gidermeyen

Eksiğini tamamlamayan halin kapısına yılbaşında kilit vurulacak
ANTALYA - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, kanunun emrettiği eksiklerini gidermeyen toptancı hallerin 1 Ocak 2014'ten itibaren Hal Kayıt Sistemi'nden çıkarılarak faaliyetlerinin durdurulacağını
38 bin iş yeri denetlendi, 59 milyon TL ceza kesildi
Tezel, 2008 yılından bu yana tersaneler bölgesinde 611 denetim yapıldığını, bu denetimler sonucu 39 işyerine durdurma-kapatma uygulanırken noksan hususları gidermeyen işyerlerine de toplam 104 bin 626 TL idari para cezasının verildiğini kaydetti.
Karasal sayısal yayın için 474 başvuru yapıldı
Verilen süre içerisinde eksiklerinin gidermeyen veya gerekli düzeltmeleri yapmayan kuruluşların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Değerlendirmeler sonucunda, 6112 Sayılı Kanun ve anılan yönetmenlik hükümlerine göre yeterli kuruluşlara Üst Kurulca, sıralama ihalesine katılabilmeleri için yeterlilik belgesi
Hanutçuluk komisyonu, turistlerin yoğun olduğu bölgelerde denetimde
Bir sonraki denetimde eksiklerini gidermeyen işletmelere ise cezai tutanak tutuluyor. HALK PAZARI TURİST PAZARI OLDU Öte yandan turizm sezonunun başlaması ile Fethiye'deki halk pazarları da turistlerin akınına uğruyor.
Almanya'da bankaların denetiminde tüketiciler de söz sahibi olacak
Sol Parti finans denetiminde reform iddiasıyla hazırlanan yasa tasarısının fiili bir işlevi olmadığına işaret ederek, bankaların denetimindeki sorunları gidermeyen reform paketinin “göz boyamadan ibaret” olduğunu ileri sürdü.
Tüketiciler, 2011’de en çok satış sonrası hizmetleri şikayet etti
Satıcıların garanti şartlarına uymayışı, satış sonrası hizmetten kaçınmaları, uzun süren veya üründeki problemi gidermeyen servisler tüketicileri en çok mağdur eden konulardır. “ dedi.
İş müfettişleri, eksiklerini gidermeyen kuruluşlara ceza yazacak
Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İş Teftiş Bursa Grup Başkanlığı yetkilileri, ekim ayı itibariyle denetimlere başlayarak, eksikliklerini gidermeyen kuruluşlara ceza yaptırımına gidiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı Bursa Grup Başkanlığı’nca haziran ayında hayata geçirilen ‘Yeni Teftiş Vizyonu’ çerçevesinde Bursa’da
Manisa'da hijyen şartlarına uymayan fırınlara ceza kesildi
MANİSA - Manisa Belediyesi, hijyen şartlarına uymayan dört ekmek fırınına cezai işlem uygulandığını bildirdi. Daha önce uyarılan fakat eksiklerini gidermeyen iki fırın da üç gün kapatıldı.
Palandöken zabıta ekipleri fırınlara yıldırım baskın düzenledi
Denetimlerde eksikliklerini gidermeyen ve temizlik kurallarına uymayan 3 fırın işletmecisine de cezai işlem uyguladı. Belediye zabıta ekipleri vatandaşların Ramazan süresince sağlıklı gıda maddesi tüketebilmesi için denetimlerine ağırlık verdi.
Hanutçuluk komisyonu eğlence mekanlarını sıkı takibe aldı
Bir sonraki denetimde eksiklerine gidermeyen işletmelere ise cezai tutanak tutuluyor. Gündüz halk pazarlarını denetleyen ekipler gece de turistik eğlence mekanlarına giderek hanutçuluğun önüne geçmeyi hedefliyor.
Bursa'da kaldırım işgalleriyle mücadele sürüyor
Toplantıda ayrıca yapılan tüm çalışmalara rağmen olumsuzlukları gidermeyen işyerleri hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılması kararı alındı. (CİHAN)
Vali Harput: Bursa'da hastaneler ve yurtlar yangın denetiminden geçirildi
Gidermeyen yüzde 20'lik kısım ise uyarıldı. Buna rağmen hala düzeltmeyenlere gerekli yasal işlem yapılacak. Denetimlerin azalması bazı kurumlarda rehavet oluşturabiliyor.
Gıda satışı yapan 33 işyeri denetlendi
Bir sonraki denetime kadar eksiklerini gidermeyen işyeri sahiplerine para cezası uygulanacak. (CİHAN)
Tüketici aracının arızasını gidermeyen firmaya açtığı davayı kazandı
ADANA - Adana Barosu avukatlarından İsmail Arısoy, 2008 yılında Toyota’dan aldığı Toyota-Corolla marka aracın ‘yakıt göstergesindeki’ arızayı gidermeyen yetkili firma aleyhine açtığı davayı kazandı.
Kozan'da sağlık kurallarına uymayan 10 fırın mühürlendi
Sürenin dolmasına 1 gün kala fırınları ziyaret eden zabıta ekipleri, eksiklerini gidermeyen fırınların mutlaka kapatılacağını, bu durumda olan esnafın mağdur olmaması için ekmek üretmemesini istedi. Belediye Zabıta Ekipleri bugünkü gezilerinde ise uyarıda bulunduğu fırınları denetledi.
Bursa'da çevre suçlarına göz yumulmayacak
Gerekli radikal kararları alacağız ve eksiklerini gidermeyen işletmelere karşı gerekli müeyyideleri uygulayacağız." diye konuştu.
