gidermek

GSM firmaları poliçe bildirim tarihlerini bildiremeyecek
operatörü tarafından haksız rekabete neden olacak bir uygulamanın önlendiğini kaydeden Kösemusul, "Üyelerimizin endişe duyduğu konuları çözmek ve sıkıntılarını gidermek üzere hizmet ediyoruz. Daha önce de okullarda serbest kıyafet uygulamasıyla üretici ve esnafın yaşadığı mağduriyetin giderilmesine yönelik SATSO olarak gerekli girişimlerde bulunmuş ve yine sadece
Yakup Aslan: Trabzonsporluluğumu ispata ihtiyacım yoktur
Ancak, ifadelerimin doğru anlaşılamamasından kaynaklanan rahatsızlığı gidermek amacı ile bu açıklamayı yapma gereksinimi doğmuştur.” dedi.Kendisine sorulan, ‘Fenerbahçe ile Trabzonspor’un husumeti ne zaman bitecek?
Merkez bundan sonra hem döviz satacak, hem faizi kullanacak
Döviz oynaklığını gidermek için bundan sonra izleyecekleri yol ile ilgili olarak şunları söyledi: "Döviz satışlarını biz Aralık ayı basın toplantısında TL likidite fonlama açığını artıran bir araç olarak söyledik.
Nükleer enerjide teknik ve mevzuat altyapı çalışmaları tamamlandı
Türkiye’nin hızlı şekilde artan enerji ihtiyacını gidermek için nükleer enerji bir alternatif değil, artık bir zorunluluktur." (CİHAN)
Schmid’den yenilenebilir Bavyera enerji fonu formülüne destek
benzeri bir şekilde vergi gelirleri üzerinden finanse edildiğini hatırlatan Bakan Schmid, enerji üretiminde yeni teknolojilere geçiş sürecinde bazı pürüzleri gidermek adına benzeri bir yola başvurulmasının sıkıntı doğurmayacağını söyledi.
Ersun Yanal: Birileri istiyor diye yabancı kuralı değişmez
Bunu gidermek için çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Fazlasıyla tekrar yapmamız gerekiyor. Hafta içerisinde çalışacak çok zamanımızın olması avantajımız ve daha az yıpranacağız.
Meteoroloji çalışanlarına tazminat müjdesi
Meteoroloji çalışanlarının uğradığı bu adaletsizliği gidermek için genel yetkili sendika olarak protesto gösterileri yaptık, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça başta olmak üzere birçok görüşmede bulunduk.
E-Ödenek'e geçen SGK, 50 milyon TL tasarruf etti
Söz konusu sorunları gidermek amacıyla MEDULA sistemi dışında elektronik rapor düzenlenmesine imkan sağlayan 2. Versiyon programının Eylül 2013 tarihinde işletime alınmasıyla sorunların ortadan kaldırıldığı ifade edildi.
Akaryakıt kaçakçılığında 'eğitimli katır' dönemi (ÖZEL)
Hayvanlar böylece sınıra giden yolu ezberliyor ve susuzluklarını gidermek için Türkiye’ye kadar durmadan ilerliyor. Aynı işlem birkaç gün aç bırakılan katırlar için de gerçekleştiriliyor.Kaçakçılar, böylelikle hem güvenlik güçlerine yakalanmaktan hem de yoldaki karşılaşılacak zorluklardan kurtuluyor.
Mehmet Özdilek: Ankara’da maçların favorisi Gençlerbirliği’dir
Bu eksikliklerimizi gidermek adına muhakkak ki kadromuza katacağımız oyuncularımız olacak. Cumadan sonra da isimleri yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.
Türkiye’nin ilk sürü yöneticileri sertifikalarını Bakan Eker’den aldı
İllerde ve ilçelerde yaşanan çoban sıkıntısını gidermek ve çobanlık mesleğini daha nitelikli hale getirmek için çalıştıklarını söyleyen Bakan Eker, kendisinin de bir çoban olduğunu ve bununla da iftihar ettiğini belirtti.
Çin’den kısa kısa…
/>Dünyada hava kirliliğinin en ciddi seviyeye çıktığı şehirlerinden Pekin’in Belediye Başkan Yardımcısı Lin Keqin, hava kirliliğinin sebep olduğu bulanıklığı gidermek için yapay yağışın uyarılması ve sisin indirgenmesi kullanılarak bilimsel deneyler yapılacağını söyledi.
HAK-İŞ: Çalışma hayatının sorunları tam manada aşılamadı
“HAK-İŞ Başkanlar Kurulu olarak, asgari ücreti sosyal bir ücret olarak değerlendiriyor, gelir dağılımı adaletsizliğini gidermek için kullanılması gereken temel bir sosyal politika enstrümanı olarak kabul ediyoruz.
