giremez

Kürt gazeteleri, Diyarbakır'a geniş yer verdi
Bir kişi eğer cesaretli değilse bu kavgaya giremez." ifadesine ek olarak Tayyip Erdoğan'ın, "Barıştan vazgeçmeyiz, eğer barış Diyarbakır'da olursa Türkiye huzur içinde yaşayacaktır." sözlerine dikkat çekti.
Avrupa Dershaneler Birliği: Girişim ve eğitim özgürlüğüne darbe vurulamaz
Öğrenci dershaneye gitmeden üst düzey okullara giremez.” dedi.Dershanecilik yaparak eğitime destek olduklarını ifade eden Kaburis, Yunanistan’da bütün ailelerin çocuklarını dershaneye gönderdiklerinin altını çiziyor.
Mehmet Ali Aydınlar: Fenerbahçe yönetimi hiçbir zaman samimi olmadı
"BENİM İÇİN 'SALONA GİREMEZ' DİYORLARDI NE OLDU?""Siz seçim yapmak zorunda değildiniz. Siz sadece kötü şöhret sahibi misiniz değil misiniz bunu oylamak zorundaydınız.
Adnan Öztürk: Yıldırım Demirören kimseye laf sokmasın
Ben dahil Ünal Aysal dahil bu stada bedava giremez bir kere bunu bilin dedim. Bir daha da bu konu hiçbir şekilde masaya gelmedi. Bizde öyle davrandık.
Başbakan Erdoğan, Doğanşehir'de Kılıçdaroğlu'na yüklendi
Meslek liseleri üniversiteye giremez dediler. Veya katsayıya tabi dediler. Niye öyle? İmtihan değil mi? Niye önüne kesiyorsun?
Trafik kazalarında 8 ayda bin 600 kişi öldü
araçlara çarpmak, aşırı hızla araç kullanmak, trafik güvenliği ile ilgili diğer kurallara uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretine uymamak, 'Taşıt Giremez' trafik işareti bulunan yerlere girmek, alkollü olarak araç kullanmak.
Kürt Parlamentosu'nda Türkmen, Hıristiyan ve Ermeniler için kota
Bu sistem olmazsa Türkmenler meclise giremez. Ancak meclise girecek 5 kişi, iktidarın gölgesi mi değil mi, bunu bu seçimlerde göreceğiz." vurgusunda bulundu.
'Kadınlarda titizlik hastalığı, eşlerin arasını açabiliyor'
Daha da ileriki evrelerde kapı kolunu tutamaz, bir odaya giremez, girse de çıkamaz.” şeklinde konuştu.OBSESYONLUK, EŞLER ARASINDA BÜYÜK PROBLEMObsesyonun, kadınlar arasında "titizlik hastalığı" olarak da bilindiğini belirten Önder Esen, ev hanımlarının eşleri üzerinde farklı takıntılarını uyguladığını
TŞOF Başkanı Apaydın'dan bayram tatili uyarısı
Şerit ihlali yüzde 5, Trafik güvenliği ile ilgili diğer kurallara uymamak yüzde 3, Kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak yüzde 3, Taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek yüzde 3, Alkollü olarak araç kullanmak yüzde 1, Kurallara uygun olarak park etmiş araçlara çarpmak yüzde 1 ve Geçme yasağı
Sabancı Üniversitesi, Gül’ün kızını 'üniversite kapanır' gerekçesiyle almamış
YÖK’ün eski başkanı Kemal Gürüz'ün kuralı şuydu: ‘Kampüsün içine başörtüsüyle giremez. Hatta sadece öğrenci değil, annesi, kardeşleri de giremez.’ Kemal'le de bunun münakaşasını yaptım.
Trafik kazalarında 6 ayda bin kişi öldü (Özel)
araçlara çarpmak, aşırı hızla araç kullanmak, trafik güvenliği ile ilgili diğer kurallara uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretine uymamak, 'Taşıt Giremez' trafik işareti bulunan yerlere girmek, alkollü olarak araç kullanmak.
ÇHD, hukuksuzluğa tepki gösteren üyesine 'örgüt ne derse o olur' demiş
'Ercan Kanar giremez, başka bir avukat girebilir veya biz de girebiliriz' dedi.” ifadelerini kullandı. Bu tür tavırların avukatlara yakışmayacağını söyleyen Kanar, AİHS' nin 6.
Sivasspor'dan teknik direktör Carlos’un diploması ile ilgili yalanlama
Kulüpten yapılan açıklamada haber yalanlanarak, “UEFA yazısında, Türkiye’de hiç bir takım çalıştıramaz, Avrupa’da hiç bir stada giremez gibi değerlendirmelerinin yer alması kesinlikle söz konusu değildir.
