gümüşer

Anadolu insanı, dünya Müslümanlarının kurban sevincine ortak olmaya gidiyor
Aynı ekipte yer alan makine mühendis Salih Ziya Gümüşer de yurt dışına hicret edip, fedakarca hizmet eden insanların arkasından uzun yıllar imrenerek baktığını anlattı. Böyle bir organizasyona katıldığı için mutlu olduğunu dile getiren Gümüşer, bayramı dünya Müslümanlarının yanında geçirecek olmanın kendisini heyecanlandırdığını kaydetti
İzmir Memur-Sen: Sisi ve Esed İsrail’den beter
Ağrı Memur-Sen İl Başkanı Süleyman Gümüşer ise bölgedeki gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Gümüşer, Ağrı ve Doğu illerinde, Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimiz'in (sas) hayatı (Siyeri Nebi) seçmeli derslerinin oldukça yoğun talep gördüğünü belirtti.
Eğitim Bir-Sen'den Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'ne ziyaret
Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu ziyarette, Rektör Prof. Dr. Aslan’a, Ağrı’da eğitime yaptığı katkılarından ötürü plaket verildi.
Bakan Şimşek: Akaryakıtta ÖTV 2009'dan bu yana 1 kuruş artmadı
3'e giren Kahramanmaraş ÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, Erdem Tekstil, Şakir Büyükerzurumlu, Kipaş Mensucat Yönetim Kurulu Üyesi, İbrahim Gümüşer oldu. Gelir Vergisi'nde ilk 3'te ise Yaşar Gölcü Has Group, Mehmet Hanifi Öksüz Kipaş Holding, Mehmet Akif Gölcü Has Group adına Bakan Şimşek'ten plaketlerini teslim
Ağrı'da 'Kar Şiirleri Şöleni' coşkusu
Ağrı Eğitim Bir-Sen Şubesi Başkanı Süleyman Gümüşer böyle anlamlı bir etkinlikte kendilerini kırmayıp programa katılan misafirlere teşekkür etti. Sendika olarak böyle anlamlı bir etkinlik düzenlemekten duydukları mutluluğu belirten Gümüşer, "Biz sendika olarak bu tür kültürel etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz
Eğitim Bir- Sen, Bayar'ı ödüllendirdi
Sendika binasında Yaşar Bayar'a plaketini veren Ağrı Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, ''Sendikamız, kurucusu Mehmet Akif İnan adına 'Ödenmiş Bedeller Unutulmasın' adı altında bir hatıra yarışması tertip etti.
TSO Başkanı Karaküçük, Kipaş KÇS Çimento'yu tebrik etti
Hanifi Öksüz, İbrahim Gümüşer ve Ahmet Öksüz beyler Kahramanmaraş’ın gururu olmuşlardır. KİPAŞ Holding ve KÇS Çimento çalışanlarını da özel olarak tebrik ediyorum. Bu başarı Kahramanmaraş Ekonomisinin geldiği noktayı da çok iyi özetliyor.
Eğitim-Bir-Sen: Ağrı’ya bilim sanat merkezi açılsın
AĞRI - Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şubesi, Ağrı’ya bilim sanat merkezi açılmasını istiyor. Sendika Başkanı Süleyman Gümüşer, konuyla ilgili yönergede bilim sanat merkezlerinin amacının, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli çocuk/öğrencilerin
Ağrı Memur-Sen'den Afrika'ya yardım eli
Memur-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, yaptığı açıklamada, Doğu Afrika'da yaşanan açlık ve kıtlık afetine karşılık Memur-Sen olarak, gerek Türkiye genelinde gerekse yerelde yardım kampanyaları başlattıklarını belirtti.
Eğitim-Bir-Sen Doğubayazıt Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Pikniğe Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve çok sayıda sendika üyesi ve aileleri de katıldı. (CİHAN)
Birinci olamadıklarına üzülen minik folklorcular gözyaşlarını tutamadı
Küçükler kategorisinde Kahramanmaraş Ayşe Gümüşer İlköğretim Okulu 88,29 puanla birinci, Sivas Kazım Karabekir Paşa İlköğretim okulu ekibi ise 87,40 puanla ikinci oldu. Yarışmada 3. olan Elazığ Gönül İhsan Tangülü İlköğretim okulu öğrencilerinden Rumeysa Üstün (11) ve Erdoğan Aslantaş (11) ise istedikleri dereceyi yapamadıkları için üzgün
Okul yaptırma kararı alan 3 işadamı ile protokoller imzalandı
daha önce okul yaptırarak milli eğitimin hizmetine veren işadamları Abdulkadir Kurtul, Hanefi Öksüz, Eshabil Tanrıverdi, Alişan Arıkan, Halil İbrahim Gümüşer ve Sami Kervancıoğlu'na da teşekkür etti.
