girenes

2 gündür kayıp olan zihinsel engelli şahıs ormanlık alanda bulundu
ANTALYA - Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 2 gün önce kaybolan zihinsel engelli 65 yaşındaki Mevlüt Girenes, evinden 10 kilometre uzaklıktaki bir su deposunun yanında bekçi tarafından bulundu. Mevlüt Girenes, Büyük Hasbahçe Mahallesi, Mamadı mevkiinde kardeşleri ile birlikte yaşadığı evden geçtiğimiz pazartesi ayrıldıktan sonra kayboldu.
Zihinsel engelli adam 2 gündür kayıp
Alanya'nın ormanlık alanında bulunan Büyükhasbahçe Mahallesi Mamadı mevkiinde dün sabah saatlerinde evden çıkan Mevlüt Girenes, kayıplara karıştı. Girenes ailesi aradıkları Mevlüt Girenes bulunamadı.
2. Ulusal Süt Zirvesi’nde süt envanteri açıklanacak
Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Girenes ise İzmir’in sütçülük konusunda başrolde olduğunu ifade ederek, zirve kapsamında yapılacakları şöyle anlattı: “Türkiye ve dünya süt istatistiklerini açıklayacağız ve 5 bin envanter dağıtacağız.
Alanya’ya uluslararası amfi tiyatro yapılıyor
Belediye Başkanı Sipahioğlu, Meclis üyesi Ali Sinanoğlu, Hüseyin Girenes ile Tevfik Darı birlikte inşaatı gezerek FND İnşaat adlı firmanın sahibi müteahhit Oğuzhan Şahin'den bilgi aldı. Sipahioğlu, ulusal ve uluslararası konser, tiyatro, bale ve opera gösterilerine ev sahipliği yapacak amfi tiyatronun idari binasında ise sanatçı odaları, dinlenme odası,
Akif'e özendi, ödülü kabul etmedi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi öğrencisi Erdem Çiftçi, ‘Bülbül’ isimli şiiriyle ikinciliği alırken, Türkler Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Korkmaz da aynı şiiri güzel okuyarak üçüncü oldu. İlkokullar arası yapılan şiir yarışmasında da Yeşilöz İlköğretim Okulu öğrencisi Ümmühani Coşkun ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiirini okuyarak birinci oldu.
HAMLE’nin ücretsiz kursları ümitleri oldu, SBS’de fen lisesini kazandılar
döndüren yangında kardeşi gözlerinin önünde yanan ve Afyonkarahisar’dan Antalya’ya göç eden 8 kardeşli ailenin kızı, HAMLE’de aldığı eğitimle Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesi’ni kazandı. HAMLE’nin bir başka öğrencisi Kubilay Yılmaz ise Yeni Mahalle İlköğretim Okulu tarihinde fen lisesini kazanan ilk ve tek öğrenci oldu.
Alanya Belediye Başkanı Girenes, yatırımları denetledi
Alanya Belediye Başkan Vekili Hüseyin Girenes, belediyenin devam eden altyapı ve üstyapı yatırımlarını denetledi. Tarihi Kentler Birliği Toplantısı için Kayseri'de bulunan Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'nun yerine vekalet eden Başkan Vekili Hüseyin Girenes, Alanya Belediyesi'nin
TBMM Başkanı Şahin yarın Alanya'da 4 okul açacak
30'da Hüseyin Girenes Fen Lisesi, 15.30'da Arıkan Yılmaz Dim Lisesi ve 18.30'da Sema-Eray Erdem İlköğretim Okulu'nun açılışını yapacak. Açılış törenlerinin ardından Şahin, saat 17.
TBMM Başkanı Şahin, Alanya'da okul açılışlarına katılacak
Şahin, Oba Nazmi Yılmaz Lisesi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve Pansiyonu, Arıkan Yılmaz Dim Lisesi, Can Anaokulu ile Sema Eray Erdem İlköğretim Okulu'nun açılışını gerçekleştirecek. Parti teşkilatını da ziyaret etmesi beklenen Şahin, aynı gün ilçeden ayrılacak.
TBMM Başkanı Şahin'in Alanya programı ertelendi
ziyaretinin, okulların kapalı olmasından dolayı şu an için iptal edildiğini açıklayan Güney, "TBMM Başkanımız Şahin, Arıkan Yılmaz Dim Lisesi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve Sema Eray Erdem İlköğretim Okulu'nun açılışını gerçekleştirecekti.
