindeki baskı ve gerilim azalmış durumda." diye konuştu.
Müstakbel koalisyon ortakları arasında ilk kavga patlak verdi
Berlin ve Brüksel hattındaki bu gerilim Almanya’ya yıllık 100 milyon Euro’ya mal olacak. Birlik Partileri, ilgili kanunun bu nedenle derhal çıkarılması gerektiğini belirtiyor.Buna karşın Sosyal Demokratlar Brüksel ile yeniden pazarlık masasına oturmayı ve kanunu bir kez daha müzakere etmeyi istiyor.
ABD, Çin’e B-52’lerle meydan okudu; bölgede ipler gerildi
Bakanlığı Sözcüsü Yang Yujun ise, "Japon tarafının Çin'in karasularındaki egemenliğine karşı tüm hamlelerine ve uluslararası kamuoyunu yanıltacak ve bölgesel gerilim oluşturacak sorumsuz ifadelerine son vermesini istiyoruz.
Polis ve gösterici birbirlerini teselli etti
Başkent Sofya'da 12 Kasım'da güvenlik görevlileri ile göstericiler arasında artan gerilim istenmeyen olaylara sebebiyet vermişti. (CİHAN)
Bakan Kılıç: Kulüp başkanları sağ duyulu mesaj verdiğinde tribünde olay çıkmaz
Hocalar soğukkanlı sağduyulu mesajlar verdiğinde tribünlerde olay çıkma ihtimali sıfıra iner, takım kaptanları ve futbolcular gerilimden uzak mesajlar verdiği takdirde tribünlerde olay çıkma ihtimali sıfıra iner, son Ferbahçe - Galatasaray dersibi öncesinde kulüp başkanları hocalar takım kaptanları
Davutoğlu: Suriye’deki her türlü şiddet yanlısı grup Türkiye için tehdittir
Ben 4 sene önce buraya 2009 yılında Suriye ile Irak arasındaki bir gerilim dolayısıyla bu gerilimi azaltmak için gelmiştim. O zaman Iraklı dostlarımız, kardeşlerimiz, Suriye yönetiminin Irak’taki terör faaliyetlerinin arkasında olduğunu iddia ediyordu.
Mehmet Ali Aydınlar, 5 yıldızlı Fenerbahçe vaadetti
Gerilim oluşturuyor." dedi. Fenerbahçe'de yaşananlar hakkında da durum tespiti yapan başkan adayı, yaşanan sorunları, denetimsizlik ve hesapsızlık, organizasyonuk, sportif başarısızlık ve iletişimsizlik olarak
Başbakan Erdoğan: Baharı kışa çevirmek isteyenler var
Biz gerilim siyaseti istemiyoruz. Bizim davamız hizmettir. Bizim fikrimiz, zikrimiz hizmettir. Bizim ideolojimiz hizmettir.
Belinizin ağrımaması için düz destekli sandalyeye oturun
Sportif aktiviteler sırasında kemik ve diskler üzerine binen sıkıştırıcı kuvvetler ile ligaman, tendon ve kaslar üzerine etki eden gerilim kuvvetlerinin birlikte etkisi aktivite kaynaklı bel zorlanmasına neden olabilir.
Başbakan Erdoğan: Çözüm süreci bitmemiştir
Biz, gerilimin tarafı olmayacağız. Eski acı günlerin tekerrür etmemesi için hassasiyetimiz koruyacağız, tehditlere boyun eğmeyecek, gerilim siyaseti güdenlerin tuzağına düşmeyecek, milletimizle birlikte hareket etmeye devam
Başbakan Erdoğan: Cumhuriyetin tapusu 76 milyonun üzerine kayıtlıdır
‘Cumhuriyet tehdit altında, tehlikenin farkında mısınız’ diyerek Cumhuriyet mitingleri düzenlenerek halk kutuplara, katmanlara ayrılıyor, sanal bir gerilim inşa ediliyordu. Bunları yaşadık mı?
Melih Gökçek: ODTÜ rektörü Acar marjinal gruplardan korkuyor
Bugüne kadar yolun yapılmaması nedenini de herhangi bir gerilime sebebiyet vermemek olarak açıklayan Başkan Gökçek, "Biz ODTÜ’nün içine bile girmiyoruz. Rektör de biz buraya ağaç dikmedik yol için diyor.
Hamilelik döneminde stres, çocukta depresyona sebep oluyor
Anne adayındaki aşırı gerilim sebebiyle çocuğun ömür boyu strese duyarlı olacağına dikkat çeken Matthias Schwab, “Bebeğin kanında yüksek oranda stres hormonları bulunuyorsa, vücut bu oranların normal olduğunu düşünüyor.
Arızaya müdahale için dışarıdan işçi gelince gerginlik çıktı
/>Çalışanların eylemde olması nedeniyle Ovacık ilçesinde meydana gelen elektrik arızasına müdahale eden TEDAŞ'tan emekli İbrahim Atan iki gün önce çıktığı yüksek gerilim hattında elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti.
