gözyaşı şişesi

Çanakkale'de tarihi eser operasyonu
Olay mahallinde 5 adet cam gözyaşı şişesi, 3 adet şarap şişesi, 3 adet sikke ve 1 adet kürek ele geçirildi. Tarihi eserler Çanakkale Müze Müdürlüğü'ne teslim edildi.
Çanakkale'de tarihi eser operasyonu
boyunda gözyaşı şişesi, 1 adet Genç Roma dönemine ait toprak kandil, 2 adet dönemi belli olmayan bakır bilezik, 1 adet Genç Roma dönemine ait stel, 1 adet eski döneme ait madeni para, 106 adet sikke, 1 adet 125x70 cm.
Milas’ta tarihi eser operasyonu
Yapılan aramalarda, Roma dönemine ait mezar içerisinden çıkartıldığı tahmin edilen yonca ağızlı testi, fincan, gözyaşı şişesi, tek kulplu testi, kase, ahşap kılıç kını, etnografik döneme ait 2 adet 70-80 santimetre uzunluğunda kılıç, 36 kalibrelik tabanca, 34 adet fişek, 9 milimetre çapında
Denizli’de tarihi eser operasyonu
Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir arabada şüphe üzerine yaptığı aramada, tarihi eser niteliği taşıyan 147 adet değişik dönemlere ait sikke ve 1 adet gözyaşı şişesi eser ele geçirdi. Olayla ilgili olarak yakalanan bir şüpheli şahıs hakkında, 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet suçundan işlem yapıldı.
Tarihi eser kaçakçıları, 49 eserle yakalandı
Zanlıların, üzerinden şu malzemeler ele geçirildi: 28 sikke, 6 adet yüzük, 3 tanrıça heykel figürü objesi, 3 hayvan figürü objesi, 2 taş ve insan kafası objesi, gözyaşı şişesi, kedi figürü objesi, kartal heykel figürü objesi, at başı figürü objesi ve kartal figürü objesi.
Otel odasından binlerce yıllık tarih çıktı
Polisin yaptığı incelemede, ele geçirilen eserler arasında Roma ve Eski Yunan dönemine ait 305 adet metal sikke, 9 adet gözyaşı şişesi olarak eşya, 11 adet altın sikke, 8 adet metal küpe, 6 adet farklı ebatlarda haç, bir adet Kuran-ı Kerim, 4 adet mühür ile 16 adet metal eşya (ok ucu, hayvan figürü)
Evinde 297 adet tarihi eser bulunduran kuyumcu adliyelik oldu
Evde yapılan aramada farklı dönemlere ait metal mühür, camdan gözyaşı şişesi, altın halka, insan ve hayvan figürleri ile altın ve gümüşten sikkeler, heykeller bir adet silahın arasında bulunduğu toplam 297 tarihi eser ele geçirildi.
Başkent polisi kaçakçılara göz açtırmıyor: 5 gözaltı
kolye, 1 adet ok ucu, 1 adet kuş başlı metal, 1 adet metal tel, 1 adet madeni taş, 1 adet cam kase, 1 adet çift kulplu cam vazo, 1 adet cam bardak, 3 adet gözyaşı şişesi ve 1 adet metal iğne el geçirildi.
Kral mezarı soyguncuları yakalandı
Yapılan aramalarda da mezardan çıkarıldığı değerlendirilen kandil, gözyaşı şişesi, kırık anfora, krala ait muhtelif malzemeler ve kemik parçaları bulunarak, Marmaris Müze Müdürlüğü'ne teslim edildi. Gözaltına alınan zanlıların, jandarmadaki sorgularının ardından Datça Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edileceği belirtildi.
Türkiye’nin ilk örtü müzesini kuracak
Gözyaşı şişesi, eski dönem tıp aletlerinin kapları, kandiller, parfüm şişeleri gibi eşine az rastlanır tarihi eserleri de aynı müzede sanatseverlerin beğenisine sunan İşsever, Fransa, İtalya ve Rusya gibi bazı ülkelerin gezi kataloglarında
Yozgat’ta Jandarma 107 parça tarihi eser ele geçirdi
Otomobilde yapılan aramada Roma ve Bizans dönemine ait 50 adet sikke, 2 adet mühür, 3 adet mızrak ucu, 5 bilezik, 24 adet çeşitli dönemlere ait süs eşyası, 1 gözyaşı şişesi, 3 yüksük, 18 obje ve 1 çanak olmak üzere toplam 107 parça tarihi eser ele geçirildi.
