haktan

TFF Yönetim Kurulu üyesi Üner: TFF ile vuruşmam şimdi başlıyor
Ben taraf değilim ben haktan tarafım. Bu dosyada Trabzonspor’u suçlayacak tek bir şey yok. Ama Trabzonspor’un hakkının yendiği var.
2014 Mercedes-Benz Ege Kupası'nda şampiyon ABD
Haktan Karabulut (Dk. 70 Muhammed Yeşilyurt, Kadir Kaan Özdemir (K) (Dk. 56 Muhammet Selim Okur), İbrahim Demirbağ (Dk. 72 Cengizhan Akgün), Furkan Ödemiş (Dk.
Ege Kupası'nda Türkiye'yi yenen ABD şampiyon oldu
Turkiye: Mehmet Aşçı 4, Resul Türkkalesi 5, Yusuf Yalçın Arslan 5, Haktan Karabulut 5 (Dk. 75 Cengizhan Akgün ?), Kadir Kaan Özdemir 4 (Dk. 56 Muhammet Selim Okur 4) , İbrahim Demirbağ 5 (Dk.
Mercedes-Benz Ege Kupası'nda Türkiye ile Ukrayna 1-1 berabere kaldı
41 Mücahit Haktan Karabulut), Yiğithan Güveli (Dk. 41 Atakan Rıdvan Çankaya), İbrahim Demirbağ (Dk. 78 Sait Öner), Kadir Kaan Özdemir, Furkan Ödemiş, (Dk.
Şanlıurfaspor: 2 - Mersin İdman Yurdu: 3
32 İsmail Haktan Odabaşı), Murat Kayalı (Dk. 67 Sezer Badur), Onur Güney, Banahene, Onur Akbay, Abdulhamit Yıldız, Yasin Avcı , Mehmet Ayaz (Dk. 74 Sercan Yıldırım)
İngiltere Başbakanı Cameron tarihi büyüklükteki heyetle Çin’e geldi
Karşılamada Li, Cameron’a, ziyaretinin faydalı işbirliği ve iki ülke arasında haktan halka değişimi teşvik adına son derece verimli olacağına inandığını söyledi.Cameron ise yeniden Çin’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, kendisine eşlik eden heyetin büyüklüğünün İngiltere-Çin işbirliği konusundaki arzusunu ortaya
SGK, yıl başından buyana 3 bin 290 anlaşmalı boşanma tespit etti
Devletin tanıdığı bu haktan yararlanmak isteyen kız çocukları, eşlerinden anlaşmalı boşanıp yetim aylığı alıyor. Bu tür suistimallerin üzerinde yoğunlaşan SGK denetmenleri de bu kapsamda denetimlerini gün geçtikçe artırıyor.
Baz istasyonlarının ölçüm değerleri internetten canlı izlenecek
gerçekleştirilmesi amacıyla e-Devlet üzerinden kayıt uygulamasının 2 Temmuz 2013 tarihinden itibaren başladığını, bu sayede de 160 binin üzerinde tüketicinin bu haktan yararlandığını ifade etti.KONTÖR TRANSFERİNDE LİMİT YÜZDE 50 İLE SINIRLANDI
Şanlıurfaspor: 0 - 1461 Trabzon: 1
29 Sankoh), Banahane, Onur Akbay, İsmail Haktan Odabaşı (Dk. 68 Youssef Yeşilmen), Abdulhamit Yıldız, Sezer Badur, Yasin Avcı (Dk. 77 Berkin Kamil Arslan)
Güney Afrika’da siyahi orta sınıf hızla büyüyor
Güney Afrikalı milyonlarca siyahi, 1994’e kadar dünyanın en şiddetli ırkçı idaresi altında her türlü haktan mahrum teneke evlerde yaşadı. Güney Afrika hükümeti, siyahilere, ekonomide aktif olmaları için pozitif ayrımcılık yapıyor.
