hakkari dağ ve komando tugay komutanı tuğgeneral

BDP'li Belediye Başkanı, Gaziler Günü kutlamalarına katılmadı
Törene Vali Necmettin Kalkan, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Sönmez, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, kurum amirleri ve gaziler katıldı. Valilik ve Garnizon Komutanlığı çelengi Atatürk anıtına bırakılırken, BDP'li Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu törene katılmadığı için ismi anons edilmedi
Hakkari'de Atatürk'ü anma törenleri yağmur altında yapıldı
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı törene Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Sönmez, Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, kurum amirleri çok sayı askeri yetkili, öğretmen ile öğrenciler katıldı.
Bakan Şahin Hakkari'de esnafı ziyaret etti
Hakkari'ye gelen Bakan Şahin, Depin kontrol noktasında Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, Yüksekova 3'ncü Taktik Tümen Komutanı Tümgeneral İsmail Metin Temel, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Sönmez, kurum amirleri tarafından karşılandı.
'Evet' çıkarsa HSYK ve YAŞ kararlarıyla meslekten atılan savcı, hakim ve askerler göreve iade davası açabilecek (Özel)
ilgili hazırladığı iddianamede dömemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu ile Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdal Öztürk hakkında, 'Büyükanıt'ın 7.
Hakkarili şehit toprağa verildi
Hakkari Valisi Muammer Türker, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş, Yüksekova 3'üncü Taktik Tümen Komutanı Tümgeneral Gürbüz Kaya, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci, Hakkari İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Sami Balcı, Hakkari Cumhuriyet Savcısı Yener Yavuz, Yüksekova Kaymakamı Çetin Çelik, askeri yetkililer ve
Aksaraylı Onbaşı Fatih Gökkaya şehit oldu
Törene Hakkari Valisi Muammer Türker, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci ve askeri yetkililer katıldı. Şehit onbaşı Fatih Gökkaya'nın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Aksaray'ın Hırkatol köyüne gönderildi.
Hakkari'nin kurtuluşunun 92. yıldönümü yağmur altında törenle kutlandı
Hakkâri'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü, Valilik önündeki Atatürk anıtına Çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Şehrin düşman işgalinden kurtarılışının temsilinden sonra tören, Tarih öğretmeni Mehmet Yılmaz'ın Hakkâri'nin kurtuluşu ile ilgili konuşması ile sürdü.
Mazlum-Der Gaziantep Şubesi: Balyoz Darbe Planı'na ilişkin yaşanan süreçten rahatsızız
Mazlum-Der Gaziantep Şube Başkanı Abddurrahim Çelik, Fatih Camii'nin bombalanmasından Hava Kuvvetleri'ne ait bir jetin düşürülmesine kadar pek çok kaos planını içeren Balyoz Harekatı kapsamında başlayan soruşturma sürecinde yaşananlardan rahatsız olduklarını
Hakkari Vali Türker, Cumhuriyet'le yaşıt yaşlılara Cumhuriyet altını verdi
Hakkâri Valisi Muammer Türker, Türkiye Cumhuriyet'nin kuruluşunun 86. yıldönümü nedeniyle makamında kabul ettiği Cumhuriyet'le yaşıt yaşlılara Cumhuriyet altını hediye etti. Törene katılan Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci ile DTP'li Belediye Başkanı Dr.
Şemdinli davasına görevsizlik talebinde bulunuldu
Dönemin Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu, eski Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdal Öztürk, eski Hakkari İl Jandarma Komutanı Albay Erhan Kubat hakkında ise görevi kötüye kullanmak suçundan soruşturma başlatılmıştı.