giderilmesi

'Korsan geriledi, ticari taksicilerin geliri yüzde 40 arttı'
ticari taksicilerin yaptıkları bazı hataların da rolü olduğunu belirten Yahya Uğur, bu çerçevede kendilerine gelen şikayetleri dikkate aldıklarını ve giderilmesi için çalıştıklarını söyledi. Uğur, "Korsanı önleme adına kaliteli taşıtları trafiğe çıkarıyoruz.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Bu bir hastalık, bu hastalığın giderilmesi lazım. Cami-Cemevi ile giderilecekse onu yapacaksınız, Türk-Kürt meselesinde şayet kendinizi anlatmak suretiyle eğitim faaliyetleriyle, onları başkalarının Türkiye'yi bölmek ve parçalamak isteyen insanların tesirinden
'Bir yatırımcı olarak kendimi Türkiye’de güvende hissetmemeye başladım'
Steve Hanke ise Türkiye’de yaşanan iç politika karışıklıklarının giderilmesi gerektiğini, aksi takdirde bu durumun yatırımcıyı olumsuz etkileyeceği uyarısında bulundu. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ‘gelişmekte olan ülkeler’i yakından takip eden Dr.
Avrupa Birliği, Türkiye'de 'hukukun üstünlüğü' için takipte
Mevlüt Çavuşoğlu, söz konusu endişelerin giderilmesi için bu zamana kadar kurulan diyalogun devam edeceği ve Türkiye ve AB için birincil önceliğe sahip konularda yakın temasları sürdürecekleri taahhüdünde bulundu.
İlhan Cavcav: 15-20 gün içerisinde e-bilet sorunu çözülecek
Bu sıkıntıların giderilmesi için Kulüpler Birliği Vakfı olarak e-bilet uygulamasını alan banka ile müzakere edilmesi için TFF’ye yetki verdik. Her hangi bir problem yok.
Sağlık-Sen taleplerini Müsteşar Acar’a iletti
Sağlık Bakanlığı görevde yükselme sınavını kazanan ve hizmetli kadrosunda çalışan 2351 kişinin VHKİ kadrolarına atanarak mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini vurgulayan Memiş, konunun Torba Yasa içerisinde değerlendirilmesinin çalışanların beklentileri açısından önemli olduğunu söyledi.
Rus şirketi satılan 6 bin uçak biletini iptal etti
Öte yandan iki şirket arasında sorunun giderilmesi için görüşmeler yapıldığı belirtiliyor. Alınan bilgilere göre en azından 15 Ocak’tan sonrası için satılan biletlerin iptal edilmemesi için pazarlık yapılıyor.
Kaza yönetmeliği çıktı, uymayana 80 bin lira ve kapatma cezası kapıda
Güvenlik raporunda istenen bilgilerin tam olmaması halinde, inceleme işleminde tespit edilen format uygunsuzluğunun veya bilgi eksikliğinin giderilmesi için işletmeciye 60’şar iş günü olmak üzere en fazla iki defa süre verilecek.
Ekonomik kriz Rumların psikolojisini bozdu
Son iki yıldır halk pazarları kurulması ve işletilmesi, daha önceki yıllarda yaşam düzeyi çok yüksek olan toplum içerisinde temel ihtiyaçların giderilmesi ihtiyacını ortaya koyduğunu belirten Çambarta, “Artık yeni fakirler terimi Kıbrıs’ta da kabul görüyor.
Ersun Yanal: Birileri istiyor diye yabancı kuralı değişmez
Bunların giderilmesiyle ilgili aslında bize çok ışık tutacak sonuçlar var. Birçok performans analizleri ve detaylar var. Antrenmanlarımız sürekli kayıt altında, oyuncularımın gelişimleri kayıt altında, objektif değerlendirmeler yapıyoruz.
Çin, çalışma kamplarını kapattı, ikinci çocuğa izin verdi
Toplantıda ayrıca Daimi Komitenin 2011-2015 kalkınma planı, kırsal yoksulluğun giderilmesi ve zorunlu eğitim yasasının orta vadeli ilerleme raporları üzerinde de duruldu.DOĞURGANLIK ASYA’DA DÜŞÜK
Memur-Sen, KPDK’da uzlaşılan maddeleri Bakan Çelik’e iletti
İş ve meslek danışmanlarının kadroya geçirilmesi nedeniyle oluşan ücret düşüklüğünün giderilmesi. Kamu iktisadi teşebbüslerinde ücret sisteminin değerlendirilmesi, temel ücret gruplarının sayılarının azaltılması ve kurumlar arası ücret dengesizliğinin giderilmesi
Eurosport: Yargıtay şike kararını açıklıyor
Daha önce Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyayı düzeltmelerin yapılması ve eksiklerin giderilmesi için yeniden İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti.
