gittiğine

TÜSİAD ve TÜRKONFED Şırnak'ta toplandı
Barış sürecinin sonlanmaya doğru gittiğine inanıyorum. Allah’ın izni ile ve sizlerin de destekleri bu süreci başarı ile tamlayacağız. Bu iş olacak. Barışın olması için temeller atacağız.
EPDK: Bir puanlık kayıp kaçağın bedeli 150 milyon TL
Yıl sonu kayıp-kaçak hedeflemesine bakıldığı zaman iyileştirmenin gayet güzel gittiğine belirten Köktaş, bununla ilgili zamana ihtiyaç olduğunu ifade etti;"Köktaş, kayıp-kaçak oranının yüksek. Tahakkuk ve tahsilatla kayıp-kaçağın birleşmesiyle bu oranın yüzde 86'ları buluyor.
Yunanlı doktorların Türkiye'de çalışması için ilk resmi görüşme yapıldı
Selanik'te bin kadar doktor Türkçe kursuna gittiğine dikkat çeken Müezzinoğlu, " Öğrendiğimize göre Selanik'te bin doktor Türkçe kursuna başlamış bile. Onlar Türkçe kursuna gidiyorsa zaten bir kaç ay içerisinde mesafe kat ederler.
Antep fıstığında rekoltenin düşüklüğü 'fizyolojik yorgunluk'tan
Türkiye'de Antep fıstığı yetiştiriciliğinin Hititlere kadar gittiğine dikkat çeken Bayraktar, "Buna rağmen Antep fıstığı yetiştiriciliğine yeterince önem verilmemiştir. Bir zamanlar Türkiye’den çuval çuval Antep fıstığı götürerek üretime başlayan ABD, bugün üretimde bizi geçmiş durumda.
Kurban Bayramı’nda 1 milyon yolcu taşıdı
Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Ayyıldız ise otobüslerinin Türkiye’nin hemen hemen her yerine gittiğine işaret ederken, “Sektörün önderi olarak, karayolu ile yolculuğu daha güvenli ve konforlu hale getirmek için yatırım yapmaya devam ediyor, müşteri odaklı anlayış
Besici, süt yeminde de fiyatın düşmesini bekliyor
Geçen yıl bölgede kaba yem açığının artışına bağlı damızlık düvelerin kesime gittiğine işaret eden Ay, "Avrupalı besici ile Türk besicisi arasındaki en önemli fark, Avrupalı kaba yemi açığını kendi zincir halkası içinde ucuz yollu gidermesi.
Juventus Teknik Direktörü Conte, Mancinili Galatasaray'dan çekiniyor
Mancini ile karşılaşacak olmaktan pek memnun olmadığını dile getiren Conte, nedenini teknik adam değişikliklerinden sonra tüm çalışmalarının boşa gittiğine dayandırdı.İtalyan çalıştırıcı, Mancini'nin 1-2 günde yep yeni bir oyun kurmasının imkansız olduğunun altını çizerken, "Galatasaraylı futbolcular Fatih Terim'in oyun felsefesine
Fenerbahçe'de Başkan Yıldırım, Ümit Özat'ı toplantıya davet etti
/>Bizzat Aziz Yıldırım'ın davet ettiği Ümit Özat'ın, toplantıya katıldığı öğrenilirken, Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra ilk kez Şükrü Saraçoğlu Stadı'na gittiğine de vurgu yapıldı.Bilindiği üzere, Fenerbahçe Spor Kulübü resmi internet sitesinden, Ümit Özat'ın Beyaz TV'de yaptığı eleştirilere sert bir dille cevap verilmişti.
Bülent Arınç: Bir müdahale olacaksa bunu ABD yapacak gibi görünüyor
Karar onundur bu yola gittiğine göre. Bunun da farklı sebepleri var. Hem kendi iç politikası hem geçmişte alınan kararlar hem cumhuriyetçilerle demokratların münasebetleri, onun Kongre'nin onayına ihtiyaç duyduğunu gösterebilir.
