giderseniz

Şehzade Eğitim Kurumları satranç turnuvasına damga vurdu
Satranç dünyanın her yerinde oynandığı için çocuğunuz evrensel bir oyun öğrenmiş olur, dünyanın neresine giderseniz gidin, satranç oynayacak birini bulabilirsiniz." diye konuştu.
Özfırat: Tek kubbe altında ibadet etmeliyiz
Nereden giderseniz gidin tek bir yere çıkıyorsunuz. Hepimiz tek Allah'ın kuluğuyuz, bunu bir kez daha düşünmeliyiz. Bu projelerin insanları bir araya getireceğine inanıyorum ve destekliyorum.
'Kulüpler psikolog, hukukçu çalıştırarak şiddetin önlenmesine katkı sunabilir'
İşte haberlerde ‘ya küfür ederseniz şu ceza, bıçakla giderseniz bu ceza, darp olursa bu ceza uygulanır’ diye yazılırsa inan bunlardan insanlar ders çıkaracaktır. Şiddette azalma olacaktır.
Kılıçdaroğlu: Türkiye demokrasisinin önündeki en büyük engel yüzde 10 barajıdır
Hangi ülkeye giderseniz gidin, bizim 17 maddeyi bir siyasal parti liderinin önüne koyduğunuzda ‘evet bu demokrasi paketidir’ der. AKP’nin açıkladığı paketi götürün koyun ‘bu nedir’ der, ‘ben birşey anlamadım’ der.
Zeki Müren, kıyafetleriyle anıldı
Onun için bugün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin tek başına bir ekoldür. Gerek sanatı, gerek kişiliği, gerek insanlığı, gerek hayırseverliği, bir başkası tarafından taklit edilemeyecek düzeydedir.
Milletvekili Başer: Esnafımız 11 yıllık AK Parti döneminde işletmelerini büyüttü
Aynı şekilde çiftçimiz hangi köye giderseniz gidin kapısında traktörü var yada yeniledi. Bunlar ülkemizin ekonomisinin güçlü olduğunun en güzel göstergesidir. Bu güvenle özel teşebbüslerimiz 50 yıl sonrası için şimdiden yatırım yapabiliyor.
Başkan Kocaoğlu: Yaşananlar İzmir’e zarar verdi, provokatör bulunsun
Siz ne ve kim olursanız olun, nereden gelirseniz gelin, nereye giderseniz gidin, makamınız, mevkiniz, şöhretiniz ne olursa olsun, en büyük güç halkındır. Halk karar verecektir.
İzmir'de şehir dönüşümü isyanı
Şu anda iki daire veriyor, diğer üç dairede yaşayan insanlara, 'Nereye giderseniz gidin.' deniyor. Yetkililer bize, ‘Kardeşlerinizle aranızda çözün.’ diyor. Biz bunu istemiyoruz.
Roger Schmidt: Rakibimize sorunlar çıkarabiliriz
Dünyanın neresine giderseniz gidin her yerde buna kırmızı kart verilir. Hakemin bu hareketi görmemesi ve görüp de kırmızı görmemesi çok tuhaf. Sanırım her gazeteci çok açık şekilde kırmızı karta giden hareketti.
Suçlanan restoran Manisa Tarım İl Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulundu
başladığı günden bu yana hiçbir zaman ticari kaygı güderek hile yoluna sapmadığını belirten Görüşken, “Alınan numuneden çıkan sonuç, bugün hangi işyerine giderseniz gidin, hatta kendi evinizde dahi karşılaşabileceğiniz bir sonuçtur.
‘Hocaefendi, sadece Anadolu’yu değil, yeryüzünü mayalayan gönül sultanıdır’
Karadaniz'e, Trakya'ya, Afrika'ya, Ortadoğu'ya, Orta Asya'ya, Avrupa'ya, Amerika'ya dahası nereye giderseniz gidin mutlaka onun bir mayasıyla karşılaşacaksınız. Bu meydanda o gönül sultanını anmakta kendimizi bahtiyar hissediyoruz.
Bakan Çelik: Cami ile cemevinin yan yana olmasını isabetli buluyorum
Anadolu’nun neresine giderseniz gidin İslamı anlamaya anlatmaya gayret eden, Allah’ına inanan, Muhammed’ine inan, kitaba inan kardeşlerimizdir. Alevilik’e çok farklı tanım getirmek isteyenler var.
Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na: Bu zihniyetle sizi Ovacık'ta muhtar bile yapmazlar
Bakınız siz böyle giderseniz, bırakınız genel başkanlıkta kalmayı, o bile şüpheli ama kesinlikle iktidar partisi olamaz, başbakan da olmazsınız. Emin olun, bu zihniyetle sizi Tunceli'nin Ovacığında bir köyde muhtar bile yapmazlar.
Tatile çıkarken evinizi hırsızlara karşı korumanın 10 yolu
Şayet tüm perdelerini kapatıp giderseniz daha üçüncü gün evde olmadığınız anlaşılacaktır. Zira tüm perdeleri kapalı bir ev terk edilmiş görüntüsü oluşturur. Çok güneş alan bir oda değilse perdenizi çekmeden evden ayrılın.
Gürsel Tekin: Başbakan aklını başına alsın
Her ne kadar Vali Bey açıklamasa da hastanelere giderseniz görürsünüz. Kenti yöneten bir valinin 24 yaralı var demesine rağmen, sadece bir hastanede 300 yaralı varsa kamuoyunun taktirine sunuyorum." (CİHAN)
Türkçenin Çocukları Gaziantep’i coşturdu
Güzelbey, “Dünyanın neresine giderseniz gidin orada mutlaka karşınıza Türkçe bilen gençler çıkacaktır. Bunu gerçekleştiren başta Muhterem Hocaefendi ve onun ekibinden Allah razı olsun.
Andreas Isaksson: O top çizgiyi geçmişti!
Ülkenin neresine giderseniz gidin bu böyle. İnsanlar yemek hakkında çok tutkulu; yediklerine çok önem veriyor. İstanbul da inanılmaz bir şehir.
Bülent Arınç: Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sizlere selamları var
Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, sizi bu okullarımız ve öğretmenlerimiz karşılıyor. Kapıyı çaldığınız her yerde Türk okulları var, bayrağı ile inancı ile, her şeyi ile. Buralara önden giden atlılar gibi gidenlere kucaklarımızı açmalıyız.
Ruslar Türk çayına hayran kaldı (Özel)
Türk çayının barışçıl olduğunun da altını çizen Ören, "Nereye giderseniz gidin, size mutlaka çay ikram edilir. İkram edilen çay her zaman bir barış mesajı taşır ve bize 13 yüzyılın barışçıl şairi Rumi’yi hatırlatır.
Haşimi: Maliki’nin İran adına hareket etmesine itiraz ediyoruz
Nereye giderseniz gidin bunların yaşadığı yerlerde sıkıntı görüyorsunuz. Nedir bizim yaptığımız hata ki biz bu şekilde davranışlara maruz kalıyoruz. Nedir bizim yaptığımız şey, ona bakacak olursak, 2003 yılında Irak ikiye ayrıldığında birileri siyasete birileri silaha sarılmıştı.
Dünya genelindeki Ahıska Türkler'i ekonomide işbirliği kararı aldı
Kazan, Tokyo nereye giderseniz gidin, eğer bizim birliğimizden bir işadamıyla irtibat kurarsanız 24 saat içinde bir bağlantı kurabiliriz. Ahıska Türkleri'nin dünyanın dört bir yanında iletişim kanalları var.
Kayısı başkentine iki kayısı anıtı dikildi
Hangi şehre giderseniz gidin şehirde öne çıkan değerlerin anıtlaştırıldığını görürsünüz. Özellikle şehrimize gelen ziyaretçilerimize şehrimizin görsel güzelliğini yansıtabilmek, Malatya’mızın kayısıya verdiği önemi gösterebilmek adına bu anıtlarımızı yaptık.
'İMF'ye borç bitince zevkten Türkiye'nin senedi niyetine gazeteyi yırttım'
Grup halinde bürokrata giderseniz yaptıramayacağınız iş yoktur. İnşallah Adana eski ihtişamını geri alır.” dedi."ÇİN DAHİL 109 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ"
'Tarım’da Kadın' panelinde çobanlara kız verilmediğinden yakınıldı
Devletin hangi kapısına giderseniz gidin, çobancılık küçümseniyor.” şeklinde konuştu. (CİHAN)
Gül: Kıbrıs Harekatı’nda Doğu'daki askerlik şubelerinin önünde kuyruk oluştu
İsterseniz Batı'ya gidin isterseniz Kuzey'e gidin, isterseniz Mersin’e Kayseri’ye Adana’ya Edirne’ye İstanbul’a nereye giderseniz hepsi bizimdir. Oralardaki vatandaşlarımız buralara gelebilir, yatırım yapabilirler, çalışabilirler.
