giresun adası

Giresun Adası'na gezi sınırlaması yarın sona eriyor
GİRESUN - Giresun İl Mahalli Çevre Kurulu tarafından Giresun Adası'na yönelik alınan gezi sınırlaması yarın sona eriyor. İl Mahalli Çevre Kurulu tarafından 7 Mayıs tarihinde kuşların doğal üreme alanı olan Giresun Adası'na gezi sınırlaması getirilmişti.
Giresun Adası, internetten canlı izlenebiliyor
GİRESUN - Giresun Adası'nda bulunan kuşların yaşam ve üreme dönemlerini internet üzerinden yayınlanması için başlatılan proje tamamlandı. İnternet üzerinden yapılacak canlı yayının denemesi gerçekleştirildi.
Aksu Festivali'nin gelenekleri sembolize edildi
GİRESUN - 35. Uluslararası Giresun Aksu Festivali kapsamınde saç ayaktan geçme, dereye taş atma ve Giresun Adası'nın etrafında dolanma gelenekleri sembolize edildi. Aksu Deresi'nin Karadeniz'e döküldüğü alanda gerçekleştirilen festivalin geleneklerinin sembolize edilmesi etkinliğine Vali Dursun Ali Şahin, CHP Milletvekili
Hayvanseverlerden Giresun Adası'nda gezi sınırlandırmasına teşekkür
GİRESUN - Giresun Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ayten Karaşin, Giresun Adası'na yönelik Mahalli Çevre Kurulu'nca gezi sınırlandırma kararı alınmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Karaşin, yaptığı açıklamada, İl Mahalli Çevre Kurulu'nca kuşların doğal üreme alanı olan Giresun Adası'na 30 Haziran tarihine kadar gezi sınırlandırması getirildiğini
Giresun'da 3 bin yıl öncesi canlandırıldı
GİRESUN - Giresun Belediyesi'nce uygulanan 'Giresun Adası ve Zamanda Yolculuk Turizmi Projesi' kapsamında M.Ö. 800 yılında geçtiğine inanılan Herkül'ün 'Altın Post' mitolojik efsanesi canlandırıldı.
Giresun Adası'na gezi sınırlaması getirildi
GİRESUN - Giresun İl Mahalli Çevre Kurulu yarından geçerli olmak üzere Giresun Adası'na gezi sınırlaması getirdi. Mahalli İl Mahalli Çevre Kurulu'nun son toplantısında Giresun Adası'na gezi sınırlandırılması görüşüldü.
"Giresun Adası'nda kuş yumurtaları ve yavruları tehdit altında" (Özel)
GİRESUN - Giresun Hayvaları Koruma Derneği Başkanı Ayten Karaşin, deniz kuşlarının doğal üreme alanı olan Giresun Adası'na bu yıl gezi sınırlandırması getirilmemesini eleştirdi. Karaşin,"Giresun'un gelişimini ve turizm potansiyelinin artışını desteklemekte ve memnuniyetle takip etmekteyiz.
Giresun Sanatokulu filmi sinemaseverlerden takdir topluyor
Filmin yönetmeni ve aynı zamanda okulun bilgisayar öğretmeni Ercan Selim Öngöz, 27 Haziran gecesi Giresun Adası'nda sona eren '25. Kare' filmi çekimlerinin, 17 farklı mekanda toplam 74 sahneyle çekildiğini söyledi.
Vali Şahin: Geçmişi geleceğe bağlayan kültürel varlıklar ortaya çıkarılacak
GİRESUN - Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun’un geleceğinin Giresun Kalesi, Giresun Adası ve yaylalara bağlı olduğunu söyledi. Şahin, Valilik binasında düzenlenen 'Giresun Kalesi ve Tarihi Yarımada Dönüşümü Projesi'nin tanıtım etkinliğine katıldı.
Giresun'da, SEKA müzesi kuruluyor
rekreasyonu projesi, Şebinkarahisar Meryem Ana Manastırı’nın yenileme projesi, Giresun Kalesi Dış Sur Temizliği ve Bakımı Projesi, Kaya Kilise’nin bakımı, Giresun Adası Arkeolojik kazısı gibi birçok önemli çalışmayı yürütmekteyiz.
'25. Kare' gösterime hazır
Filmin yönetmeni ve aynı zamanda okulun bilgisayar öğretmeni Ercan Selim Ongöz, filmin galası öncesinde yaptığı açıklamada, şöyle dedi: “27 Haziran gecesi Giresun Adası'nda sona eren '25. Kare' filminin çekimleri, 17 farklı mekanda toplam 74 sahneyle çekildi.
