giderlerinde

Almanya'da faturayı ödeyemeyen 322 bin abonenin elektriği kesildi
Der Paritaetische Wohlfahrtsverband adlı sosyal dayanışma kurumundan Ulrich Schneider ise 2005 yılından bu yana elektrik ve ısınma giderlerinde yüzde 44 artış yaşandığını belirtti. Schneider, “Artık enerji fiyatlarındaki zam ciddi bir fakirlik riski getirmeye başladı.
SGK'nın 2013 harcamalarının 54 milyar TL'yi bulması bekleniyor
İlaç giderlerinde ise 2013 yıl sonu tahmini giderinin 15 milyar TL üzerinde olduğunu aktaran İlhan, şu ifadeleri kullandı: "Dünyada sağlık hizmetlerinin kalitesine baktığımızda ulusal ve uluslararası programlar yürütülmektedir.
KOSGEB'den engellilere girişimcilik eğitimi
Ayda bin lirayı geçmemek üzere ısınma, kira ve personel giderlerinde 12 ay boyunca destek veriliyor. Bunun haricinde üretim yapacak kişiler banka teminat mektubu alabilirler ise 70 bin lira geri ödemeli desteğimiz var.
Otellerde maliyet artışı enflasyonun üstünde
Konaklama tesislerindeki en yüksek maliyet artışları; yüzde 18 ile temizlik malzemelerinde, yüzde 14 ile enerji ve yakıt giderlerinde, yüzde 12 ile içeceklerde ve yüzde 8 ile yiyeceklerde kaydedildi.
Rusya nükleer silah harcamalarını yüzde 50 artırıyor
Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, 2014 bütçesinin sıkı olduğunu, gerekli görülmesi durumunda 2014-2016 dönemi için bütçe giderlerinde yüzde 5’lere varan bir kesintinin planlanabileceğini ifade etmişti.
Mermerciler enerji ve motorin desteği istiyor
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar'da 235 milyon dolarla ihracatının yarısını tek başına karşılayan mermer sektörü, hükümetten motorin ve enerji giderlerinde indirimle birlikte ocak açmadaki prosedürlerin kolaylaştırılmasını
TOKİ’den AFAD’a dayanıklı hizmet binası
ara bir iklimsel ortam oluşturmak amacıyla tasarlanan çift cephe sayesinde, yapıda kurulacak iklimlendirme sistemlerinin ilk maliyetlerinde ve işletme giderlerinde tasarruf edilmesi düşünüldü. Çalışma ve sirkülasyon alanlarında mümkün olduğunca cam yüzey kullanılması, hem gün ışığından mümkün olduğunca yararlanarak aydınlatma giderlerinin azaltılmasını, hem de
İnternet alt yapısını uydu haberleşme takviyesi ile güçlendirdi
Turkcell Superonline’ın Söğütözü’nde bulunan uydu istasyonuyla konsolidasyon sonrasında ise bakım giderlerinde yaklaşık yüzde 60 tasarruf imkanı elde edilecek. Deksarnet’in aynı zamanda 'Otel/Hastane Televizyon Otomasyonu', 'Dijital Bilgi Panoları' ve 'Uydu ile Şubeler Back-up’ı' gibi hazır ürünleri de Turkcell Superonline’ın kurumsal
Memur-Sen: Açlık sınırı 1.025 lira
ULAŞIM GİDERLERİNDE YÜKSELİŞ Ulaşım madde fiyatlarında ortalama değişim yüzde 0,33 arttı. En göze çarpan değişimin yüzde 3,08 artışla bisiklet, yüzde 2,47 artışla otobüs ücreti şehirlerarası ve yüzde 2,12 artışla araçların tamirine ve bakımına ödenen ücretler
Türkiye’nin ilk TDİOSB’si Denizli’nin sera üretimini iki katına çıkaracak
Özellikle seraların ısıtılması konusunda jeotermal su kullanılacak oluşu, işletme giderlerinde büyük paya sahip ısıtma maliyetlerini önemli ölçüde aşağıya çekeceğinden seracılık avantajlı hale gelecektir.
