girerdi

İdris Koralp: BÇG tekrar kurulsun görevli personel yine çalışmak zorundadır
Bunlar bizim dairemizin görev alanına girerdi. MGK ne zaman bölücü terörün yanında irticayı da terör listesine aldılar biz de irtica üzerine çalışmaya başladık. İç güvenlik plan şubesi olarak bize görev verilmeden durumdan vazife çıkartarak üzerimize almış değildir.
Bayram dönüşü vatandaşlar hamsiyi kasasıyla alıyor
Geçtiğimiz yıl Samsun balık haline günde 50 ton hamsi girerdi. Bu sezon ise günde ortalama 250 ton hamsi halden giriş yapıyor. Bayram sonrası fiyatların daha düşmesini bekliyoruz.
'Telgraf da teknolojiye yenik düştü, stop!'
İlk göreve başladığımda çok fazla rüyama girerdi. Ellerim hiç durmazdı. Dolmuşta olsun evde olsun. Sürekli elle yaptığımız için hareket halindeydik. Evde telefonu açtığımızda ‘fono tel’ diye de cevap veriyoruz bazen.
'Ayakkabı tamirciliği can çekişiyor'
Sabah olunca bir sürü ayakkabı gelir tamir için sıraya girerdi. Özellikle bayramlarda işlerimiz zirve yapardı. Dükkanın her tarafı tamir edilecek ayakkabı ile dolardı." diye konuştu.
Lübnan basını Esed'e müdahale konusunda ikiye bölündü (Özel)
Gazete okuyucusu Ali El Diyab ise Cihan mikrofonuna yaptığı açıklamada, "Amerika Suriye'ye girseydi şimdiye kadar girerdi. Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı söyleniyor ancak savaş olması için bir netice yok.
Türkiye'ye sığınan Suriyeli eski milletvekili: Meclis vitrinden ibaretti
Yoksa başınız belaya girerdi. Suriye'de 7 parti vardı, ama hiç biri de çıkıp muhalefet edemezlerdi. Devleti yöneten Esed ve ailesidir.
Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, hastalara moral ziyaretinde bulundu
Hatırlayın, daha güneş doğmadan kışın o soğuğunda yollara düşen vatandaşlarımız, hastane kapılarında sıra almak için kuyruğa girerdi. O gün ona sıra gelirse muayenesini olurdu, fakat çile bitmezdi bu seferde ilaç kuyruğunda beklemek zorunda kalırdı.
BTK Başkanı Acarer: İnternette engellenen sitelerin yüzde 96'sı porno içerikli
Eskiden çekirdek aileye anne, baba ve çocuklar girerdi. Şimdi ise bu anne, baba, çocuklar ve internet oldu. İnternetin olmadığı bir lokasyon, yaşam evi düşünemiyorum." diye konuştu.
Ukraynalı Ortodokslar sıfır derecede vaftiz oldu
İsa’nın Ürdün Nehri’ne girerek vaftiz olmasına atfedilen ritüelde, Ukraynalı Ortodokslar, sıfır derecede soğuğa aldırış etmeden buz gibi nehre girerdi. Su kenarına vaftiz olmak için gelen kişiler kurdukları sofralarda yemek yedi, ilahiler söyleyerek neşeli zaman geçirdi.
Hisarcıklıoğlu: Sanayici, FİFA'nın Messi ve Ronaldo’nun koruduğu gibi korunmalı
Eğer değişiklik yapılmasa idi her sanayici, tüccar muhakkak bir kez hapse girerdi diyebiliriz. Dükkanınızın, fabrikanızın mutlaka tabelası var. Bu tabela diyelim haberiniz olmadan düştü.
Hukukçulardan, CHP’li Salıcı’ya: Ülke işgal altında da haberimiz mi yok?
Cumhuriyet tehlikeye girerdi. Ya o başörtülü zorla çıkartılır ya da askeri erkan orayı terk ederdi. Bu yıl normalleşme sağlandı.
Kozanlı tarihçi, 92 yıl önce kaybolan Sakal-ı Şerif'in bulunmasını istedi
Her ramazanda Sakal-ı Şerif’i görmek için vatandaşlar sıraya girerdi.” dedi. 1920 yılının Mayıs ayında Kozan’ın işgali sırasında Ermeniler tarafından Hoşkadem Camii’nin soyulduğunu belirten Kütük, “İlk önce caminin batı tarafındaki duvar delinerek girilmişti.