Uzayın acımasız yanını anlatan ‘Yerçekimi’ vizyona giriyor
İSTANBUL - Sinemaseverler bu hafta, aksiyon, komedi, gerilim ve bilim kurgu türlerinden oluşan seçkiler ile buluşuyor. 11 Ekim haftasının öne çıkan filmi, Alfonso Cuaron’un yönettiği “Yerçekimi”.
Tayland'da bir helikopter yüksek gerilim hattına çarparak düştü
BANGKOK - Tayland’ın güneyinde bir helikopterin yüksek gerilim hattına çarparak düştüğü bildirildi. Olayda bir kişi ağır yaralandı.
Erdoğan: Böyle muhalefet AK Parti için talih olsa da demokrasi için talihsizlik
Muhalefet karşısında sağduyulu ve sorumlu davranarak tahriklere boyun eğmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, “Gerilim siyaseti tuzağına düşmeyeceğiz. Özellikle muhalefete, muhalefetin kendi dil ve üslubuyla cevap vermeyecek o seviyeye düşmeyeceğiz.
Paketi değerlendiren Prof. Dr. Tosun: Yetmez ama evet (Özel)
Zaman zaman bir toplumsal gerilim, bir toplumsal kutuplaşmaya yol açabilir. Onun dışında anadilde eğitim konusu yine yeterli değil. Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünün açılması, kurslardan özel okullara geçiş önemli olmakla birlikte özellikle Kürtlerin taleplerinin bu konuda yeterli
Mardin'den demokratikleşme paketine destek geldi
paketi Türkiye'nin demokratikleşme sürecinin önemli bir adımı olarak tanımlamanın mümkün olduğunu ifade eden Akgül, "Nitekim Başbakan da konuşmasında sadece gerilim üreten ceberrut devlet anlayışını çöpe atacak bu paketin son olmadığı ve halkın üzerindeki ağırlığın kaldırılmasına yönelik demokratikleşme adımlarının devam edeceğini
Erdoğan: Bu paket, Türkiye’nin ulaştığı seviyenin bir tezahürüdür
11 yıldır yaptığımız hiçbir reforma destek olmayan, sadece gerilim üreten bu zihniyetin, bugünkü reformları alkışlamasını da beklemiyoruz. Biz, yüzümüzü millete çevirdik, sadece ve sadece milletimizin hissiyatını ölçü olarak alıyoruz.
Çiller: Komutanları emekliye sevk etme teklifimi Erbakan kabul etmedi
Sayın Erbakan bu teklifi de ‘bizi seçime sokmazlar, partilerimiz hakkında kapatma davası açarlar (nitekim Refah Partisi hakkında açıldı) ve toplumdaki gerilim artar’ diye kabul etmedi.” ifadelerini kullandı.
BDP’li Baluken: Paketten umutvar değiliz
Burada beklenti yaratıp sihirli bir paketten farklı bazı sonuçlar elde etmeye çalışmak var olan toplumsal gerilim üzerinde giderek enerji biriktiren bir fay hattı üzerinde küçük enerji boşalmaları sağlayacak şekilde palyatif çözümlerle yaklaşmak bizce daha büyük sıkıntıların
Irak, 2,5 milyon konut inşa edecek yatırımcı arıyor
Şu aşamada Irak Merkezi Hükümeti ve Türkiye arasında gerilim var. Bu nedenle şirketlerimiz engellere muhatap oluyor. Buna rağmen iki ülkenin halkı bu engelleri aşmayı temenni ediyor. Eğer şirketlerimiz Irak'ta oyunu kuralına göre oynarsa orta vadede planlanan 1 trilyon dolarlık piyasadan pay alabilir.
Ankara Adliyesi'nde yine gerginlik yaşandı
Aygün, “İçerde herhangi bir gerilim yoktu. Sanık Ahmet Şahbaz gelmişti. Ona dönük herhangi bir müdahale olmadı. Dolayısıyla kamu güvenliği açısından herhangi bir sorun olmadığı halde kapalı duruşma kararı verilmesi kanımca hukuka uygun değil.
Kadınlar ağrıya daha dayanıklı
Gerilim tipi baş ağrısının kadın erkek ayırmadığını belirten Yücel, “Migren ağrıları kadınlarda daha sık görülür. Migrenin ergenlik döneminde kız çocuklarında erkek çocuklarına oranla daha sık görüldüğü çalışmalarda gösterilmiş bir gerçek.
Ban Ki-mun: Rapor, Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını kanıtlamıştır
Onca zamandır göreceli de olsa uyum içinde yaşayan toplumda artık mezhepsel gerilim hat safhada. Halkın üçte biri evlerini terk etmek zorunda kaldı ve mülteci sorunu bölgenin de istikrarına bir tehdit oluşturuyor.
İTO: Risk senaryolarına en iyi cevabı büyüme rakamları verdi
Çağlar, “Büyüme rakamı Ortadoğu’da gerilim, Avrupa’da daralma ve FED’in uygulamaları nedeniyle yazılan risk senaryolarına güzel bir cevap oldu. Ekonomimizin dış şoklara dayanıklı olduğunu ortaya koydu.