Tarihi eser operasyonu
Baskında, tarihi değerleri yüksek olan pişmiş topraktan yapılan heykelcilik, altın kandiller, gözyaşı şişesi, gümüş ve bronz kase, altın, tiyatro biletleri, yunan tanrıçalarına ait heykeller, ameliyat malzemeleri ve kraliyet mühürleri vb.
Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı gözaltına alındı
eski zamana ait imitasyon heykel, 2 dürbün, eski döneme ait define haritaları, çeşitli dönemlere ait altın, gümüş ve bronz sikkeler, 12 tarihi yüzük, 10 gözyaşı şişesi ve 6 çeşitli dönemlere ait mühür ele geçirildi.
Yurt dışına kaçırılmak istenen 545 tarihi eser ele geçirildi
Tarihi eserler arasında takı malzemesi, süs eşyası, ev araç ve gereci, ok ucu, 508 adet metal sikke, 17 adet figürlü heykel, 12 adet cam gözyaşı şişesi, 2 adet 41 cm. uzunluğunda toprak sütün başı, 2 Adet define arama detektörü ve 2 adet ruhsatsız tabanca olduğu açıklandı.
Elazığ'da farklı dönemlere ait tarihi eserler ele geçirildi
Bagaj kısmında kağıda sarılı halde Grek, Roma ve Bizans dönemlerine ait bakır ve bronzdan yapılmış 198 sikke, Roma dönemine ait 2 cam gözyaşı şişesi, 2 cam koku şişesi, Roma ve Grek dönemlerine ait 4 adet bronzdan yapılmış küçük heykeller, Bizans dönemine ait 2 haç ve 1 adet hayvan figürü bulunan süs eşyası bulundu
Batman'da operasyonda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi
İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerince icra edilen operasyonda yaklaşık 200 yıllık olduğu değerlendirilen gözyaşı şişesi, koku kabı, dolap kulpu, ok ucu, Hz. İsa figürlü Haç ve 38 adet tarihi eser parçası ile cellat kılıcı olarak nitelendirilen 1 adet kılıç ve çok sayıda tarihi eser dökümanı bulundu.
Muğla'da 76 parça tarihi eser ele geçirildi
Operasyonda 6 zanlı yakalanırken Roma ve Bizans dönemlerine ait 2 adet heykelcik, 4 adet gözyaşı şişesi, çeşitli toprak ve süs eşyaları, Arkaik döneme ait, arkeoloji kitaplarının kapaklarında da süs olarak kullanılan 7 adet gümüş sikke, Roma, Bizans ve Helenistik dönemlere
500 bin dolarlık tarihi eseri satmak isteyen kadın yakalandı
yapılan aramada, Bizans ve Roma dönemine ait olduğu öğrenilen 1 adet cam testi, 3 adet cam kupa, 1 adet minyatür vazo, 1 adet minyatür cam küp, 1 adet gözyaşı şişesi, 1 adet kırık cam testi, 2 adet metal haç, 3 adet metal saç tokası, 3 adet sikke, 1 adet cam bilezik, 3 adet minyatür ortası delikli obje, 3 adet tel metal, 1 adet altın
Sivas'ta tarihi eser kaçakçılarına operasyon
bulunan 2 adet sarı renkli metal küpe, 35 çeşitli metal, 8 büyüklü küçüklü zincir parçası, 3 yüzük, 1 kolye, 1 üzerinde naprosyn ibaresi bulunan saat, 18 gözyaşı şişesi, 1 toprak desti, 1 cam bardak, 1 cam bardak ve içerisinde yılan kabuğu, 2 cam vazo, 4 çelik kama, 7 mavi camdan yapılmış bilezik, 1 broz taş, 1 gümüş taş, 1 broz mezar
Patnos'ta tarihi eser operasyonu: 12 kişi gözaltına alındı
toprak kap, 23x16 cm ebatlarında lahit taş, 3 adet toprak testi, 37 adet metal bilezik, 1 adet 11 cm boyutunda metal vazo, 9 adet çeşitli boy ve ebatlarda gözyaşı şişesi ele geçirildi. Ayrıca yakalanan şahıslara ait 7 adet cep telefonu ile 6 adet sım kartı ve 1 adet ziraat bankası hesap cüzdanına da el konuldu.