Bilişime 300 milyon lira Ar-Ge fonu
70 ve 80'lerde 5 kuruş para bulan döviz kuyruğuna girerdi. Sabah alır akşam satar yolunu bulurdu; o dönemleri de unutmamak gerekiyor." Binali Yıldırım, Ar-Ge kanunu, Ar-Ge Fonu ve kurumlara verilecek teşviklerle bilişim sektörünün yanında olacaklarını bildirdi.
Tuna: Mersin İdman Yurdu’na desteğimiz sürecek
Eğer tahsis ettiğimiz gün başlansaydı bugün hizmete girerdi. Eğer istiyorlarsa hemen makineleri araziye yürütelim ve çalışmalara başlayalım.” dedi.Belediye olarak yıllık 10 milyon TL’lik yatırım bütçelerinin olduğunu ifade eden Tuna, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu bütçe ile 252 bin insana hizmet götürmekle
Gizli tanık Hisar, Sabancı suikastinde Veli Küçük'ü suçladı
Sadece yemek girerdi. Bu da durumu doğruluyor." diye konuştu. 'DUYAR'IN ÖLDÜRÜLMESİ İÇİN SABANCI AİLESİNDEN PARA ALINMIŞTIR' Paranın Veli Küçük'ün cebinden çıkmış olamayacağını belirten gizli tanık Hisar, "Paraya Sabancı ailesinden aldıklarını tahmin ediyorum.
Kurtulmuş: 28 Şubat, Türkiye'nin sosyolojisine yapılan bir darbeydi
Belli ailelerin elindeydi ve onların dışındakiler siyasete çok zor girerdi.” dedi. Türkiye’de geniş toplumsal kesimlerin hareketliliğinin 1950’den bu yana 62 yılda devam ettiğini söyleyen Kurtulmuş, toplumun alt sınıflarının üst sınıfa yükseldiğini belirtti.
Faili meçhuller davasında 63 bin doların sırrı
Akşam olmadan herkes evine girerdi. Ben evden işe işten eve giderdim. Çoğu zaman da Mersin ve Ankara’da kalırdım.” dedi. Duruşmada, daha önce tanık olarak ifade veren iş adamı Düdük’ün kardeşi Nuri Düdük ise “Cizre’ye üçüncü kez gittiğimde Cemal Yüzbaşı bana ‘Sen buralara
"Bizi insanlıktan çıkarmışlardı, işkence yaptıklarım hakkını helal etsin" (Özel)
köpeklerle yaptığı işkencelerden mahkumların çok korktuğunu belirten Eşlik, şöyle devam ediyor: “Bu binbaşı, mahkumlar falakaya yatırılırken köpeklerle girerdi içeri. Eğitimli köpekleri, salardı mahkumların üzerlerine.
Darbe döneminde cezaevi ve gözaltında 191 kişi öldü
Ranza Altı: Gardiyanların ellerinde kalaslarla koğuşa girip, "ranza altı ol" komutunu verince, koğuşta bulunan tutukluların hepsi ranzaların altına girerdi. Herhangi bir yerlerinin açıkta kalmaması gerekiyordu.
Bakan Günay’dan Keşan Müftüsü’ne Noel Baba tepkisi
Dürüst birisi olsa kapıdan girerdi.' sözlerine tepki gösterdi. Müftünün açıklamasını ‘talihsizlik’ olarak değerlendiren Günay, “Anadolu’da bir söz vardır; cahille bal yeme, alimle taş taşı.” ifadesini kullandı.
Vali Sözer: Noel, Batı ve Hristiyan kültürünün bir objesidir
Ama doğru dürüst birisi olsa kapıdan girerdi." açıklamasının sorulması üzerine Sözer, başkalarının kültürünü veya düşüncesin onlar adına eleştirme haklarının bizde olmadığını kaydetti. “Biz kendimize ait olan şeyler hakkında fikir veya kanaat yürütebiliriz.
