gülen yüzler

Emniyet: Dolandırcılara karşı bayramda 'kurban olmayın'
İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2 ayrı noktada kurulan hayvan pazarında 'Güvenli Sokaklar Gülen Yüzler Projesi' kapsamında, kurbanlık satıcılarına bin adet sahte para tanıma kalemi ile 3 bin adet 'Kurban Bayramı'nda Dolandırıcılara Kurban Olmayın!
Polis, bayram öncesi esnafa sahte para tanıma kalemi dağıttı
Sahte para tanıma kalemleri Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından yürütülen 'Güvenlik Sokaklar Gülen Yüzler' projesi kapsamında Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran ve projeye destek veren Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası(MESO) Başkanı Atila Yıldız birlikte yaptı.
Engelli kız çocuğu için yardım topladılar
öğretmenliğin 40 dakikalık bir zaman diliminden ibaret olmadığı düşüncesiyle eğitim-öğretim çalışmalarının yanında sosyal faaliyetlerde de bulunmak için 'gülen yüzler' adını verdiğimiz bir grup oluşturduk.
'Temiz Evler Gülen Yüzler' hizmeti başladı
ANKARA - Ankara’nın Keçiören Belediyesi, evlerinin temizliğini yapacak durumda olmayan Keçiörenliler için 'Temiz Evler Gülen Yüzler' hizmetini başlattı. Uygulama kapsamında kişisel bakım ve ev temizliği, sağlığı tehdit eden zararlı maddelerden arındırma, tadilat- tamirat ve boya- badana faaliyetleri, ihtiyaçlar
Manevi kanaat önderleri öğrencilere Hz. Muhammed'i anlatıyor
ERZURUM - Erzurum'un Pazaryolu ilçesi 75. yıl İlköğretim Okulu'nda bir sınıf 'Gülen Yüzler Köy Odası'na çevrildi. Pazaryolu ilçesi 75.
Maç öncesinde 4 bin öğrenci tribünde kitap okudu
KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi desteği ile Gülen Yüzler Projesi kapsamında eğitim gören 4 bin öğrenci, Kayseri Erciyesspor ile Samsunspor arasında oynanan maç öncesi tribünde kitap okudu. Maç öncesinde Kadir Has Stadı'nın büyük bir bölümünü dolduran Gülen Yüzler Projesi kapsamında üniversite ve SBS hazırlık kurslarına katılan 4 bin öğrenci, ‘Şimdi
Manavgat'ta polis, apartman sakinlerini hırsızlıklara karşı uyardı
ANTALYA - Antalya Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Amirliği, 'Güvenli Sokaklar, Gülen Yüzler Projesi' kapsamında apartman sakinlerini hırsızlıklara karşı uyardı. Manavgat Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran, muhtemel hırsızlıklara karşı mahalle sakinlerinin uyanık olması gerektiğini söyledi.
Manavgat'ta hırsızlığın önüne 'Güvenli Sokaklar' projesiyle geçilecek
ANTALYA - Antalya Manavgat Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği hazırladığı 'Güvenli Sokaklar, Gülen Yüzler' projesiyle hırsızlıkların önüne geçmeyi hedefliyor. İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran, projenin tanıtımını Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ile birlikte yaptı.
Polis, vatandaşları hırsızlıklara karşı el ilanıyla uyardı
ANTALYA - Antalya'nın Manavgat Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, hazırladığı 'Güvenli Sokaklar' ve 'Gülen Yüzler' projeleri kapsamında el ilanları dağıttı. El ilanlarında vatandaşlar kontör, evden, işyerinden ve araçtan hırsızlıklara karşı bilgilendiriliyor.
Ödüllü 'Gülen Yüzler' fotoğraf yarışması
MALATYA - Sosyal Destek Programı (SODES) Fuarı kapsamında 'Gülen Yüzler' isimli fotoğraf yarışması düzenlendi. Malatya Valiliği Proje Ofisi'nden yapılan açıklamada, fotoğraf sanatı aracılığıyla SODES kapsamındaki illerin insan odaklı olarak doğal, tarihi, turistik, sosyal
Üniversite öğrencileri, çocukları sanatla buluşturdu
sınıf öğrencileri Elif Cebecik, Hatice Nur Ergüzel, Nuray Atalay ve Esra Çoban 'Sihirli Eller Gülen Yüzler' projesi kapsamında çocukların televizyon ve bilgisayar başında geçirdiği vakitleri azaltıp sanatsal çalışmalara ilgi duymalarını sağlamak amacıyla etkinlik düzenledi
Çocuklar kadar büyükler de uçurtma heyecanı yaşadı
Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kurs Merkezleri (KAYMEK) bünyesinde yürütülen Gülen Yüzler Deniz Yıldızı Belsin Kurs Merkezi önünde düzenlenen şenliğe, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Kayseri İl Müdürü İbrahim Ceylan, Gençlik
"Sigarayla alkole bağlı ölümler fazla"
Gençlerimizin eğitimine yönelik başlattığımız Gülen Yüzler Projesi de bunlardan biridir." dedi. Yeşilay'ın çalışmalarını desteklediklerini kaydeden Altuntuğ, her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.
TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Suriyelilerle ilgili raporunu tamamladı
açıklamaları yayınladığı hatırlatılan raporda, "Özellikle Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisinin, yaptığı ziyaret sırasında ilk kez bir sığınma kampında gülen yüzler gördüğü şeklinde ifadede bulunduğunu belirtmek gerekir.
'Sağlıklı Gözler Gülen Yüzler' projesi görme engellilere ışık olacak
çocukların görme kusurlarının tespit edilip tedavi hizmetine erişimi konusunda anne babalara rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulması için 'Sağlıklı Gözler Gülen Yüzler' projesi hayata geçiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlüler Destek Programı (ÖDES) kapsamında finanse edilen ve Trabzon İl Sağlık Müdürlüğe ile Anadolu Görme Engelliler Derneği
İHH Bursa Şube Başkanı Kaptan: Bin 690 yetime sahip çıktık
Ayak bastığımız topraklardan tebessüm kareleri, yeni gülen yüzler getirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. (CİHAN)
Engelsiz ellerden 3 yılda 55 bin giyecek
KOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin engellilerin üreterek hayata atılmalarını sağlamak üzere kurduğu Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İş Merkezi, dikim atölyesi ile önemli başarıla imza attı.
Gülen Yüzler bin 450 ton atık kağıt topladı
KOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi, atık toplama hizmeti ile son üç senede bin 450 ton ayıklanmış atık kağıt topladı. Gülen Yüzler bu sayede 135 bin metrekarelik ormanı yok olmaktan kurtardı.
Bursalı engellilerden Kocaeli'ne dostluk ziyareti
BURSA - Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, Kocaeli’nde faaliyet gösteren ‘Gülen Yüzler Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, Dilek Sabancı Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi’ne ziyarette bulundu.
Başvuran herkes işe alındı
Karasevda, "Şu an şehrimizde daha çok gülen yüzler görmek bize tarifsiz bir mutluluk yaşatıyor." diye konuştu. Kura heyecanı yaşamadan 6 aylığına iş bulmanın sevincini yaşayan adaylar mutlu olduklarını anlattı.
Erzurum SODES'den aldığı payı artırdı
merkezi operatörlüğü), Erzurum El Emeği Göznuru Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Tut elimi yarınlara umutla yürüyelim), Tekman Belediyesi (Gülen yüzler parkı), Yavi Belediyesi (Yediden yetmişe park projesi), Pasinler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Televizyonu kapat, hayatı aç), Erzurum Kadınlarını Sosyal Hayata Veriyor-
GESİAD’dan Başkan Özhaseki’ye teşekkür plaketi
GESİAD Başkanı Hamdi Kınaş, Gülen Yüzler Deniz Yıldızı Projesi’nin birinci seçilerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül verildiğini hatırlattı. Kınaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki tarafından projenin hazırlanması ve uygulanması aşamasında sağlanan desteğe dikkat çekerek, “Eğitime sağlanan katkı
Deniz Yıldızı projesinde gülen yüzlerin sayısı 3 bini aştı
KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ‘Gülen Yüzler Deniz Yıldızı’ projesinden faydalanan çocuk sayısı 3 bini aştı. Belediye, projeyi devam ettirerek her ay bir mahallede eğitim amacıyla şube açmaya devam edecek.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne birincilik ödülü
Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen 'Yerel Yönetimler ve Gençlik Konulu Proje Yarışması'nda Büyükşehir Belediyesi'nin 'Gülen Yüzler Deniz Yıldızı' projesi ile kazandığı birincilik ödülünü, proje yöneticilerine teslim etti.
'Gülen Yüzler'de tercih heyecanı yaşanıyor
KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri Müdürlüğü Gülen Yüzler Projesi kapsamında eğitim gören öğrenciler, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'nda yüksek puanlar alarak, üniversite hayallerine bir adım daha
Hedefleri dakikada bin kelime okumak
KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Gülen Yüzler Projesi’ kapsamında 211 öğrenci hızlı okuma kursuna katıldı. Yaşları 12 ile 16 arasında değişen 211 öğrenci, kurs sayesinde okuma alışkanlıklarını geliştirip daha hızlı ve net okumayı öğreniyor.