Muş Kayak Merkezi hizmete açıldı
Güzeldağ Kayak Merkezi İşletmecisi Seyfetullah Olcay ise kar ezme makinesinin arızalı olması sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını, bu sorunun giderilmesi için Gençlik ve Spor Hizmetleri Bakanlığı’ndan destek beklediklerini belirtti.
Çin tabularını yıkıyor
Devlet medyasına göre ayrıca, komitenin 2011-2015 kalkınma planı, kırsal yoksulluğun giderilmesi ve zorunlu eğitim yasasının orta vadeli ilerleme raporları üzerinde duracakları da kaydedildi. (CİHAN)
Hava-İş: Mutlu sona ulaştık
İşten çıkarılan 305 personelin tekrar işine dönmesi ve grevdeki mağduriyetin giderilmesi için müzakereler yürüttüklerini ifade eden Hava-İş Sendika Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, “Mutlu sona ulaştık.” dedi.Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ve yönetim kurulu üyeleri ile THY A.
İşverenle iş arayanlar istihdam zirvesinde buluştu
Ayrıca bu yılın 11 ayında 207 bin işyerini ziyaret ederek, işverene işgücü açığının giderilmesi için yardımcı olduk ve danışmanlık hizmeti verdik. Yaklaşık 100 bin işyerinde de işgücü piyasası araştırması yaptık.
İsrail havayolu şirketi, Türkiye uçuşlarına yeniden başlıyor
Habere göre, yoğun müzakerelerin ardından Türkiye, İsrail'in güvenlik endişelerinin giderilmesi yönünde tatmin edici çözümler üretince anlaşma sağlandı.İsrail Sivil Havacılık Genel Müdürü Giora Romm, El Al'in önümüzdeki yazdan itibaren Türkiye seferlerine başlayabileceğini dile getirdi.
Eskişehirspor, Fethiyespor maçını elektrik çarptı
Maçın hakemi ilk yarının bitmesinin akibinde 40 dakika daha arızanın giderilmesi için bekledi. Fakat tüm çalışmalar netice vermeyince maç yarın saat 13.00'e ertelendi. Traftarlarda maçın devam edeceği ümidiyle uzun süre statta bekledi.
Tolunay Kafkas, Trabzonspor'a dava açtı
Karabükspor ile yaptığı sözleşmenin onaylı örneğinin Türkiye Futbol Federasyonu’ndan(TFF) istenmesi tanıkların dinlenilmesi ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
CHP, Başbakan’a ülke genelindeki elektrik kesintilerini sordu
Son günlerde yaşanan elektrik kesintileri sonucu İstanbul, Ankara ve diğer illerde maddi kayıplara uğrayan iş yerlerinin zararlarının giderilmesi için hükümetin bir çalışması var mıdır? Varsa uygulamaya konulacak önlemler nelerdir?
TESK: Kadın girişimcilere ayrıcalık tanınmalı
Kadınlarımızın üretime daha fazla katılımının sağlanması için hali hazırda faal bulunan kadın esnaf ve sanatkarların birçok konuda yaşadığı sorunlarının giderilmesi ve önlerinin açılması gerekiyor. TESK olarak 2014-2015 yılında 50 bin yeni girişimcinin yarısının kadın girişimci olması için çalışmalarımız sürüyor.
Kümesten 24 saat canlı yayın
Keskinoğlu, tavuk üretimiyle ilgili kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi için tesislerinden internet üzerinden canlı yayına başladı. Keskin Keskinoğlu, Keskinoğlu’nun 100 bin dolar yatırımla açtığı Internet TV’nin tanıtım toplantısında ekonomi muhabirlerinin yumurta ve piliç tüketimi ile ilgili
Denge ve Denetleme Ağı, şeffaf bütçe talep etti
birinin de katılımcı ve şeffaf bir biçimde oluşturulduğu takdirde toplumun milli gelir, ekonomik kalkınma, gelir dağılımı, ekonomik ve sosyal sorunlarının giderilmesi üzerinde olumlu bir etki yaratacak olan devlet bütçesinin oluşturulması ve karar aşamasıdır.
Sağlık Bakanlığı: Misafir anneler katkı payı ve fark ücreti ödeyecek
Farklı uygulamalar nedeniyle meydana gelen problemlerin giderilmesi ve uygulama birliğinin sağlanmasına ilişkin bazı hususlara dikkat çekilen yazı da şu ifadelere yer verildi:“5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun Hastalık ve Analık Hali başlıklı 15’inci maddesinin ikinci fıkrasında analık hali 4’üncü
Karaçi'de 3 ayda 10 bin gözaltı
Geçtiğimiz mayıs ayında göreve geldiğinden beri şehrin güvenlik probleminin giderilmesi için gereken her şeyin yapılacağını vurgulayan Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Karaçi'nin güveliğiyle ilgili yetkililerden sürekli bilgi istiyor.