CHP, YSK hakkında Danıştay'da dava açtı
"Sandık Kurulu sonuçlarını açıklamamakta ısrar ederek, anayasal görev ve sorumluluğunun gereğini yerine getirmeyen, seçim sonuçlarına yönelik kuşkuları gidermeyen, YSK'nın bu anlamsız ve haksız işlemine karşı Danıştay, nezdinde tarafımızdan bu işlemlerin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle 04.
Jandarma hayvan hırsızlıklarına karşı besicileri uyardı
maddenin b Fıkrasının; (1), (2), (3), (4) ve (5) nci bentlerinde yazılı hususlar, Kolluk tarafından tebliğ edildiği halde 30 gün içerisinde eksiklikleri gidermeyen vatandaşlar hakkında; Mülki İdare Amirliklileri tarafından 5326 sayılı Kabahatler kanunu 32 nci maddesi gereğince cezai işlemler yapılacaktır.
Avukat Arısoy, aracının arızasını gidermeyen firma aleyhine açtığı davayı kazandı
Adana Barosu avukatlarından İsmail Arısoy, aldığı otomobilinde çıkan arızayı gidermeyen firma aleyhine açtığı "Ayıplı malın bedelinin iadesi" davasını kazandı. Arısoy, 2008 yılında aldığı otomobilinde meydana gelen yakıt göstergesi ve range(menzil) değeri arızası için 5 kez yetkili servise götürdüğünü fakat sonuç alamadığını
Kazalı aracı '0 km' diye satan Renault bayisini, aracına astığı ilan ile vatandaşlara şikayet etti (Özel)
Çanakkale'de yaşayan Ali Yalın isimli mağdur, hatasını kabul eden ancak mağduriyetini gidermeyen firmayı, aracına astığı duyuru ile vatandaşlara şikayet etti. Yalın, Çanakkale'nin en işlek yerlerinden olan Kordon'a park ettiği aracının ön ve arka camına şu ifadeyi yazdı: "Renault Mais kazalı aracı düzeltip, boyayıp bana
Milletvekili Kiler: İsrail katil bir gecekondu devletidir
Hiçbir açıklama da yapmayarak dünya kamuoyunun tedirginliğini gidermeyen gecekondu İsrail devleti, insani, hukuki, vicdani ve siyasi haddini aşmıştır. 1948'de Filistinlilerin bin yıllardır yaşadığı topraklara adeta bir gecekondu baskınıyla zorla sahip olan İsrail, yardım gemisine de bir gece vakti sinsice saldırmıştır.
MÜSİAD, Danıştay'ın son katsayı kararını olumlu buldu
MÜSİAD camiası olarak, her ne kadar katsayı adaletsizliğini tam olarak gidermeyen bu kararın, yine de gelecek adına umut verici olduğuna inanmaktayız. Ayrıca, gösterdikleri gayretlerden dolayı YÖK üyelerini kutlar ve kararın ülkemize hayırlı olmasını dileriz.
Denetlenen fırınlar sınıfta kaldı
Zabıtaya, bütün fırınların denetimlerinin sıklaştırılması talimatı veren Kalaycı, kurallara uymayan ve eksiklerini gidermeyen fırınların kapatılacağını söyledi. YAPILAN DENETİMLERDE 13 FIRINDAN 12'SİNE 286'ŞAR LİRA PARA VE UYARI CEZASI VERİLDİ
Çevre İl Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir'in uluslararası suç işlediğini iddia etti
Biz de çevreyle ilgili eksikliklerini gidermeyen tüm yerel yönetimlerle ilgili yasa ve yönetmelikler neyi gerektiriyorsa yapmak durumundayız." İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN İŞLEDİĞİ İDDİA EDİLEN ÇEVRE SUÇLARI:
Bursa Kamu binalarına sıkı denetim
kuruluşların eksikliklerin giderilip giderilmediğinin tekrar denetleneceğini belirten Vali Harput, "Kendilerine verilen süre içerisinde eksikliklerini gidermeyen kurumlarımızın yetkilileri hakkında işlem yapılacaktır.
TEKEV Bursa İl Başkanı Yıldız: Katsayı sorununa TBMM el atsın
Hakkımızı teslim etmeyen ve mağduriyetimizi gidermeyen, hiçbir sonucu olağan bir şekilde karşılamamızı kimse bizden beklemesin." dedi. Siyasi iradenin yıllardan beri katsayı adaletsizliğini çözeceğine dair verdikleri sözlerin kulaklarında hala çınladığının altını çizen Yıldız, "Mesleki teknik
TEKEV Başkanı Aksoy: Katsayı hakkında çıkan kararı anlamakta güçlük çekiyoruz
Kamuoyunun umutsuzluğa kapılmadan, kaldığı yerden mücadeleye devam edeceğini belirten Aksoy, mağduriyeti gidermeyen hiçbir sonucu olağan bir şekilde karşılamayacaklarını dile getirdi. Aksoy, siyasi iradenin yıllardan beri katsayı adaletsizliğini çözeceğine dair verdikleri sözleri unutmadıklarını ifade ederek, "Mesleki Teknik Eğitim kamuoyumuz
Avsallar beldesinde kullanım izni olmaya yapıların sahiplerine 6 bin TL ceza kesildi
Hijyenik olmadığı tespit edilen kantinlerin ilk etapta uyarılacağını aktaran Görgülü, eksikliklerini gidermeyen kantinlere para veya kapatma cezası uygulayacaklarını sözlerine ekledi.
Yol çalışmasında açığa çıkan kanalizasyon boruları mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu
Daha önce müracaatımıza rağmen sıkıntıyı gidermeyen Zonguldak ve Kilimli belediyelerinden soruna çare bulmasını istiyoruz." dedi. Öte yandan Zonguldak Bağımsız Belediye Başkan adayı ve mahalle sakini olan Arif Pınar, "Bu rezillikleri gördüğüm için bağımsız milletvekilliği adaylığımı koydum