Selçuk Üniversitesi’nden ‘Hasta bebeğe bakılmadı’ iddialarına yalanlama
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Haberde geçen Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorunun tatile gittiğine yönelik iddialar tamamen gerçek dışıdır. Olay şu şekilde gelişmiştir: Hasta velisi tarafından sevkli olarak bir başka üniversite hastanesi, ardından da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemize getirilen hasta
Aras Edaş Aras Epsaş Elektrik hisse devri imza töreni Erzurum’da gerçekleşti
10 yıl önce 10 liralık gelirin 86 lirasının iç ve dış borç faizine gittiğine vurgu yapan Bakan Şimşek, "10 yıl önce gelirimizin önemli kısmı faize gidiyordu. Bugün ise gelirin 86 lirası yatırıma, 14 lirası ise iç ve dış borç faizlerine gidiyor.
Durak: Toplanan fındıkta varınızı yok etmeyin
Bu yüzden bir problem olduğunu zannetmediğim gibi şartların iyi gittiğine de inanıyorum. Hatta tam aksine yeni toplanan fındıklara baktığımız; fındıkların kabukları ince, içleri dolgun. Yani bu da demek oluyor ki fındık zarar görmemiş.
Recep Sert, 2 hafta içerisinde yeni yüzünü görebilecek
Herşeyin kendilerinin istediği gibi gittiğine değinen Özkan, "Her geçen gün bizim istediğimiz gibi ilerliyor. Ödemleri bir hayli geriledi.
Beşinci yüz nakli yapılan Sert uyandırıldı, komutlara cevap veriyor
Herşeyin yolunda gittiğine değinen Özkan, "Biraz daha ödemi gerilesin daha iyi bir yüzle karşılaşması için ailesiyle henüz görüştürmedik. Biraz daha bekleyeceğiz.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, mahkumlarla iftarda buluştu
Ramazan ayının bu kötü duygulardan kurtarmak için her sene gelip gittiğine dikkat çeken Görmez, şehrin sokaklarında gezen, kendi nefsinin, iradesinin esiri olan nice insanların özgür olmadığını ancak cezaevinde kalan insanların, hücrede dahi olsa özgür olabileceğini ifade etti.
Feth-i kabir sırasında Turgut Özal’ın kafası kopmuş
Toplumumuzun önemli bir bölümü, bu satırlar kaleme alındığında, elde henüz kesin delil olmamakla birlikte, Turgut Özal’ın bir cinayete kurban gittiğine inanıyor. O kadar ki, açılan bir cinayet soruşturması ve cinayetle suçlanan biri dahi bulunmakta.
Mavi Marmara davasında, sanıklar hakkındaki yakalama talebi reddedildi
Mavi Marmara davasında mahkeme, sanık İsrailli eski komutanlar hakkında yakalama ve kırmızı bülten çıkarılması taleplerini, sanıklara henüz tebligatın gittiğine dair evrak gelmediği gerekçesiyle reddetti.
Bakan Yazıcı: Bulgaristan'daki eylem ticaretimizi tıkadı
Ama, Türkiye’den yükü alıp Bulgaristan’dan başka bir ülkeye Almanya’ya gidiyorsa, Avusturya’ya gidiyorsa üçüncü ülkeye gittiğine daire taşıma belgesi olması lazım. Bulgaristan’da aldığı yükü Türkiye üzerinden başka bir ülkeye götürüyorsa da bu belgeyi almak zorunda.
Anadolu’yu ABD’ye taşıyan festivalde farklı milletlerden gönüllüler çalışıyor
30 yıldır tantuni pişirdiğini belirten Hacı Fevzi, 17 farklı ülkeye gittiğine ve Urfalı olduğuna değinmeden geçemiyor. “FESTİVAL İSLAM DİNİNİN YANLIŞ ANLAŞILMASININ DA ÖNÜNE GEÇİYOR”Festivalde gönüllü görev alanlardan Saraybosnalı Tosca Admir, böyle bir işe talip olmasını ise “Benim Türk insanları ile olan ilişkim arkadaşlıktan öte kardeşlik
İşte evliğin temeline dinamit koyan cümleler
Bazı evliliklerin de yıkıma doğru gittiğine işaret eden Doğru, tüm ilişkilerde olduğu gibi, sağlıklı bir evliliğin temelinde de eşlerin birbirine dürüst olmasının son derece önemli olduğunu belirtti.