Tolunay Kafkas: Geleceğe yatırım yapan bir Karabükspor yapmak istiyoruz
Takımın son vuruşlarda biraz beceriksizliğinin olduğunu ve bunu gidermek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini dile getiren Kafkas, "Pozisyona girmek de önemli. Bizim belli bir kalitemiz var.
Özkan Olcay: Eski başarıları yakalamak için gerekli tedbirleri alacağız
Eksikliklerini gidermek için belli bir zaman içinde kritik sürecin çalışmasını yapacağız. Biraz zamana ihtiyacımız var.
Ertuğrul Sağlam: Defansımızın zafiyeti bize pahalıya maloldu
Skor üretme adına eksikleri olduğunu söyleyen Sağlam, bunu gidermek için çalışacaklarını kaydetti. Sağlam, skor hariç herşeyin kendileri adına güzel olduğunu, Trabzon’dan kazanamadan dönmelerinin kendilerini üzdüğünü sözlerine ekledi.
Roberto Carlos: Galatasaray karşısında iyi bir mücadele vereceğiz
Eksiklerimiz gidermek için çok çalışıyoruz, zamanla her şey daha iyi olacak." diyerek sözlerini tamamladı. SİVASSPOR'DA GALATASARAY MAÇI HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR
Merkez Bankası, faiz oranlarını değiştirmedi
Böyle giderse cari açıktaki iyileşmenin devam edeceğini öngören banka, para piyasasındaki oynaklığı gidermek için bir ay vadeli repo ihalelerine de son verildiğini açıkladı. Merkez Bankası, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Son aylarda yaşanan döviz kuru oynaklığına bağlı olarak enflasyon göstergelerinin bir süre daha
Babacan’dan kredi ve kart açıklaması: Makul genişlemenin önünü açacağız
Bu mağdurların temenni ve taleplerini karşılamak, hak kayıplarını gidermek sorumluluğumuz. Öte yandan Kıdem Tazminatı Fonu’na BES ile ele alındığında devlet katkısı verilebilir. Bu da sistemin ilerlemesi, fonun ilerlemesi için önemli bir ilave teşviktir.
Rusya uzun vadeli büyüme hedefini yarıya indirdi
Hükümetin ise mevcut durgunluğu gidermek için belirlediği yol haritasından ise henüz sonuç alınabilmiş değil.Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, geçen hafta Reuters’a verdiği demecinde, “Ekonomik büyüme için sihirli bir formülümüz yok.
Bakan Çelik: Sadece deniz-kum değil, demokrasisi de Türkiye'nin varlığıdır
Bakan Ömer Çelik; Almanya, İngiltere ve Körfez ülkelerine periyodik olarak heyetler göndererek yanlış algıları gidermek için adımlar attıklarını kaydetti.Ömer Çelik'e fuarda Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz de eşlik etti.
Erkut Şentürk: Hayata futbolla tutundu
Bunları gidermek için çalışıyorum. Süper Lig'de çok güçlü oyuncular var çünkü. Mesela bir Drogba'ya baktığınız zaman ne kadar güçlü olmanız gerektiğini anlıyorsunuz.
Bursa’da Guinness’lik canlı Atatürk portresi
Alanda vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için seyyar tuvaletler kuruldu. Saat 12.00'de başlayan portre çalışmasında görev alan katılımcılara binlerce şişe su, börek ve ayran ikram edildi. Alanda alınmayan bazı vatandaşlar ise alanın yanında ellerinde Türk bayrakları Atatürk resimleri ile programı destekledi.
Ebeveynlerin boşluğunu dolduran teknoloji, çocukları bağımlı yapıyor
Karabekiroğlu, “Çocuğun her ihtiyacını gidermek, onu ileriki yaşlarda tahammülsüz yapabilir. Özellikle hassas olan, dürtü kontrolünde, dikkatsizlik sorunu yaşayan çocuklarda daha kolay davranış problemleri yaşama riski oluşturuluyor.
Topbaş: Marmaray’da bir sıkıntı yok
Test sürüşleri kazaları gidermek adına var. Bu testlerde olası her ihtimal dikkate alındı. Bütün aksilikler giderildi. Şu anda bir problem olmadığı bilgisi bize geldi.
"Hayırseverler fakiri doyurduğunda sevinmeyi rehber edinmiş insanlardır"
Hasret gidermek için buradayız. Hayır yapmanın birçok gerecekleri var. Kuralları var. Kayserili hemşehrilerimiz bunu harfiyen uygulayan, yaptığı hayrı eliyle değil kalbiyle de destekleyen insanlarımızdır.