Giresun'da köylüler devlet yatırımlarına destek olacak
Konuşmasında; Giresun Adası, Giresun Kalesi ve Gedikkaya arasına kurulacak teleferiğe de değinen Vali Şahin, 2 firmanın hazırlıklarına son sürat devam ettiğini belirtti. Şahin, projelerin tamamlanarak Ocak-Şubat aylarında teslim edileceğini, bir firmanın da kalenin altına çarşı yapmak istediğini aktardı.
Belediyeden "Giresun Adası ve Yolculuk Turizmi" projesi
GİRESUN - Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, kentin turizmdeki kaderini değiştirileceklerini söyledi. Aksu, belediye meclis salonunda "Giresun Adası ve Yolculuk Turizmi" projesinin tanıtım töreninde konuştu.
Giresunspor için umut ışığı
Vali Şahin, işadamlarına Giresun Adası, Giresun Kalesi ve yaylalarda yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Adada başlatılan kazı çalışması sonucunda birçok tarihi bulguya rastlandığını ve bunların sergileneceğini ifade eden Şahin, adanın ışıklandırılması yoluyla güzel bir
Giresun Adası'nda önemli arkeolojik bulgular çıktı
GİRESUN - Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Adası’nda sürdürülen arkeolojik kazı çalışmalarında, adanın ve bölgenin tarihine ışık tutacak çok önemli bulgulara ulaşıldığını söyledi. Vali Şahin, Giresun Adası’nda sürdürülen arkeolojik kazı çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısına başkanlık etti.
Çevre Düzeni Planı'na itiraz
Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Giresun Adası, Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi, Gedikkaya bölgesinin mutlak 'Turizmde Özel Proje Alanı' içinde değerlendirilmesi gerekmektedir. İlimiz adına yoğun eksikliklerin bulunduğu planın en önemli detaylarından biri de hiç kuşkusuz bölge merkezi uygulamasıdır.
Giresun Adası'na kazı izni
GİRESUN - Giresun Adası'na yönelik planlanan arkeolojik kazı çalışması için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Müdürlüğü’nden gerekli onay alındı. Giresun Adası antik dönemden, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine kadar iskan görmüş, mitolojik hikayelere konu olmuş bir yer.
Nijerli öğrencilerden Giresun Adası'na çıkartma
Karadeniz Bölgesi’nin tek adası olma özelliğini taşıyan Giresun Adası’nın bu seferki misafirleri her zamankinden biraz farklıydı. 15 kişilik öğrenci ve 6 kişilik öğretmen ekibiyle Giresun’a gelen Nijerli misafirler, Vali Dursun Ali Şahin’i ziyaretlerinde renkli görüntüler meydana
Giresun Adası'na güvenik tedbirleri
GİRESUN - Giresun Adası'na yönelik bazı güvenlik tedbirleri alındığı belirtilerek, adaya yeni özel güvenlikçi takviyesi yapılacağı bildirildi. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sıcakların artması ile özellikle hafta sonları Giresun Adası'na yoğun ziyaretçi akını başladığına
Vali Şahin: Giresun Adası ve kalesinde çalışmalar devam ediyor
GİRESUN - Vali Dursun Ali Şahin, Giresun Adası ve kalesinde kazı çalışmaları için Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’ndan ön izin alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderildiğini söyledi.
Vali Şahin, daha iyi hizmet için Giresun halkından destek istedi
GİRESUN ADASI TURİZME KAZANDIRILIYORGiresun Adası’nın, bölge turizmi açısından önemine dikkat çeken Şahin, adayla ilgili projeler hakkında bilgiler verdi. Giresun Adası’nın aydınlatılması için hazırlanan projenin son aşamaya geldiğini vurgulayan Şahin, adanın kısa zamanda ışıl ışıl hal alacağını söyledi.
Giresun Adası'na getirilen gezi sınırlaması kaldırılıyor
GİRESUN - Giresun Çevre ve Orman Müdürü Ali Hıdır, Giresun Adası'na yönelik getirilen gezi sınırlamasının yarından (1 Temmuz) itibaren kaldırılacağını söyledi. Hıdır, martı ve karabataklar ile birçok deniz kuşunun Giresun Adası'nı doğal üreme alanı olarak kullandıklarını belirtti.
Giresun Adası'nın turizme kazandırılması için bir dizi karar alındı
GİRESUN - Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Adası'nın il için çok büyük bir avantaj olduğunu, adanın turizme kazandırılması yönünde ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Şahin, Giresun Adası’nın turizme kazandırılmasına yönelik planlamaların görüşülmesi, mevcut durumun tespiti, önümüzdeki dönemde izlenecek yol haritasının çıkarılması
Vali Şahin: Giresun Adası'nı turizme kazandıracağız
GİRESUN - Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Adası’nın turizme kazandırılması için gerekenlerin yapılacağını söyledi. Şahin, Giresun Adası’nda incelemelerde bulundu.