Kuzey Iraklı mühendis ve teknik adamlar Türkiye'de eğitiliyor
SAKARYA - Yüksek gerilim enerji hatları onarım ve yenileme çalışmalarında görev yapacak Kuzey Iraklı mühendis ve teknik elemanlar Türkiye’de eğitiliyor. Ankara’da bir hafta süren teorik eğitimin ardından TEİAŞ Sakarya 5.
AK Partili Çakar: Törenlerde bakanların yuhalanmasının ardında CHP var
CHP’nin iktidara gelememesi sebebiyle gerilim politikası güttüğünü savunan Yusuf Kenan Çakar, şunları kaydetti: “CHP peki bunu niye yapıyor? Aziz Bey, bu oyunun içinde niye yer alıyor?
Kışanak: Çekilmenin durması çözüm sürecinde bir tıkanıklığa yol açabilir
Bir gerilim olduğunu söyledik. Hükümet bizim çağrılarımıza olumlu yanıt vermedi.” diye konuştu.
Bakan Müezzinoğlu: Sağlıkta şiddet, bizi üzüyor ve rencide ediyor
Her şiddet ortamında onlarca hasta yakını refakatçisi var buralarda kavganın içerisine girmek değil ama şiddet ve gerilim ortamlarına; bakışlarıyla, tavırlarıyla bir duruş sergilediklerinde inanıyorum ki bu tür olayların önünde bir bariyer oluşturacaktır.
Yol çalışmasının yapıldığı ODTÜ'de polis müdahalesi
Zaman zaman gerginliğin yaşandığı çalışmalar sırasında ağaç kesme makinesinin gelmesiyle gerilim tırmandı. İki ağacı sökme girişimine karşılık eylemciler, ağaçların bulunduğu işyerinin bahçesine girdi.
25 ülkede 5 yılda çekilen 'Samsara' vizyona giriyor
Yolculuk ilerledikçe zor hava koşullarına ve tanımlayamadıkları olaylara maruz kalan gençler, gerilim dolu anlar yaşayamaya başlayacaktır. Renny Harlin’in yönettiği ve Holly Goss, Matt Stokoe, Luke Albright ile Ryan Hawley’in oynadığı “Şeytan Geçidi”, geçtiğimiz yıl ABD-Rusya ortaklığı ile yapıldı.
Elleri olmayan küçük Hazal, uzanacak yardım ellerini bekliyor
3330 sokak no 6’da ikamet eden İnan ailesinin 12 yaşındaki kızları Hazal İnan, 7 ay önce kardeşleriyle damda oyun oynarken, damın yakınından geçen yüksek gerilim hattına temas edince akıma kapıldı. Ağır yaralanan Hazal, Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne, buradan da uçak ambulans ile İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
‘Baş ağrısı ‘ deyip geçmeyin, tedbirinizi alın
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndan yapılan açıklamada, "Baş ağrısı kendi başına bir hastalık olabildiği gibi (migren,gerilim tipi baş ağrısı), başka hastalıkların öncü belirtisi de olabilir (kanama veya tümör ağrıları gibi).
TBMM Başkanı Çiçek: Siyasi gerilimi yükseltmek kimseye fayda getirmez
Çiçek, Milletin bir araya gelerek uzlaşın dediğini hatırlatarak, siyasi gerilimi yükseltmenin kimseye fayda getirmeyeceğinin altını çizdi. Sivas Kongresi'nin 94.
Kalp ritim bozukluğunda yeni takip sistemi
Gerilim kalp ritmini doğrudan etkileyen bir durumdur. Yani ‘Aman kalbime bir şey olmasın’ derken bu hisle kalbin ritminin bozulmasına neden olurlar. Kısaca ‘Sakınan göze çöp batar’ Kalp 0,3 saniyede kasılır, 0,5 saniyede gevşer.
5 yeni film vizyona giriyor
İSTANBUL - Sinemaseverler bu hafta 5 yeni film ile buluşuyor. Gerilim, animasyon, komedi seçkilerinin yer aldığı 23 Ağustos haftasının haftasının öne çıkan filmi “Geçmişin Sırları”. Robert Redford’un hem oynayıp, hem yönettiği film de FBI’ın 30 yıldır aradığı Avukat Grant’ın hikayesi anlatılıyor.
Yaşlı adam keçilerini beslerken elektrik akımına kapılarak öldü
Gümüşkavak köyünde ikamet eden Ahmet Şan (80), beslediği keçileri için ağaçtan dal budarken elindeki metal testere yüksek gerilim hattına bağlı tellere temas etti. Şan, elektrik akımına kapılarak olay yerinde hayatını kaybetti.
Beyoğlu'nda kavga: 2 seyyar satıcı yaralandı
Bir süre daha devam eden gerilim daha sonra sona erdi. (CİHAN)