gökçekent köyü

Karaman'da en temiz köylere ödül verildi
Karaman Valiliği tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Çoğlu köyü birinci, Gökçekent köyü ikinci, Narlıdere köyü üçüncü oldu. Dereceye giren köylere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bilgisayar gönderildi.
Suşehri Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimleri yapıldı
Gökçekent Köyü Muhtarı Abbas Yıldırım ve Gözköy Muhtarı Bülent Deniz, İl Genel Meclisi Üyesi Erhan Özen'i taraf tutmak ve taraf olmaya sevk etmekle suçladı.
Karayolları 16. Bölge Müdür Yardımcısı, köylülerin sorunlarını dinledi
Toplantıda söz alan Gökçekent Köyü Muhtarı Abbas Yıldırım ise istek ve taleplerinin kağıt üzerinde kalmamasını, bugüne kadar bir çok isteklerinin kağıt üzerinde kaldığını belirtti. Kaymakam Yusuf Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlker Şimşek ve Belediye Başkanı Sedat Sel'in katıldığı toplantının ardından ekip, duble yol yapım çalışması
Suşehri'nde trafik kazaları: 2 yaralı
Sıdık Şahin (21) yönetimindeki 69 AF 380 plakalı kamyonet, Suşehri-Şebinkarahisar Karayolu Gökçekent Köyü yakınlarında direksiyon hâkimiyetini kaybederek 10 metrelik şarampole yuvarlandı. Ters dönen araçtan yaralı çıkan sürücü A.
Suşehri'nde deneme ekimi yapılan aspirin hasadı yapıldı
Sivas'ın Suşehri ilçesinde bu yıl ilk defa deneme ekimi yapılan yağ bitkisi olarak bilinen 'aspir'in hasadı yapıldı. Gökçekent Köyü'nde Abbas ve Başar Yıldırım'a ait arazilerde Targel Projesi kapsamında söz konusu bitkinin ekimi yapılmıştı.
Suşehri'nde 2 dönüm alanda aspir yağ bitkisinin deneme ekimleri yapıldı
Ürünün yöredeki deneme ekimleri, ilçenin Gökçekent Köyü'nde Abbas Yıldırım ve Başar Yıldırım'a ait 2 dönüm arazilerde TARGEL projesi kapsamında, Suşehri İlçe Tarım Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisi Dilek Çelik'in takibinde gerçekleştirildi.
Suşehri'nde aspir yem bitkisi ekimi yaygınlaştırılıyor
"Kurak Alanların Yağ Bitkisi" olarak adlandırılan 'aspir' bitkisinin ilçenin Gökçekent köyünde bu yıl 2 dönümlük alanda deneme ekimi yapıldı. Bitkinin üretici için en önemli avantajının ise ekiminde kullanılan tarım aletlerinin buğday ve bu cins ürünlerin ekiminden kullanılan tarım aletlerinin aynısının olması
Virajı alamayan otomobil takla attı: 3 yaralı
Şebinkarahisar ilçesi istikametinden Suşehri ilçesi istikametine seyir halinde olan Ali Sıtkı Güngör (23) yönetimindeki 29 AC 301 plakalı otomobil Suşehri ilçesi Gökçekent köyü yakınlarında virajı alamayarak takla attı.