gidilecek

Cape Town, dünyanın en gözde turizm beldesi seçildi
JOHANNESBURG - Güney Afrika’nın turizm şehri Cape Town, The Guardian ve The New York Times gazeteleri tarafından hazırlanan "2014’te gidilecek 52 yer" listesinde ilk sırada yer aldı. İngiliz ve Amerikan gazetelerinin anketi üzerine açıklama yapan Western Cape eyaleti Turizm Bakanı Alan Winde, "Şehrimizin turizm sektörü ve reklamı adına çok güzel bir haber
23 bin 4/C’liye kadro müjdesi
Torba yasa ile borcun faizi silinecek ve yapılandırmaya gidilecek. Böylece vatandaşlar sağlık hizmetinden yararlanabilecek. Aynı şekilde Bağ-Kur’luların borcuna da af ve yapılandırma geliyor. Buna göre de 1 ile 2 yıl üzerinde borcu olanların borcunda yapılandırmaya gidilecek.
Meysu, 'helal gıda' belgesi aldı
Yeni pazarların oluşmasıyla birlikte kapasite artırımına gidilecek firmada, ihracat yapılan ülke sayısının da artması yönünde adımlar atıldı. Gülsan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu, 2014 yılının kendileri için ihracat ve kapasite artırım yılı olacağını vurguladı.
Kıbrıs Türk ve Rum Futbol Federasyonu arasındaki anlaşma onaylandı
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, onayın oybirliği ile çıkmasının sevindirici olduğuna işaret ederek, “Bu bir son değil başlangıçtır, daha gidilecek uzun yolumuz var.” dedi.Sertoğlu, bu yolun başkanlar ve Kıbrıs Türk halkıyla birlikte yürüneceğini vurgulayarak, Kıbrıs Türk futbolunu ve Kıbrıs Türk halkını dünyayla buluşturmak
Ertekin: Çok güzel bir İstanbul gününde, çok güzel bir maraton yaşadık
Tabii ki bu konuda hala gidilecek bir mesafe var; ama dünle bugünü kıyaslıyoruz ve bugünün geldiğimiz noktadan daha iyi olduğunu görüyoruz."Maratona katılımla ilgili yapılan spekülasyonlara da değinen Alpaslan Baki Ertekin, "Tabii köprünün üzerinde biz 120 bin kişiyle kayıdı dondurmuştuk; ama kontrolsüz
İnmeden korunmak için 10 adım
Ambulans doktorunun gidilecek hastaneyi hastanızdan haberdar etmesi önemlidir. Mutlaka hastanın yanında hastaneye gidilmelidir. Hasta yakını tedavilerin yapılabilmesi için onay vermelidir.
Almaya'da 'büyük koalisyon' Türk TIR'larını üzecek
Focus Online’ın hükümet çevrelerinden edindiği bilgilere göre, bu yasama yılı içerisinde otoyol ücretlerinde de düzenlemeye gidilecek.Söz konusu miktarın yaklaşık 7 milyar Euro’luk kısmı otoyol kullanım ücretlerinden karşılanacak.
Moskova’daki Pokrovsky Hali’nin kapatılması ihracatçıyı korkutmuyor
Dünyada gidilecek çok fazla ülke var.” Moskova’daki Pokrovsky Hali’nin kapatılması konusuyla Ekonomi Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yakından ilgilendiğini anlatan Çalı, “Tek bir ürün ve tek bir
Palandöken: Son 7 ayda 41 AVM kapandı
Ama gidilecek yeşil alan, park yeri kalmadı.” (CİHAN)
Almanya'da Yabancılar Dairesi soğuk yüzünü yumuşatacak
İki yıllık model proje kapsamında Yabancılar Dairesi çalışanlarına çok kültürlülük eğitimi verilecek ve yerel uyum kurumlarıyla işbirliğine gidilecek. Günlük çalışma sistemi, işlem yaptırmaya gelen insanlara kolay gelecek şekilde organize edilecek.