Somali'ye yardım kutusunu çaldılar (Özel)
Daha sonra şahıslardan biri eline aldığı siyah bir kumaş parçası ile içeri girerdi. Tezgahtarı oyalayacak olan ikinci hırsız ise arkadaşının peşinden geldi. Zanlılardan biri tezgahtarı oyalarken, elinde siyah örtü olan arkadaşı ise Somali’deki dram için biriktirilen bağış kutusunu aldı.
Bakana cevap veren Roth: Milletvekillerine böyle davranılmaz
Ahmet Şık ve Nedim Şener ile görüşemediği için tepki gösteren Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in, "Bekleseydi girerdi" açıklamasını eleştirdi. Roth, “Biz cezaevinde 2 saat bekledik.
Fatih Terim: Galatasaray ruhunu geri getirmek istiyorum
Onlar çıktığında Hasan girerdi. Hasan diyor ki biz bu durumlarda da niye oynuyorum ya da niye oynamıyorum diye alınmazdık. Böyle bir takım istiyoruz.
Kayseri'de YGS protestosu
Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndaki protesto eyleminde öğrenciler, 'Şifreyle Nihat Doğan bile çözer', 'Şifre yaz ÖSYM’ye gönder', 'GS’Li Sabri bile üniversiteye girerdi' pankartları taşıdı. Öğrenciler adına konuşma yapan Sait Azmi Türkaslan, öğrencilerin deneme tahtası olmadığını belirterek,"ÖSYM bizi tatmin etmedi.
Adıyaman Hukukçular Derneği: Türkiye’de kişiye göre yargılama yapılmamaktadır
Zaten böyle bir durum olmuş olsa Türkiye bir kaos içerisine girerdi. Yargılama, hukuka göre kanunlara göre yapılır. Savcılar ve hakimler de hukuka ve kanunlara göre hareket eder ve ona göre karar verirler.
Mutluca Köyü'nde herkes tedirgin: İhtiyarlar gençleri sağduyuya çağırıyor
Belki ilerleyen zamanlarda oturulup konuşulur aracılar araya girerdi ama bunlar burada olduğu müddetçe hiçbir barış da olmaz." diye konuştu.20 AİLE KÖYÜ TERK ETTİKavgada kazanan taraf olmadığının altını çizen Demirkır, "Bizde burada rahatsızı, onalar da rahatsız.
İstanbul Sanayi Odası araştırmasına göre Denizli sanayisi çeşitleniyor
Keçeci, "Eskiden daha fazla tekstil firması sıralamaya girerdi. Denizli'de tekstilin toparlaması gerekiyor. İlin sanayisinin genel olarak çeşitlendiğini görüyoruz. Buna tekstilin dünyadaki durumu etki etse de uygulanan ekonomik tedbirlerle yaşamakta zorlanmaktadır.
Bafra'da tüp bayiine sıçrayan yangın ilçeyi savaş alanına çevirdi (2)
Yangın erken çıksaydı yüzlerce insanın canının tehlikeye girerdi." değerlendirmesini yaptı. Büyük maddi hasarın meydana geldiği yangında can kaybının yaşanmamasının büyük bir şans olduğu ifade edildi.
Bilgin Defterli: Futbol rüyalarıma girerdi
O kadar çok isterdim ki, rüyalarıma bile girerdi. 2003'te Türkiye'de bayan liglerine ara verildi. Ama ben futbolu bırakmak istemiyordum. Frankfut'ta yaşayan dayımın yardımıyla tek tek Almanya'daki kulüplere CV'imi gönderdim.
TamSaha'nın 69. sayısı yayında
Futbol Takımı'nın Almanya'da top koşturan kaptanı, gol kraliçesi Bilgin Defterli, kadın futbolunu ve oyunla olan ilişkisini anlatıyor: "Futbol rüyalarıma girerdi…" - Kendi yaş grubunun en iyi kanat oyuncularından biri olduğunu, U17 Avrupa Şampiyonası finallerinde gösterdiği performansla kanıtlayan ve UEFA tarafından
Kafasına çatı düşen özürlü vatandaş öldü
Yoksa burada en az 20-30 kişinin hayatı tehlike altına girerdi. Rüzgar vardı ama çatı uçuracak kadar değildi. Ufak bir gürültü duyduktan sonra çatı geldi dükkanın önüne düştü." dedi. Olayın ardından bölgeye gelen sivil savunma ve itfaiye ekipleri vatandaşlarla birlikte enkazın altında başka birisinin olup olmadığını kontrol ederken, pazarda
Galatasaray'ın divan kurulu toplantısı yapıldı
Başkan adayı olacak insan seçime girerdi. Medya doğru haber yapsın, Galatasaraylıları yanıltmasın. Yönetim kurulu olarak bir bütün ve dimdik ayaktayız. Hiç biriniz merak etmeyin.