Erzurum'da şapa bağlı hayvan ölümleri başladı
Davut Kaya isimli çiftçi ise büyükbaş hayvanlarını diğer hayvanlardan uzakta yaylada otlatarak, şaptan korunma yoluna gittiğine değindi.HAVALARIN ISINMASIYLA HASTALIK ARTTI
Fransa'da ekonomik sıkıntılar 1 Mayıs'a gölge düşürdü
Meydanda toplanan partililere seslenen Marine Le Pen, 1 yıllık sol parti iktidarını eleştirerek halkın ekonomik durumunun giderek kötüye gittiğine vurgu yaptı.Fransa’da Sosyalist Parti’nin iktidarındaki ilk 1 Mayıs kutlamalarına halkın ilgisi ise bir önceki yıllara göre oldukça az oldu.
Allan McGregor: Golü kaleci değil, takım yer
Penaltı kurtarmak tamamen atılan şuta, şutun şiddetine ve topun nereye gittiğine bağlı. Bazen bir tarafınıza yatarsınız ve top size çarpar. Bazen de kalecinin çok özel bir şeyler yapması gerekir. Dürüst olmam gerekirse penaltı kurtarmak, vuruşu yapanın attığı şutla ilgili.
Sanica Boru Elazığspor’da gözler Mersin maçına çevrildi
Türkiye liginin iki büyüğe doğru gittiğine de dikkat çeken Vural, "Dikkat edelim diğer iki büyük takım maddi ve manevi arayı açıyor, bu unvana layık olmalarını istiyoruz. Benim camia olarak Beşiktaş ile aram iyidir.
Samsun Kültür ve Sanat Çalıştayı düzenlendi
Samsun Kültür ve Sanat Platformu adına konuşan Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, birlikte hareket edilmesi gerektiğin belirterek, “Samsun’un çok ileriye gittiğine, çok iyi işler başarabileceğine, kültür ve sanat faaliyetlerinin de ilerde çok üst düzeyde olacağına inanıyorum.
BM Genel Sekreteri Ban, tartışmalı toplantıya katılımını ‘adaletle’ izah etti
Uluslar arası toplumu Suriye konusunda uyaran Ban, bu ülkede durumun her geçen gün daha da kötüye gittiğine işaret etti. Askeri dinamiklerin ülkede yıkıma devam ettiğine dikkat çeken Ban, sivillerin bu çatışmanın bedelini en fazla ödeyenler olduğunu hatırlattı.
Su ürünleri sektörü teşvik mağduru
Sektöre ilişkin değerlendirmede bulunan Birlik Başkanı Kızıltan, su ürünleri ve kanatlı ihracatının iyi gittiğine dikkat çekti. Türkiye geneli ihracatın yüzde 17 artışla 1 milyar 664 milyon dolara ulaştığını kaydederek, “2013’ün ilk üç ayında balık fiyatlarında ve ihracatımızda yaşanan artışı da gözönünde
G8 dışişleri bakanları toplantısı Londra'da başladı
Dışişleri Bakanı William Hague, Suriye’deki durumun daha da kötüye gittiğine dikkat çekerek, dışişleri bakanları toplantısının birinci gündeminin Suriye krizi olacağını kaydetti. Hague, kendisinin kişisel gündeminde ise ‘savaş zamanlarındaki cinsel şiddet ve taciz olaylarının cezalandırılmasına’ yönelik başlattıkları girişim olduğunu vurguladı.
Yeni Anayasa’da Anayasa Mahkemesi'nin kısa karar açıklamasına engel
Madde gerekçesinde, Anayasa Mahkemesi’nin basın toplantıları düzenleyerek kısa karar açıklama yoluna gittiğine dikkat çekilerek, “Kabul edilen fıkra, Anayasa Mahkemesi’nin kısa karar açıklama ile Anayasa'nın özünü ve sözünü ortadan kaldıran uygulamalarını engellemek amacıyla
Bursa ‘Bursu’ adıyla kendi markasını üretecek
Anadolu’nun her tarafına hatta yurt dışına bile Bursa’dan su gittiğine dikkat çeken Altepe, zengin su kaynaklarından pay almak istediklerini kaydetti. Altepe, şöyle konuştu: “Şu anda boşta olan su kaynaklarını biz elimize alarak üretim yapmak istiyoruz.