Hamburg Eyaleti, Afrikalı göçmenlere İtalya'yı adres gösterdi
Hamburg İçişleri Bakanlığı, “Bu haktan Libya’dan gelenler de kimliklerini ve başından geçenleri anlatarak yararlanabilir. Sığınma başvuruları kişisel değerlendirmeler yapılarak karara bağlanıyor.
3 bin 109 çiftçi sahte fatura mağduriyetinin giderilmesi için başvurdu
Sahte fatura mağduriyetlerini gidermek için mahkeme koridorlarını arşınlayan çiftçiler, kendilerine tanınan haktan yararlanmak ve yıllardır alamadıkları desteklemeleri alarak 5 yıl destekleme yasağından kurtulmak için gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerinin yolunu tutuyor
Serbest ticaret anlaşması Almanya'da 160 bin kişiye istihdam sağlayacak
imzaladığı Gümrük Birliği Anlaşması’na göre AB, bir ülke ile serbest ticaret anlaşması yaparsa, bu ülke Türkiye’ye gümrüksüz ürün satma hakkı kazanırken aynı haktan Türkiye yaralanamıyor. Hatta ABD mallarına karşı tamamen açık bir pazar haline geliyor.
A2 Milli Takım’ın Estonya maçı aday kadrosu açıklandı
İsmail Haktan Odabaşı (Şanlıurfaspor)Özgür Çek, Osman Tarık Çamdal (Eskişehirspor)Serdar Gürler (Elazığspor)
Şanlıurfaspor: 3 - Denizlispor: 0
68 Sankoh), Onur Güney, Engin, Onur Akbay, İsmail Haktan, Abdulhamit, Yasin Avcı (Dk. 31 Youssef), Mehmet Ayaz, Sercan Yıldırım (Dk. 84 Berkin Kamil)Denizlispor: Ozan Evim, Ömer (Dk.
Türk Telekom fiber kablo yatırımını artırıyor
MALATYA - Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, “2013’ün ikinci çeyrek sonu itibarıyla döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurt içinde toplamda yaklaşık 171 bin kilometreyi aşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katından fazla bir uzunluk anlamına geliyor.
AB Bakanı Bağış'tan Merkel yorumu: Yeni bir başlangıç temenni ediyorum
bulunan Bağış, "1980 darbesi öncesi rahmetli İnönü’nün 1963’te imzaladığı Ankara Anlaşması gereğince bize vize uygulayamayan ülkeler o darbeci zihniyetin bu haktan feragat etmesiyle bize vize uygulamaya başlamışlar, bu kazığı çıkarmamız 30 yıl sürmüştür.
Bağış: Darbecilerin AB vizesi hatasını düzeltmeye çalışıyoruz (Özel)
Maalesef 80 darbesini yapan zihniyet o haktan feragat etmiş. Türk gençleri siyasi sığınmacı olarak, Avrupa’ya gidemesin diye bize vize koymalarını adeta teşvik etmiştir. Şimdi bunu ortadan kaldırmak o hatayı düzeltmek için yoğun bir çaba içindeyiz.
Yeni yayın döneminde zamana değer katacak
30'da Nur Haktan'ın sunumuyla sosyal medyada olup bitenleri dinleyenleriyle paylaşacak. (CİHAN)
Bozdağ: Amaç hukuk devleti ve eşitlik ilkelerine aykırılığı ortadan kaldırmak
Devletin verdiği haktan yararlananlardan biri veya bazıları, düzenlemeyi yapanlara akraba olabilmesini engellemek mümkün değildir. Eğer bir düzenleme yapıldığında, bunu yapanların akrabaları yararlanmasını istemiyorsak hiçbir düzenleme yapmamamız lazımdır.
Şanlıurfaspor: 1 - Kahramanmaraşspor: 0
64 Georgios Fotakis), Sercan Yıldırım, Engin Aktürk, Onur Akbay, İsmail Haktan (Dk. 85 Sezer), Kağan Timurcin, Sankoh, Yasin Avcı (Dk. 76 Murat Kayalı)Kahramanmaraşspor: Ersel, Onur Berber, Sinan Turan, Dabo (Dk.