'Mersin TUBİTAK desteklerinden yararlanamıyor'
Mesleki eğitim şu anda ülkenin en büyük sorunu haline geldi; kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesi halinde ihracat rakamlarımızın da artacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.
Askeri hastanelerdeki 10 bin personelin gözü kulağı Tam Gün Yasa Tasarısı'nda
askeri hastanede çalışan yaklaşık 10 bin sağlık personeli, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde çalışan personelle aralarındaki ücret adaletsizliğinin giderilmesini istiyor. Bu kapsamda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) gündeminde olan Tam Gün Yasa Tasarısı ile bu eşitsizliğin giderilmesi için teklifte bulunuldu.
Yanukoviç sözünü tuttu: Ukrayna’da Türkler 60 gün vizesiz kalacak
daha önce yaptığı açıklamada Türkiye'nin vizesiz seyahat süresini 60 güne uzattığını ancak Ukrayna tarafında sürenin 30 gün olduğunu ve bu dengesizliğin giderilmesi için çalışacaklarını söylemiş ve bu hususta Erdoğan’a söz vermişti.
Halterin geleceği Antalya'da ele alındı
doping yüzünden Türk sporunun başının fazlasıyla ağrıdığına dikkat çeken Mehmet Baykan, Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar'ın halterdeki eksiklerin giderilmesi için bu göreve geldiğini belirterek, şöyle konuştu:
Bankacılık sektöründeki çalışma hayatı sorunları için komisyon kurulacak
Teftiş konusunda denetimin bakış açısı ile bizim çalışma koşullarımız arasında eğer var ise bir uyumsuzluk onların giderilmesi hususunda mütalaada bulunduk.” şeklinde konuştu.
Memur-Sen, Danışma Kurulu’nda gündeme getireceği taleplerini açıkladı
kazanılmış hak aylığı açısından değerlendirilmesi, bu kapsamda bulunan personelden emekli olanların hak (emekli ikramiyesi ve emekli maaşı) kayıplarının giderilmesi. ÖZLÜK HAKLARINA İLİŞKİN KONULAR
Barzani, milletvekili Leyla Zana'yı kabul etti
Barzani ve Zana'nın bu sürecin başarıyla tamamlanmasını ve sorunların giderilmesi için nelerin yapılması gerektiğini konuştuğu belirtildi. (CİHAN)
Mutlu: İşçi alınmaması iş güvenliğini tehlikeye sokuyor
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Kandilli Beldesi Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nda işçi açığının giderilmesi için bir an önce işçi alımı yapılması gerektiğini söyledi.
Ukrayna milli güvenliği için AB sürecini askıya aldı
uygulanması, ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirmesi, uluslararası ticaretin genişletilmesi ve desteklenmesi, piyasa serbestliği ve üretim kaybının giderilmesi konularında çalışacak. Azarov, söz konusu bakanlıkların bir an önce Rusya ve BDT ülkeleri ile yeniden ticari ve iktisadi aktif diyaloga geçmesini istedi.
Barzani'nin Diyarbakır ziyareti ihracatçıları umutlandırdı
Sınır kapılarında yaşanan aksaklıkların bir an önce giderilmesi gerektiğine dikkat çeken Alican Yamanyılmaz, "Sınır kapılarında bazı aksaklıklar olmasaydı, 2013 yılında en yüklü ihracat yaptığımız pazar olacaktı, çünkü bizim ihracatçımızla büyük ilgisi var.
Bozkır: Kamuda çalışan iş güvenlik uzmanları mağdur ediliyor
Konu ile ilgili tüm taraflar mağduriyetlerin giderilmesi ve yeni mağduriyetlerin olmaması için gereken hassasiyet ve ilgiyi göstermelidir. Aksi takdirde söz konusu kanun uygulanmasında önemli görevi ve rolü olan kamunun etkinliği ve inandırıcılığı zedelenecektir.
Putin, Esed’le telefonda görüştü
Rus lider görüşmede, sivil halkın sıkıntılarının giderilmesi dinler arası barışın sağlanması için Suriye yönetiminin elinden geleni yapacağını ümit ettiğini söyledi.Esed de görüşmede Suriye halkına destek ve yardımı nedeni ile Rusya yönetimine teşekkür etti.
