guterres

Davutoğlu: Esed rejimi açlıktan öldürme stratejisi izliyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres de uluslararası toplumun Suriye'ye barış getiremediğini ve daha sonra tarafların güvenini kazanarak insani yardımların ulaştırılması konusunda başarısız olduğunu ifade etti.
Davutoğlu: Suriye dramının baş sorumlusu BM Güvenlik Konseyi’dir
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun eş başkanlığındaki toplantıya Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Ürdün Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı İbrahim Saif, Ürdün Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı
2. Suriye’ye Komşu Ülkeler Bakanları Toplantısı yarın Urfa’da yapılacak
İlki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Antonio Guterres’in ev sahipliğinde 4 Eylül 2013 tarihinde Cenevre’de gerçekleştirilen toplantı sırasında, Bakan Davutoğlu’nun ikinci toplantının Türkiye’de Suriyelilerin bulunduğu geçici barınma merkezlerinden birinde yapılmasını
Avrupa'ya geçmeyi başaran sığınmacıları sefalet bekliyor
AB Komisyonu'nun insani yardımlardan sorumlu üyesi Kristalina Georgieva ile sığınmacıları ziyaret eden BM Yüksek Komiseri Antonio Guterres ise "Bu insanların Avrupa Birliği topraklarında bile hala sıkıntı çekiyor olmaları kabul edilemez.
Davutoğlu: Suriyelilere kendi ülkelerinde yardım edilmeli
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Başkanı Antonio Guterres’e teşekkür eden Davutoğlu, kendilerinin yoğun talepleri sonrası mülteci sorununun ikinci kez BM’de konuşulduğunu vurguladı. Daha önce sadece Suriye’ye komşu ülkelerle bir araya geldiklerini fakat bu sefer BM’ye üye ülkelere bu trajediyi anlatma fırsatı bulduklarını anlattı.
AFAD, kamp dışındaki 300 bin Suriyeli için alınan mobil kayıt araçlarını tanıttı
AFAD Başkanı Fuad Oktay ile BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonie Guterres arasında imzalanan protokol gereği alınan araçlar, Türkiye'ye 9 milyon dolara mal oldu. Araçların tanıtımı AFAD Başkanı ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Carol Batchelor'un düzenlediği basın toplantısı ile yapıldı.
Suriye'nin komşuları Cenevre'de bir araya geldi
BMMYK Başkanı Antonio Guterres'in ev sahipliğindeki toplantıya Lübnan Sosyal İşler Bakanı Vail ebu Fur, Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cude ve Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari katılıyor.Sayıları 2 milyonu geçen Suriyeli mülteciler özellikle komşu ülkeler olan Türkiye, Ürdün, Lübnan ve Irak için her geçen daha düşündürücü bir durum alıyor.
Suriye'ye komşu ülkelerin bakanları Cenevre'de bir araya geldi
BMMYK Başkanı Antonio Guterres'in ev sahipliğindeki toplantıya Lübnan Sosyal İşler Bakanı Vail ebu Fur, Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cude ve Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari katılıyor. (CİHAN)
Suriye'yi terk eden mültecilerin sayısı 2 milyonu aştı
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Suriye'de yaşanan dramda tek tesellilerinin, komşu ülkelerin insaniyet göstererek birçok kişinin hayatını kurtarması olduğunu söyledi. Her gün 5 bin Suriyeli, yanlarına aldıkları birkaç parça eşya ile komşu ülkelere sığınıyor.
'Suriye'den kaçanların sayısı 2 milyonu aştı'
“Suriye sınırına 70 km uzaklıkta bulunan ve 200 bin mülteciye ev sahipliği yapan Domiz Mülteci Kampı'nda konuşan BM Mülteciler Yüksek Komiseri António Guterres, Suriye’deki durumu 'bu yüzyılda küresel barışa ve güvenliğe karşı en büyük tehdit' olarak nitelendirerek, “Ölüm ve yıkıma, ülkenin çöküşüne ve insanların büyük
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, BM Cenevre Ofisi'nde basın toplantısı yapacak.- Mısır'da, yeni anayasa çalışmaları takip ediliyor.(Kahire)
Suriyeli mülteci çocuk sayısı 1 milyona ulaştı
" diyen BM Mülteciler Yüksek Komiseri António Guterres, "Suriye çocuklarını, gençliğini ve ailelerini kaybederek bütün toplum aslında geleceğini yitiriyor. Onlar sınırı aşarak yaşamları için daha az riskli olan ülkelere ulaşsa da yaşadıkları travma, depresif durumları aşabilmek için umuda ihtiyaçları var.
BM: Suriye’de her ay 5 bin kişi hayatını kaybediyor
BM Güvenlik Konseyi’ne Suriye’deki gelişmelerle ilgili bilgi veren bir diğer isim de BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres oldu. Telekonferans yönetemiyle BM Güvenlik Konseyi üyelerine Suriye’deki insani durumu aktaran Guterres, her gün ülkede ortalama 6 bin kişinin Suriye'den komşu
BM: Süreç başarılı olursa Mahmur Kampı'nı boşaltırız
ANKARA - Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Kürt sorununun çözülebilmesi için Kuzey Irak’taki Mahmur Kampı'nın boşaltılması için BM olarak yardıma hazır olduklarını söyledi.
