gittiğini

"Snowden sonrası gazetecilik" masaya yatırıldı
Telefon ihbarından sonra birkaç muhabir arkadaşı ile birlikte Hong Kong’a gittiğini aktaran tecrübeli gazeteci Gibson, Snowden’in elindeki belgeleri 3 gün boyunca inceledikleri halde uzmanlardan görüş aldıktan sonra kesin doğruluğuna inandıklarını ifade etti.
Fenerli futbolcu Egemen Korkmaz: Kazanmak güzel
İSTANBUL - Spor Toto Süper Lig'de Torku Konyaspor'u 2 - 1 yenen Fenerbahçeli oyuncu Egemen Korkmaz, maçın her iki tarafa da gelip gittiğini belirterek, "Neticede kazanmak güzel." dedi.Takımı adına galibiyet golünü kaydeden Egemen Korkmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Güzel bir galibiyetti bizimi için.
Çin, New York Times muhabirinin vizesini uzatmadı
Sözcü Qin, Ramzy’nin bunu yapmadığını ve mevcut vizesiyle Çin’e gelip gittiğini, bu hareketinin ise Çin kanunlarına aykırı olduğunu ifade etti.Çin’de yabancılar, ikametgahlarını almak için çalıştığı kurumdan ayrıldıkları zaman ülkeyi terk etmeleri yada vizelerini başka türe dönüştürmeleri gerekiyor.
Taburcu olan Simonek takım arkadaşlarıyla vedalaştı
futbolcusu gibi görmeye devam edeceklerini belirterek, “Simonek, ne yazık ki talihsiz bir rahatsızlık geçirdi ama bizim için önemli olan sağlığının iyiye gittiğini görmek. Manisaspor’un kapıları her zaman ona açık olacaktır.
Nazarbayev, Davos’a gitti
Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Basın Dairesi, Nazarbayev’in Davos'ta yapılan Dünya Ekonomik Forumu'na(WEF) katılmak üzere İsviçre’ye gittiğini duyurdu.Kazak lider zirveye katılan devlet başkanları ve önde gelen şirket temsilcileri ile bir dizi ikili görüşmeler yapacak.
Sercan ve Volkan’ın adı yetti, Bursasporlu oyuncular coştu
Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum da Batalla’nın kendi isteği ile gittiğini belirterek, aynı konunun devamlı gündeme getirilmesine sinirlendi. Daum, bir daha bu konuda konuşmak istemediğini dile getirdi.
Süleyman Seba'nın sağlık durumu iyiye gidiyor
ANKARA - Beşiktaş Kulübü, GATA'da tedavi görmekte olan Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın durumu iyiye gittiğini açıkladı. Kulübün resmi sitesiden yapılan açıklamada şöyle denildi:
'Sergen, reklam çekimi için İstanbul’a gitti, istifa etmedi'
Sergen Yalçın’ın reklam çekimi için İstanbul'a gittiğini belirten Kızıl, böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Sergen Yalçın’ın dün akşam kampı terk ederek İstanbul'a dönmesi üzerine başarılı teknik adamın Gaziantepspor’dan istifa ettiği iddia edildi.
Nakliyatçılar, mazot fiyatına isyan etti, belge mağduriyetine çözüm istedi
İstanbul’a bugün bin 800 lira maliyeti olan bir aracın ne yazık ki mağduriyetten dolayı bin 200 liraya işe gittiğini anlattılar. Mazot parasını, lastik parasını, sigorta parası değil, evine ekmek parası götüremeyecek halde olduklarını ifade etmek için de pasif bir eylem yaptılar.