Fırat ile Kazan Federal üniversiteleri işbirliği protokolü imzaladı
Bu ayrılıkları gidermek de çeşitli etkinliklerle, yapılan antlaşmalarla olur. Hiçbir zaman Tataristan'ı, Azerbeycan'ı, Kırgizistan'ı, güneydeki Mısır'ından Arabistanı’na kadar ayrım yapmadan yetişmiş bir nesil olarak, bu ortak duyguları
'Evinize güneş santrali kurun, elektriği bedavaya getirin'
DENİZLİ - Ekonomideki cari açığa kalıcı şifa olarak görülen enerji açığını gidermek için rüzgar ve sudan sonra güneş enerjisi üretecek şirketlere de lisans verilmeye başlanması, bu alanda çalışan şirketleri yeni yatırıma
Kilitli kalan genç, görevlileri alarma geçirdi
Sabah işyerine gelen Ömer Faruk Tan, içeriye girdikten sonra ihtiyaç gidermek için kepenkleri indirdi. Bu sırada elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle kepenkleri açtıran mekanizma bozuldu. İçerde mahsur kalan ve boğulma tehlikesi geçiren Tan, hemen itfaiye ekiplerine haber verdi.
3 bin 109 çiftçi sahte fatura mağduriyetinin giderilmesi için başvurdu
Sahte fatura mağduriyetlerini gidermek için mahkeme koridorlarını arşınlayan çiftçiler, kendilerine tanınan haktan yararlanmak ve yıllardır alamadıkları desteklemeleri alarak 5 yıl destekleme yasağından kurtulmak için gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerinin
'Müslümanların bayram günlerinde resmi tatil konuşulabilir'
karşı yaklaşımının aynı seviye ve yakınlıkta olmayışının toplumda azınlıkların dinlerine karşı önyargıları körüklendiğini kaydeden Mazyek, bu sıkıntıları gidermek amacıyla devletin İslam’ı ve diğer dinleri tanımasının sadece fayda sağlayacağını dile getirdi.
Serbest bırakılan pilot Murat Ağca evine geldi
Şimdi evime gidip ailemle hasret gidermek istiyorum.” diye konuştu.Ağca’nın bir akrabası ise, Ağca’nın serbest bırakılmasını beklediklerini, umutlarını hiç kaybetmediklerini söyledi. (CİHAN)
Gediz Üniversitesi iş güvenliği uzmanları yetiştirecek
Gediz Üniversitesi, sanayiden gelen istek üzerine bu açığı gidermek için harekete geçti, Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı bünyesinde, İş Sağlığı ve Güvenliği tezli ve tezsiz yüksek lisans programları açtı.
Türkmenistanlı öğrenciler gönüllü oldu, kurban eti dağıttı
Ama ihtiyaç sahibinin ihtiyaçlarını gidermek bana mutluluk veriyor. Emekliyim çağırıyorlar gelip yardım ediyorum. Dernekte sosyal araştırma yapıyoruz.
Günter Seufert: AK Parti dış politikada geri adım atıyor
Tahran ile tekrar anlaşmazlıkları gidermek istiyor. Washington'un Suriye'deki radikal unsurları desteklememe talebine ise Ankara artık eskiden olduğu gibi kulak tıkamıyor. Türkiye ile dış politika konusunda işbirliği yapmak daha kolay hale gelebilir.
Ankara’da kurban kesim alanlarında sorun yaşanmadı
Araç trafiğinin getirebileceği sorunları gidermek için daha önceden 5 bin araçlık bir otopark kuran Çankaya Belediyesi, ayrıca tek yön uygulaması ile de akıcılığı sağladı. Birçok noktaya yerleştirilmiş zabıta ekipleri ise hem duraklamaları engelleyerek hem de yol gösterip, yönlendirerek trafiğin tıkanmasını engelledi.
'Kurban kesimi hızlı olmalı, et tüketimi geciktirilmeli'
Bu durumun etin sertliğini gidermek için dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu belirten Eroğlu, "Yeni kesilmiş et, hazımsızlık problemlerine neden olur." dedi.Ancak örf ve adet gereği bu uyarıya çok dikkat edilmediğini ve kavurma şeklinde tüketim yapıldığını belirten Eroğlu, bu nedenle vatandaşların en azından
AKÜ, ikinci yeni doğan yoğun bakım ünitesi kuruyor, hastalar dışarıya gitmeyecek
düzey yeni doğan yoğun bakım ünitesinin bulunmadığını ifade ederek, “Bu alandaki açıklığı gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Vaktinden önce doğan bebeklerin normal şartlar altında hayatta kalma ihtimalinin düşük olduğu, yaşadıkları takdirde hafif veya ağır sağlık problemlerinin oluşma risklerinin
Aşırı sağın seçim kazanması Fransa'nın gündeminde
Hollande,aşırı sağın kazanmasına en güzel cevabı, işsizliğin önüne geçmek, büyüme oranlarını artırmak, güvenlik kaygılarını gidermek ve dayanışma ile verebileceklerini söyledi.Fransa Başbakanı Jean Marc Ayrault ise Brignoles'deki seçim sonuçlarını tüm Fransa'ya teşmil edilemeyeceğini vurguladı.