Denizli'de tarihi eder kaçakçılığı yapan 2 kişi tutuklandı
Zanlıların üst ve arabalarında yapılan aramalarda 10 bronz sikke, 1 altın sikke, 3 cam ve bronz gözyaşı şişesi, 1 obje, 1 mermer heykel, 1 bronz aplik, 2 kemer tokası, 1 toprak testicik, 2 süs eşyası ve 2 bronz yüzük ele geçirildi.
Kayseri'de tarihi eser operasyonu
Aramada farklı dönemlere ait olduğu belirlenen 122 sikke, 2 toprak vazo, 3 gözyaşı şişesi, 1 riton, 4 metal yüzük, 1 madalyon, 1 cam bilezik, 4 farklı obje olmak üzere toplam 140 adet tarihi eser ele geçirildi.
Çanakkale'deki kazıda bulunan parfüm şişeleri Gaziantep'de sergileniyor
Yıllar önce hobi olarak bir gözyaşı şişesi satın alıp tarihi eser toplamaya başladığını anlatan Medusa Cam Müzesi sahibi Kamer İşsever, işinden kazandığı paranın bir kısmını bu merakına harcadığını söyledi.
Bursa'da tarihi eser kaçakçılarına darbe; 7 kişi tutuklandı
sayıda tabanca fişeği, silah, bu silahlara ait fişek, 3 dedektör, diz üstü bilgisayar, bilgisayar kasası, şok cihazı, 2 dürbün, 167 sikke, mermer lahit, 2 gözyaşı şişesi, 3 yüzük, 3 küpe,7 kolye, 2 toprak testi, 1 toprak çaydanlık, 2 bronz heykel, 1 Kur'anı Kerim, 1 başlıklı kılıç, 167 sikke, 65 sahife muhtelif kazı ve tarihi eserlerin
Kemalpaşa'da 2 bin 500 yıllık mezar bulundu
Köye giden İzmir Arkeoloji Müzesi arkeologları, ilk çalışmalarında gözyaşı şişesi, kemikler ve çeşitli tarihî eserler buldu. Odanın bir aile mezarlığı olduğunu belirten arkeologlar, çıkan eserleri koruma altına aldı.
İnşaat çalışmaları sırasında iki adet kaya mezar bulundu
Aile mezarı olduğu belirtilen alanda bulunan iskelet parçaları, parfüm şişesi, emzikli kap, gözyaşı şişesi kırıkları gibi çeşitli tarihi eserler Mersin Müze Müdürlüğü'ne teslim edildi. Çalışmaların sürdüğü alanla ilgili kararın düzenlenecek rapor doğrultusunda verileceği bildirildi.
Tarihi eser kaçakçılığı yapan 3 kişi yakalandı
Zanlıların üstlerinde ve arabalarında yapılan aramalarda bir bronz spatula, bir cam gözyaşı şişesi, bir cam koku şişesi ve iki parçadan oluşan bir allık taşı ele geçirildi. Zanlılar, ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.
Tarihi eser kaçakçısı 3 kişi yakalandı
Zanlıların arabalarında yapılan aramalarda iki vazo, üç gözyaşı şişesi, bir toprak testi, bir çömlek ve bir porselen tabak ele geçirildi. Söz konusu malzemeler, Denizli Müze Müdürlüğü'ne verildi.
Oto yıkama istasyonundan hazine çıktı
Aramalarda Roma dönemine ait 6 toprak testi, bronz hayvan figürü, 3 cam bilezik, kulplu cam kase, 6 cam gözyaşı şişesi, 8 adet kırık cam gözyaşı şişesi, 2 yüzük, Hitit dönemine ait 4 parça toprak tablet, metal Hitit amblemli kapı kolu ile Roma, Helenistik, Bizans ve İslami dönemlere
Hafriyat çalışması yaparken 5 antik mezar ortaya çıktı
Güvenlik önlemleri altında 2 gündür süren çalışmalarda çıkarılan gözyaşı şişesi, saç bağı ve anfora gibi birtakım eşyalar, kemikler ve 3 lahit kapak koruma altına alındı. Kazılarda başka tarihi buluntuların da elde edileceği tahmin ediliyor.
İzmir'de 93 parça tarihi eser ele geçirildi
ilçesi Yalı Caddesi'ndeki nikah salonu otoparkında bir otomobilde yaptığı aramada 93 parça farklı boyutlardaki tarihi eser niteliğindeki sikke, yüzük, gözyaşı şişesi ve objeler ele geçirildi. Olayla ilgili olarak çiftçilik yaptıkları öğrenilen C.