Giresun Valiliği'den, Giresun Adası'na yönelik proje
GİRESUN - Giresun Valiliği, Giresun Adası'nın tarihi, kültürel ve doğal turizm potansiyelini ortaya çıkaracak proje başlatıldığını bildirdi. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yürütülecek olan projeyi gerçekleştirmek üzere alanında uzman akademisyenlerden bir proje
34. Uluslararası Aksu Festivali gelenekler uygulamaya kondu
GİRESUN - Bu yıl 34. sü gerçekleştirilen “Uluslararası Giresun Aksu Festivali”nde, festivalde saç ayaktan geçme, dereye taş atma ve Giresun Adası'nın etrafında dolanma gelenekleri sembolize edildi.
Çakırmelikoğlu:Turizme dönük çalışmalar ilimizin geleceği açısından önemli
Yaylalar kadar önemli olan Giresun Adası’nın bölgemiz açısından uluslar arası değer taşıyan varlıklar arasında yer aldığına dikkat çeken Çakırmelikoğlu, şöyle devam etti: "Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nın, Amazon kadınlarının yaşadığı yer
Vali Şahin: Giresun turizmden hak ettiği payı alacak
Giresun Adası’na iskele ve sosyal tesisler yapılarak hizmete sunulacağını kaydeden Vali Şahin, çok yakında Giresun Kalesi'ne teleferik veya asansör konulması için uzmanların değerlendirme yapmak üzere Giresun’a geleceğini hatırlattı
Giresun Adası'na gezi sınırlaması yarın başlıyor
GİRESUN - Giresun Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Hıdır, kuşların yumurtlama dönemi nedeniyle Giresun Adası'na getirilen gezi sınırlamasının yarın başlayacağını söyledi. Ali Hıdır, yaptığı açıklamada, Karadeniz'in üzerinde yaşanabilir tek ada durumunda bulunan Giresun Adası'nın özellikle martı ve karabataklar olmak üzere birçok deniz
Giresun, turizm potansiyelini değerlendirmek istiyor
Giresun Kalesi, Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi, Kümbet, Bektaş, Kulakkaya, Paşakonağı, Sis Dağı, Gölyanı ve diğer birçok yaylalar ile tarihi ve turistik eserlerin Giresun’un turizm envanterinde yer aldığına işaret eden Yılmaz, bunun yanında
Giresun Adası'na gezi sınırlaması (Özel)
GİRESUN - Giresun Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Hıdır, kuşların yumurtlama dönemi nedeniyle Giresun Adası'na geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu sene de gezi sınırlaması getirildiğini söyledi. Hıdır, yaptığı açıklamada Karadeniz'in üzerinde yaşanabilir tek ada durumunda bulunan Giresun Adası'nın özellikle martı ve karabataklar olmak üzere birçok deniz
Giresun Belediyesi, hibe projelerine başvuruları tamamladı
/>Giresun Belediyesi olarak turizm başlıklı olan hibe programına sundukları toplam bütçelerin 2 milyon 191 bin 34 lira olduğunu kaydeden Aksu, şöyle konuştu: “Giresun Adası ve Zamanda Yolculuk Turizmi, Karadeniz Turizm Ağı'nın Geliştirilmesi, Giresun Şehir içi Kumsalında Turizm Altyapısının İyileştirilmesi, Gedikkaya'nın (St.
Yılmaz: Giresun'un turizmden hak ettiği derecede yararlanması için çalışıyoruz
Giresun’da sürdürülen turizm çalışmaları hakkında bilgi veren Müdür Yılmaz, Giresun’daki en önemli tarihi ve turistik mekanların başında Giresun Kalesi, Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi ve yaylaların geldiğini vurguladı.
Giresun'da, Doğu Karadeniz Mastır planı tepki topladı
"Karadeniz'in tek adası olan Giresun Adası'nın pasifize edilişine şahit olduğumuz Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı'nda, Ordu ili Perşembe ilçesinde bir başka adanın varlığından bahsedilmektedir. Havalimanı konusunda Trabzon ve Samsun havaalanları bölgenin ihtiyacını karşıladığı ifade edilerek, OR-Gİ gündeme dahi getirilmemiştir.
Doğu Karadeniz Turizm Master Planı Giresun'u tatmin etmedi
Aksu, Karadeniz'in, üzerinde tek insan yaşayabilen adası olan Giresun Adası'nın, Karadeniz'de yok kabul edilirken, Ordu ilindeki bir kaya parçasının Karadeniz'in tek Adası olarak turizm planına dahil edildiğini ifade etti.
