guusje

Hollanda'da partiler erken genel seçime odaklandı
Eski İçişleri Bakanı İşçi Partili (PvdA) Guusje ter Horst, meclisi düşünmediğini açıkladı. Ter Horst, 9 Haziran'da yapılacak erken genel seçimlerde yeniden milletvekilliğine aday olmak istemediğini belirtti.
Hollanda İçişleri Bakanı Guusje ter Horst, "Hollanda'da Türkçe seçim afişi, sorun olarak görülemez."
Son zamanlarda ardı ardına yapılan açıklamalara son noktayı Hollanda İçişleri Bakanı Guusje ter Horst koydu ve "Hollanda'da Türkçe seçim afişi sorun olarak görülemez." açıklamasında bulundu.
Hollanda İçişleri Bakanı: Batı, Taliban'la görüşmeli
Hollanda İçişleri Bakanı Guusje ter Horst, Afganistan'daki sorunların çözümü ve barışın hâkim olması için Batı'nın Taliban'la görüşme yapması gerektiğini ileri sürdü. Sadece ülkesinin değil, Batılı güçlerin de bu görüşmeleri yapması gerektiğini açıklayan İçişleri Bakanı'nın sözleri, ülkenin Dışişleri Bakanı'nı ise rahatsız etti.
Hollanda'da yılbaşında olay çıkaranlara hapis cezası verildi
Yaklaşık 400 kişinin gözaltına alındığı olaylarla ilgili bir değerlendirmede bulunan İçişleri Bakanı Guusje ter Horst, bu tür hadiseleri çıkaranlara ağır cezalar verilmesi gerektiğini dile getirdi. "Yaşananlara bakıldığında yılbaşı gecesi sakin geçmemiş.
Gazetecilerin telefonlarının dinlenmesine mahkeme engeli
Bakan'ın izni olmadan bu dinlemenin gerçekleşemeyeceğini belirten Paradijs, bu yüzden İçişleri Bakanı Guusje ter Horst'tan, neden istihbarat teşkilatına gazetecilerin telefonlarının dinlenmesine ilişkin izin verdiğini açıklamasını istedi.
Aboutaleb'ın Fas'taki temasları Dışişleri Bakanı'nı kızdırdı
Belediye Başkanı'nın bu temaslarıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı tarafından bilgilendirilen İçişleri Bakanı Guusje Ter Horst ise, herhangi bir açıklamada bulunmadı.
"Bakanların kredi kartı harcamaları da açıklansın"
Hollanda'da resmî harcama belgelerinin medyada yayınlanması hükümet üyelerini memnun etti. İçişleri Bakanı Guusje ter Horst, muhalefet partilerinin de dile getirdiği gibi sadece elden ödeme yapılanların değil, kredi kartlarıyla yapılan resmî harcamaların da yayınlanmasını
Hükümet üyelerinin resmi harcamaları ortaya döküldü
Kalkınma ve İşbirliği Bakanı Bert Koenders 240 Euro'luk taksi masrafını, İçişleri Bakanı Guusje Ter Horst 200 ve Ulaştırma Bakanı Camiel Eurlings ise bin 510 Euro'luk otel masraflarını bakanlık harcaması olarak bildirmiş.
Hollanda'da anma töreni düzenlendi
Uçaktan sağ kurtulanların çoğunluğunun katıldığı törende İçişleri Bakanı Guusje ter Horst, Adalate Bakanı Ernst Hirsch Ballin, Haarlemmermeer Belediye Başkanı Theo Weterings, Hollanda Güvenlik ve Araştırma Konseyi Başkanı Pieter ven Vollenhoeven, AP Milletvekili Emine Bozkurt, Türkiye Lahey
Adalet Bakanı Şahin: "Hollanda bizim için son derece önemli bir ülke"
incelemelerde bulunmak üzere Hollanda'ya gelen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, temasları çerçevesinde Hollanda Adalet Bakanı Ernst Hirsch Ballin, İçişleri Bakanı Guusje Ter Hoost ve Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi Başkanı Pater-van der Meer ile birer görüşme yaptı.
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin: "Hollanda bizim için son derece önemli bir ülke"
incelemelerde bulunmak üzere Hollanda'ya gelen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, temasları çerçevesinde Hollanda Adalet Bakanı Ernst Hirsch Ballin, İçişleri Bakanı Guusje Ter Hoost ve Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi Başkanı Pater-van der Meer ile birer görüşme yaptı.