gitse

Doçent Hakan Ercan: Dolar 2 TL'nin altına inmez
Erdem Başçı gitse farklı olur mu emin değilim.”"FAİZ YÜZDE 10’NUN ALTINA DÜŞERSE SİYASİ BİR HAREKET OLUR"Faizlerin yüzde 10’nun altına düşmeyeceğini öngören ODTÜ iktisatçılardan Hakan Ercan, “Faizler yüksek kalmak zorunda kalacaktır.
"Adana bölgesinde patates sökümü başlayınca fiyatlar düşer"
Bolu Ziraat Odası Başkanı İsmail Yamantürk, 1 -2 ay daha fiyatlar bu şekilde yüksek gitse de Adana gibi diğer bölgelerde patates sökümünün başlamasıyla fiyatların yine düşeceğini ifade etti.Patates fiyatlarının artması pazarda tüketiciyi zor durumda bıraktı.
'Birileri para saklayacak yer bulamazken memura verilen zam vicdanı sızlatıyor'
Bilindiği gibi toplu görüşmeden sonra hep gündemi meşgul eden önemli olaydan bir diğeri de ekonomide her şey yolunda gitse bile 2014’te maaşlar, her şartta enflasyonun gerisinde kalacak olması nedeniyle memurlara enflasyon farkı ödemesi de yapılmayacaktır.
Kürt Temsilci: Türkiye, Suriye’de Özerk Kürt yönetimine karşı değil
“Esed gitse de kalsa da yeni Suriye Kürtler için çok daha iyi olacak” diyen İbrahim, “Geçmişte Kürtlerin hiçbir şeyi yoktu. En basit haklarımızdan bile mahrumduk.
Kule-pilot diyalogu tiyatro oyunu oldu
Bu yaşadıklarımızı bir araya getirdiğimiz zaman esasında 5 saate bile gitse bu oyun konu bulmakta zorluk çekmeyecektik. Mesleğin kendi içerisinde hiciv edilebilecek durumlar açığa çıkıyor ki, biz de bunları aldık bir tiyatro oyununda nasıl sergiledik.
'Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi millet getirse, hastanelerin elektriğini yakamazlar'
' Böyle bir karar değişikliğe gitse, emin olun bunlar bu hastanelerin elektriğini yakamazlar. Bırakın başka işi, şu yolların tamirini yapamazlar. Bu yolların tamirini ve bakımını emin olun bunlar yapamazlar.
Azerbaycanlı spiker Milli Takım'ın golleriyle coştu
Burak'ı 'Türkiye futbolunun kralı' olarak adlandıran yorumcu ''Türkiye, Brezilya'ya gitse ilk növbede(sırada) Burak'a borçlu(sayesinde) olacak'' dedi. Azeri yorumcu gölün tekrarı sırasında ''Gökhan Töre çok güzel pas verdi.
Riyad'da 'Evden Yatırım ve Üretici Aileler Fuarı' açıldı
Abdullah, "Necd bölgesinde yaşayan ve 20 yıldır Hicaz'a gitmeyen bir bayan gitse bile sadece Umre yapıp geri dönüyor. Burada insanlar ne yapar, ne yer, ne içerler bilmez. Ben buraya kahvaltıda ne yeriz, öğle yemeğinde ne yeriz, akşam yemeğinde ne yeriz, ne giyeriz onu göstermeye bilgilendirmeye geldim.
Dağdaki oğluna kazak gönderen anne, ayağındaki kelepçeden kurtuldu
Bu sınırdan bir adım ileri gitse veya elektrik kesilse alarm verdiğinden yaşlı kadının yaşamı kabusa dönüştü. Kelepçenin çıkarılması veya yaşam alanının biraz genişletilmesi için birçok milletvekili devreye girdi.
Kafkas: Sağlıkta öyle bir model geliştirdik ki dünyada Türk modeli deniyor artık
Ve bunların tatili yok, tatile gitse de doktor, otobüse binse de doktor, uçağa binse de doktor, evinin doktoru, apartmanının doktoru… 24 saat milletin hizmetinde olan insanlara daha özenli olmalıyız, daha özverili olmalıyız, daha sevecen olmalıyız
Arınç: Kılıçdaroğlu, aklını başına al, sonra 'aman yargı, canım yargı' dersin
iktidardan bir süreliğine gitmesi halinde ülkenin zor durumda kalacağını savunan Arınç, şöyle devam etti: "Bazen aklıma geliyor, Allah muhafaza, bu hükümet gitse de, şöyle yalancıktan gider gibi yapsak, 3-5 ay gitsek vallahi bunlar bir ay maaş ödeyemez.