"Maraş'ın iadesi karşılığında Ercan'ın uluslararası uçuşa açılması isteniyor"
önerisinin bu şekliyle başarı şansı olmadığını ileri süren Füle, "Ercan Havaalanı'nın kullanıma açılmasını isteyen Kıbrıs Türk tarafının endişelerinin giderilmesi gerektiğini düşünüyor."Gazete, Brüksel’in, güvenlik gerekçeleriyle, Güney Kıbrıs ile Türkiye hava trafik kontrol merkezleri arasındaki iletişimin sağlanabilmesi için "operasyonel bir
İran görüşmeleri hareketlendi
Müzakereler için Cenevre'ye gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, henüz bir anlaşmanın şekillenmediğini ve görüş ayrılıklarının giderilmesi gerektiğini söyledi. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius da müzakerelerde ilerleme sağlandığını fakat henüz sonuca ulaşılmadığını dile getirdi.
ABD, Tacikistan seçimleri konusunda AGİT ile aynı görüştü
Vekaleten, ailece ve grup olarak oy kullanma gibi durumların yaşandığı, bu eksikliklerin giderilmesi için Tacikistan hükümetine çağrıda bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı, uluslararası örgüt gözlemcilerinin seçimlerine katılması için sağlanan koşullardan memnun kaldı
Bartık: Karşılıksız çeke hapis cezasının kalkması suistimalleri artırdı
Bartık, karşılıksız çeke önlem alınması ve mağduriyetlerin giderilmesi için üst düzeyde girişimlerde bulunduklarını ifade etti. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, yaptığı açıklamada, çekin, daha önce piyasanın kendi içinde kullandığı çok önemli bir finans kaynağı olduğunu söyledi.
Muz üretimi rekora koşuyor
Üretimin tüketimi karşılaması ve döviz kaybının önlenmesi için üretimin desteklenmesi, sulama suyuyla ilgili alt yapı sorunlarının giderilmesi ve sera yapımının teşvik edilmesi gerektiğini bildiren Bayraktar, şunları kaydetti: “Muz araştırma istasyonu açılmalıdır.
Erel: Kanatlı hayvan yem hammaddesi Türkiye’de üretilmeli
Kanatlı hayvan yem hammaddeleri Türkiye’de üretilmediği için maliyetin arttığını dile getiren Erel, bu sorunun giderilmesi için Türkiye’de ciddi girişimler olması gerektiğine vurgu yaptı. Devletin yağlı tohum üretimini desteklemesine rağmen çiftçinin devletin satın aldığı ürünü ektiğini ifade eden Erel, “Yağlı tohum üretiminin ülkemizde gerçekleştirilmesi
Demirsporlu Erçağ'ın tadavisi sürüyor
Kısa sürede Erçağ’ın sakatlığının giderilmesi adına büyük uğraşlar veriyoruz.” dedi.Adana Demirspor Kulübü Basın Sözcüsü Yüksel Yavuz, Erçağ’ın tedavisiyle yakından ilgilenen Doktor Arif Akgül ve ekibine teşekkür etti.
Babacan: Tasarrufu arttırmak için kültürel değişim şart (2)
Belli açıkların giderilmesi için yüzde 38’e kadar sıkılan kemer de asıl endişe kaynağı değil. Siz bütçeye ne kadar dikkat etseniz de eğer mali alanı düzenlemeye ve gözetilmesine dikkat etmiyorsanız, finans sektörü o kadar sert bir darbe alabilir.
UNESCO, Dünya Mirası Listesi'ne yapılacak başvuru öncesi Mardin’i inceledi
Şu anda o eksiklerin giderilmesi için büyük çaba gösteriyoruz. Amacımız Mardin'i UNESCO'nun Dünya Miras Listesine taşıyabilmektir. Bunu başaracağız. Mardin yakın bir tarihte bu listede yer alacaktır.
'Ceviz üretiminde dünya 6.sıyız ama verimsizlik yüzünden kendimize yetemiyoruz'
Bu durumda verimsizliğin önemli rol oynadığı belirtilirken, eksikliklerin giderilmesi halinde cevizin büyük potansiyele sahip olduğu vurgulandı. 100 bin ton iç ceviz üretilen Türkiye, bu alanda dünya dördüncüsü ve dünya üretiminin yüzde 6'sını karşılıyor ama yine de ceviz ithal edilyor.
Başkan Ziya Eren: Erciyesspor’da bazılarının canı yanacak
Bunların giderilmesi için çalışıyoruz. Devre arasında yapılması gerekenleri yapacağız." diye konuştu.
Gündoğdu: Artık millet esastır, postal yalayıcılığı devri bitmiştir
Eğitimin kalitesi için kadrolu öğretmen açığının giderilmesi yönünde mücadele verdiklerini anlatan Gündoğdu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın işçi memurların birleştirilmesi talebine de karşı çıktı. Gündoğdu, şunları söyledi: “Sadece Ağrı ilini ele alsak bile 2 bin 200 öğretmene ihtiyaç var.