Çiftçilere özel bayramlık yüzde 50 avantajlı kredi
Banka, kampanya ile çiftçinin yakıt ve gübre gibi giderlerinde yüzde 50'ye varan avantajlı imkanlarla finansman ihtiyacını karşılamayı vaad ediyor. Çiftçileri, Mayıs ayında geçerli olacak kampanyadan faydalanmaya davet eden TEB'in KOBİ ve Tarım Bankacılığından Sorumlu Pazarlama Direktörü Devrim Ziya Tavil
TESK'ten AVM tepkisi: Kaymağını yabancılar yiyor
Kiralarını yarı yarıya azalttıkları gibi AVM’nin ortak giderlerinde de indirim yaparak ayrımcılık yapıyorlar. AVM için pazarlık yapan yerli mağaza sahibi ise aynı şartları alamıyor. Yabancının maliyetini de yerli ödüyor.
Emel Sayın, Kutlu Doğum programı için Gaziantep’e geliyor
Yapılan etkinlikten elde edilecek gelirin yoksul ve kimsesiz çocukların eğitim giderlerinde kullanılacağı açıklandı. Gökkuşağı Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, “İkliminde yaşamak en büyük hayalimiz.
Mart ayında ulaşım ve gıda fiyatları arttı
Mart ayında en dikkat çeken artış ulaşım giderlerinde yaşandı. Şoför eğitim kurs ücreti, şehir içi taksi ücreti fiyatlarında artış olduğu gözlendi.Yine aynı araştırmaya göre kışlık giysiler düşüş gösterirken yazlık bayan kıyafetlerindeki artış dikkat çekti.
Galatasaray'da mart ayı divan kurulu toplantısı yapıldı
Adnan Nas özellikle UEFA Finansal Fair-Play şartlarına verdikleri önemi vurgulayarak, kulüp hesaplarının titizlikle yapıldığını, 2012 yılı gelir ve giderlerinde hesaplanılanın üzerine çıkıldığını aktardı.
Almanya 2015 yılına yeni borç almadan girmeyi hedefliyor
DÜSSELDORF - Sağlık giderlerinde 3,5 milyar tasarruf etmeyi planlayan Almanya, 2015 yılına yeni borç almadan girmeyi hedefliyor. 296 milyar Euro gider bekleyen ülke, 2014 yılında 6,4 milyar Euro ile son 40 yılın en düşük yeni borçlanmasını gerçekleştirecek.
Memur Sen: Şubat’ta açlık sınırı 998,6 TL oldu
En dikkat çeken artış ise ulaşım giderlerinde yaşandı. Söz konusu artışlar, sırasıyla yüzde 3,53 ile benzin, yüzde 2,26 ile şehir içi taksi ücretleri ve yüzde 2,06 ile şehirler arası tren fiyatlarında görülrdü.
Hastanelerde geç ödenen faturaların cezası ilgili personelden tahsil edilecek
TKHK tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen, elektrik giderlerinde bir azalma olmadığı vurgulanan açıklamada, “Elektrik faturalarının zamanında ödenmemesi nedeniyle bazı sağlık tesislerinin gecikme faizi ödediği, elektrik tüketimlerinin uzun zaman dilimlerinde faturalandırılarak
Pompaları gece çalıştıran ASKİ, elektrikten 20 milyon lira tasarruf sağladı
içme suyu sağlayan pompa istasyonlarını günün belirli saatleri arasında çalıştırarak, elektrik giderlerinin düşürüldüğünü kaydeden İrfan Kaya, ASKİ’nin giderlerinde geçen yıl yüzde 30 gibi büyük oranda tasarruf elde ettiklerini bildirdi.