Eyüp’te Doğa ve Hayvan Kurtarma Timleri görevde
Güvenlik anlayışımıza göre bir tekne malikinin teknesine izinsiz birisi giremez, girerse tekne maliki aynı anda online olarak takip edebilir. Bir gün bize bir telefon geldi.
Trafik kazalarında 5 ayda 835 kişi öldü, 71 bin sürücü ehliyetini kaybetti
araçlara çarpmak, aşırı hızla araç kullanmak, trafik güvenliği ile ilgili diğer kurallara uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretine uymamak, 'Taşıt Giremez' trafik işareti bulunan yerlere girmek, alkollü olarak araç kullanmak.
Trafik kazalarında 4 ayda 643 kişi öldü (Özel)
'Taşıt giremez' trafik işareti bulunan yerlere girmek. Alkollü olarak araç kullanmak."57 BİN SÜRÜCÜ EHLİYETİNİ KAYBETTİ
Diyarbakır’dan İzmir'e selam getirdiler
Bunların arasına başka şeyler giremez. Olsa olsa siyaset girer, siyaset de gelip geçer.” şeklinde konuştu. İzmir’in 8 bin 500 yıllık tarihiyle yaşanacak bir şehir olduğunu söyleyen Sırrı Aydoğan, Diyarbakır’ın da büyük potansiyeli bulunduğunu vurguladı.
86 yaşındaki kadının evinden iki kamyon dolusu çöp çıktı
Kimse giremez. Evimin içinde paralarım var. Kaybolursa sorumlusu sizsiniz, evime girerseniz hepinizden şikayetçi olurum" dedi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından yaşlı kadını ikna ederek eve giren ekipler, evin 3 odası ve salonunda çöp yığınlarıyla karşılaştı.
Samet Aybaba: Başarı için camianın kenetlenmesi lazım
tecrübeli teknik adam, sezon başında takıma yapılan eleştirileri hatırlatarak, "Herkes bu takım için sezon başında 'Takım küme düşmeye oynar', 'İlk ona giremez', 'Kaleye gidemez' diyordu. Ben Beşiktaş hocası olarak söylenenleri dile getirdim.
Trafik kazalarında üç ayda 479 kişi hayatını kaybetti (Özel)
'Taşıt giremez' trafik işareti bulunan yerlere girmek. Alkollü olarak araç kullanmak."42 BİN SÜRÜCÜ EHLİYETİNİ KAYBETTİ
Yıldırım: Büyükşehir Belediyesi İzmirlilere doğruyu söylememiş
İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce 'İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne taşeron giremez, taşeronu bitirdik' dedi mi, demedi mi? O halde şimdi bu ne? Demek ki burada bir samimiyetsizlik var.
Pirinç üreticileri: Denetimler sıklaşırsa çiftçinin rekabet gücü artar (Özel)
çiftçinin korunması için gümrüklerde daha hassas davranılması gerektiğine dikkat çekerek, "Denetimler aynı şekilde devam ederse kontrolsüz ürünler ülkemize giremez. Bunun sonucunda ürün kalitesiyle birlikte çiftçimizin rekabet gücü de artar.
Trafik teröründe iki ayda 300 kişi can verdi (Özel)
'Taşıt giremez' trafik işareti bulunan yerlere girmek. Alkollü olarak araç kullanmak."Trafik kazalarına dah çok otomobiller, kamyonet, motosiklet, minibüs, otobüs, kamyonlar karıştı.
Ergenekon davasında olay çıkaran avukatlar hakkında suç duyurusu
O kişiliğe sahip bir insan benim çevreme giremez. Gizli tanık Boyabat, benim Sami Hoştan'ı tanıdığımı söyledi. Ben hiç Sami Hoştan ile bir araya gelmedim.
Almanya'nın ilk helal süpermarketi kapılarını açtı
HELAL SERTİFİKASIZ ÜRÜN MARKETİMİZE GİREMEZEbubekir Devecioğlu, “Almanlardan da sadece helal üretilmiş ve sertifikalandırılmış ürünleri alıyoruz.” dedi. Helal denilince hemen et ürünlerinin akla geldiğini hatırlatan Devecioğlu, “Ama öyle değil, örneğin yoğurtta da jelatin kullanılabiliyor.
Trafik kurallarına uymayan 149 bin sürücü ehliyetini kaybetti
şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak; manevraları düzenleyen genel şartlara uymamak; kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak; taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek; trafik güvenliği ile ilgili diğer kurallara uymamak; alkollü olarak araç kullanmak; kurallara uygun olarak park etmiş araçlara
16 yaşında işlediği suçun cezasını 26 yaşındayken felçli halde çekecek
Bu haliyle cezaevine giremez diye ama olumsuz cevap geldi. Biz devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Bu dosyanın yeniden incelenmesini ve çocuğumun durumunun yerinde incelenerek karar verilmesini talep ediyorum.