Hüseyin Çelik: Bahçeli, Ankara’da kuluçkaya oturmuş bir zavallı
MHP çok kalabalık parti olsa, iktidar gibi üzerinde büyük bir yük olsa, her hafta bir ülkeye gitse diyeceğiz ki birbirleri ile irtibat kurmada zorlanıyorlar. Ama topu topu avuç kadar milletvekiliniz var.
Cem Özdemir: Hükümet, reform sürecini canlandırmalı
Erdoğan artık nereye gitse Gezi resmini yanına götürecektir." ifadesini kullandı. Yaşananların Türkiye’nin dostlarını Almanya’da ve AB‘de zor durumda bıraktığını söyleyen Özdemir, “Bize, savunduğumuz Türkiye bu mu diyorlar?
Fethullah Gülen Hocaefendi, Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi
Bugün böyle gitse de bence aklı başında kanaat önderleri, ilim adamları, psikologlar, pedagoglar bir araya gelerek, müşterek akıl bir araya gelerek, bu mevzuda projeler oluşturması lazım. Ne yapalım ki, insani çizgisini koruyamamış nesilleri bir kere daha insani çizgide birleştirelim?
BDP Eşbaşkanı Demirtaş: Öfke anketle ölçülemez
Bu taleplerin, hükümet kalsa da gitse de devam edeceğine dikkat çeken Demirtaş, bu değişmeden Türkiye'nin asla demokratik bir ülke olmayacağını ifade etti. Bütün ezilenlerin ortak talebinin iktidarların demokrasi ve özgürlükleri halka teslim etmesi noktasında olması gerektiğini isteyen Demirtaş, "Bu eylem demokratik ve barışçıl
Başkanlık sistemi Kuzey Irak'ta da tartışılıyor (Özel)
Görülen şu ki, bu taslak şimdiki hali ile referanduma gitse de toplumda büyük bir tartışma yaratacaktır.” diye konuştu. "REFERANDUM ANAYASAL BİR HAK"
Cüneyt Arkın: Tarihi film karakterleri gerçeklerle uyuşmuyor
Nereye gitse tarihi filmlerini her yaştan insanların seyrettiğini gördüğünü belirterek, “Cüneyt abi, iyi ki o filmleri çekmişsin. O filmlerde biz tarihi canlı olarak yaşıyoruz, diyorlar.
‘Komşumla Varım’ dedi ziyarete gitti
Herkes bir komşusuna gitse eski ilişkiler yeniden canlanır. Belki en çok ‘vaktim yok’ gibi mazeretler geçerli değil. İnsan istediğinde komşusuna yarım saat ayırabilir, bir çayını içebilir.
Hülya Koçyiğit: Halkın içinde olduğumu düşünürdüm
Hülya Koçyiğit ise kendisinin ülkede nereye gitse hep ilgi gördüğünü, alkışlandığını hatırlatarak, "Hep de halkın içinde olduğumu düşünürdüm. Ama bu çalışma, halkı çok daha yakından, derinden anlamama katkıda bulundu.
Çelik: Kan üzerinden siyasi hesap içinde olanları bu millet de Allah da affetmez
Ellerine ovuşturanlar var; 'Süreç kötü gitse de PKK çekilmese de ortalık şenlense de biz de buradan siyasi rant elde edebilir miyiz?' hesabı yapanlar var.
Konukoğlu: Herkes Gaziantep’e gıpta ediyor
birlikte hareket ettiğini, diğer şehirlerdeki odalara benzemediğini vurgulayan Abdulkadir Konukoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların nereye gitse Gaziantep’i örnek gösterdiğine dikkati çekti.
"Amerikalıların çelişkili durumları var"
Ben yarın Esed gitse şaşırmam. Üç sene sonra gitse yine şaşırmam. Zor bir ihtimal ama 2014 yılında seçimler var. Bu seçimlerde aday olmadan onurlu bir şekilde gitmek istiyor sanırım.
Köy korucuları: Silahlı mücadele bitti, sıra fikri mücadelede
Ülkenin ekonomisi kötüye gitse daha rahat edecekler. Biz siyasete karışmıyoruz. Mardin’in önü çok açık ova sulandığı zaman yıllık ortalama milli gelir kişi başı 10 bin, 30 bin dolara dayanacaktır. Sadece biz samimi bir şekilde tarihimize kadim tarihimize sahip çıkalım.
Ahmet İlhan Özek: Hızımı ve sol ayağımı dedeme borçluyum
Arda sinemaya herkesle birlikte gitse insanlar fotoğraf çekmekten filmi izleyemez (gülüyor). Büyük takımlardaki oyuncuların kendilerini biraz toplumun dışında tutmasını da anlayabiliyorum. Ben şimdi Karabükspor'da insanlarla iç içe olmayı tercih ediyorum ama İstanbul'da yaşasam belki ben de onlar gibi davranabilirim.