Çiçek: Rahmetle andıklarımız genelde yaşarken perişan ettiklerimizdir
Kamu yönetiminde elektronik hizmet ağının kullanımıyla kırtasiye giderlerinde ve vatandaş memnuniyetinde önemli bir gelişme sağlandığına dikkat çeken Çiçek, “Kamu hizmetlerinde elektronik tabanlı hizmet verilmesi vatandaşın hizmet alma maliyetini de düşürmüştür; bu durum yaşam kalitesinin
Sanayici, işçi bulursa köylere servis kaldıracak
Kendi ürettiğimiz arsaları satarak yönetim giderlerinde ekstra bir talep sanayiciden olmuyor. Altyapıya 40 milyon lira harcıyoruz. Bunun 10 milyon lirasını enerji tutuyor.
Kış cep yakmasın: Tasarrufla ekonomik ısınmak mümkün
Cenk Sevim, ısınma giderlerinde tasarruf sağlayacak basit ve etkili yöntemler hakkında bilgi verdi. Binalarda yapılacak yalıtım çalışmalarıyla ısıtma giderlerinde yüzde 50 civarında tasarruf sağlanabileceğini belirten Dr.
Meclis Başkanı Çiçek: Milletvekillerin statüsü belli değil
önceki yılın bütçesine göre en büyük artış milletvekilleri ile siyasi parti gruplarında çalışan personelin sözleşmeli statüye geçmesinden dolayı personel giderlerinde olmuştur.” şeklinde bilgi verdi.
Almanya'da hane halkına elektrikte nakil bedeli de yüklendi
Federal Tüketiciyi Koruma Bakanı Ilse Aigner zamlar hakkında Münchner Merkur Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Birçok tüketici elektrik giderlerinde sınıra dayanmış durumda. Ancak yapılan zamların faturasını sadece Yenilenebilir Enerji Yasası'na (EEG) kesmek doğru olmaz.
'4 kişilik ailenin asgari geçim sınırı 3 bin 446 lira'
Konut giderlerinde ise Eylül 2012 ortalama maaşının yüzde 28’ine denk geldiği ifade edildi.Araştırma sonucuna göre bir memurun ortalama maaşının yüzde 69’unun yalnızca gıda ve barınma harcamalarına ayırmak zorunda kalacağı belirtildi.
Rusya’da enflasyon yüzde 0,1; Türkiye’de tatil yüzde 3,7 arttı
Üniversite giderleri ise yüzde 6,7 ile Ağustos ayında rekor kırarken, orta öğretim giderlerinde yüzde 1,1 artış görüldü.Enflasyon sepetinde yer alan bir başka kalem ise tatil giderleri.
Almanya'da elektriğe yüzde 30'a varan oranda zam bekleniyor
Enerji giderlerinde görülmesi muhtemel bu artışlar elektrik tedarik devlerinden RWE ile Vatenfall'in başında bulunan Peter Terium ile Tuoma Hatakko'nun yaptığı açıklamalar nedeniyle gündeme geldi. Yapılacak zamların başlıca gerekçesini ise enerji dönüşümü kapsamında sürmekte olan altyapı çalışmaları oluşturuyor.
Ruslar giderlerini azalttı
En az düşüş tatil harcamaları, akıllı telefon alımları ve bilgisayar giderlerinde yaşandı. Tatil harcamaları yüzde 19’dan yüzde 18’e, akıllı telefon alımları yüzde 10’dan yüzde 9’a ve bilgisayar giderleri de yüzde 6’dan yüzde 5’e düştü.
Muğla'da portatif kanal sulama sistemi geliştirildi
Bu yöntem enerji ihtiyacının olmayışı, yüksek su uygulama randımanı, işçilik giderlerinde azalma, fertigasyon, yani sulamayla gübre verilmesi uygulamasının yapılabilmesi gibi avantajlara sahiptir." Yeni yöntemin, galvanizli sacdan imal edilen kanallarla Ortaca Meslek Yüksekokulu seralarında domates bitkisi üzerinde denendiğini belirten Ayrancı, "Bu yöntemle
Bakan Şimşek: İlk yarıda arzuladığımız bir resim yok
2012 yılının ilk yarısında bütçenin borç verme giderlerinde geçen yıla oranla önemli ölçüde bir artış yaşandığını söyleyen Şimşek, “Bunun en önemli nedeni, Devlet Demiryolları’nın artan yatırımlarını finanse etmek için Hazine üzerinden ilave 1,9 milyar TL’lik bir transfer
Bakan Şimşek: Bütçe giderleri yüzde 17,9 arttı
^"PERSONEL GİDERLERİNDE 7 MİLYAR TL'LİK ARTIŞ VAR" Bütçe giderlerini yükselten alt kalemlerin başında personel giderlerinin geldiğini vurgulayan Şimşek, “Geçen senenin ilk yarısında personel harcamalarımız 36,8 milyar TL
Sokak lambalarının LED'li yapılacak olması yerli firmaları harekete geçirdi
17 milyon civarında armatürün değişimiyle aydınlatma giderlerinde dörtte bir oranında tasarruf sağlanacak." sözleri üzerine proje üretmeye başladı. Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB)’nde faaliyet gösteren SL Enerji Aydınlatma A.