Almanya'da başbakanı kararsızlar belirleyecek
Aşağı-Saksonya'ya giremezse Federal Meclis'e de giremez.” Sol Parti'nin barajı geçememesi durumunda bile doğrudan seçilen ondan fazla vekil sayesinde Federal Meclis'e gireceğini söyleyen siyaset bilimci, bundan dolayı eyalet seçimlerinin
Alman şirketlerine gizli kamera yasağı geliyor
PERSONEL MÜDÜRÜ, “ÇALIŞANIN ARKADAŞI GİBİ” FACEBOOK’A GİREMEZCSU milletvekili Michael Frieser şirketlerin personel müdürlerinin Facebook ve Xing gibi sosyal platformlarda çalışanların “arkadaşıymış gibi” kendilerini ekletmesine de izin verilemeyeceğini belirtti
Eroğlu: Müzakerelerinin yeniden başlayabilmesi için yeni bir yol haritası şart
Sayın Hristofyas’ın görev süresi sona ermek üzeredir ve kendinden sonra gelecek lideri taahhüt altına sokacak herhangi bir angajmana giremez. Yeni seçilecek liderin ise kim olacağı ve daha da önemlisi ne gibi politikalar izleyeceği bilinmediği için bu konuda öneride bulunulması söz konusu değildir.
"Şehzadeler öldürülmese Osmanlı 5 senede çökerdi"
Hareme erkek giremez. Filmde gördüğünüz gibi yolgeçen hanı değildir.” şeklinde konuştu. Hürrem Sultan’ın dizilerdeki gibi kıyafetler giymesinin tamamen batı kaynaklı hayal ürünü olduğunu vurgulayan Bahadıroğlu, “Hürrem Sultan’ın zehir şişesiyle gezdiği
RP'li eski milletvekili Yılmaz: Ergenekon'da asıl merkez Özel Harp Dairesi'dir
Kamusal alana Allah giremez, sen kimsin ki haydut? Yani başörtüsü, ne oldu şimdi. Tabi bunlar piyon, inşallah savcılık bunları ayıklar” ifadelerini kullandı. Ergenekon'da asıl merkezin Özel Harp Dairesi olduğunu öne süren Yılmaz, "Bunu 1992 yılında söylediğimizde ölüm kararları verildi.
Uludağ Üniversitesi’nde YÖK ve ODTÜ olaylarına protesto
BAŞBAKAN ODTÜ’YE 3 BİN 600 POLİSLE GİREMEZ Grup adına basın açıklaması yapan Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Hasan Özaydın, ODTÜ’ye Başbakan’ın 3 bin 600 polisle gitmesini kabul etmediklerini belirterek, “Bu ülkenin başbakanı 3 bin 600 polisle
Aka Gündüz Özdemir: Türkiye 2023 için muazzam bir donanımla yol alıyor
Avrupa bundan daha fazla bir krize giremez, girmeyecektir, dolayısıyla Türkiye'nin performansını artacaktır. Komşularımızdaki sıkıntıları iyi analiz edersek hedeflerimizde sapmalar yaşamayız.
Erdoğan: Kuvvetler ayrılığında karşı olduğumuz konu erklerin yetki ihlalidir
Dolayısıyla yasama yürütmenin alanına giremez, yürütme yasamanın alanına giremez. Yürütme yargının yerinde olamaz, yargı yürütme veya yasamanın yerinde olamaz. Bunların hepsinin alanı bellidir.
İstanbul'da köylü olmak
Köyün girişinde "Buraya hurdacı giremez" yazısı karşılıyor sizi. 20 kilometre önce geldiğiniz yerden sanki eser kalmamış; farklı bir yere gelmiş gibi hissediyorsunuz kendinizi. Her köyde olduğu gibi burada da kahvehane, cami, bakkal gibi yerler var.
‘Motosiklet giremez’ yazan geçite motosikletliler akın ediyor
Geçidin girişinde ‘motosiklet giremez’ levhası olduğu halde, sürücüler bu kurala uymuyor.Talimhane ile otobüs durakları arasındaki kapalı alanı yayaların aşmaları için yapılan geçici üst geçidi, yasak olmasına rağmen motosikletliler kullanıyor
AÜ Rektörü Koçak: Şehir halkı ve öğrencilerden sağduyulu olmasını istiyoruz
Kısa süre önce üniversite içerisinde yaşanan cinayet ve intiharla ilgili de açıklamalarda bulunan Koçak, “Elini kolunu sallayan herkes üniversiteye giremez. Ancak kısıtlamalarla ilgili bizim için problem teşkil eden iki konu var.
