gökçeler

Baraj suyu altında kalan ‘Türk zambakları’ taşındı
2013 yılı için Başköy, Pazaryolu, Büyük Karaçay, Kirazlıköprü, Pamukluk, Hamzabey ve Morgedik barajları olmak üzere 7, 2014 yılı için Naras, Gökçeler, Koyunbaba, Aktaş, Burgaz (Zeytinova), Güneşli, Alaköprü, Derince ve Ilısu barajları olmak üzere 9, 2015 yılı için ise Aydınca, Sadak, Reyhanlı, Kars, Gümüşören ve
Evi yanan Semirsan ailesi yeni yuvalarına kavuştu
29 Mayıs 2013'te başlayan ve 21 saatte söndürülen yangında 395 hektar orman yok olmuş, Gökçeler köyü Yayla Mahallesi'nde yaşayan Kadir Semirsan ve ailesi de evsiz kalmıştı. Kızılay çadırında yaşamaya başlayan aileye AFAD'dan 5 bin, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan 4 bin lira yardım edildi.
Çakır: OSB’ye yeni yatırımlar gelecek
Fatih Çakır'a Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Fabrika Ortağı Zafer Çakır, işletmenin yeni kurulduğunu ve tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde 300 kişiyi istihdam edeceğini söyledi.
'Yerin altında taşeron olmaz'
Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu Kandilli Belediye Başkanı Nihat Saral, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ve yönetimi, CHP Ereğli
Gökçeler Köyü İlkokulu'nda üç sınıfa tek öğretmen bakıyor
KÜTAHYA - Kütahya'nın Simav ilçesine 3 kilometer mesafedeki Gökçeler Köyü İlkokulu'nda 1., 2. ve 3. sınıflara, aynı anda tek öğretmen ders veriyor.
Başkan Çolak: Gökçeler, Kandilli'ye bağlansın
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gökçeler beldesi Belediye Başkanı Bekir Çolak, yeni yasa ile birlikte beldelerinin de kapatılmasının söz konusu olduğunu söyledi. Çolak, Gökçeler beldesinin kapatılması yerine Kandilli beldesine bağlanmasının daha doğru bir karar olacağını da ifade etti.
Alaplı şehidini, yaklaşık 5 bin kişiyle sonsuzluğa uğurladı
Belediyesi Başkan Vekili Selime Yılmaz, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Ak Parti Zonguldak Önceki dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, Siyasi Parti ilçe başkanları, Sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş
AK Parti Milletvekili Candan, Ormanlı’da vatandaşlarla bir araya geldi
Milletvekili Ercan Candan'ın, beraberinde Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, AK Parti Ereğli ve Ormanlı belde başkanları da bulundu. Esnafla bir araya gelen Candan, vatandaşlarla da sohbet etti.
Sakarya'daki orman yangını kontrol altına alındı
SAKARYA - Sakarya'nın Akyazı ilçesi Dokurcun beldesindeki orman yangını kontrol altına alındı. Yangında 8 hektarlık alan zarar gördü.
Sakarya'da orman yangını
Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, yangının Gökçeler köyü yakınındaki ormanlık alanda çıktığını söyledi. Henüz çıkış sebebi belli olmayan yangının 8 hektarlık alanda etkili olduğunu kaydeden Türkyılmaz, "Yangına İstanbul, Bursa ve Karabük'ten gelen 3 yangın söndürme
Köksal Toptan, Geçimli şehidinin ailesini ziyaret etti
Ziyarete Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever, Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay ve çok sayıda vatandaş
AK Parti Antalya Milletvekilleri partililerle iftarda buluştu
Mevlütoğlu konuşmasında; Gazipaşa'nın hizmetin ve ulaşımın merkezi olduğunu, Gökçeler Barajı ile de tarım merkezi, Gazipaşa-Alanya duble yolu ve Gazipaşa-Anamur yolu ile karayolu ulaşımının merkezi, havaalanının yapılması ile hava yolu ulaşımının merkezi, yat limanının bitmesi ile deniz yolu ulaşımının
Tekne ile denize açılan Büyükelçi Gibril Joof, oltayla balık tuttu
Ercan Candan’a Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, AK Parti GİK Üyesi Emine Çift, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak eşlik etti.