Giresun TSO: Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı beklentileri karşılamadığı gibi ciddiyetten uzak
altyapılarının tamamlanmasına ve bu yörelerin turizmde gelişmesine öncülük edeceği izlenimi verdiği ifade edilerek, "İncelendiğinde, Karadeniz'in tek adası olan Giresun Adası'nın pasifize edilişine şahit olduğumuz Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı'nda, Ordu ili Perşembe ilçesinde bir başka adanın varlığından bahsedilmektedir.
GİŞHAD Genç Girişimciler Komisyonu üyeleri, adada stres attı
Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği (GİŞHAD), Genç Girişimciler Komisyonu üyelerine yönelik Giresun Adası gezisi etkinliği düzenledi. Komisyon Başkanı Murat Atar, yaptığı açıklamada, her ay üyelerine yönelik kahvaltılı toplantı etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Giresun Adası'nda gezi sınırlandırması sona eriyor
Giresun Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Hıdır, kuşların yumurtlama dönemi nedeniyle Giresun Adası'na yönelik getirilen gezi sınırlama uygulamasının, yarından itibaren sona ereceğini söyledi. Hıdır, Cihan Muhabirine yaptığı açıklamada, Karadeniz'in üzerinde insan yaşayabilen tek adası olan Giresun Adası'nın, başta martı ve karabataklar olmak üzere birçok
Canlı bomba söylentisi festivale katılımı düşürdü
Giresun Aksu Festivali'ne katılımı büyük ölçüde etkilediğini vurgulayan Cinel, "Aksu Festivali'nin en önemli kısmını, saç ayaktan geçme, dereye taş atma ve Giresun Adası'nın etrafında dolanma geleneklerinin sembolize edilmesi ve Giresun Kalesi'nde yapılan gösteriler oluşturmakta.
Uluslararası Giresun Aksu Festivali renkli etkinliklerle devam ediyor
Bu yıl 33.sü gerçekleştirilen Uluslararası Giresun Aksu Festivali'nde, festivalde saç ayaktan geçme, dereye taş atma ve Giresun Adası'nın etrafında dolanma gelenekleri sembolize edildi. Aksu Festival Alanı'nda gerçekleştirilen geleneklerin sembolize edilmesine, Giresun Valisi Mustafa Yaman, CHP Giresun Milletveki Eşref Karaibrahimoğlu, Giresun Belediye
33. Uluslararası Karadeniz Giresun Aksu Festivali'ne doğru
Bu yıl 20-23 Mayıs tarihleri arasında 33.sü gerçekleştirilecek Uluslararası Karadeniz Giresun Aksu Festivali kapsamında Giresun Adası'nı dolaşacak teknelere yönelik bir dizi tedbir alındığı bildirildi.
Giresun'da yayla şenlikleri ve festivaller başlıyor
Adanın etrafında dolaşma geleneği olarak adlandırılan bölümde ise soyun sürdürülmesi inancıyla yapılan sacayaktan geçme geleneği, Giresun Adası'nın etrafının dolaşılmasıyla tamamlanır. Ada turu Hamza Taşı'nın önünde başlar, yine Hamza Taşı'nın önünde son bulur.
Giresun Adası'na gezi sınırlaması yarın başlıyor
Giresun Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Hıdır, kuşların yumurtlama dönemi nedeniyle Giresun Adası'na yönelik alınan gezi sınırlama uygulamasının, yarından itibaren (1 Mayıs) başlayacağını söyledi. Hıdır, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, Karadeniz'in üzerinde insan yaşayabilen tek adası olan Giresun Adası'nın, başta martı ve karabataklar olmak üzere birçok
Belediye Başkan Yardımcısı Ciner: Giresun'u turizmde hak ettiği noktaya getirmek için çalışıyoruz
Belediye Başkan Yardımısı Ömer Ciner, Giresun Adası ve tarihi Zeytinlik Mahallesi'nde de turizm gelişimini sağlayıcı çalışmaların olduğunu sözlerine ekledi.
GTSO'dan Doğu Karadeniz Bölge Turizm Mastır Planı Raporu
Bu bağlamda, Giresun Adası, Giresun Kalesi ve ulaşım sağlanabilirse Gedikkaya gibi tabiat harikaları, başka illerde olmayan farklı güzelliklerimizdir. Çevre Düzeni Planı, Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı ve ilimiz kalkınmasına yönelik İl Özel İdaresi'nce hazırlanan stratejik planlarda da belirlenen, ilimize turizm hareketlerini
Giresun Adası'na gezi sınırlaması (Özel)
Giresun Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Hıdır, kuşların yumurtlama dönemi nedeniyle Giresun Adası'na geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu sene de gezi sınırlandırmasının getirildiğini söyledi. Hıdır, Cihan Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Karadeniz'in üzerinde yaşanabilir tek ada durumunda bulunulan Giresun Adası'nın özellikle martı ve karabataklar olmak