Şankaya: Sağlam, dinlendikten sonra tekrar Bursaspor'un başına geçecektir
Gitse bile ruhunun hala burada olduğuna inanıyorum. Ve umut ediyorum ki, dinlendikten sonra tekrar görevinin yani Bursaspor'un başına geçecektir. Kulübümüz sıkıntılı bir süreçten geçiyor olsa da, ligdeki konumumuz kötü değil.
Ölümlü kazada bir annenin üzüntüsü: Yarım saat geç gitsen ne olacak?
Yarım saat geç gitsen ne olacak?" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.Kaza, Piyalepaşa Bulvarı üzerinde saat 15.30 sıralarında meydana geldi.
Emre gitseydi kulübü için iyi olacaktı, gitmedi kendisi için daha iyi oldu
Özköylü, Emre için önemli bir fırsat olduğunu ama yönetimin takdiriyle bu karar alındığını belirterek, “Emre gitseydi kulübü için iyi olacaktı. Gitmedi kendisi için daha iyi oldu” dedi.
Endülüs Yönetimi, Gırnata'nın alınışının şenlik şeklinde kutlanmasına karşı
"Hoşumuza gitse de gitmese de Gırnata'nın alınması bir çok insanı dışladı, dinini değiştirmeye zorlandı ve şiddet kullanılarak gerçekleştirildi" diyen Tarih Belleği genel müdürü Luis Naranjo, demokratik değerlerin pekiştirilmesi
Tuğgeneral Çitil yine duruşmaya gelmedi, dava Çorum'a nakledildi
Bu dosya Fizan'a da gitse biz bu yargılamanın peşini bırakmayacağız." dedi Mardin Barosu Başkanı Azad Yıldırım da, Tuğgeneral Musa Çitil’in bir kere bile tenezzül edip mahkemeye gelmediğini vurguladı.
Şenol Güneş: Haksızlığa uğradık; ama bunları aşacak direnci de ortaya koyamadık
İşler iyi de kötü de gitse konuşulması gereken temel konuların bunlar olduğunu kaydeden deneyimli hoca, “Bunlar üzerinden her türlü görüş beyan edilmeli. Bunun sonuçlarla alakası yok.
Çelik: Dokunulmazlığı kişi ve partiler değil, ilkeler çerçevesinde ele alacağız
Çelik, Kılıçdaroğlu için "Dünyanın her yerine gidebilir keşke daha çok gitse. Ama gittiğinde ülkesini şikayet eden bir tutum içerisinde olmasa da ana muhalefet partisi genel başkanı sorumluluğu içerisinde olsa.
Cizreliler: Başörtü de serbest olsun
Her insan özgürce gitse, istediği kıyafet giyse, imkanına göre kıyafet giyse ve öyle okula gitse çok güzel bir şeydir. Ama bununla beraber bazı bacılarımız var, ablalarımız var başörtülü olarak okula gitmek istiyorlar.
Ziraat Türkiye Kupası'nda 4. tur eşleşmelerine tepki geldi
29 Kasım Perşembe günü Trabzon'da oynanacak olan maça Şanlıurfaspor ümitsiz gitse de maçı almak için mücadele verecek. Hazırlık çalışmalarına başlayan Şanlıurfaspor, Trabzonspor maçı öncesi Boluspor ile karşı karşıya gelecek.
Amerikan Postası büyük zarar yazdı
USPS yöneticileri masrafları kısıp, paket teslimatında ürün çeşitliliğine gitse de yine zarar etmekten kurtulamadı. USPS Genel Müdürü Patrick Donahoe, "Uyguladığımız iş modelin ile ilgili yasal değişikliler yapılmadan kara geçilemsi mümkün değil.
Oğlu ölüm orucunda olan babadan BDP'ye: Siz neden buna katılmıyorsunuz?
Bu yanlış yolda oğlum gitse de ben onların hiç bir etkinliğine katılmayacağım. Çünkü meydana çıktığımda oğlum için değil, Apo için çıkmış olacağım. Fakat içimde kan ağlıyor çaresiz durumdayım.
Erdoğan: Suriye konusunda herkes Türkiye ile müttefik, Kılıçdaroğlu Esed ile
Kılıçdaroğlu sen bak başbakana hakaret ediyorsun, sıkıysa biri gitse de Esed’e hakaret etsin. Nerede olduğu belli olmayan bir hücreyi gönderir."28 ŞUBAT DEĞERLENDİRMESİ: DAK EDENE DUK EDİLİR
Kocaman: Beraberlikten ziyade taraftarlarla aramızdaki ilişki zedelenmemeli
Son dakikada Bekir'in ayağına çarpan top ileriye gitse gol olmayacaktı. Çok istekli ve arzuluyduk. Seçeneklerle ilgili problem olabilirdi. İstedik sonuna kadar götürmeye çalıştık.