Hüseyin Çelik: Çözüm Süreci'nde medya da üzerine düşeni yapmalı
Nereyi değiştirirseniz değiştirin, nereye giderseniz gidin bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Türkiye, kelimesinin başında da 'Türk' vardır. Mesele burada isim değildir.
Sendika, THY'ye grev için bir hafta süre verdi
Yöneticilerin zaman ayırması durumunda sorunun bir saatte çözüleceğini savunan Atilay Ayçin sözlerini şöyle tamamladı: “İnatlaşır arkanızı döner giderseniz 304 gündür buradayız, 304 gündür burada durmayan namert oğlu namerttir.
Vali Duruer: Selimiye’nin görüntüsünü bozan lüzumsuz şeyleri kaldırıyoruz
Dünyanın neresine giderseniz gidin hiçbir zaman tarihi eserin önünü örten ağaçlar göremezsiniz. Önlerinde bodur ağaçlar vardır.
Gül: Tarihimizde sıkıntılar sadece Süryaniler değil herkesle ilgili olmuştur
Ayasaofya Müzesi'nin camiye çevrilmesine dair iddialara da cevap veren Gül, "İstanbul’a giderseniz Ayasofya Müzesi’ni de herkes gezebilir. İnsanlar konuşabilirler ama böyle bir teşebbüsü de sizden duydum yeni ilk defa.
Başbakan Erdoğan: İmralı'ya ben getirip koymadım onu
Burada bir konuşma yapan Erdoğan, salondaki bir kişinin ''Bebek katili ile bir araya gelmek'' ifadesinin kullanıldığını belirterek, ''Dünyada hangi ülkeye giderseniz gidin o ülkenin iktidarları istihbarat örgütleriyle, ki istihbarat örgütlerinin mensubu dünyada 'ajanlar' diye anılır ve onlar vasıtası ile sadece terör suçluları
Eskişehir heyeti Kırım'daki Simferol Türk Koleji'ni ziyaret etti
Milletvekili Can, şöyle dedi: “Hangi ülkeye giderseniz gidin, bakıyorsunuz bir Türk koleji ve Türkiye’den gelmiş gönül erleri, eğitim sevdalıları var. Bulundukları ülkelerin yöneticileri, halkı bu okullardan çok memnuniyetle bahsediyor.
Medya uzlaşı dilini tartışıyor: Demokrasi sorunu diğer sorunlara analık yapıyor
Hangi köye giderseniz üç mollaya, on mollaya rastlarsınız. Burada da birliği ve beraberliği dini değerler sağladı. Resmi ideoloji bunu görmedi.
Akşehir'de 'İyilik Noktası' açıldı
Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu da "Dünyanın neresine giderseniz gidin Kimse Yok Mu Derneği'nin bütün ülkelerde çalışma ve faaliyetlerinin olduğunu görebilirsiniz. Bu hizmetleri başlatanlara ve Kimse Yok Mu gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum.
'Gelecekte İstanbul'un tarihi mekanlarına girilmeyecek, inilecek!'
Aksaray’da Valide Sultan Cami’ne giderseniz de, aynı şeyi görürsünüz. Şu anda o da çukurda kalmıştır. Bu, tarihi yapıların İstanbul’da karşılaştığı bir sorun. Mutlaka çözüm bulmamız gerekiyor.
Engelli taraftardan Sağlam gözyaşları
Alkan, üzerinde Ertuğrul Sağlam’la çekildiği bir fotoğrafın yer aldığı küçük bir yastığı hediye ederek, “Hocam, bunu nereye giderseniz gidin yanınızdan ayırmayın.” dedi.
Bakan Yıldırım, Ödemiş'te hastane temeli attı
Daha sonra konuşan Bakan Yardımcısı Kafkas, Ödemiş'te tarihi bir gün yaşandığını belirterek, “Eskiden Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, bakımsız bir bina görseniz anlardınız ki o bir kamu binasıdır.
'Kabe'nin tavaf alanında 70 peygamberin kabri var'
Oraya bilerek giderseniz her adımınızı bilerek atacaksınız. Hangi peygamberin kabrinin yanında olacağınızı bilerek dolaşacaksınız. Kabe’nin tavaf alanında 70 peygamberin kabri var.
Haşim Kılıç: Özelleştirme ile ilgili yaşadıklarımı yazsam on cilt eder
Türkiye’nin artık uçağını kaldırdığını, bu uçağı kimsenin indiremeyeceğini kaydeden Kılıç, Afrika’dan Yeni Zelanda’ya kadar nereye giderseniz gidin Türk iş adamlarının sesinin duyulduğunu anlattı.Kılıç, şöyle devam etti: "Devletin bir görevi var, denetim ve gözetim görevi … Başka hiçbir görevi yoktur.