Bursa-İstanbul Otoyol Projesi'ne Otoyol Platformu’ndan alternatif proje
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Şube Başkanı Ufuk Ay, hazırladıkları alternatif projeyle yol geçişinde, tünel sayısında, kamulaştırma ve inşaat giderlerinde de ciddi oranda tasarruf sağlanacağını açıkladı.
CHP’li belediye başkanının, ağabeyine ihalesiz stant verdiği iddia ediliyor
Belediyenin, Buca Gölet işletmesine ödediği faturalarda ve ağırlama giderlerinde usulsüzlük olduğu iddialarına yer veriliyor. Başmüfettiş Gürsel Metin tarafından araştırılan başka bir konu ise Özel Kalem Müdürü Asiye Gümüşburun’un evinin, belediye araçları ve işçileri tarafından tamir edilmesi
İndirimli elektrik için platform kuruldu
tüketici olmaya hak kazandığı, tedarikçi şirketler ile anlaşma yapmaları durumunda tedarik edecekleri indirimli elektrik enerjisi fiyatlarıyla elektrik giderlerinde tasarruf sağlayabildikleri hatırlatıldı.
Karamanlı hanımlar yardıma muhtaç çocuklar için buluştu
organizasyonların artarak devam edeceğini belirten Uğurlu, bu programdan elde edilecek gelirin amacına uygun olarak ihtiyaç sahibi çocukların okul ve eğitim giderlerinde kullanılacağını söyledi. Karamanlı saz ustası Ahmet Tekin’in yöresel türküleriyle keyifli bir gün geçiren hanımlar, Moda City’nin düzenlediği defileyi de ilgiyle izledi.
Bakan Yıldırım: Hem zamandan hem paradan tasarruf ediyoruz
Böylece taşıt işletme giderlerinde yılda 870 milyon lira tasarruf sağlanacak.”Karayolları çalışmaları konusunda yapılanları da anlatan Yıldırım, “Kemalpaşa-Torbalı 31 km. uzunluğundaki bölünmüş yol, İzmir-Uşak-Afyonkarahisar-Ankara 579 km.
''Türkiye'de mali disiplin kültürü yerleşti"
2012 bütçe tahminini de değerlendiren Bilen, konuşmasını şöyle tamamladı: ''2012 yılı Bütçe büyüklükleri 2011 yılı gerçekleşme tahminine göre bütçe giderlerinde yüzde 12, bütçe gelirlerinde ise yüzde 13.
AGİD Başkanı Coşkun: Türkiye dünyanın bir çok ülkesinden lüks yaşıyor
ADANA - Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD)Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, işadamlarının harcama giderlerinde Türkiye’nin lüks yaşadığını belirterek, harcama konusunda işadamlarının bir standart ayarlaması yapması
Çiçek: Milletimizin gösterdiği dayanışma teröre geçit vermiyor
Bir önceki yılın bütçesine göre en büyük artışın sermaye giderlerinde olduğunu belirten Çiçek, 2012 yılı için önerilen sermaye giderleri bütçe teklifinin, 2011 yılı bütçesine göre yüzde 135 artış gösterdiğini kaydetti.