Fikret Orman: Ronaldinho transferine ilk başta sıcak bakmıyordum
Orman, Antalya kampında da herşeyin rutin gittiğini kaydetti."TARIK HAKKINDA OLUMLU BİLGİLER GELMEDİ"Basın mensuplarının Kayserisporlu Sefa Yılmaz, Galatasaraylı Dany ve Eskişehirsporlu Tarık Çamdal transferini sorması üzerine Orman, Sefa'yla lig başında da ilgilendiklerini
Galatasaray maçında, güvenlikçilerin özürlüleri tartakladığı iddia edildi
Bedensel engelli Hakan Kabakçı da tekerlekli sandalye ile maça gittiğini ilk olarak stadyum dolu cevabını aldıklarını kaydetti. Kabakçı, daha sonra tüm kendisi gibi engelli olan arkadaşlarına saldırı olduğunu kendisinin de engelli arabasından sürüklenerek bölgeden uzaklaştırılmaya çalışıldığını
EPDK, güneş enerjisi için yakında ihaleye çıkacak
Enerji sektörünün temel trendlerinin çok iyiye doğru gittiğini ifade ederek, bu gelişmeye katkısı olan herkese ben teşekkür etti. Türkiye'nin elektrik ve doğalgazda dünyada en hızlı büyüyen ülkelerinden birisi olduğunu ifade eden Köktaş, “EPDK toplamda 30 binin üzerinde lisans vermiştir.
CHP'li Özkan: Girdi maliyetleri artarsa damızlık düveler kesime gider
50 kilogamlık 45 lira olan yemin bir ineğe 3 gün gittiğini belirten Gök, balyanın kilosunun da bir lira olduğunu ve slajlık mısır fiyatının da pahalı olduğunu kaydetti. Gök, "Besicinin ayakta kalması çok zor.
Sivasspor 5 oyuncu transfer edecek
Carlos, takımdan 5 oyuncunun gönderileceğini onların yerine de 4 veya 5 tane transfer yapmayı düşündüklerini belirterek, Renfigo, Murat Akça’nın önceden gittiğini, Kamil Grosicki, Abdulkadir ve Timur’un da sözleşmelerinin bitmesi nedeniyle gönderilebileceğini aktardı.
Güney Sudan’da taraflar barış masasına oturdu, çatışmalar devam ediyor
geçen Bor’dan kaçan yaklaşık 75 bin kişinin Nil Nehri’nin kıyısındaki Awerial Mülteci Kampı’na sığındığını, siviller için durumun her geçen gün kötüye gittiğini bildirdi. Bölgede bulunan sağlık kuruluşlarından MSF basına yaptığı açıklamada, "İçme suyu yok.
Müşerref: Ne yaptıysam Pakistan için yaptım
Ayrıca Müşerref kendi döneminden sonraki Pakistan’a baktığınız takdirde her alanda ülkenin kötüye gittiğini savundu.Hakkında açılan davalarla ilgili ise fazla detaya inmeyeceğini belirten Müşerref, davaların hepsinde haklı olduğunu ve haklı çıkacağını söyledi.
Kiev’de milletvekili, polis tokatladı
Bu ağaçların meydandaki eylemcilerin ısınması için gittiğini biliyorlar amaç burada odunun belgesinin olup olmadığı değil. İçişleri Bakanı Vitaliy Zaharçenko’nun meydana olan desteği kırın talimatı.
Binlerce Müslüman, Orta Afrika Cumhuriyeti'ni terkediyor
IOM görevlisi Muhammed Abdiker, başkent Bangui’de durumun her geçen gün kötüye gittiğini söyledi.Ülkeyi terk eden sivilleri korumakla görevli Fransız askerlerinin, Hristiyan çetelerin öldürme ve yağmalama faaliyetine sessiz kaldığı iddia edildi.
Mahkeme, Neonazi cinayetlerini aydınlatmakta zorlanıyor
, buraya gittiğini hem eşinden hem de istihbarat dairesinden saklıyor. Cinayeti de bir kaç gün sonra bir gazeteden okuduğunu, bir hesaplama yapıp olaydan bir gün önce internet kafeye gittiği sonucuna vardığını ileri sürüyor
TKDK, Denizli’de 50 çiftçiye traktör ile 97 tarım ekipmanı teslim etti
Bu dönemde merkeze en çok projenin ilimizden gittiğini de iftiharla belirtmek isterim. Kalan projelerin de incelenmesine devam edilmektedir. Destek kapsamında 48 faydalanıcı tıbbi ve aromatik bitki ekimi, 2 faydalanıcı da arıcılık amacıyla traktör ve ekipman temin edeceklerdir.