Fahri Korutürk'ün eşi Emel Korutürk son yolcuğuna uğurlandı
Kafamızı kaldırmak, uyanmak ve bugünkü siyasi iktidarın oluşturmaya çalıştığı Türkiye Cumhuriyeti'nden nereye doğru gittiğine dair , özellikle kadınlarımızın kafalarını kaldırıp görmeleri gerektiği bir andır diye düşünüyorum.
Nihat Ergün: Almanya, Türkiye’nin en önemli dış ticaret ortaklarından
Rösler, Türkiye'nin sürdürebilir bir büyümeye doğru gittiğine işaret ederek, bu güç ve dinamik gelişmelere bakıldığında yapısal ve stratejik bir büyümenin söz konusu olduğunu söyledi. (CİHAN)
Güngören patlaması davasında 2 sanık tahliye edildi
Sanıklardan Hüseyin Türeli’nin avukatı Ercan Kanar, müvekkilinin olay gecesinde kahvehaneye uğradıktan sonra evine gittiğine dair tanık dinletmek istediğini söyledi. Bunun üzerine mahkeme, Türeli’nin kardeşi Elif Türeli, ağabeyi Mehmet Türeli ve kahvehane sahibi Mahsum Kanaş’ın tanık olarak dinlenmesine karar verdi.
Cumhurbaşkanı Gül: Gana istikrarlı ve Afrika'da örnek bir ülke
Mart 2011'de kendisinin de Gana'ya gittiğini anlatan Gül, ilk kez bir Türk Cumhurbaşkanı'nın Gana'ya gittiğine dikkat çekti. Gana Sahraaltı'nın Afrika'da ilk bağımsızlığını kazanan ve demokrasi ile serbest piyasa ekonomisini gerçekleştiren hep istikrarlı olmuş bir ülke olduğunu dile getiren Gül
Kılıçdaroğlu: CHP düşünce kuruluşu değil, ilkelerimiz var
Gazetecilerin Hüseyin Aygün’ün insani olarak gittiğine yönelik açıklaması hatırlatılması üzerine ise “ Bakalım. Bilgim yok benim. Bilmiyoruz. Önce olayı bütün ayrıntılarıyla bilmemiz gerekir.
Selçuk Aydın, Jesus Soto Karass ile eleme maçına çıkacak
Son maçtan sonra teknik ekibinde de değişikliğe gittiğine değinen başarılı boksör, ''Yeni ekibim bana çok sıcak davranıyor ve gerçekten çalıştıklarımın en iyisi olduklarını düşünüyorum. Antrenörüm Adam Booth, yardımcısı Paddy Fitzpatrick ve kondisyon antrenörü Darren Chan'tan çok memnunum.
Cüneyt Çakır: Hakemler olarak hala istediğimiz yerde değiliz
Hakem ile futbolcular arasındaki ilişkilerin daha iyiye gittiğine ve daha da iyi olacağına inanıyorum." cevabını verdi. Hakemler mi futbolun önünde futbol mu hakemlerin önünde tartışmalarını bir kenara bırakmaları gerektiğini savunan FIFA Kokartlı hakemimiz, "Bu tartışmalar Türk futboluna
Kapalıçarşı esnafından yönetime suçlama
Yönetim tarafından 5 milyon liranın toplandığı ancak bu paranın nereye gittiğine ilişkin bilgilerin kesin olmadığı iddiasında bulunan Yargılı, yangının bu parayla ilgili evrakları yok etmek çıkarılmış olabileceğini de savundu.
Yapı denetim firmaları müteahhitle devlet arasında kaldı
Hangi yapı denetim firması incelemeden onaylıyorsa, işi bilmiyorsa müteahhidin ona gittiğine vurgu yapan Hikmet Güzel, “Proje baştan eksik ve hatalı oluyor. Bakanlık işin uzmanı olmayana da belge veriyor.