Hisarcıkıloğlu: 'Yeni anayasa demokratik kazanımlar için eşsiz fırsat'
Ben bunu şöyle anlıyorum: Hoşumuza gitse de gitmese de Türkiye’de karnından konuşma dönemi artık bitti. Milletin imza koyma kararlılığı, bence hepimize örnek olmalı.
Arınç: Terörle mücadelede Kılıçdaroğlu'nun şikayet ettiği kadar başarılıyız
Herkesin AK Parti’nin iktidarda kalması için dua etiğini belirten Arınç, sözlerini şöyle tamamladı: "Hükümet çekip gitse kim bu ülkeyi yönetecek? Bunlardan birisi hükümete gelse, maaş ödeyemezler.
Arınç: TÜSİAD önce 28 Şubat'taki kötü rolünün hesabını versin
Hükümet çekip gitse Allah aşkına kim bu ülkeyi yönetecek, hangi parti bu cesareti gösterecek. Şimdi işadamları CHP’ye oy verenler de ‘Rabbim inşallah AK Parti iktidara gelir’ diye dua ediyor.
Dünya Barış Günü’nde CHP’lilerden ‘komşularla barış’ vurgusu
şöyle konuştu: “Buradan bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: Dünya tarihi göstermiştir ki sınırlar değişse de rejimler savaşla çökse de, iktidarlar gelip gitse de halklar daima yerinde durur ve kendilerine gösterilen dostluğu unutmadıkları gibi düşmanlığı da asla unutmazlar.
Antalyalı şehit Çelik’in baba evinde yas var
Resmi araçla gitse daha iyi olurdu.” dedi. Şehit Uzman Çavuş Osman Çelik’in 2'si kız 3 kardeş olduğu öğrenildi. Şehit evinin etrafına ise büyük Türk bayrakları asıldı.
Suriye'de alıkonulan 2 Türk gazeteci serbest bırakıldıktan sonra yurda döndü
Esed gitse bile bölgedeki silahlı unsurlar birbirlerinden nefret ediyorlar. Biz özellikle PYD’nin elinde iken bunu net bir şekilde anladık. PYD'liler Özgür Suriye Ordusu'nu, Özgür Suriye Ordusu'ndakiler PYD’lileri ve hatta Şebbiha’ya ağza alınmayacak hakaretlerde bulunuyorlardı.
Trabzonspor'da, Giray Bulak transferde tam yetkili olacak
Bundan sonra yönetimler gitse de kalsa da bu kurum mutlaka kalmalıdır.”İŞİMİZ SAHA DIŞINDA OLACAKGiray Bulak da yeniden Trabzonspor’da olmaktan onur duyduğunu söyledi.
MHP'li Oğan: Türkiye, Suriye’de oluşuma izin vermeyeceğini ortaya koymalı
Esed gitse bile bu hesap uzun süre devam edecek. Suriye uzun süre istikrarsız kalacak ki iş tamamlanmasın. Suriye tamamlandığında iş Tahran’a gelecek.
‘Güzellik malzemelerine harcanan parayla dünyadaki açlık giderilebilir’
Halbuki bunun yerine işiyle ilgili sertifika alsa, değişik kurslara gitse, mesleğinde ilerlemeye çalışsa daha isabetli olur.” ifadelerini kullandı.Seminer sonunda Prof.
Ünal Aysal: Dostluk kazansın ve dost Galatasaray kazansın
Kadronun 3'te 2'si gitse tam kadro gitmiş sayılırız zaten. Karşı taraftada çok iyi ağırlanacağımızdan eminiz. Zaten bu böyle gidiyor.
Ahşabın ruhuna dokunuyor
Ümran Hanım nereye gitse eşini de götürmüş, misafirliğe, düğüne, alışverişe. Birlikte çalışabilecekleri çok iş aramışlar. Bir süre çalışmışlar da.
Sarkozy, Anayasa Mahkemesi üyesi oluyor
Yeni cumhurbaşkanı, böylebir değişikliğe gitse dahi bu Sarkozy için herhangi bir engel teşkil etmeyecek. (CİHAN)
‘Bilinmeyen Türkler Sergisi’ tarihe ışık tutuyor
Nereye gitse çok enteresan bir tablo karşısına çıkıyor. Sonrasında Çorum’dan bir yayla arabasıyla altı gün altı gece süren bir seyahatle Ankara’nın Yahşihan ilçesine varıyor. Ve oradan da 50 kilometrelik yolu trenle 12 saatte alarak Ankara’ya varıyor.