hakkari halkı

Vali Hakkarililerle caddede bayramlaşacak
HAKKARİ - Hakkari Valiliği, Kurban Bayramı'nda Bulvar Caddesi'nde halkla bayramlaşacak. Valilik resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, tüm Hakkari halkı bayramlaşmaya davet edildi.
ABD Büyükelçisi Ricciardone Hakkari'de
Hakkari halkı adına kendilerine hoş geldiniz diyorum." dedi."EŞİMLE BİRLİKTE 33 YIL ÖNCE GELMİŞTİK"Ricciardone ise Başkan Bedirhanoğlu'nun sözlerinden dolayı kendisine teşekkür ederek, "33 yıl sonra Hakkari'ye gelmekten çok mutluluk duyuyoruz.
Hakkari Emniyet Müdürlüğü bin 500 kişiye aşure dağıttı
Bunu ötesinde polis ve Hakkari halkı arasındaki bir dayanışma, kardeşliğe ve birlikte yaşama kültürüne katkı sağlar diye ümit ediyorum" dedi. Hakkari halkı, yaşlısıyla genciyle aşureye büyük ilgi gösterdi.
ABD Büyükelçisi'nden başsağlığı mesajı
Hakkari halkı ve bir bütün olarak Türkiye'nin, teröristlerin elinde çok uzun süredir olduğu gibi acı çektiğini beirten Ricciardone, "Hiçbir siyasi dava veya hiçbir inanç, terörizmi mazur gösteremez.
1. Kürdoloji Konferansı başladı
Aydoğan, "Kürt, Türk ve bütün Hakkari halkı davetlidir. Herkes her türlü fikri burada söyleyebilir." diye konuştu. (CİHAN)
Adıyaman'dan Hakkariye Gönül Köprüsü'nden uzandılar
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iller arası kardeşliğin artırılması amacıyla düzenlenen Gönül Köprüsü Projesi kapsamından Adıyaman'ın Tut ilçesinden Hakkari'ye giden öğrenci ve öğretmen grubu memlekete döndü.
Polis Akademisi'nden acı gerçek: Devlet görevlilerinin hataları, bölge insanını dağa çıkarıyor
Hakkari halkı, mülki idare amiri olarak mevcut validen son derece memnun. Bölgede yaşayan bir vatandaş şunları söylüyor: "Jandarmadan çok korkardık. Bir cumhurbaşkanı kadar etkisi var.
Şair ve yazar Ersöz'den Hakkari Valisi Türker'e ziyaret
Hakkari halkı için, bölge halkı için bu köprü barış köprüsü olarak biliniyor. Barışı simgeleyen en güzel sembollerden biride köprüdür. Köprü insanları birleştirir kucaklar.
BDP heyetini Hakkari'de binlerce kişi karşıladı
Partilerinin grup toplantısı için Hakkari'ye gelen Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) eş başkanları Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak ile partili milletvekillerini binlerce vatandaş karşıladı. Hakkâri Belediye binası önündeki karşılama töreninde Hakkârililer BDP milletvekillerine sevgi gösterisinde bulundu.
Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Hakkari Belediyesi'ne 4 çöp aracı aldı
Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu da "Böyle hizmetler Hakkari halkı adına güzel şeylerdir. İnşallah biz de elimizden geldiğince halkımıza hizmet edip, güzel şeyler olmasına vesile olacağız.
Hakkari Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde her gün 250 hasta tedavi ediliyor
Türk, "Hakkari halkı her şeyi hak ediyor." şeklinde konuştu.
Genç kızın cesedini bulmak için Sülük Göleti boşaltılıyor
Hakkari halkı bu konuda bilgi sahibi ise duyarlılık gösterip bize ve emniyet yetkililerine ulaşarak bilgilerini aktarabilirler. Kendi kimlikleri deşifre edilmeden gereken yapılacaktır.