Bozdağ: Mısır'da darbe Ahmet Şefik'e de yapılsaydı tavrımız değişmezdi
Mısır'da darbe Muhammed Mursi'ye değil de onun rakibi Ahmet Şefik'e yapılmış olsaydı yine de tavırlarının değişmeyeceğini vurgulayan Bozdağ, ilkesel olarak haktan, hukuktan, demokrasiden, milli iradeye saygıdan yana olduklarını söyledi.
AYDER Başkanı Lale: Müslümanlar küfür halkası arasında kalmış
İslami kimliği gereği haktan yana tavır alması gerekirken, safını zalim ve tağuttan yana seçerek hem dünyasını hem de ahiretini berbat edecek derecede bir tehlike içerisinde olan İran ve Hizbullah’ı görüyoruz.
MHP’li Yalçın: Başbakan imanometresini yeniden çalıştırmaya başladı
" diyerek sataştığını belirten Yalçın, "MHP liderinin Mısır ile ilgili yorumlarını Başbakan’ın tahlil edemeyişinin sebebi, gönül ibresinin haktan ve hakikatten şaşmış olmasıdır. Başbakan Erdoğan’ın, mollalık taslayarak insanların imanını sorgulamaya hakkı yoktur.
Şanlıurfaspor: 2 - Karşıyaka: 2
56 Sercan), Engin, Onur Akbay, İsmail Haktan, Kağan Timuçin, Sankog (Dk. 88 Fotakis), Yasin AvcıKarşıyaka: David Bicik, Sjoerd Ars (Dk. 79 Gökhan), Ofoedu, Erdi (Dk.
Tarım desteklemelerinden yararlanmayan çiftçilere bir fırsat daha
yararlanmak için başvuruda bulunmasına rağmen ibrazı öngörülen makbuz, fatura, müstahsil makbuzunun ‘sahte veya yanıltıcı’ belge olduğu gerekçesiyle bu haktan mahrum bırakılan çiftçilere yeni bir şans tanınıyor.
'Dershanelerin, özel okula dönüşümü 2014-2015 döneminde geçerli olacak'
Meslek liseleri, kız meslek liseleri ve imam hatip liseleri konusunda haktan ciddi talep var. 574 bin öğrencinin Anadolu lisesini kazanamadığı için başka okullara yönlendirileceği ile ilgili açıklamalar tamamen yanlış.
Başbakan Erdoğan: Kimseyi dışlamadan aydınlık geleceğe yürüyoruz
Millet olarak bizler, gücümüzü medeniyetimizin değerlerinden; adaletten ve haktan alıyoruz.İnsanları şu veya bu sebeple ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, birlik ve bütünlük içinde, milletçe hep birlikte, emin adımlarla, kararlı adımlarla aydınlık bir geleceğe doğru
Başbakan Erdoğan'ın bayram mesajı
Millet olarak bizler, gücümüzü, medeniyetimizin değerlerinden; adaletten ve haktan alıyoruz. İnsanları şu veya bu sebeple ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, birlik ve bütünlük içinde, milletçe hep birlikte, emin adımlarla, kararlı adımlarla aydınlık bir geleceğe
Yunus Emre’nin hayatı Eyüp Sultan’da sahnelendi
“Sözü haktan, gönlü aşktan gayrısına meyletmemiş bir nefes, sanki kalbimin bir köşesine yerleşip sözcükleri tamamlayıverdi.” diyen 2. Tekgül, görsel ve işitsel zenginliği olan bu oyunun Eyüp Sultan’da sergilenmesinin de büyük mutluluk olduğunu kaydetti.
MAKİAD Başkanı Sarın: Teşvik yasası Malatya'yı cazibe merkezi yapacak
Geriye dönük yararlanmak isteyen meslektaşlarımızın her bir ay için ayrı ayrı olmak üzere geriye dönük bildirgeler ile bu haktan yararlanabileceklerdir. Tabi ki geçmiş ait yararlanmak isteyenlerin geçmiş ait prim ve idari para cezası borcunun bulunmaması gerekmektedir.