Küçük minibüse 34 kişi bindiler
Aracı durduran polis, yolcuların Romanya’dan Almanya’nın Hanau kentine gittiğini öğrendi. Konu hakkında Perşembe günü açıklama yapan polis, yolcuların 25’ini Passau ana tren garına götürdü.
Bahçeli: Hukuki süreç AKP hükümetince engellenmek ve yıpratılmak isteniyor
Türk polisinin, hükümetin hışmına ve mütecaviz emellerine kurban gittiğini belirten Bahçeli, oysaki emniyet mensuplarının yalnızca görevlerini ifa ettiğini, verilen emirlerin gereğini yerine getirdiğini vurguladı.
Sanatçı kafilesi, umre için havalimanında buluştu
Umreye ilk Kez gittiğini belirten Burcu Güneş ise "Allah nasip ederse bugün Mekke’de olacağız. Oradaki ibadetler 1 hafta kadar sürecek.
İhsanoğlu, Nebil El Arabi ile Suriye konusunu görüştü
Suriye’de durumun giderek kötüye gittiğini belirten İhsanoğlu, özellikle kış şartlarından dolayı Suriyelilerin acil gıda ve barınma ihtiyacı duyduğunu anlattı. Bunun için İİT’nin Lübnan ve Türkiye sınırındaki mültecilere yardım etme çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.
Suriye'de 11 bin yabancı savaşıyor
Radikalizm Araştırma Merkezi'nin (ICSR) yaptığı araştırmayı kaynak gösteren gazete, bu kişiler arasındaki 240 kişinin Almanya'dan, 60'ının da Avusturya'dan gittiğini duyurdu.Esed rejimine karşı 100 bin direnişçinin savaştığını açıklayan ICSR, bunların yüzde 10'unun Suriye dışından olduğunu savundu.
'Fenerbahçeli Michal Kadlec'in yeni takımı yüzde 80 Borussia Dortmund'
Bugüne kadar transferle ilgili tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki bu iş yüzde 80 tamam ve Borussia Dortmund cephesi görüşmelerin iyi gittiğini söylüyor." ifadelerine yer verildi.Miroslav Kadlec, "Borussia Dortmund ile isminin anılması ayrıca hoş bir durum.
Azerbaycan'da şifa kaynağı petrol banyosu
Lyudmila Anatolyevna ise 30 yıl önce geçirdiği ağır gripten dolayı felç olduğunu, şimdiye kadar Rusya, Almanya ve Çin'de bir çok merkeze gittiğini bildirdi. Kullandığı kimyasal ilaçları artık vücudunun kabul etmediğini ve alerjik semptomlar oluşturduğunu belirten Anatolyevna, ''Naftalan'da petrolle tedaviden
Davutoğlu: Downer'le verimli bir görüşme gerçekleştirdik
Downer’in müzakere süreci bağlamında daha önce Ankara’ya gittiğini ve görüştüklerini kaydeden Davutoğlu; müzakerelerde gelinen son aşamayı, Atina temaslarını ve KKTC’deki temaslarını paylaştıklarını belirtti.
Bakan Çelik: Keşke kırmızı plakaları Türk yapımı otomobile takabilsek
/>Toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, dünyanın pek çok yerinde siyasi ve ekonomik krizin yaşandığı, Türkiye’nin ise sürekli iyiye gittiğini söyledi. Son 11 yılda kamu-özel işbirliği ile önemli başarılara imza atıldığına dikkat çeken Çelik, 1 milyon 586 bin 284 işyeri ile ekonomiye hayat verdiklerini
Umre fiyatları 800 Euro’dan başlıyor
Türkiye’den bu sene umreye 400 bin, Hacc'a 100 bin kişinin gittiğini aktaran Özdal, taleplerin seneden seneye arttığını belirtiyor. Aşırı talep dolayısıyla Suudi Arabistan’ın umre vizelerini kısıtladığından söz eden Özdal, "Daha evvel kutlu yolculuğun müddeti 30 gün idi, bu seneden itibaren 14 oldu.