'Kamu görevlilerinin serbest bırakılmasıyla ilgili pazarlık söz konusu değil'
Beşir Atalay BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile yaptığı toplantınını ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.“MEKTUP ULAŞTIRILDI, CEVABI GELECEK, AÇIKLAMALAR OLACAK”
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile kahvaltıda buluşacak. (09.30 - Ankara)
Türk Kızılayı ile Birleşmiş Milletler işbirliği protokolü imzaladı
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres de Türk Kızılayı'nın dünya çapındaki çalışmalarından övgü ile bahsetti ve protokolle Türk Kızılayı ile yapacakları eleman değişiminden duyduğu mutluluğu dile getirdi.
AFAD Başkanı Oktay: Türkiye, Suriyeli mültecilere 750 milyon lira harcadı
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres de kampları, koordinasyon merkezlerini ve yapılan hizmetleri yakından gözlemleme fırsatları bulduğunu söyledi. Antonio Guterres, "Türkiye’nin çatışmanın en başından beri açık sınır politikasının yürüttü.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (UNCHR) Antonio Guterres, Türk Kızılayı Genel Merkezi’nde 'Uluslararası Düzeyde İnsani Yardımda İşbirliği ve Ortaklık' protokolü imzalayacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (UNCHR) Antonio Guterres, Türk Kızılayı Genel Merkezi’nde uluslararası düzeyde insani yardımda işbirliği ve ortaklık protokolü imzalayacak.
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Gaziantep’te
GAZİANTEP - Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Gaziantep’te Suriyeli sığınmacılar için kurulan ‘Suriyeli Misafirler İl Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Nizip temaslarının ardından beraberindeki heyetle ‘Suriyeli Misafirler İl Koordinasyon Merkezi’ne gelen Guterres’e Gaziantep Valisi Erdal Ata, Koordinatör Vali
BM Komiseri Guterres: Suriye'de politik çözümle bu trajedi son bulsun
ANKARA - Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Suriye'de yaşanan trajedinin politik çözümle son bulması çağrısında bulundu. Guterres, uluslararası komitenin çok güçlü bir şekilde Suriye içinde ve dışında hangi toprakta olursa olsun onların desteklenmesinin ise ikinci çağrısı olduğunu kaydetti
Davutoğlu, BM Mülteciler Yüksek Komiseri'ni kabul etti
ANKARA - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler(BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'i Dışişleri Konutu'nda kabul etti. Davutoğlu, misafirini kapıda karşıladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'i, dışişleri konutunda kabul edecek. (11.00 - Ankara)
Angelina Jolie, yaklaşan kışa dikkat çekti: Umarım kamplarda kimse donmaz
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Jolie, kampların son derece iyi organize olduğunu, Türkiye'nin, Suriyelilere yardım edebilmek için elinden geleni yaptığını gördüğünü belirtti.
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres, Çankaya Köşkü’nde
ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul etti. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMYK) Özel Temsilcisi Angelina Jolie'nin de yer aldığı heyetle görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.
Başbakan Yardımcısı Atalay, Angelina Jolie’yi kabul etti
BM Yüksek BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres de Türkiye’ye teşekkür ederek, mültecilerin Türkiye’ye büyük bir meydan okuma olduğunu bildiklerini ifade etti. Beşir Atalay, kabulde yaptığı açıklamada Angelina Jolie’ye hitaben “Dün Suriyeli vatandaşların kaldığı Kilis kampını ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (14.00)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna'daki temasları kapsamında Kırım Özerk Cumhuriyeti’ni ziyaret edecek ve Yalta Avrupa Stratejisi 9.
Angelina Jolie Gaziantep'ten ayrıldı
GAZİANTEP - BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Gaziantep'ten ayrıldı. Suriyeli sığınmacıların barındığı Kilis'teki konteyner kent ile Gaziantep'in Islahiye ilçesindeki çadır kenti gezen ve incelemelerde bulunan Jolie ve Guterres Gaziantep Havaalanı'ndaki
Angelina Jolie Islahiye’den ayrıldı
GAZİANTEP - BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Suriyeli sığınmacıların barındığı Kilis'teki konteyner kent ziyaretinin ardından Islahiye
Jolie: Hiçbir yerde böyle bir kamp görmedim
Guterres'in söylediği gibi hepimiz ülkelerinden kaçmak zorunda kalan ailelerin barındırılması için bu şartlarda kamplar olmasını umut ediyoruz. Hiçbir yerde bunun gibi bir kamp görmedim.
Jolie: Türk hükümeti, büyük cömertlik göstererek bu kampı kurmuş
KİLİS - Birleşmiş Milletler (BM) Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Kilis Öncüpınar'da, Suriyeli sığınmacıların yaşadığı konteyner kenti ziyaret etti.
Angelina Jolie, Kilis'te konteyner kenti gezdi
Jolie, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteynerleri gezmeye başladı.