Bozdağ: Uluslararası toplumun bu vahşet karşısında 'dur' demesi lazım
Herkesin bu katliam karşısında tavrını açıkça insandan yana, haktan yana, hukuktan yana, demokrasiden yana koyması lazımdır. Bu noktada BM, Avrupa ve diğer ülkelerinde sesini yükseltmesi lazım.” diye konuştu.
İpekyolu İşadamları Derneği basın mensuplarına ve sanatçılara iftar verdi
Çolakov, Haktan gelenin hakkı olanla paylaşabilmenin Hakkın rızasını kazanmak adına çok önemli olduğunu söyledi.Gecenin sonunda basına açıklamalarda bulunan Başkan Çolakov ülkenin değerli sanatçıları ve basın mensuplarını bir araya getirmekteki gayelerinin Ramazan ayının
Bozdağ: Kim dara düşse ve yardıma muhtaçsa Türkiye oradadır
Suriye’de olsun gerek Mısır’da olsun gerekse başka yerlerde olsun her zaman Türkiye ilkeli tavrını ortaya koymuş, çıkar esaslı bir yaklaşım değil, ilke esaslı, haktan yana, hukuktan yana ve insandan yana tavır koymuştur.
Suudi Arabistan’daki yabancı işçilerin çoğu ayda 533 dolardan az kazanıyor
6 milyon yabancı işçi bu haktan faydalandı ve gerekli kanuni statüye ulaştı. Rapora göre, yabancılar tüm nüfusun yüzde 31’ini ve hizmetçiler hariç iş sektörünün yüzde 42’sini oluşturuyor. Yerli vatandaşlar arasındaki işsizlik oranı ise yüzde 12’ye kadar çıkıyor.
Erdoğan: Bizi bazı gazetelerin manşetleri değil milletin manşeti ilgilendirir
Siz önce yasalarda, ardından da edepten, haktan taviz vermeyecek, bunların tahrik tuzaklarını inşallah boşa çıkaracaksınız." şeklinde konuştu.
Altıparmak: SBS'de derece yapan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz
Aziziye Koleji öğrencilerinden Ümit Yeğen Başaran, Ahmet Metin Avcı, Hüseyin Gülsoy, Firdevs Dilara Şimşek, Ahmet Asım Keskin, Haktan Yalçın, Oğuzhan Özdemir, Esranur Akdeniz, Ali İhsan demirci ve İrem Yiğit 2013 yılı SBS'de elde ettikleri puanlarla Türkiye genelinde ilk bine girmeyi başarmıştı
MHP'li Yalçın'dan Çelik'e sert yanıt: MHP'ye saldıranların sonu hüsrandır
üslubunun çukura bile rahmet okuttuğunu ileri Süren Yalçın, “İdrak etmekte olduğumuz mübarek günlerin anlam ve ruhundan ne kadar uzaksa, Müslümanlığı da haktan, hakikatten, erdemden ve ahlaktan o kadar uzaktır.
Bem-Bir-Sen sendikalaşma oranını yüzde 48'e yükseltti
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Bem-Bir-Sen’in 2013 yılında yakalamış olduğu sendikalılaşma oranının büyük bir başarı olduğunu, ilkeli, seviyeli ve haktan ve haklıdan yana bir sendikacılık anlayışı ile yapılan sendikal faaliyetlerin her koşulda takdir göreceğinin bir ifadesi olduğunu söyledi.
Çavdar: ÇAYKUR'daki mühendisler de 657 sayılı kanun kapsamına alınmalı
Aksine emekli keseneklerini artırdığından maaşlarında düşüşe neden olmaktadır ve birçok sosyal haktan mahrum bırakılmaktadırlar.” dedi.Sektörün lideri konumundaki bir kurumda çalışan mühendislerin maaş ve özlük hakları yönünden sıkıntı yaşamaması gerektiğini ifade eden Çavdar, ÇAYKUR çalışanı
Bayburt’ta şenlik günleri başladı
Beşpınar sevenlerinin katkılarıyla Oba Deresi mevkiinde gerçekleşen şölene Bayburt Valisi Hasan İpek, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Demirözü Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, SOCAR&TURCAS Enerji A.Ş. Grup Şirketleri Başkanı Kenan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Yusuf Elçi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, Beşpınar Belediye Başkanı Hasan Timur ve davetliler
Fikret Orman: Savunma gayet iyi geçti
Beklentilerinin doğrudan ve haktan yana olduğunu söyleyen Orman, “Biz haklı olduğumuza inanıyoruz. O yönde olacağına inanıyorum.