Bin 600 aileye toplam 200 bin TL nakit yardımda bulunulacak
Kaymakamlık olarak Kurban bayramında dar gelirli vatandaşlarımızın her türlü maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İlçemizin en ücra köşelerine kadar gidip, çalmadık kapı bırakmayacağız.
Bayram alışverişinde yankesici kurbanı olmayın
Açıklamada, "Çeşitli ihtiyaç beyanıyla ikametgahınıza ihtiyaç gidermek için gelen bazı bayanların sizin zaaflarınızdan faydalanarak falınıza bakmak istediğini, falınıza bakmak istemesi, falınızın daha iyi çıkabilmesi için mücevherlerinizi kullanmak istemesi ve sizin dalgınlığınızdan
Grevde olan Aksa işçileri yol kapattı
TUNCELİ - Tunceli'de işçilerin grevde olması nedeniyle elektrik arızasını gidermek için gönderilen eski bir çalışanın akıma kapılarak hayatını kaybetmesini protesto eden grup, yolu trafiğe kapattı.
İETT ve TÜBİTAK metrobüsün verimliliği için anlaştı
İSTANBUL - Metrobüs hattının yoğunluğunu azaltmak ve sorunları gidermek amacıyla İETT ve TÜBİTAK arasında protokol imzalandı. İmza töreninde konuşan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, “TÜBİTAK ile çalışmamız bize farklı bir boyut katacak.
Emniyet korusu Türkçe-Kürtçe şarkılar söyledi polis ve muhtarlar halay çekti
Günün büyük bölümünü mahllelerde vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için uğraşan kıymetli muhtarlarımızla birlikte felekten bir gece çaldık. Bu dostluk köprüsünün devamı açısından muhtarlarımızdan çok talep var.
Hidayet Türkoğlu ABD’ye döndü
NBA'de ki başarılarıyla Türkiye'nin gururu olan Hidayet Türkoğlu, her yaz olduğu gibi hem milli takım da yer almak, hem tatil yapıp ailesiyle hasret gidermek, hem de Hidayet Türkoğlu Basket ve Spor Okulları’ndaki çalışmalarını aktif olarak yürütmek üzere geldiği ülkesinden Amerika’ya geri döndü.
Astana Ekonomik Forumu başladı
Enerjiye bağımlı ülkelerin enerji ihtiyaçlarını gidermek için enerji kaynaklarını çeşitlendirmeleri gerektiğini ifade eden Fillon, nükleer enerjiyi terk etme kararı alan Almanya’nın örnek alınmasını istedi.
KOSGEB, geçen yıl Malatya’da 7.6 milyon TL'lik destek sağladı
Bu eksikliği gidermek için sizlerle çalışmalar yapmak zorundayız.” dedi. MAKİAD Hizmet Komitesi Başkanı Adem Ayyıldız ise komite olarak hizmet sektöründeki dernek üyelerine faydalı olmaya çalıştıklarını belirtti.
“Merdiven altı güzellik merkezlerinden uzak durulmalı”
TZP günümüzde; kırışıklıkları gidermek, güneş lekelerini ve skar dokularını (hamileliğe bağlı karın çatlakları gibi) yok etmek, lazer tedavisinden sonra iyileşmeyi çabuklaştırmak, saç dökülmelerini durdurmak ve saçı gürleştirmek, deriye canlılık ve
Azerbaycan'da eğitim ve kariyer planlama fuarı düzenleniyor
Cabbarov, bakanlık olarak bu ihtiyacı gidermek adına birçok uluslararası kurumlarla işbirliği kurduklarını ve eğitimli kadroların hazırlanması konusuna özel önem verdiklerini ifade etti. Daha sonra fuarı gezen Cabbarov ve beraberindekiler, stantlarda tanıtımı yapılan eğitim kurumları ve eğitim ekipmanları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Hüseyin Çelik: AK Parti’nin hiçbir terör örgütüne ilgisi, sempatisi olmaz
Şüpheleri varsa bir tereddütleri varsa onu gidermek de bizim boynumuzun borcudur. Nitekim hiçbir şekilde insanların hayat tarzına ilişilemez hükmü bunun için getirilmiştir. Kanun maddesi yazılırken de bu çok net şekilde ifade edilecektir.