Alanya'nın Oba beldesinde Cumhuriyet kutlamaları başladı
2009-2010 sezonunda eğitim-öğretime açılan Hüseyin Girenes Fen Lisesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği koşu sonunda Cumhuriyet ve Atatürk konulu bir resim sergisi açıldı. Oba Belediyesi binasında düzenlenen serginin açılışına, okullarda eğitim gören öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.
TBMM Başkanı Şahin Alanya'ya geliyor
TBMM Başkanı Şahin, Alanya'da Arıkan Yılmaz Dim Lisesi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve Sema Eray Erdem İlköğretim Okulu'nun açılışını yapacak. Parti teşkilatını da ziyaret etmesi beklenen Şahin, aynı gün şehirden ayrılacak.
Milli Eğitim Bakanı Çubukçu'nun Alanya ziyareti iptal oldu
"Çubukçu, 22 Ekim'de Alanya'ya gelerek hayırseverler tarafından yaptırılan Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve Semra - Eray Erdem İlköğretim Okulu'nun açılışını yapacaktı" diyen Güney, ziyaretin ilerleyen günlerde gerçekleştirileceğini kaydetti.
Alanya'daki devlet daireleri taşınmak için Oba beldesinde arsa arayışına girdi
Oba beldesinin, resmi kurumların yanı sıra özel okullar tarafından da tercih edildiğine işaret eden Başkan Hatipoğlu, Türkiye'de ilk defa Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin bu yıl kendi beldelerinde açıldığını dile getirdi.
Bülent Arınç ve Nimet Çubukçu Alanya'ya geliyor
Bakan Çubukçu'nun, başta Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve Semra - Eray Erdem İlköğretim Okulu olmak üzere hayırseverler tarafından yaptırılan okulların açılışını yapacağı öğrenildi.
"Öğrenci başarısı için okul idaresi ve öğretmenler sık sık ziyaret edilmeli" (Özel)
Öte yandan ilçede hayırseverlerin destekleriyle yapılan Hüseyin Girenes Fen Lisesi, Arıkan Yılmaz Dim Lisesi, Cemal Can Anaokulu, Sema Eray Erdem İlköğretim Okulu ve geçen sene kısmen faaliyete giren Özçelik İlköğretim Okulu da bu sene eğitim öğretime başladı.
Cevat Soydaş Turnuvası'nda Pınar Karşıyaka, Tofaş'ı son periyotta geçti: 93 - 76
Pınar Karşıyaka (93): Gökper Gen 18 (4 ribaund, 5 asist), Serkan Menteşe 2, Birkan Batuk 3 (1 ribaund, 2 asist), Gökhan Girenes 2 (1 ribaund), Ryan Toolson 21 (2 ribaund, 3 asist), Andre Smith 22 (8 ribaund), Furkan
Fenerbahçe Ülker: 93 - Pınar Karşıyaka: 63
Pınar Karşıyaka (63): Gökper Gen 2 (3 ribaund, 4 asist), Leon Williams 25 (5 ribaund, 1 asist), Hakan Köseoğlu 5 (2 ribaund, 7 asist), Gökhan Girenes 3 (1 ribaund), Valentine Pastal 2 (1 ribaund, 2 asist), Mirza Ahmetbasic (2 asist), Edward Brown 5 (1 ribaund, 2 asist), Malik banton 17 (10 ribaund), Erhan Yetim
Pınar Karşıyaka: 66 - Casa TED Ankara Kolejliler: 52
Gen 2 (2 ribaund-2 asist), Vernon Williams 20 (15 ribaund-1 asist), Hakan Köseoğlu 9 (1 ribaund-5 asist), Ömer Kahyaoğlu 13 (2 ribaund-3 asist), Gökhan Girenes, Furkan Aldemir 6 (6 ribaund), Valentin Pastal 4 (7 ribaund-1 asist), Gerald Brown 8 (3 ribaund), Michael Benton (7 ribaund), Erhan Yetim 4 (3 ribaund-5 asist)
Prof. kocataş: Su ürünleri sektörünün ayakta kalması için 100 milyon lira lazım
Fatih Başara, Akuvatur'dan Ferit Güre ve Pınar'dan Hasan Girenes katıldı.
Ulusal Süt Konseyi kuruldu
Memduh Koyuncu, Ulusal Süt Konseyi Geçici Muhasip Üyeliğine Osman Vasfi Yasun seçilirken, Sanayici Alt Grubunu temsilen Ethem Sancak, Tarık Tezel, Hasan Girenes, Üretici Alt Grubunu temsilen ise Recep Pulat, Hayri Saatçi ve Mehmet Şimşek geçici yönetim kurulu üyeleri olarak belirlendi.