‘Danıştay'ın başörtüsü kararı ülke için utanç verici’
AĞRI - Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, Danıştay 8. Dairesi'nin, 2010 ALES sonbahar dönemi kılavuzundaki kılık kıyafetle ilgili düzenlemelerin yürütmesini durdurma kararına tepki gösterdi.
Eğitim Bir Sen Ağrı Cezaevi'nin okul olmasını istedi
AĞRI - Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, 100. Yıl Mahallesi'nde bulunan Ağrı Kapalı M Tipi Cezaevi'nin şehir dışına çıkarılarak, yerine eğitim kompleksi kurulması teklifinde bulundu.
Altın çocuklar ödüllerine kavuştu
Öğrencilerin yanı sıra, yarışmada sırasıyla ilk 3’e giren Kahramanmaraş İlköğretim Okulu, Necip Fazıl İlköğretim Okulu ve Reşit Gümüşer İlköğretim Okulu da plaket ve kırtasiye çeki ile ödüllendirildi.
Eğitim Bir-sen Şube Başkanı Gümüşer: Türkiye'de eğitim problemi çözülmeden kalkınma olmaz
Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, Türkiye'de 149 bin öğretmen, 76 bin derslik ve 30 bin hizmetliye ihtiyaç olduğunu söyledi. Başkan Süleyman Gümüşer, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde yazılı bir açıklama yaptı.
Suç makinası Hatay'da yakalandı
Zanlının üzerinde yapılan aramalarda 2 kilo 560 gram kubar esrar, 3 adet sarılı içilmeye hazır kubar esrar ve Enver Gümüşer adına düzenlenmiş sahte kimlik bulundu. Zanlı hakkında kısa bir araştırma yapan KOM şube ekipleri şahsın gerçek adının R.
Ağrı'da MEB'liler banka promosyonu alabilecek
Eğitim Bir-Sen Ağrı Şubesi Başkanı Süleyman Gümüşer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm kurumların banka promosyonu alacağını açıkladı. Konuyla ilgili olarak Eğitim-Sen bürosunda bir basın açıklaması yapan Süleyman Gümüşer, 2003 yılından beri sendika olarak banka promosyonlarının çalışanlara verilmesinin
Avrupalıları mehteranla karşıladılar
"Avrupa Birliği (AB) Kimliği Duruşunda Deyimler ve Destanlar" konulu bir projeye imza atan 6 ülkenin öğretmen ve öğrencileri, Kahramanmaraş'ta Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi'nin konuğu oldu. Avrupalı konukları mehteran takımı karşıladı.
Avrupalıları mehteranla karşıladılar
'Avrupa Birliği (AB) Kimliği Duruşunda Deyimler ve Destanlar' konulu projeye imza atan 6 ülkenin öğretmen ve öğrencileri, Kahramanmaraş'ta Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi'nin konuğu oldu. Avrupalı konuklar mehteran takımı karşıladı.
Mezarlık ziyaretinde eşiyle helalleşti
Atalarının mezarını bulmakta güçlük çektiğini söyleyen Salih Gümüşer ise, "Küçük büyük bütün ölülerimizi ziyarete geldik. Ekonomik şartlar, ziyaretleri engelliyor. Yerini bulamadığımız büyüklerimiz var.
Makale ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül
Şiir dalında da, 'Bülbülün Gülü Bulduğu Yerdeyim' adlı eseriyle Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze Özcan dizüstü bilgisayar, 'Sessiz Bahçe' adlı eseriyle ikinci olan Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Emine Nalçacı dijital fotoğraf makinesi, 'Sılam' adlı eseriyle Hoca Ahmet Yesevi
KMTSO Başkanı Balduk: En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır
Öksüz ve Gümüşer aileleri de fabrikalar kurdu, istihdam yarattı. Şehrin sanayileşmesine ve gelişmesine önemli katkılar sağladı. Kısaca Kahramanmaraş'a çok büyük hizmetleri oldu.
Vergi Haftası nedeniyle Kahramanmaraş'ta çeşitli etkinlikler düzenlendi
İbrahim Gümüşer'e ziyarette bulunan Küçükgöz, "Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla kutlanan vergi