Polisden başarılı öğrencilere karne hediyesi, Çanakkale gezisi
kızların okutulmaması ile dikkat çeken Cumayanı köyünde 2010-2011 eğitim yılında derslerinde başarılı olan kız öğrencileri Karabük İl Emniyet Müdürlüğü “Gülen Yüzler Çanakkale’de Tarihin İzinde” projesi ile Çanakkale gezisi düzenledi.
Kursiyerler el emeklerini sergileyerek sertifika sevinci yaşadı
Ardından Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, KAYMEK kursları ve Gülen Yüzler Projesi ile birlikte 16 tesis ve 87 branşta eğitim verdiklerini kaydetti. Tuzcuoğlu, önümüzdeki dönemde 10 tesisi daha hizmete sunacaklarını ifade etti.
Çocukların 'Gülen Yüzler'i görücüye çıktı
ERZURUM - Erzurumlu fotoğraf sanatçısı İmran Uzun'un, çocuk gülümsemeleri konulu 'Gülen Yüzler Solmasın' isimli üçüncü kişisel sergisi Yenişehir AVM'de açıldı. Sergiden elde edilen gelir Lösemili Çocuklar Vakfı'na bağışlandı.
Minik öğrenciler hayallerindeki evleri sergiledi
Anaokulunda düzenlenen ''Benim Güzel Evim'' yarışmasına, Pamuk Şekerler, Sevgi Çiçekleri, Uçan Balonlar, Minik Kalpler, Mavi Düşler ve Gülen Yüzler sınıflarından 21 öğrenci, anne ve babalarının yardımıyla karton, plastik, ahşap gibi malzemeler ve artık materyallerle hayallerindeki evlerin maketlerini yaptı.
Sosyolog Öztürk: Gençleri motive etmenin yolu, onları anlayabilmekten geçiyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Beceri Kursları (KAYMEK) Gülen Yüzler ve Deniz Yıldızı öğrenci velilerine Kadir Has Kongre Salonu'nda ‘Anne Babaların Öğrenci Başarısı Üzerine Etkisi’ konulu bir seminer verildi.
Anaokulu öğrencileri İngilizce yarışmasında ter döktü
Minik öğrencileri sıkmadan eğlendirerek dil öğretmeyi amaçlayan yarışmaya 'Minik Kalpler', 'Minik Yıldızlar', 'Sevimli Mantarlar' ve 'Gülen Yüzler' sınıfları beşer öğrenciyle temsil edildi. Çocukların öğrendiklerine ve seviyelerine uygun olarak 80 sorunun sorulduğu yarışma sunucusu İngilizce öğretmeni Özlen Arıkan, yarışmacılar ve izleyiciler sadece İngilizce
Engellilere yeni iş alanı açıldı
Ş bünyesinde hizmet veren Gülen Yüzler’de bugüne kadar gerçekleşen iş kollarına bir yenisi eklendi. Bilişim çağının gereçleri olan elektronik ürünler, kullanılamaz hale geldiklerinde artık çöpe gitmiyor.
"İşverenlerin engelli algısı değişmeli"
Gülen Yüzler ve Yerel-Sen tarafından düzenlenen toplantıda özellikle firmaların engellilere staj imkanı tanıması üzerinde duruldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Belde AŞ Genel Müdür Yardımcısı Murat Uzar, projenin ana hedefinin engellilere eşit iş imkanının sağlanması için işverenlerin algılarının
Belediye kütüphanelerinden 240 bin kişi yararlandı
Maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere eğitim vermek amacıyla yine KAYMEK tarafından başlatılan Gülen Yüzler Deniz Yıldızı Projesi'nde de 2 bin 675 öğrenci, uzman hocalardan dersler aldı. Sağlıklı bireyler yetiştirmek adına açılan Yaz Spor Okulları'nda ise 14 branşta 2 bin 365 öğrenciye hizmet verildi.
Öğrencilerden belediyeye teşekkür ziyareti
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Gülen Yüzler Deniz Yıldızı Proje Koordinatörü Ahmet Uysal ile beraberinde bulunan öğretmen ve öğrencileri, Belediye Encümen Salonu'nda kabul etti.
'Engelleri'ni aşıp ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştular
Kocaeli'nde bulunan 'Gülen Yüzler' atölyesinde üretim yapan engelli çalışanlar, ihtiyaç sahiplerine 1 ayda 4 bin adet pijama dikerek, engel tanımadıklarını gösterdi. Kocaeli'nde ihtiyaç sahiplerine başta giyim olmak üzere yardımda bulunduğu 'Sevgi Mağazası' ve engelli insanların üretken bireyler olarak topluma kazandırıldığı 'Gülen
BM'den Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin projelerine övgü
Demirjian, Gülen Yüzler, Annelere Süt, Evde Bakım gibi projeleri çok beğendiklerini aktararak bu çalışmaların sorumlusu olduğu 22 ülkede olmadığını ve projeleri bu bölgelerde uygulamak istediklerini kaydetti.