Erdem Başçı: Türkiye cari açığı rahat finanse edebilecek
İthalat ve ihracat endeksine de değinen Başçı, hafif dalgalanmalara rağmen rakamların iyiye gittiğini aktardı. Karşılama oranlarının ortalamasına bakıldığında pozitif eğilimlerin olduğunu savunan Başçı, sözlerini şu şekilde tamamladı:
Bakan Yıldız: Dünyanın kullandığını biz kullanmazsak mahallenin delisini oynarız
Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ile Türkiye'nin yaptığı enerji anlaşmalarının hemen ardından Bağdat'a gittiğini söyleyen Bakan Yıldız, yapılan anlaşma metni üzerinde mutabık kalarak bu yolculuğa çıktığını, yaşanan pürüzlerin bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini hatırlattı
Almanya'dan kısa kısa..
, özel ve mesleki gerekçelerden dolayı cinayetin işlendiği internet kafeye gittiğini kimseye söyleyemediğini iddia etti. YILIN EĞİTİM ÖDÜLÜ ‘YETENEK AVCISI’ SUAT YILMAZ’A VERİLDİRuhr havzasının metropolü olan Essen kentinde ThyssenKrupp genel merkezinde ‘Yılın Eğitim Ödülü’ verildi.
Yanukoviç’in eleştirilen Çin ziyareti başladı
Göstericilerin Ukrayna hükümet binasını kuşattığı ve hükümetin istifasının istendiği bir dönemde milli menfaatler için Çin’e gittiğini söyleyen Yanukoviç, Çin makamlarıyla, ticaret, iktisadi, yatırım, finans, kredi, enerji, tarım, bilimsel ve teknik alanlarda görüşmelerde bulunacak.
Semih Kaya: Fatih Terim formayı verdi; Galatasaray hayatımız başladı
Savunma oyuncularının zamanla ve tecrübeyle daha ileri gittiğini bilenler için Semih Kaya sadece bugün için değil, asıl yarın için beklenti yaratıyor. Takım, zaman ve milliyet kısıtlaması olmadan kiminle defans ikilisi oynamak isterdin?
70 ülkeye tohum ihracat yapılıyor, ama çok daha fazlası ithal ediliyor
beslenme nedeniyle sıkıntı çektiğine işaret eden Mirmahmutoğlu, hal böyleyken dünyada parasal büyüklüğü 1 trilyon dolar olan 1,3 milyar ton gıdanın çöpe gittiğini belirtti. ÇİN, KİŞİ BAŞI ET TÜKETİMİNİ 1 KG ARTIRIRSA
Dershaneler Japonya’da eğitim sisteminin ayrılmaz bir parçası
Dershanelerin okullardaki derslerle aynı konuları işlediğine dikkat çeken Masanori, öğrencilerin daha kaliteli üniversiteye girmek için dershaneye gittiğini kaydediyor. Çok kaliteli üniversitelerin de zaten kendi özel sınavlarını yaptıklarını hatırlatıyor.
Tarık Çamdal: Milli Takım formasını sürekli giyip, kalıcı olmak istiyorum
Yaz tatili için Kayseri'deyken Lienen'in Olympiakos'a gittiğini öğrenince hayal kırıklığı yaşadım. Geri döndüğümde takımın başında Reiner Mauer vardı ve bana antipatiyle yaklaştı. Benim bambaşka planlarım varken direkt PAF takıma gönderdi.
Gaziantepspor, Sergen Yalçın’la 2’de 2 yaptı
Günün başarılı ismi Turgut Doğan Şahin, kendileri için zor bir deplasman olduğunu ve Gençlerbirlği’nin de son haftalarda iyi gittiğini vurgulayarak, Sergen Yalçın’ın gelmesiyle iyi bir başlangıç yaptıklarını bunu devam ettirmek istediklerini ve galibiyetle Ankara’dan döndükleri için mutlu olduklarını
"Dünya, İran’a dayatma yoluyla bir şey yaptırılamayacağını gördü"
İran Devrim Muhafız Komutanının altı kez Kandil’e gittiğini iddia edenler yemin ederim ki, ne İran’ı ne Devrim Muhafızlarını tanıyor ve biliyor. İran’ın Türkiye’de Alevi- Sünni çatışmasını geliştirmeye çalıştığı iddiası kesinlikle İran siyasi ile uyumlu değildir.