Adana Barosu Başkanı Erbek, play-off maçlarında Adana takımlarına başarılar diledi
Erbek, "1970 ve 85'li yıllar arasında iki güzide takımımız Süper Lig'de oynadığı dönemlerde, maçlar öncesi kent haftalar önce derbinin havasına girerdi. Özel marşlar, pankartlar hazırlanırdı... Adana günlerce bu maçı konuşurdu.
Mustafa Denizli: Hiç kimseden bir şey beklemiyoruz
direktör, bu sezon özellikle son 4 haftada önemli fırsatlar yakaladıklarını ifade ederek, ''Biz bu maçlarımızı kazansaydık rakiplerimiz beklenti içine girerdi.'' şeklinde konuştu. Bu sezon 7 civarında oyuncuda kırılmaya bağlı sakatlığın yaşandığını kaydeden Denizli, ''Kırıklarla başlayan bir sezon oldu.
AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Sakman, CHP'li belediyeyi eleştirdi: Kamu yararına değil, "Kürüm" yararına tesis
Öyle olsaydı, elde edilecek gelir yandaşların değil, ilçe halkının cebine girerdi. Gelinen noktada kamu yararına değil "Kürüm" yararına bir proje vardır. Yasal bir sorun olmasa da etik olarak bu uygulamayı doğru bulmuyoruz.
Bolu İl Halk Kütüphanesi'nde barkot uygulamasıyla daha hızlı hizmet üretilecek
Eğer bu fuar güzelliğinde ve renkliliğinde kütüphanelerimiz olsa, halk kütüphane önünde sıraya girerdi." Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ve Vali Halil İbrahim Akpınar da günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Kenan Evren, harp okulu öğrenclierine 'darbe faaliyetlerinden uzak durun' demiş (Özel)
Eğer bu harekâtı yapmasaydık; bundan öncekiler gibi ordu politikanın içine girerdi. Bizim altımızdaki kademelere bunu (politikayı) bulaştırmamak için her türlü çabayı sarf ediyoruz." Kitapta, 1960'ların sonlarından 12 Eylül 1980'e kadarki süreçte, ülkede yaşanan ve gazete manşetlerine yansıyan bombalama, suikast, eylemler, yürüyüşler, adam kaçırmalar
Cevizoğlu: Ecevit'in darbe karşıtı misyonunu devam ettireceğiz
Eğer öyle olsa idi gençler dağa çıkmaz, üniversiteye girerdi. Türkiye'de terörü savunan siyasi partiler var. Siyasi partiler yasasına göre bütün partiler Atatürk ilke ve inkılaplarını savunmak zorundadır.
Şiddetli lodos ve parti bayrakları faciaya yol açıyordu
Eğer biz durduğumuzda arkadan başka araçlar gelse, en az 20 araç birbirine girerdi. Hasarımız büyük ancak ben asıl sorumsuzluktan dolayı üzüntülüyüm. Bu sebeple de AKP'nin bayrakları asıldığı için AKP ilçe teşkilatına ve belediyeye şikayette bulunacağım.
CHP İzmir milletvekilleri, seçimde boya kullanılmasını istiyor
Muhtar, gerçeğe aykırı ilmuhaber düzenlerse hapse girerdi. Şimdi bu ortadan kalktı. Burada bulunan bir gazetecinin evinde beş kişi görünüyor, tanımadığı beş kişi. Bunu yazdıran kim? Nasıl geldi?
İlker Meral: "Kontrolü kaybeden hakem biter"
30'da derse girerdi. Ben de 9.15 otobüsüyle İzmir'e döner, ertesi günkü laboratuar dersime yetişirdim. Bu seyahati en az 10 kere yaptım.