Kayseri'de meslek edindirme kurslarında hedef 100 bin kişi
KAYMEK olarak bu yıl, Aile-Rehberlik Danışmanlık Hizmetleri, Park-Bahçe Sporları, Yaz Spor Okulları, Gülen Yüzler-Deniz Yıldızı Projesi, seminerler ve sergilerle birlikte 100 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi LYS öğrencileri için tercih danışma masaları oluşturdu
Kayseri Meslek Edindirme Kursları (KAYMEK) bünyesinde yürütülen Kaymek Gülen Yüzler / Deniz Yıldızı Projesi'nin Kiçikapı, Belsin, Argıncık, Yeşil Mahalle ve Ziya Gökalp'te bulunan tesislerinde kurulan danışma masalarında görevli uzman eğitimciler, tercih işlemlerinde öğrencilere yol gösteriyor.
Gülen yüzler Hollandalı misafirlerini ağırladı
Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle ortak proje yapan Hollanda Rotterdam Erasmus Üniversitesi doktora öğrencilerini ağırladı. Hollandalılar, engellilerin çalışma şatlarını gözden geçirerek iş yerine tam not verdi.
Mersin'de 917 çocuğa oyuncak dağıtıldı
Mersin'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Gülen Yüzler' projesindeki 'Oyuncaklarımı Paylaşıyorum' kampanyasında 917 öğrenciye oyuncak dağıtıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınan oyuncakların ilk dağıtımını Vali Hüseyin Aksoy gerçekleştirdi.
KAYMEK kursiyerleri yemekte buluştu
Müdürü Canan Hançerlioğlu, KAYMEK, tükenmeyen enerji ve gayretle yollarına devam ettklerini belirterek, "Ülkemizin ve insanlığın geleceği olan KAYMEK, Gülen Yüzler, Deniz Yıldızı, Kiçikapu ve Belsin öğrencilerimizin, üniversite yolunda başarılı ve kararlı yürüyüş seslerini duyduğumuz için buradayız.
'Deniz yıldızı gülen yüzler' projesiyle üniversiteli oldular
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz yıl 'Deniz Yıldızı Gülen Yüzler' projesi kapsamında ÖSS'ye hazırlanarak bir üniversiteye yerleştirilen 171 öğrenci ile kahvaltıda buluştu.
Başkan Karaosmanoğlu: Engellilere yeni çalışma alanları açacağız
Dernek Başkanı Satılmış Yılmaz ve engelliler tarafından ağırlanan Başkan Karaosmanoğlu, 'Gülen Yüzler' projesinin İzmit'te çok önemli bir görev üstlendiğini, Gebze'de de engellilerin çalışabileceği böyle bir projeyi hayata geçirmek istediklerini ifade etti.
Engelliler Dünya Özürlüler Günü'nde kendi yetiştirdikleri çiçekleri sattı
Kocaeli'nde engelliler Büyükşehir Belediyesi'nin alt kuruluşu Belde A.Ş.'ye bağlı Gülen Yüzler Rehabilitasyon Merkezi'nin düzenlediği etkinlikte, kendi yetiştirdikleri lale soğanı ve çiçekleri sattı.
Engelli öğrenciler, engelliler için tekerlekli sandalye üretecek
Proje ortaklarından Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı Gülen Yüzler Kompleksi'nde ortaöğretim ve yükseköğretimde okuyan 14 fiziksel engelli öğrenci eğitime alındı. Önümüzdeki aralık ayında sona erecek eğitimden sonra engelli öğrenciler özel sektör işbirliği ile yine engellilere tekerlerli sandalye üretecek, servis hizmeti verecek.
Engelliler çiçek yetiştirip satacak
Engellileri hayata bağlamak için Kocaeli'de kurulan Gülen Yüzler Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'nde yeni bir proje faaliyete geçiriliyor. Proje çerçevesinde sera kurulacak ve engelliler burada çiçek yetiştirip satabilecek.
Kimse Yok Mu, Pamukkale Üniversitesi öğrencileriyle kermes düzenledi
Merkez Hacı Eyüplü İlköğretim Okulu anasınıfının eksiklerini gidermek için hazırlanan "Gülen Yüzler Mutlu Gelecek" adlı proje çerçevesinde açılan kermeste öğrenciler el ürünlerini satarak katkıda bulundu.
SYDV'den anasınıfı öğrencilerine giysi yardımı
Samsun Vezirköprü ilçesinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı tarafından hazırlanan "Haydi Çocuklar Ana Okuluna (Gülen Yüzler) Projesi'ne Vali Hasan Bahri Güzeloğlu da katıldı.