Maden işçisinin cesedine 4,5 saat sonra ulaşıldı
ZONGULDAK - Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gökçeler beldesinde özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan Temel Erbay’ın cesedine yaklaşık 4,5 saat sonra ulaşıldı. Erbay’ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Yağmur kazalarında 20 kişi yaralandı
Diğer yandan sabah saatlerinde yaşanan bir diğer kazada HEMA Endüstri'ye ait Bayram Güney'in kullandığı 67 TB 584 plakalı midibüs, Gökçeler beldesi girişinde devrildi. Kazada serviste bulunan 21 işçiden 15’i yaralandı.
Kastamonu'da, 100 kişi taziye yemeğinde zehirlendi
Cide Kaymakamı Yüksel Kara yaptığı açıklamada, Gökçeler köyünde vefat eden Hayriye Çivi'nin defnedilmesinin ardından yakınları tarafından taziye evinde tavuk pilav dağıtıldığını söyledi. Yemekten yiyen 100'e yakın kişinin kusma ve mide bulantısı şikayetiyle Cide Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını aktardı.
Simav'da 3,8 büyüklüğünde deprem oldu
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre merkez üssü Gökçeler köyü olan deprem, saat 06.12'de, yerin 4,3 kilometre derinliğinde meydana geldi.
Bakan Eroğlu: Antalya, Burdur ve Isparta’ya 1,3 milyar liralık yatırım yaptık
Bakan Eroğlu, Manavgat Naras Barajı ile Gazipaşa Gökçeler Barajı’nın da inşaatına devam edildiğini belirterek, “Antalya’da bu tesisle ile toplam olarak yaklaşık 119 bin dekar arazi suya kavuşacak. Ayrıca Gökçeler Barajı ile yılda 11 milyon metreküp içme suyu temin edileceği gibi 10 milyon kilowattsaat de enerji üretilecek.
Kandilli belde halkı hastanelerini geri istiyor
Hastanenin morgunun çalışmadığını ifade eden Tokgöz, “Şu anda 2 doktorumuz var; ancak Gökçeler ve Yalıboyun'daki hastalar da buraya geldiği için yetersiz kalıyor. Çoğu hasta Ereğli’ye gitmek zorunda kalıyor.
Köylülerin istimlak tepkisi
ANTALYA - Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Çakmak köyü sakinleri, bölgeye yapılacak Gökçeler Barajı'nın arazilerini sular altında bırakacak olmasına tepki gösterdi. Köylüler, bir yandan ata yadigarı arazilerinin gidecek olması, diğer yandan da haklarını alamamanın üzüntüsünü yaşıyor.
Maden işçileri, Milletvekili Candan'ın arabuluculuğu ile eyleme son verdi
Gökçeler’de bulunan HEMA Kandilli Kömür İşletmeleri'nde işçilerin başlattığı grev 6. günde sona erdi. Bazı işçilerin işten çıkarılmasına tepki başta olmak üzere, düşük ücret ve kömür hakkı verilmemesini gerekçe gösteren maden işçileri, 6 gündür gece gündüz
Ücretlerine zam isteyen özel kömür işletmesi çalışanları greve başladı
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gökçeler beldesinde faaliyet gösteren HEMA AŞ'de çalışanı yaklaşık 800 madenci, ücretlerinin düşük olduğu gerekçesiyle greve başladı. Ocağa inmeyen işçiler, şirket çalışanları tarafından iş yeri sahası dışına çıkarıldı.
Mahalleli temiz sularını geri istiyor
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gökçeler beldesi Açıkhava Mahallesi halkı, içme sularına karışan çöp sularından dolayı yetkililere tepki gösterdi. Suyun içilemediğine dair ellerinde rapor olduğunu kaydeden mahalle halkı, belediyeden de yeteri kadar yararlanamadıklarını iddia etti.
Şehitler için Kur’an okudular
Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Çaylıoğlu Belediye Başkanı Rıfkı Gültekin, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri
Hayatını kaybeden madencilerin cesetleri otopsiye gönderildi
Olayı haber alır almaz Ereğli Devlet Hastanesine gelen Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak da olayla ilgili işçilerden ve yetkililerden bilgi aldı. Bekir Çolak, “Sabaha karşı meydana gelen göçükte üzerlerine düşen taş ve kaya parçaları altında kalan iki madenci arkadaşımız hayatını kaybetti.
Sivas’ta uçak parçası üretildi
SİVAS - Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan Gökçeler Makina ile savunma sanayi firmalarından Alp Havacılık arasında yapılan işbirliği sonucu, Sivas tarihinde ilk defa bir uçak parçası işlendi.