BDP’li Mutlu: Barış ve çözümde diyalogun hayata geçtiği bir süreci yaşıyoruz
Mart 2014’te yerel seçime gidilecek. Türkiye için bunlar önemli insanlarımız beklenti içinde. Tam demokrasinin eşitliğin, adaletin yaşanacağı Türkiye hepimizin ideali olmalı bu uğurda hepimiz mücadele ediyoruz.
Kaçak avcılara bayram tatilinde göz açtırılmayacak
Daha önce uyarılmasına rağmen şartlarını düzeltmeyen kurumlara cezai yaptırımlar uygulanacak ve barınakların kapatılmasına kadar gidilecek." açıklamasında bulundu. (CİHAN)
Osmanlı'da bayramlarda memurlara birer maaş ikramiye dağıtılırmış
Bayram namazı için gidilecek camiyi bayramdan önce padişah seçerdi. Genellikle Ayasofya veya Sultan Ahmet camilerinden biri olurdu. Padişahların bayramın birinci günü sabah namazını Hırka-i Saadet Dairesi’nde kılmaları adetti.
ÇOMÜ'de kontenjanlar yüzde 100 doldu
Dahası diğer bölümlerde de benzeri uygulamalara gidilecek ve Çanakkale, uzaktan eğitimde önemli bir merkez haline getirilecek." Rektör Yardımcısı Aras, ÇOMÜ’de öğrenci sayısının ekim ayının ilk haftasında 40 bin civarında olduğunu sözlerine ekledi.
Bayraktar: Bizimle çalışan yatırımcının başı tavana vurur
yatırımcıların sadece İstanbul değil, İzmir’e de yatırım yapması gerektiği belirten Bayraktar, “Otoyol ve hızlı trenle artık İstanbul’dan İzmir’e 3-3,5 saatte gidilecek. Dünya’nın en uzun köprüsünü yapıyoruz.
Kimse Yok Mu ile kurbanda et girmeyen ev kalmayacak
UGANDA VE KENYA'YA DA GİDİLECEK Kimse Yok Mu Samsun Şubesi'nce başka bir heyetin de Uganda ve Kenya'ya gideceğini belirten Mustafa Baş, "İşadamı ve doktorlardan oluşan gönüllü heyetimiz hareket edecek, oradaki Kimse Yok Mu gönüllüleri
Mehmet Görmez: Camilerde algı ve mimari yönünden eksiklikler var
Camilerin cemaatiyle birlikte yaşlandığını anlatan Görmez, camilerin ailecek gidilecek yerler olmasının unutulduğunu söyledi. Camilerin sadece yaşlı cemaate hitap eden yerler olmadığını da hatırlatan Görmez, oluşan bu yanlış algıları ortadan kaldırmak için bu haftanın ana temasının bu şekilde belirlendiğini
"Daraltılmış bölge sistemi temsilde adalet adına iyi bir seçim sistemi"
Bu paketteki düzenlemelerle bir adım daha ileri gidilecek. Türkiye’de çeşitli toplumsal katmanların taleplerine cevap verebilecek bir paket. Fakat ‘yetmez ama Evet’ hatırlarsanız 2010 referandumun da ‘yetmez ama evet’ demiştik.
Mardin'den demokratikleşme paketine destek geldi
değişikliklere gidilecek. Kamu kurumlarında başörtü dahil ayrımcı ihlaller kalkacak. Andımız kaldırılacak.