Angelina Jolie Kilis’teki kampa geldi
KİLİS - Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, incelemelerde bulunmak üzere Kilis’te Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampa
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres çadır kentleri ziyarete geldi
GAZİANTEP - BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Suriye mültecilerin kaldığı kampları ziyaret etmek üzere Gaziantep´e geldi. Guterres, özel uçakla geldiği Gaziantep Havaalanı´nda; Dışişleri Bakanlığı Göç, İltica ve Vize Genel Müdür Yardımcısı Engin Yürür, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği
Angelina Jolie, Türkiye'ye geldi
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'le birlikte yarın Ankara'ya geçecek Jolie'nin, burada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşeceği ifade edildi. (CİHAN)
Cihan Haber Ajansı Gündemi
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Özel Temsilcisi Angelina Jolie ile BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin Gaziantep ve Kilis’teki barınma merkezlerini ziyaret edecek.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Özel Temsilcisi Angelia Jolie, Gaziantep ve Kilis’de iki barınma merkezini ziyaret edecekler.
Davutoğlu BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'i kabul etti
NEW YORK - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin BM temsilcilik binasında, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'i kabul etti. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) dönem başkanlığını yapan Fransa'nın daveti üzerine Suriyeli mülteciler ile ilgili toplantıya katılmak üzere New York'a gelen
Bakan Davutoğlu, Türkiye BM Daimi Temsilciliği'ne geldi
Bakan Davutoğlu Temsilcilik binasında BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'i kabul edecek. Davutoğlu'nun, bugün New York'taki BM Genel Merkezi'nde yapılacak ve Suriye'ye komşu olan ülkelerin (Irak, Lübnan ve Ürdün) dışişleri bakanlarının da hazır bulunacağı toplantıya katılacak
Davutoğlu: Suriye konusunda BM’nin devreye girmesini bekliyoruz
ile görüşmelerinin sürdüğünü söyleyerek, BM Genel Sekreter Yardımcısı Valerie Amos ile sık sık telefonla görüştüğünü, Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'in de yine Türkiye'ye geleceğini bildirdi.
Müslüman ülkelerindeki mültecilerin sorunları, Aşkabat’ta görüşülüyor
Bugün açılan konferansa, İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Yahya Maroofi ve İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelerden bakan düzeyinde katılım gerçekleşti.
BM Özel Temsilcisi Jolie, ilk ziyaretini Ekvador ormanlarına yaptı
QUITO - BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres’in özel temsilciliği görevine atanan aktris Angelina Jolie, Ekvador ormanlarındaki mültecileri ziyaret etti.Kolombiya’daki evlerini 17 yıl önce terk etmiş Afrika asıllı 24 aileyi ziyaret eden Jolie, yapılan yardımlara rağmen, mültecilerin yaşadıkları şartların yürek
Davutoğlu: Sığınmacılar için uluslararası yardım almaya başladık
içine girmesi ve mülteci sayısındaki muhtemele artış da göz önünde bulundurularak hem BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, hem de BM Mülteciler Yüksek Temsilcisi Guterres ile görüşmeler yaptım. Bundan sonra uluslararası yardımları başlayacağız.
Mültecilere gelişmekte olan ülkeler kapılarını açıyor
Konu hakkında açıklama yapan UNHCR komiseri Antonio Guterres, ''Bugünkü dünyada mülteci hareketleri ve onları uluslararası koruma hakkında kaygı verici yanlış tahminler var. Gelişmiş ülkelere büyük kitleler halinde göç olacağı korkusu oldukça abartılı.
Angelina Jolie, Tunus ve Libya’dan kaçan mültecileri de ziyaret ediyor
Avrupa’ya kaçmak için küçük İtalyan adası Lampedusa’ya gerçekleştireceği ziyarette kendisini Birleşmiş Milletler Yüksek Göçmen Komisyonu Başkanı Antonio Guterres de eşlik edecek. Jolie’nin bugün gerçekleştireceği ziyaret öncesinde adaya gelen Guterres, Lampedusa halkına mültecilere gösterdikleri yardımdan dolayı teşekkür etti.
"Kaddafi, göçmenleri silah olarak kullanıyor olabilir"
Paris’te basın toplantısı düzenleyen UNHCR Başkanı Antonio Guterres, Libya’nın batısında mültecilerin Avrupa’ya karşı silah olarak kullanıldığına dair belirtiler bulunduğunu söyledi. Libya’da iç savaşın başlamasından bu yana 10 bin mülteci İtalyan adalarına sığınmıştı.
Öznur Çalık, BM Mülteciler Yüksek Komiseri'ni ağırladı
TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri António Guterres ve beraberindeki heyetin katıldığı toplantıya başkanlık etti. Türkiye'ye gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaretine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşerek başlayan BM Mülteciler Yüksek Komiseri António Guterres, Devlet Bakanı ve
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Bakan Bağış, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'le ABGS'de görüşecek. Bağış, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i ziyaret edecek. (11.30/13.00/16.00)
İçişleri Bakanı Atalay, Guterres'i kabul etti
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ankara'da çeşitli temaslarda bulunan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Antonio Guterres'i kabul etti. Bakanlıkta gerçekleşen kabul, basına kapalı olarak yapıldı.