Uzman yardımcıları Gülüç belediye başkanını ziyaret etti
Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak’ın da katıldığı ziyarette heyet üyeleri kendilerini tanıttı. Başbakanlık Personel Prensiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Karaman ise Başbakanlığın çeşitli birimlerinde görev alan uzman yardımcılarının bu süreçte eğitimleriyle
AK Parti’de Kadın Kolları Başkanı Hanife Özbek güven tazeledi
Nevzat Çimenoğlu, Gülüç Belde Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belde Belediye Başkanı Bekir Çolak, Çaylıoğlu Belde Belediye Başkanı Rıfkı Gültekin, Ereğli Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Murat Sesli ve çok sayıda partili katıldı.
Ulupınar'dan, Devrek Gökçebeyliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ne ziyaret
Ziyarette Gülüç Belde Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belde belediye Başkanı Bekir Çolak ve AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk’de hazır bulundu. Bölge halkını Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, hükümetin ustalık döneminde hizmet etmek zorunda olduklarını
Çavuşoğlu: Terörün kökünü kazıyacak çalışmaların sonucu yakın
Gazipaşa için hayal olan 'Gökçeler Barajı'nı, 30 yıllık hayali de gerçekleştirdik. Esas gerçek miting bu olmuştur, Menderes Bey de seçim bürosu açılışını miting olarak anlatmakta haklı, fakat asıl miting Gökçeler Barajı'nın temelinin atıldığı gün
Şah damarı kesilen çocuk, kan kaybından öldü
Olay, Dokurcun beldesine bağlı Gökçeler Köyü Azizağa Mahallesi'nde meydana geldi. Evinin önünde odun kesen Cumhur Kul, dengesini kaybetmesi sonucu ağaç kesme motorunu elinden kaçırarak boynunu kesti. Şah damarı kesilen ve aşırı kan kaybeden Kul, bir minibüsle Akyazı Devlet Hastanesi'ne götürülmek üzere yola çıktı.
Simav'da artçı sarsıntılar baraj yıktı
Balta, "Baraj suları; Gökçeler köyü, Yeşilköy, Yeşilova köyü ve Simav Eynal Kaplıcaları ve bu köylerin yakınlarından geçiyordu. Belirttiğimiz köylerdeki vatandaşlar baraj sularını sulama, balıkçılık amacıyla kullanıyordu.
Simav'da 5 büyüklüğünde bir deprem daha oldu
Fazla hasar olan Beyce beldesiyle Ahmetli, Gökçeler ve Eğirler köylerinde, bina yapılabilecek Hazine arazileri tespit edildi." dedi. (CİHAN)
Simav'ın Gökçeler köyünde vatandaşlar yardım bekliyor
KÜTAHYA - Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Gökçeler köyü depremin ardından evleri hasar gördüğü için çadırlarda ve traktör römorklarında kalan vatandaşlar yardım bekliyor. Simav merkeze en yakın köylerden Gökçeler’de çok sayıda ev kullanılamaz hale geldi.
Alaplı Belediyesi Gönül Köprüsü Mağazası'ndan muhtaç aileye yardım
Mobilya, halı, perde, giysi, televizyon, soba gibi muhtelif ev eşyaları, Alaplı Belediyesi‘nin araç ve görevlileriyle, Ömerli Köyü Gökçeler Mahallesi’nde 8 çocuğuyla birlikte naylon çadırda yaşayan ve Alaplı Kaymakamlığı’nca yapılan yeni evlerine eksiklerinin tamamlanmasından sonra yerleşmeyi planlayan
Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan'ın konvoyuna düzenlenen hain saldırıyı kınacı
Ziyarette Kaymakam Muhittin Pamuk, Gazipaşa Havaalanı, Gökçeler Barajı, Köydes, Yat Limanı, yurt binası ve yollar hakkında Çavuşoğlu'na brifing verdi. Çavuşoğlu ise çalışmaları yakından takip ettiğini, Gazipaşalıların en iyi hizmeti hakettiğini söyledi.
Bakan Eroğlu:Ağaçlandırma ve erozyonla mücadelede örnek ülkeyiz
Bakan Eroğlu, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, Gökçeler Barajı, Alanya Dim Barajı Sulaması ve Elmalı İslamlar Baranda Gölü Sulaması tesislerinin toplu temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Prof.