Almanya'nın Hessen eyaletinde çifte seçin
FRANKFURT - Almanya'nın Hessen eyaletinde bu pazar hem eyalet hem de federal seçimler için sandık başına gidilecek. Seçimlerin Hıristiyan Birlik (CDU), Hür Demokratlar (FDP), Sosyal Demokratlar (SPD) ve
Mobilyacıların 2023 hedefi en çok mobilya ihraç eden 5. ülke olmak
Sektörün hedeflerine ulaşmada, gidilecek yolun bu istikamet olduğunu net olarak görüyoruz." TASARLAYANLAR BÜYÜK KAZANÇ SAĞLIYOR Bugün dünyada ülkelerinin 3 tür gruba ayrıldığını, dünya nüfusunun yüzde 1’ini tasarlayanlar, yüzde 9’unu üretenler, yüzde 90’nı oluşturan çalışanlar oluşturduğunu
'Kadınlarımızı iş hayatını katmazsak kalkınma hızımızı devam ettiremeyebiliriz'
örgütlerinin projelerine hibe verileceğini kaydeden Sabancı, program başlangıcını Kayseri’den başlattıklarını söyleyen Sabancı, “Önümüzdeki 3 yıl içinde gidilecek ve birlikte çalışılacak. O şehirlerdeki sivil toplum örgütlerindeki projelerini hibe veriyoruz.
Nihat Özdemir: Fenerbahçe'nin Avrupa kupalırından men edilmesi adil değil
Onun için bununla ilgili gidilecek hukuki bir yol varsa Fenerbahçe’nin bunu takip etmesi gerektiğine inanıyorum." diye konuştu.
Trabzonspor Teknik Direktörü Akçay: Önemli bir eşik atladık
Fiziksel olarak sorunları olmadığını, fakat oyun mantalitesi ve gidilecek yollar noktasında sıkıntıları olduğu özeleştirisinde bulunan başarılı teknik adam, sözlerine şöyle devam etti: “Play-offu geçmek için 2 önemli bir maç oynadık.
TESK: Perakende yasasının çıkarılmaması milyonlarca esnafı buharlaştırıyor
Ama gidilecek yeşil alan, park yeri kalmadı. Bu nedenle esnaf ve sanatkarımızın korunmasına ve geliştirilmesine yönelik tedbirlerin alınması ve Perakende Yasası’nın çıkarılmasını acilen bekliyoruz." (CİHAN)
Bakan Yıldırım: Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdük(1)
FİLYOS PROJESİ İÇİN İHALEYE GİDİLECEKZonguldak’ın Çaycuma ilçesindeki Filyos Limanı'na da değinen Bakan Yıldırım, “Filyos Limanı ve arkasında yapılacak endüstri bölgesiyle ilgili her türlü kamulaştırma çalışması tamamlanmıştı.
Bakan Kılıç: Deplasman yasakları kaldırılsın
Ya bu numuneler alınmayacak ya da üzerine üzerine gidilecek. Bu karar hepimizin ortaklaşa verdiği karar. Hepimizin ortaklaşa takip etmesi gereken bir karar. Doping Türk sporunun üzerinde kara leke olarak kalmamalı.
THY, üniversite işbirliğiyle pilot yetiştirecek
Protokol ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin pilot yetiştiren programına, seçim aşamasında gerekli destek verilerek işbirliğine gidilecek. Mezun olanlardan uygun bulunan adaylar THY’de istihdam edilecek.
'Yaz sıcaklarından en çok bipolar hastaları etkileniyor'
Hastaların tatile gittikleri yerlerde TRSM ile irtibat kurmalarını öneren Küçükparlak, daha önceden tatile gidilecek yerlerde TRSM olup olmadığının araştırılması gerektiğini ve tatil boyunca gerektiğinde bu merkezlerden destek alınmasını tavsiye etti.
Rusya özel askeri personele Mısır ve İsrail’de tatili yasakladı
Genelkurmay Başkanlığı yetkilisine göre, Rus komutanlar kendi personeline tatil iznini verirken şu hususlara dikkat etmeli: Gidilecek ülkelerdeki oluşan askeri-siyasi ve güvenlik durumun göz önünde bulundurulması ve Dışişleri Bakanlığı’nın Rus turistlere tavsiye ettiği ülkeler.