Yabancı yatırımcı, Ar-Ge teşviki ile ilgili sorunların giderilmesini istiyor
2000’lerin başından itibaren ise Ar-Ge giderlerinde en süratli büyüme, senelik ortalama yüzde 10’u aşan artışla İzlanda ve Türkiye’de. Diğer yandan OECD ülkelerinde yabancı sermayeli şirketlerin toplam imalat sanayi Ar-Ge giderleri içinde payının, satış ve istihdam paylarından az olmadığı, hatta pek
Yargıtay harcamalarında geçen yıla göre yüzde 27 artış oldu
Yargıtay'ın personel giderlerinde yüzde 29,58 oranında; Sosyal Güvenlik Kurumlarına devlet primi giderlerinde yüzde 25,29 oranında; mal ve hizmet alımlarında yüzde 2,29 oranında artış oldu.DAİRE SAYISININ ARTMASI SERMAYE GİDERLERİNİ ARTIRDI
İlk çeyrekte inşaat sektörü yüzde 14,8 büyüdü
Kamu inşaat giderleri yavaşlarken, özel sektör inşaat giderlerinde çok süratli bir genişleme görüldü. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Işık Gökkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Türkiye ekonomisinde ve inşaat sektöründe görülen büyümeyi değerlendirerek, hane halkı tüketim
İzmir'in 100 büyük firması açıklandı, Tüpraş ilk sırada
İlk 100'ün karlılıklarında 2010 yılında 2009'a göre yüzde 11, ihracatlarında yüzde 5, ar-ge giderlerinde yüzde 28, üretimden satışlarda yüzde 21, istihdamda yüzde 7,8 ve borçlarda yüzde 26 artış gözlendiğini kaydetti.
Kaymakam Ermiş: Köy yollarına sıcak asfalt dökülecek
Ayrıca 16 köyde ek içme suyu, 12 köyde ise menfez çalışmalarının ihalesi yapıldığını belirten Kaymakam Ermiş köylerde ki dere geçidi ve su giderlerinde kullanılmak üzere muhtelif ebatlarda Korige boru (Menfez Tipi) alım ihalesi yapıldı.
Üniversite öğrencileri ev yemeği hasretini kermeslerde gideriyor
Kermesten elde edilen gelirin fakir öğrencilerin eğitim giderlerinde kullanıldığını kaydeden Özlem Ürekli, ''İnsanlar kermeste hem yemek yaparak sevap kazanıyor hem de ev yapımı türlü türlü yieceklerden tadabiliyor.
Aliağalı minikler hayır için kermes açtı
Aliağalıların kermese ilgisinin büyük olduğunu ifade eden Ürekli, buradan elde edilecek geliri, fakir öğrencilerin eğitim giderlerinde kullanılacaklarını kaydetti. (CİHAN)
Bolu İl Özel İdaresi'ne alınan yeni araçlarla 1 milyon TL tasarruf sağlanacak
Araçların yenilenmesi ile birlikte araç ve bakım ve onarım giderlerinde yüzde 20’ye yakın tasarruf sağlanacağı öngörülmekte olup, bu tutar 2010 yılı fiyatlarıyla yıllık 200 bin TL'ye denk gelmekte. Araçların yenilenmesi ile birlikte araçların bakım ve onarım ihtiyacı azalacağından, bu iş ile ilgili daha az personel istihdam edilecektir.
Memur-Sen: Açlık ve yoksulluk sınırları bir önceki aya göre düşüş gösterdi
Isınma için harcanan madde fiyatlarında ortalama yüzde 0,46’lık artış yaşanırken aydınlanma giderlerinde ise yüzde 0,64’lük bir azalış gözlendi. Dikkat çeken bir başka artış ise iletişim alanında yaşandı.
Serik’te ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi
Buradan elde edilecek gelirle tespit ettiğimiz fakir öğrencilerin eğitim giderlerinde ve eğitime katkı sağlayacak çeşitli faaliyetlerde kullanılacaktır. Vatana ve millete hizmet edecek öğrencilerin yetiştirilmesi için çalışan gönüllülere teşekkür ediyorum.