Kalkınma Bakanı: Ar-Ge'ye ayrılan kaynak 1,8 milyar lirayı buldu
Onun için dünyanın ve tüketicinin nereye gittiğine bakmalı, bunalımları, iklimi temel almalıyız. Çünkü yenilik fanus içinde olmuyor." ifadelerini kullandı.
Adalet Bakanı Ergin’den Komisyon’a ‘müzakereleri hızlandırın’ çağrısı
" sözleriyle sürecin yavaş gittiğine dikkat çekti. Bakan Ergin, buna karşın Türkiye'nin AB üyeliğine verdiği önem nedeniyle pozitif gündem çerçevesindeki çalışmaları örnek göstererek yoluna devam ettiğinin altını çizdi.
Ruslar yaşamlarından geçen yıla göre daha memnun
Yüzde 45 önemli oranda yolunda gittiğine inanırken, yüzde 24 olumsuz düşünüyor. 27-28 Kasım tarihlerinde Rusya’nın 138 ayrı yerleşim biriminde yapılan ankete 1600 kişi katıldı (CİHAN)
Suriye muhalefetinden Moskova’da İkinci Cenevre çağrısı
Suriye’de durumun her geçen gün daha da kötüye gittiğine değinen Azim, “Biz Rusya hükümeti ile şiddetin sonlanması, siyasi mahkumların sona ermesi için çalışıyoruz. Suriye’de şiddeti sona erdirmek ve dış askeri müdahale seçeneğini önlemek zorundayız…” şeklinde konuştu.
Simeone'den Arda ve Emre değerlendirmesi
Taktik o kadar ön plandadır ki İtalya'da birçok takımın maç içinde birkaç defa taktik değişikliğine gittiğine şahit olmak sıradan bir olaydır. İspanya'daki futbol anlayışı ise benim özellikle hoşuma gidiyor.
Kazada hayatını kaybeden arkadaşları için yürüdüler
adına konuşan Makine Mühendisliği Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Esra Boğa, geçen yıl da aynı yerde Hakan Çoşgun adında öğrencinin benzer kazaya kurban gittiğine dikkat çekti. Boğa, "Artık yerleşke çevresindeki yollarda kaza istemiyoruz.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik: Başbakan 10 yılda, 25 yıl yaşlandı
Zaman zaman kendisine Başbakan'ın neden çok fazla yurt dışına gittiğine dair sorular sorulduğunu anlatan Çelik, hiçbir havayolu şirketi çalışanının Başbakan kadar uçmadığını iddia ederek, " Arkadaşlar Allah'tan korkun ya.
Bakan Yıldız, Süper Loto talihlisine yatırım çağrısı yaptı
Hatta önümüzdeki 2 hafta içersinde Sayın Putin’in ziyaretiyle beraber yine bu ilişkilerin ne kadar olumlu yönde gittiğine dair bazı haberleri de kamuoyu ile paylaşacağız. Gerek nükleer santral, gerekse de doğalgaz ve ham petrol alımlarıyla alakalı… Rusya ile Suriye üzerinde bir mutabakat sağlayamıyor olabiliriz.
Şili Cumhurbaşkanı’ndan Türkiye’nin Ortadoğu politikasına övgü
bir Türkiye dostu olduğunu söyleyen Gül, Şili Cumhurbaşkanı’nın sade İstanbul ve Ankara değil, Kayseri de dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerine gittiğine dikkat çekti. Şili ile Türkiye arasındaki ilişkilerin öneminden bahseden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, iki ülke arasındaki ilişkilerin Osmanlı dönemine, 1913’e kadar uzandığını söyledi.
Kız çocularının okula gitmesi için 600 bin dolara biçerdöver aldı
Birçok bölgede kız çocukları okul yerine pamuk tarlasına gittiğine şahit olduklarını dile getiren iş adamı Timurağaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:"Her okul açıldığında kız çocuklarımız okullarından ve eğitimlerinden geri kalıyorlardı.
Bakan Günay'dan Kürtçe çay daveti
Yarın yine inşaatın nasıl gittiğine bakacağız. Kazı ve restorasyon çalışmalarına bakacağız. Hoşap Kalesi benim şu ana kadar içini gezmediğim kalelerden birisiydi. Hakkari yoluna gidip gelirken bölgede çok durdum, çevreyi izledim.