Sultanbeyli’den ve Avrupa’dan okullar ortak projeler yürütecek
Projede değişik çiftlik, gıda üretim alanlarına gidilecek; ilmi kurumlar, tartışma panelleri gibi yiyeceklerle ilgili aktivitelere yer verilecek.‘Başarılı bir Avrupa için Sağlıklı Bireyler’ projesiyle Comenius’a katılan Mevlana Ortaokulu ‘Sağlık en kıymetli hazinedir’ sloganıyla proje kapsamında çalışmalarını
Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Ünal: Vali Al'ın açıklamaları talihsiz
'nin, sermaye arttırımı yoluyla özel şirketlere devri yoluna gidilecek midir? Ayter A.Ş. hisseleri özel sektörün sahip olduğu bir şirket haline geldiğinde ruhsatlı son saha çiftlik sahasının da sahibi olduğu anlamı mı taşımaktadır?
Çankaya fırınlarında pide denetimi
Değişik ekmek türlerine ait hamurların bir teknede birleştirilerek yeniden üretime gidilecek olmasının doğru olmadığını belirten denetim ekipleri, bu hamurları imha ederek yasal cezai işlemi uyguladı.
AK Parti'li Türel: Yerel seçimlerin bir demokrasi sınavı olduğu ortaya çıktı
10 senedir her türlü bedeli ödeyerek, her türlü riske girerek, milletin dualarıyla, Allah’ın izniyle sonuca ulaşıldığını ama daha gidilecek çok yolun olduğunu kaydeden Türel, şu ifadeleri kullandı: “Yerel seçimlerin herhangi bir belediye seçiminin kazanılması veya kaybedilmesi gibi düşünülmemesi lazım
Down sendromu olan Caner Ekin engelleri aşmak için kulaç atacak
Temmuz 2004 yılında İstanbul'da olimpiyat meşalesi Türkiye ayağında Atina'ya gidilecek olan meşaleyi zihinsel engelli sporcu olarak katılımcılarla birlikte 400 metre taşımıştı.25. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları yarın saat 14.
Bakan Bağış: Siyasi engeller kalkarsa AB sürecini iki yılda tamamlarız
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden hemen sonra genel seçime gidilecek. Türkiye'de, herhangi bir endişesi olan vatandaşımızın ifadesini çok net bir şekilde dillendirebileceği platformlar var. İlk günden itibaren buna 'Türk Baharı' denmesini, çok büyük bir yanılgı olduğunu vurgulayarak kınadık, çünkü Türk Baharı, 3 Kasım 2002'de gerçekleşti.
Taksim'de esnafın zararı 40 milyon lira
Ya da referanduma gidilecek. Olayların durulması gerek.” diye konuştu.‘ZARAR GÖREN ESNAF BİZİ ARASIN’ Zarar gören esnafı TESK’i arayıp, zararını bildirmeye çağıran Yılmaz, “Zarar görenler, (0212) 660 60 20 numaralı telefonu arasın, ya da (0212) 660 53 70 numaralı
Tatilcilere uyarı: Denizde bir saatten fazla kalmayın
Kıyafetlerin gidilecek yere göre ayarlanması gerektiğini anlatan Kavaklı, “Kronik hastalıkları olanların ilaçlarını yanlarından ayırmamaları ve kalacakları gün sayısı kadar yedeklemeleri çok önemlidir.
Kirala bir tren, ister pikniğe git, ister düğün, istersen şirket toplantısı yap
Gidilecek yer çok kısa olsa bile ücret 4 bin liradan aşağı olamıyor. 200 kişi taşıya bilen tren seti ile Konya’ya 9 bin lira, Ankara’ya 18 bin lira, İstanbul’a ise 30 bin liraya gidilip gelinebiliyor.
“Osmanlı'da her zaman farklı ırk ve dinler bir arada rahat yaşadı"
İkinci planımız, harcamalarda kısıtlamaya gidilecek. İşçi Partili Hükümet, plansız ve programsızca harcamalar yaptı. Şimdi bunları toparlamak gerekiyor.
Astım hastaları tatilde dikkatli olmalı
Soysal, “Tatilde gidilecek yer, ulaşım şekli, kalınacak otel veya ev seçimleri özenle yapılmalıdır.” dedi. Uz.