Bursaspor'da yolcuların listesi belirlendi
düşünülmeyenler şu isimlerden oluşuyor: İlhan Depe, Anıl Sarak, Tunay Acar, Mehmet Sak, Ahmet Arı, Bedrican Özdoğan, Yenal Tuncer, İbrahim Kaş, Ozan İpek, İsmail Haktan Odabaşı, Yavuz Özkan, Orud Akbay, Aziz Eraltay, Barış Örücü, Berat Satılmış, Bilal Şeflek, Mustafa Aykut Turan, Barış Sinan Üstün, Petteri Forsell, Teteh Bangura
"Aile hekimleri 'ücretli izin hakkı'ndan mahrum bırakılıyor"
Özel sektörde çalışan işçilerin rahatlıkla faydalandığı haktan sağlık çalışanlarının yararlanamadığını ileri süren Genel Başkan Ayhan, bu ayrımcılığın giderilmesini istedi.Sağlık çalışanlarının Anayasa ve evrensel hak ve hürriyetlerden ücretli izin hakkını kullanamadıkları belirtiliyor.
Başbakan Erdoğan: Gezi olaylarının perde arkasında kirli senaryolar var
Haktan demokrasiden özgülükten bahsedenlerin camilere ayakkabılarıyla girmesinden orada alkol kullanmasından başörtülü kızlara insanlık dışı saldırılar yapmasından kimse söz etmiyor. Ankara'da, İstanbul'da 30 kişi bir araya geliyor kavşakları kapatıyor, korna çalmayanlara şiddete varan baskı uyguluyor.
Türk Telekom daha iyi hizmet için il müdürlüklerini yarıştıracak
Toplantının ardından düzenledikleri basın toplantısında konuşan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, Türk Telekom'un yeni dönemde dijital yaşam dönüşümü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım ve bölgesel büyümeyi kapsayan '3D vizyonu'
Bursaspor'un kiralık oyuncuları topbaşı yaptı
Yardımcı Antrenör Ersel Uzgur nezaretinde gerçekleştirilen antrenmana, İsmail Haktan Odabaşı, Anıl Sarak, Mehmet Sak, İbrahim Kaş, Ahmet Arı, Ozan İpek, Yavuz Özkan, Yenal Tuncer, Emre Pehlivan ve İlhan Depe’nin yanı sıra genç oyuncular da katıldı.
Yunus Emre Oratoryosu, İstanbul’da sahnelenecek
Oratoryo için bir araya gelen 90 sanatçının yer aldığı Jonathon Griffith Singers Korosu tarafından verilecek konserde Yunus Emre’nin ‘Haktan Gelen Şerbeti’ isimli şiirini besteleyen Grammy Ödüllü sanatçı Christopher Tin’in yeni eserinin Dünya Prömiyeri de yapılacak.
Başkan Sarıgül: Üçüncü köprü kıtaları birleştirdi ancak gönülleri birleştiremedi
İnşallah Allahım'ın bana verdiği bu gücü, hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden haktan yana, hukuktan yana, adalet duygusundan yana kullanmaya devam edeceğim." şeklinde konuştu.
Türk Telekom’un son 3 aylık konsolide yatırım tutarı 254 milyon TL’ye ulaştı
ADANA - Türk Telekom’un yılın ilk 3 ayında konsolide yatırım tutarı 254 milyon TL’ye ulaştı. Türk Telekom Saha Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Kılıç, Türkiye’ye son 7 yılda 13 milyar TL konsolide yatırım yaptıklarını söyleyerek, Türk Telekom’un 2 milyar dolarlık marka