Başakşehir Belediyesi Talha Uğurluel'i ağırladı
Oraya bilerek giderseniz her adımınızı bilerek atacaksınız. Hangi peygamberin kabrinin yanında olacağınızı bilerek dolaşacaksınız. Kabe’nin tavaf alanında 70 peygamberin kabri var.
Kılıçdaroğlu: Levent Kırca'nın sözleriyle ilgili söyleyecek bir şey bulamıyorum
Zırhlı araçlarla 3 bin 500 polisle giderseniz, kusura bakmayın protesto gelir." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, şiddetin arkasına saklanmak, şiddeti bir protesto aracı olarak görmeyi doğru bulmadığını da ifade etti.
Kılıçdaroğlu, İzmir’de hamsi şölenine katıldı
Karadeniz’i dünyanın neresine giderseniz gidin bir Karadenizli ile karşılaşırsınız. İşini en güzel şekilde yapar çalışır, en güzel şekilde çalışır, haksızlığa tahammül etmez, tepkisini hemen cevap verir.
Cengizhan'ın torunları: 20 milyon keçimiz var, bun bile değerlendirsek yeter
Dünyada kutuplardan Ekvatora kadar hangi ülkesine giderseniz gidin, mutlaka elinde çantayla dolaşan bir Türk işadamına ulaşırsınız. Birlikte çok şey yapabileceğimize inanıyorum.
Media Markt, 50 bin çeşit ürünüyle Konya’da
Mağazanın hangi reyonuna giderseniz çok gelişmiş teknolojiler sizi karşılıyor.” dedi. Media Markt olarak girdikleri pazarda bütün müşteri kitlelerine hitap eden ve en zengin marka çeşidini sunmaya çalıştıklarını anlatan Süzer, “Tabi
TSE Başkanı Şentürk: Dünyanın küresel gücü olma iddiasında olan bir ülkeyiz
Ama İspanya’ya giderseniz dev mermer laboratuvarlarını görürsünüz. Siz değerli yöneticilere bu konuya hassasiyetle yaklaşmanızı rica ediyorum." şeklinde konuştu.
Özdebir: Organize sanayi bölgelerindeki elektrik tüketimi yüzde 10 arttı
Eski defteler karıştırılarak başkasına giderseniz eskiden kalan borçlarınız çıkartırız tehditler olmuş. Bu hoş değil. Çözüm istiyoruz."
Şemdin Sakık: İran neredeyse bize uçak verecekti
Bu da demek oluyor ki siz hangi İskandinav ülkesine giderseniz gidin tutuklanacaksınız. ‘Siz silah bırakırsanız sizi yargılarım’ demektir bu. Onlar da mecburen silaha yeniden saldırılar.
Prof. Dr. Erçetin: İyi anne baba olmak çocukla iyi iletişim kurmaktan geçer
Ancak siz nereye giderseniz gidin iletişimde kurallar hiçbir zaman değişmez. Sizler insanların gözüne bakarak konuşmalı, iletişim kuracağınız kişilere karşı ön yargılı olmamalısınız. İletişimde sizinkiler-bizimkiler kavramı yoktur ancak biz kavramı vardır.
Bozkurt: İş kurmadan önce batmış 5 kişiyle görüşün
konuyu sistemli tartışma metotları gibi sizi geleceğe hazırlayacak alanlara yoğunlaşarak, gerekli titizlikle, derinlikle ve kararlılıkta bu işin üzerine giderseniz 20. yüzyılda hepimizin gurur duyacağı bir ülke meydana getiririz.
Eğitim gönüllüsü, yaptırdığı okulun açılışında gözyaşlarını tutamadı
Bir çizgiden gider, doğru yoldan giderseniz bu kazançtır. Helalinden kazanırsınız. Doğru işler yaparsınız, nihayetinde Allah rızası için güzel eserler ortaya koyarsınız Allah’tan size son nefesi takdir eder.
“Allah’ın milli parkı Harem 550 bin 300 metrekare”
Beytullah yaratıldıktan sonra burasının haram kılındığını ifade eden Öztürk, şöyle devam etti: Hacerül Esvet’ten 20 kilometre doğuya giderseniz, burası doğu hududu, Rüknü İraki’den 7 kilometre kuzeye gidersek burası kuzey hudududur.