‘Çocukların cesedini sudan çıkarırken ağlıyorum’
Gidilecek olayın durumuna göre ekip yanında götüreceği ekipmanları hazırlıyor. Boğulma vakalarına en az iki bot ile çıkış yapılıyor. Bir jandarma aracının yanı sıra olay yerine bir de teknolojik donanımlı minibüs götürülüyor.
Emniyet kemeri takmayan sürücülere ceza yağdı
Çok kısa mesafe gidilecek bile olsa emniyet kemeri muhakkak takılmalı. Aslında emniyet kemeri kullanmamızı en çok gerektiren husus da şehir içi yolculuklardır. Çünkü ölümlü trafik kazalarının yüzde 80'i evinize 30-35 kilometre uzaklıkta ve 55-60 kilometre hızın altında gerçekleşmektedir.
Güven Erdil: Mesut Özil'leri biz yetiştireceğiz
Sürekli durum tespiti yapılacak ve bölge antrenörlerinden kulüplere uzanan zincirleme düzeltmelere gidilecek. Biz bugün Almanya'nın oynadığı futbolu oynayamayız. Çünkü ne taktik ne teknik ne de fizik olarak o futbol yapısına hazırız.
Taksim Gezi Parkı’na kadın duyarlılığı
Gümüşsuyu’ndan Taksim’e batçıklardan nasıl gidilecek? Bu, modern şehirlerde hiç tasvip edilmeyen bir durum. Gezi Parkı’nda kışlanın 1930’larda tepeden imnme bir kararsa yıkılması ne kadar vahimse yeniden inşa edilmesi ve ayrıca AVM olarak yapılması o kadar vahim
Kocaeli TEM otoyolunda çalışma yapılan kesim kapatılacak
Çalışmalar sırasında uygulanan trafik düzenlemesinde değişikliğe gidilecek. Buna göre çalışılan yönde ve kesimde yol kapatılacak, trafik akışı otoyolun diğer yönünden çift yönlü olarak verilecek. Çalışmalar 24 saat esasına göre yapılacak olup 27 Mayıs 2013 saat 09.
Uşak'tan İzmir'deki Kültür Şöleni'ne özel tren kaldırılıyor
Cumartesi ve pazar günleri ayırca 50 otobüsle şenliğe gidilecek.Uşak Tren İstasyonu'ndaki uğurlama töreninde bir basın açıklaması yapan Olimpiyat Uşak Tertip Komitesi Üyesi Ferhat Erdoğan, "İzmir’de düzenlenecek Kültür Şöleni'ne bütün Uşaklıları davet ediyoruz.
Azerbaycan'ın Milli Meclisi Aliyev'in doğum günü anısına af yasası çıkardı
Yaklaşık 9 bin mahkumu kapsayacak yasa ile yaklaşık 2 bin mahkum salıverilecek, diğer mahkumların cezalarında indirime gidilecek. Konuyla ilgili basına açıklamalarda bulunan Milli Meclisin Hukuk Politikası ve Devletçilik Komisyonu Başkanı Ali Hüseyinli Azerbaycan'da geniş kapsamlı
Kılıçdaroğlu: Askerliğin kısaltılması projesi bizim
Yeniden AİHM’e gidilecek, yeniden Türkiye’ye bir ceza kesilecek.” Kılıçdaroğlu, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde kim olursa olsun şiddeti asla kabul etmediklerini de söyledi. "ASKERLİK SÜRESİNİN KISALTILMASI BİZİM PROJEMİZ"
Bahçeli: Sınır ötesine çıkacağı söylenen teröristler, 1 Mayıs'ı kundakladı
Sorgulamak lazımdır ki, toplumsal güvenliği temin etmekten bile aciz, asayiş ve düzeni sağlamaktan dahi bihaber olan iktidar anlayışıyla daha nereye kadar gidilecek, bu yeteneksiz kadrolara ne kadar tahammül edilecektir?