AK Partili Fazlı Erdoğan, cemevini ziyaret etti
AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan beraberinde Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk, parti yöneticileri ile bazı aday adayları ile birlikte
Eski başhekim Erdem, AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yaptı
Muharrem Erdem'in AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı'ndaki basın toplantısına eski belediye başkanı Murat Sesli, AK Partili Alaplı, Gökçeler, Gülüç, Çaylıoğlu Belediye Başkanları, milletvekili aday adayları, AKP’li belediye meclis üyeleri ile ilçe yöneticileri katıldı.
Kaza'da hayatını kaybeden Canan Şahinkaya
KÜTAHYA - Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Gökçeler köyü mevkiinde Canan Şahinkaya (20) idaresindeki 43 KK 338 plakalı otomobil ile seyir halindeyken virajı alamayarak Balaban Çayı'na düştü. Araç içerisinde yolcu olarak bulunan Bahri Yıldız (20), Ayşegül Sel (20), Berrin Aksoy (19) yaralanırken Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Meslek Yüksek Okulu (MYO) 2.
63 yıl önce grizu faciasında ölen 103 madenci dualarla anıldı
törene TTK ve Genel Maden İşçileri Sendikası Yöneticileri, AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Ormanlı, Gökçeler ve Gülüç Belediye Başkanları, AK Parti Ereğli ve Alaplı İlçe Başkanları, CHP Kdz.
AK Partili Erdoğan'dan Alaplı Belediye Başkanı Çimenoğlu’na: Gücümüze güç kattınız
Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsmail Öztürk, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl genel meclisi üyeleri ve belediye
Milletvekili Arıcı: 2011'de Antalya'da 3 barajın daha temeli atılacak
Milletvekili Abdurrahman Arıcı, açıklamasında, yatırım programına alınan barajların Kaş Kıbrısçık, Küçük Aksu, Manavgat Naras ve Gazipaşa Gökçeler olduğunu belirtti. Arıcı, Şişeler Köyü sınırları içinde yapılan Naras Barajı'nın temelinin ise bir ay önce Çevre ve Orman Bakanı Prof.
Milletvekili Badak: 4 baraj, Antalya'da organik tarıma öncülük edecek
Veysel Eroğlu'nun katılımıyla temeli atılan Naras Barajı'yla birlikte 2011 yılında Kaş Kıbrısçık, Küçük Aksu ve Gazipaşa Gökçeler barajlarının da yapımına başlayacağını ifade etti. Antalya'nun turizm yanı sıra tarımda da dünya şehri olduğunu belirten Badak, bölgede modern serada sebze ve meyve üretimi miktarının 2 bin 500 dekara olduğunu kaydetti.
Tüp patladı, anne ve kızı ağır yaralandı
Zonguldak'ın Ereğli İlçesine bağlı Gökçeler Beldesinde tüp patlaması sonucu anne ile 2,5 yaşındaki kızı ağır yaralandı. Özel bir hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından anne İzmit'e kızı ise Ankara'ya sevk edildi.
Kaymakam Aydın Memük, Şen ailesine verdiği sözünü tuttu
Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Ömerli Köyü Gökçeler Mahallesi'nde yaşayan 5 çocuklu Şen ailesi evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Alaplı Kaymakamı Aydın Memük, derme çatma barakada yaşayan aileye ev sözü vermişti.
Alaplı Belediye Başkanı Çimenoğlu: Çöpün toplanması ve imhasında 4-5 ilden biriyiz
Ereğli Gökçeler Tepesi'ndeki Çöp Transfer İstasyonu'nda yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çimenoğlu, burada yaptığı açıklamada, gayretli çalışmalarından dolayı, çevre sağlığına büyük bir önem veren Vali Erdal Ata'ya, Zonguldak halkı ve Zonguldak belediyeleri
Köksal Toptan'dan eğitimi boykot çağrısına kınama
Ereğli'de 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı yeni hizmete giren Gökçeler İlköğretim Okulu 'nda düzenlenen törenla başladı. Törene katılan Toptan, burada yaptığı konuşmada Zonguldak'ın eğitim bakımından Türkiye'nin iddialı illerinden biri olduğunu söyledi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Erdoğan: Referandumda Ereğli'de de tarih yazıldı
Toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Çaylıoğlu, Gülüç, Gökçeler Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Terzi, AK Parti İl Yöneticileri, AK Parti Ereğli İlçe Erol Şahin İlçe Yöneticileri
AK Partililer Ereğli Kaymakamı Çay'ı ziyaret etti
Milletvekili Fazlı Erdoğan, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Güneşli Belediye Başkanı Rıfkı Gültekin, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, partinin Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin, bazı il ve ilçe teşkilatı yöneticileri ile Kaymakam Çay'ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.