gümüşgün

Isparta'da esrar operasyonu
Gönen ilçesine bağlı Güneykent beldesi Gümüşgün Mahallesi'nde yapılan operasyonda; jandarma 2 ayrı kişiye ait evinin bahçesinde kenevir bitkisi ekimini yapacağı ve bu bitkilerden esrar maddesi elde edeceği bilgisi üzerine harekete geçti.
Güzelbey: En büyük hedefim Gaziantep’i UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girdirmek
Erenköy ve Gümüşgün bunlardan bir kaçı. Fırat’ın geçtiği güzergah üzerinde bir gemi turu yapmak ne güzel olurdu.” dedi. Aşağı Fırat Havzası projesi için planlanan gemilerin Tuna Nehri'nden getirileceğini açıklayan Güzelbey, şöyle devam etti: ”Karayolu ile Nizip Zeugma’daki
Süleyman Demirel Havalimanı ve Keçiborlu'da elektrik kesintisi
Keçiborlu merkez, Senir, Kılıç, İncesu ve Aydoğmuş kasabaları ile Kuyucak, Çukurören, Gülköy, Kavak, Yenitepe, Yeşilyurt, Saracık, İgdecik, Gölbaşı, Ardıçlı, Gümüşgün, Koçtepe, Kaplanlı, Kozluca ve Özbahçe köylerine Uluborlu ilçesine bağlı Dereköy ve Küçükkabaca köyleri ile Süleyman Demirel Havalimanı’na elektrik verilemeyecek.
Vali Oğuz'dan Emniyet ve jandarmaya takdirname
Uyan, “Gönen’in Gümüşgün köyünde meydana gelen cinayet olayını araştırdığımızda biz bu olayın bir geçmişi olduğunu fark ettik. 2002 yılından gelen bir kan davasının sonucu olan bu olayın tarafı aileler barışmak istiyor.
Nizip, kültür merkezi olacak
Sarı Rum Kale, Zeugma, Kamışlı, Erenköy ve Gümüşgün ile ilgili yapılacak her türlü projeye destek verileceği müjdesini verdi. Bu mozaiklerin yerinde kalması için yapılacak çalışmalara da destek verdiklerini vurgulayan Sarı ayrıca 2011 Yılı'nın Turizm açısından Bölge için çalışmaların daha iyi yıl
Hızlı tren Isparta ve Burdur'un ortasında duracak
Gökgöz, iki ilin ortak kullanacağı istasyonun da Isparta sınırlarındaki Baladız(Gümüşgün) tren istasyonu olacağını ifade ederek, "Bakan'ımız iki ilin ortasında ortak bir istasyon düşünüyor. Tren Isparta ve Burdur yolcusunu indirip bindirmek için bu istasyonda duracaktır.
Isparta, 5 yılda 3 yeni fakülteye kavuşacak
Dilek, "Böylece, Antalya'ya kadar gelecek olan hızlı tren için Gümüşgün yakınlarında bir yere istasyon yapılarak hem Ispartalı hem Burdurlu vatandaşlarımız yararlanabilecek. Bu istasyon aynı havaalanımız gibi iki il tarafından ortak kullanılabilecek.
Damat, takılarla ortadan kaybolan gelinin peşine düştü
Isparta'da, düğün sonrasında takılarla birlikte ortadan kaybolduğu iddia edilen gelin güvenlik güçlerince aranıyor. Isparta'nın Gönen ilçesi Gümüşgün Köyü'nde yaşayan Damat U.
Bakan Yıldırım: THY'nin Isparta seferleri 29 Ekim'de başlayacak
Afyon-Isparta-Burdur bölünmüş yol çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Isparta'ya gelen Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Gümüşgün kavşağında Vali Ali Haydar Öner, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç ve ITSO Meclis Başkanı Bedri Ayhan tarafından karşılandı.
Gaziantep'te Rumkale ve Fırat Vadisi keşfedilmeyi bekliyor
Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde, tarihi Rumkale ile Birecik Barajı'nın yapımıyla birlikte Fırat Nehri'nin suları altında kalan Savaşan, Erenköy, Gümüşgün köyleri ile Halfeti ile Zeugma Antik Kenti keşfedilmeyi bekliyor.
Zeugma Antik Kenti'ne otobüs seferleri başlıyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Zeugma Antik Kenti, Rumkale, Halfeti, Erenköy ve Gümüşgün köylerinin bulunduğu Birecik Barajı Gölü'ne otobüs seferi başlatıyor. Büyükşehir Belediyesi Devlet Tiyatrosu yanındaki açık otopark alanından pazar günleri hareket edecek sivil hizmet otobüsü, Birecik Barajı'nı gezmek isteyen vatandaşların
Oğlunun katilinin babasını öldürdü
Isparta'nın Gönen ilçesi Gümüşgün köyünde bir şahıs, iki yıl önce oğlunu öldüren kişinin babasını öldürdü. Edinilen bilgilere göre; Mahmut Akgül (41), iki yıl önce kız meselesi yüzünden oğlu Alaattin Akgül'ü silahla öldüren Emrah Özek'in (20) babası Nedim Özek (68) ile