Bakan Bayraktar: Kentsel dönüşüm çevre esaslı olacak
Buraya sadece elektrikli araç girebilir, sadece bisiklet girebilir, fosil yakıt giremez diyeceğiz.” ifadelerini kullandı. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak olan yeni binalarda mutlaka site yapılmasına ağırlık vereceklerini ifade etti.
Kentsel dönüşümde 'çevre ihmal ediliyor' eleştirisine 'ekolojik şehir' atağı
Buraya sadece elektrikli araç girebilir, sadece bisiklet girebilir, fosil yakıt giremez diyeceğiz.” şeklinde sözlerine açıklık getirdi. Bayraktar, kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak yeni binalarda mutlaka site yapılmasına ağırlık vereceklerini ifade etti.
Bakan Eroğlu, Osmaniye’ye 26 yatırım müjdesi verdi
Hayvanlar ormana giremez diye. Arıcılar da arılar ormana giremez diye böyle bir değerlendirme yapmış. Şimdi biz bütün Türkiye'de 107 tane bal ormanı kurduk.
9 ayda alkollü araç kullanan 87 bin kişinin ehliyetine el konuldu
doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymamak, takip mesafesi (arkadan çarpmak), manevraları düzenleyen genel şartlara uymamak, şerit ihlali yapmak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, trafik güvenliği ile ilgili diğer kurallara uymamak’ geliyor.
Erdoğan'dan Bahçeli'nin 2023 açıklamasına sert cevap
"Cumhuriyetçiliğin istirmarcısı CHP, Kürt kardeşlerimin istismarcısı bölücü terör örgütünün uzantısı BDP ve milliyetçiliğin istismarcısı MHP milletle aramıza giremez." değerlendirmesi yaptı. Başbakan Erdoğan, ayrıca, MHP'nin, bakanlar hakkında verdiği 6 gensoru ile gensoru sisteminin sulandırıldığını söyledi.
Uluslararası çam balı kongresi, Eroğlu'nun katılımıyla başladı
Bakan Eroğlu, “Arılara hayvan dersem Orman Genel Müdürümüz kanun var, hayvanlar ormana giremez diyecek, güzel, sevgili bir yaratık diyeyim, biz de bütün yaratılanları seviyoruz yaratandan ötürü. Hakikaten arıları çok seviyoruz” dedi.
Trafik kazalarında günlük ortalama ölü sayısı 10,6
dağılımı ise şöyle oluştu: Şerit ihlali yüzde 41; Araç hızını yol, hava şartlarına uydurmamak ve araç hızını kavşaklara yaklaşırken azaltmamak yüzde 39; Taşıt giremez Trf. İşrt. Bul. Karayoluna girmek yüzde 9; Manevraları düzenleyen genel şartlara uymamak yüzde 5, arkadan çarpma yüzde 5, diğer unsurlar yüzde 2.
Tekirdağ'da dereler taştı, vatandaşlar evlerine giremiyor (Özel)
İSTANBUL - Tekirdağ Büyükyoncalı'da sağanak yağış nedeniyle dereler taştı. Dereden taşan sular evlere doldu. Vatandaşlar evlerine giremez hale geldi.
Nihat Kahveci: Beni taraftarın önüne attılar
Ben hakkımı almaya geldiğimde suçladılar, Beşiktaş'ın kapısından bile giremez dediler ve böylece taraftarın önüne attılar." dedi. (CİHAN)
Bakan Kılıç: Gençlere güvenle devredebileceğimiz günleri iple çekiyoruz
Ülkenin birlik ve beraberlik içinde olmasının önemine değinen Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “Girmedikçe bir millete tefrika, düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. Bugün sizden istediğimiz, bugün gençlerden ve yeni nesilden istediğimiz, tıpkı Selahaddin Eyyubi’nin ordusunda olduğu gibi, tıpkı Alparslan Han’ın ordusunda olduğu gibi ayrılığa
“Rusya-Türkiye stratejik işbirliği Suriye krizinden etkilenmez”
Dünya ülkesi NATO’ya giremez.’ demişti. Daha sonra tarih gösterdi ki, o tamamen haklıydı. Günümüzde Türkiye Dünya politikasında kendi çıkarlarına koruyacak nitelikte politika geliştiriyor.
"Terör örgütü Zerdüştlük propagandası yapıyor"
Normal bir er asker oraya giremez. Yetkisi yok." diye konuştu. Türkiye’nin Suriye’ye girmesinin tehlikeli olduğunu anlatan Tunç, Suriye'ye girilmesinin Türkiye’yi bölünme noktasına getireceğini savundu.