İhracatçılar kümelenerek 500 milyar dolar hedefine ulaşacak
Türkiye son 10 yılda dünya ticaretinin nereye gittiğini doğru okumuş ve ona göre politikalar izlemiştir. 2023 hedefleri çok net. Zaman durma zamanı değil, pedal çevirme zamanı.
Çocuklarını evde yalnız bırakan anneye 75 gün hapis cezası
Alkol ve uyuşturucu kontrolü sırasında kadın, iki kızını bir gün önce uyuttuktan sonra evden çıktığını ve arkadaşının evini taşıması için yardıma gittiğini; babalarının da evde olmadığını söyledi. Polisler, kadının evinde yaptığı incelemede uyuşturucu ile birlikte izinsiz silah ve birçok mermi buldu.
Real Madrid teknik Direktörü Ancelotti: Ronaldo oynamayacak
Galatasaray'ın teknik direktör değişikliğine gittiğini hatırlatan Ancelotti, "Mancini'nin göreve gelmesiyle Galatasaray daha iyi savunma yapmaya başladı. Rakibimiz gruptan çıkmak istiyor bu yüzden kazanmak için oynayacak.
Tüketici derneklerinden çağrı merkezlerine ‘bekletme’ tepkisi
merkezlerinin telefonda bekletme sürelerini sınırladığını anlatan Deniz, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) da bankalar için böyle bir uygulamaya gittiğini bildiriyor. Önlemlerle sorunların bir miktar aşıldığını aktaran Deniz, şunları kaydediyor:
"Dershanelerin tek başına tavsiye edilmesiyle eğitim sistemi düzelmez"
2013-14 eğitim yılında 6 ve 12’nci sınıflar arasında okuyan öğrenci sayısının 7,8 milyon olduğunu ifade eden Esen, bu öğrencilerin yüzde 23’ünün dershanelere gittiğini kaydetti. Dershane tartışmaların önemini ortaya koymak için özellikle 8 ve 12’nci sınıflara göz atılması gerektiğini vurgulayan Meclis Başkanı Esen, "Bu sene SBS’nin
Eklemettin İhsanoğlu: Myanmar’da Müslümanlara yapılan zulüm gibisini görmedim
Ekmelettin İhsanoğlu, dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve mazlum Müslümanlar'a yardım için gittiğini fakat Myammar'da Müslümanlara yapılan zulüm gibisini görmediğini söyledi. Gaziantep Valiliği'ni ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İİT Genel Sekreteri Eklemettin İhsanoğlu, dünyanın dört bir tarafına yardım amaçlı
Veysel Eroğlu: Geçitköy Barajı 7 Mart'ta bitecek
Projeyle ilgili çalışmaların iyi gittiğini, Alaköprü ve Geçitköy Barajı’nın zamanında biteceğini ifade etti. Kara hatlarının yapımına devam edildiğini ve 2014 yılında suyun verileceğini söyleyen Eroğlu, su gelirse beklemesin diye dağıtım ihalesini de yaptıklarını kaydetti.
16 senede 226 basamak atladı
Bursa’nın nereden gelip nereye gittiğini ortaya koyan araştırma, kurumlar için de önemli. Buna göre 1997’de 220 bin 204 TL ciro ile 321. büyük şirket olan Çilek Mobilya, 2012’de 106 milyon 95 bin TL ciro ile 95.
Samuel Holmen: Rekabet takıma olumlu yansıyor
Çalışmaların gayet iyi gittiğini belirten İsveçli oyuncu, "Antrenmanlarımız gayet iyi gidiyor. Hazırlıklarımızı iyi bir şekilde sürdürüyoruz.
Veysel Eroğlu: Kıbrıs'ı tıbbi ve aromatik bitki merkezi yapacağız
Bakan Eroğlu, KKTC’deki su tesislerinin son durumunu dün akşamda değerlendirdiklerini, bu çerçevede çalışmaların çok iyi gittiğini dile getirdi. Veysel Eroğlu, barajları zamanında önce bitirerek KKTC'ye su sevkıyatına başlamak istediklerini kaydetti.