giderinden

E-Ödenek'e geçen SGK, 50 milyon TL tasarruf etti
3- Kurum tarafında yaklaşık 500 personelden ve bunlara ödenen yaklaşık olarak yıllık 18 milyon TL maaş giderinden tasarruf edilmiştir.4- Sigortalıların geçici iş göremezlik ödeneklerini kısa sürede almaları sağlanmış bu hususta yaşanan şikayet ve sızlanmalar sona ermiştir.
Veriler tek çatı altında toplandı, sağlıkta kayıp-kaçak yüzde 95 önlendi
Bin 200 personelden ve bunlara ödenen maaş giderinden yapılan tasarruf da yılda 43 milyon 200 bin TL'ye ulaştı. 5510 sayılı Kanuna göre genel sağlık sigortalısı sayılan kimseler ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerin tabi olduğu kapsam türlerine göre farklı farklı programlar
Askeri okul borçları taksitlendirilecek
ANKARA - Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı yönetmelik değişikliğiyle askeri okullardan çeşitli sebeplerle ayrılmak zorunda kalanların, öğrenim giderinden doğan alacakları taksitlendirilecek. Anapara borcunun taksitlendirme süresi azami beş yıl olacak.
Beşiktaş yöneticisi Urgancılar: Son 8 yılda değerlerimizi yitirdik
Geliri giderinden az. Böyle anlaşmalar yapmıyoruz artık. Sponsorluklarımızın muhattabı Biletix firmasıdır. Bu sponsorluk biletleride hangi bilet kime teslim edilmiş bulabiliriz.
Manisa'da her dört kadından biri aile içi şiddete maruz kalıyor
Geliri giderinden fazla olan kadınların daha az şiddet gördüğünü vurgulayarak, alt sosyal statüdeki kadınların, üst sosyal statüdekilere göre daha fazla şiddet gördüğünü ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Altıparmak, çocuğu olan kadınların daha fazla şiddete uğradığını sözlerine ekledi.
Antalya’nın bu yıl da geliri giderinden fazla
Antalya Defterdarı Hidayet Mat, 2011 yılında Türkiye genelinde sadece 12 ilin gelirinin giderinin üzerinde olduğunu belirterek, “Antalya geliri giderinden fazla olan iller arasında bütçe tahsilatlarına göre 7.
Araç tescilindeki 'devrim', 38 milyonluk tasarruf sağladı (Özel)
belgesi alındığı ve her bir belge alımı için gidiş-dönüş ortalama 2 TL ulaşım gideri ödendiğini varsayan emniyet, yılda 3 milyon 400 bin TL’lik ulaşım giderinden tasarruf sağlandığını açıkladı. Önceki uygulamada araç tescili için trafik tescil kuruluşlarına müracaat sırasında kullanılan ‘Araç Tescil Müracaat ve İşlem Formu’nun (Ek-1) uygulamadan kaldırılmasıyla
Bakan Şimşek'in açışılını yaptığı Antalya'nın yeni emlak müdürlüğü bürokrasiyi azaltacak
Antalya’nın geliri giderinden fazla 12 ilden birisi olduğunu anlatan Mat, “Bu iller arasında 8’nci sıradayız. 2010 yılında vergiler hariç 753 milyon lira gelir elde ettik.
Defterdar Mat: Antalya geliri giderinden fazla yedinci il
ANTALYA - Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Türkiye’de geliri giderinden fazla olan 12 il bulunduğunu, Antalya’nın bunlar arasında 7. sırada olduğunu ifade etti.
Antalya’nın geliri giderinden fazla
Mat, “Geliri giderinden fazla olan illerden biri de Antalya. Antalya’nın geliri gideri karşılama oranı yüzde 141’dir.” dedi. Mat, yaptığı yazılı açıklamada, Antalya merkez ve ilçelerde defterdarlığa bağlı bulunan muhasebe, saymanlık ve malmüdürlüklerince, kamu kurum ve kuruluşları adına
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın: Gelirimiz giderden daha fazla hale geldi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, belediye gelirlerinin giderinden daha fazla hale geldiğini söyledi. Akaydın, Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'ni ziyaret etti.
Afyonkarahisar'da doğalgazla ısınan mahalle sayısı 16 oluyor
Yani ayda 100 lira ortalama bir çeyrek altın her evin sadece mutfak ve banyo giderinden tasarrufu var. Banyo ve mutfak içi tesisatlarını yaptırdıklarında ilk 6 ayda tesisat parasını amorti ediyor. İkinci 6 ayda da ailelerimiz kara geçiyorlar.
Antalya Defterdarı Hidayet Mat: Antalya'nın geliri giderinden fazla
Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Türkiye genelinde 2009 yılında 12 ilin geliri giderinin üstünde olduğunu belirterek, "Antalya'da geliri giderinden fazla olan illerden biri olup gelirin gideri karşılama oranı yüzde 135,45'dir.
Türkiye'nin en büyük su deposu Gaziantep'te açıldı
Uslusoy, tesisi işletmeye aldıklarında elektrik giderinden tasarruf edeceklerini kaydetti. Ulusoy, "Elektrik tasarrufu ile 1,5-2 yılda tesisin yapımı için harcadığımız kaynağın geri dönüşünü sağlayacağız'' dedi.
Hırsız, su giderinden 3. kata tırmanarak evi soydu
Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde kimliği belirsiz bir kişi, apartmanın su giderinden çıktığı 3'üncü kattaki evi soydu. Evin sahibi ise polise başvurdu.
Hz. Süleyman Camii, 27 sahabeye ev sahipliği yapıyor (Özel)
Takvim yaprakları 27 Mayıs 638'i gösterirken fedailer, sur kapıları açmak üzere atık su giderinden içeri girer. Kilit ve zincirleri kırıp kapıyı açarlar.
Sağanak yağış, Bağcılar'da su baskınlarına neden oldu
Tuvalet giderinden gelen kanalizasyon suları içinde kalan atölyedeki 30 bin TL değerinde deri malzemesi ve makine kullanılmaz hale geldi. Atölye sahibi Faruk Polat, kanalizasyon borularının dar olması nedeniyle gelen tazyikli suyun taştığını söyledi.
Orman işletme şefinin yaptığı kamera sistemi ormanları yangından koruyacak (Özel)
Hem personel hem de enerji giderinden tasarrufunun yanı sıra binlerce hektarlık ormanlık alanlarda çıkan yangınlara kısa sürede müdahale imkanına kavuşacak. Projenin mimarı ve Akşehir Orman İşletme Şefi Çelebi Yıldız, 2004 yılında İngiltere'den getirttiği bir kamera sayesinde ilçedeki ormanları gece gündüz gözetliyor
İzmirliler denize düşen köpeği kurtarmak için seferber oldu
Bir süre de çevredekilerin kulak, boyun ve kuyruğundan tutarak yukarı çekmeye çalıştığı köpek, nihayet yağmur giderinden ana yola çıktı. Köpeği seven ve silip kurulayan vatandaşlar, olayın mutlu sonla noktalanmasından memnun kaldı.
Antalya'nın geliri giderinin üstünde
Türkiye genelinde 2008 yılında 15 ilin gelirinin giderinin üzerinde olduğunu kaydeden Hidayet Mat, "Antalya da geliri giderinden fazla olan illerden biri olup, gelirin gideri karşılama oranı yüzde 150,02'dir.